Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 89
Like Tree3Одобрявам

Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    9
    #46

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Здравейте и от мен, Честита Нова 2014 г.
    Влизам след дълго време във форума, за да напиша и аз мнението си за котел Бош Газ 7000, след едногодишна употреба. Говоря за жилище с отопляема площ от 64 кв.м. с 4 радиатора на 60 см. с общо 42 гледар и една лира 1,20х40. Използвам термостат FR 100, който уж бил най-доброто за този котел. Сметки през зимата на 2012 - 2013 между 270 - 320 лв. През лятото за топла вода - между 38 - 45 лв. и Ако си мислите, че се отоплявам до 30 градуса жестоко се лъжете, най-високата темп. е 20 градуса - през зимата става въпрос. Извиках монтьорите от София газ и се оказа, че знам повече от тях. За високите сметки ми препоръчаха само да намаля котела на 4, т.е подаващата темп. към радиаторите да е на по-ниска темп. За термостата въобще не му обърнаха внимание, май че въобще незнаеха за какво служи. Последните сметка за м.12.2013 г. се очертава пак около 340 лв., т.е. по 10 кубика на ден. Ако това е нормална работа на котела, значи такива котли въобще не са за отопление в БГ и няма какво да се лъжем и да си настройваме и да висим пред котлите като в някоя църква и да се молим да намалее потреблението. Цената на газта у нас не я коментирам, тя е като всички останали консумативи. Та това е, което мога да кажа като потребител на газ. Ще си плащаме високите сметки и през 2014, само дано намерим начин да увеличим доходите си и най-вече да сме живи и здрави.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #47

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от шери Виж публикацията
    Здравейте и от мен, Честита Нова 2014 г.
    Влизам след дълго време във форума, за да напиша и аз мнението си за котел Бош Газ 7000, след едногодишна употреба. Говоря за жилище с отопляема площ от 64 кв.м. с 4 радиатора на 60 см. с общо 42 гледар и една лира 1,20х40. Използвам термостат FR 100, който уж бил най-доброто за този котел. Сметки през зимата на 2012 - 2013 между 270 - 320 лв. През лятото за топла вода - между 38 - 45 лв. и Ако си мислите, че се отоплявам до 30 градуса жестоко се лъжете, най-високата темп. е 20 градуса - през зимата става въпрос. Извиках монтьорите от София газ и се оказа, че знам повече от тях.
    Здравей,
    Котела ти ако е най-малкия е с 6.3КВата минимум, радиаторите с лирата също трябва да го докарват до над 6,3 КВата но това е при максимална Т на водата в тях. Така погледнато системата изглжда балансирана. За мен е погрешно да намаляваш Т на водата.

    Въпроса е защо при една балансирана система харчиш толкова. Като махнем газта за БГВ да речем 50на лева защото зимата студената вода е по-студена и иска повече газ да се затопли, остават пак почти 300 лева за отопление. Че декември беше по-студен от нормално, да така беше. За София поне с 1 градус надолу от нормалното.

    При балансирана система работеща нормално, второто което трябва се поглдне като възможност са топлозагубите. Смятането на индивидуалните топлозагуби е малко дълга история която сме дискутирали през годините. Ето една статия която може да ти помогне да ги сметнеш.
    Вземи предвид и това какво се случва в околните апартаменти, ако е апартамент. Топлят ли се изобщо.
    До тук предположението ми е, че губиш топлина от някъде и котела си гори за да навакса.

    Ако искаш да навлизаме в детайли дай информация за самото жилище, квадратури на външни стени, изложения, квадратури на дограма. съседи отгоре отдолу. Може пък да си в някаква гадна ситуация например под теб да е проход в сградата или над теб да е 50м2 тераса на съседа, или последен етаж на къща с неизолиран покрив. Все предпоставки за големи топлозагуби.

    И още една контролна проверка - за летните 38-45лв за газ. можеш ли да кажеш колко вода минава на месец през водомера.
    При мен се получава, че харча по 3м3 газ за 1м3 вода.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #48

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от шери Виж публикацията
    Извиках монтьорите от София газ и се оказа, че знам повече от тях. За високите сметки ми препоръчаха само да намаля котела на 4, т.е подаващата темп. към радиаторите да е на по-ниска темп. За термостата въобще не му обърнаха внимание, май че въобще незнаеха за какво служи.
    Напълно нормално - монтьорите на газовото дружество нито са специалисти по твоя котел, нито имат някакъв интерес да го изучават. Купуването на котел от газовото дружество изобщо не е добра идея, и друг път е ставало дума. Според мен при тебе проблема е в големи топлозагуби - ако е така каквото и отопление да имаш все ще е така.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    9
    #49

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Здравей,
    Котела ти ако е най-малкия е с 6.3КВата минимум, радиаторите с лирата също трябва да го докарват до над 6,3 КВата но това е при максимална Т на водата в тях. Така погледнато системата изглжда балансирана. За мен е погрешно да намаляваш Т на водата.

    Въпроса е защо при една балансирана система харчиш толкова. Като махнем газта за БГВ да речем 50на лева защото зимата студената вода е по-студена и иска повече газ да се затопли, остават пак почти 300 лева за отопление. Че декември беше по-студен от нормално, да така беше. За София поне с 1 градус надолу от нормалното.

    При балансирана система работеща нормално, второто което трябва се поглдне като възможност са топлозагубите. Смятането на индивидуалните топлозагуби е малко дълга история която сме дискутирали през годините. Ето една статия която може да ти помогне да ги сметнеш.
    Вземи предвид и това какво се случва в околните апартаменти, ако е апартамент. Топлят ли се изобщо.
    До тук предположението ми е, че губиш топлина от някъде и котела си гори за да навакса.

    Ако искаш да навлизаме в детайли дай информация за самото жилище, квадратури на външни стени, изложения, квадратури на дограма. съседи отгоре отдолу. Може пък да си в някаква гадна ситуация например под теб да е проход в сградата или над теб да е 50м2 тераса на съседа, или последен етаж на къща с неизолиран покрив. Все предпоставки за големи топлозагуби.

    И още една контролна проверка - за летните 38-45лв за газ. можеш ли да кажеш колко вода минава на месец през водомера.
    При мен се получава, че харча по 3м3 газ за 1м3 вода.
    Здравей,
    Да, котела е най-малкия с мин, мощност 6,3. В началото на есента сложихме още един радиатор, с цел поне да ни е топло, ако не ефтино и за по-добър баланс на системата. Имаме и тази гоидна комшии от едната страна. Ние сме 1-ви жил. етаж над гаражи. Отгоре и отстрани имаме съседи и се отоплява интензивно. Ново строителство е апартамента, но вече трета година сме тук. Сградата е населена на 99 % от доста време. Дограмата е нова. Стените са с изолация. Изложението ни е югозападно. Други съседи, отопляващи се на газ плащат по-малки сметки, но са с различни котли. Забелязах, че при постигане на зададената темп. котела продължава да се включва постоянно. Не съм намаляла котела както ни казаха от Софиягаз, че така въобще не спира. Те така ни препоръчаха, но това въобще не намали разхода. Общо глидерите са даже 49, сега ги преброих правилно. Това е общо взето за апартамента. Друго, което съм направила е от едно човече на котела има функцията да се намали мощността на котела. И това съм правила. Но мисля, че е временно. Доколкото знам намаляването на мощността се прави по друг начин. А, потреблението на вода е 13 куб. на месец. През лятото съседите масово плащаха по 20-на лв., а ние двойно. Има нещо в работата на котела, което не е както трябва, но не мога да преценя.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #50

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от шери Виж публикацията
    Здравей,
    ....Ние сме 1-ви жил. етаж над гаражи.
    Предполагам гаражите са неотопляеми - това е една добра причина да се губи топло. Имаш ли идея какв е контактната температура на пода особено на този с плочки. В старата ми квартира апартаметна отдолу не се обитаваше и на пода при мен беше 9.5 градуса (убийствен студ) особено при положение, че в помещението беше 21-22.
    Тук бих препоръчал да поговорите със собствениците на гаражите и да поставите каширана вата на тавана им за ваша сметка - така хем при вас ще остане повече топло хем ще се шумоизолира.

    Цитат Първоначално публикувано от шери Виж публикацията
    ..... Забелязах, че при постигане на зададената темп. котела продължава да се включва постоянно.
    Сигурна ли си че работи горелката защото е много вероятно да работи помпата и да си върти водата в системата а горелката да е спряня. Виж комина ако имаш изглед дали пуши.

    Цитат Първоначално публикувано от шери Виж публикацията
    ......Общо глидерите са даже 49, сега ги преброих правилно.
    Това е още по добре, значи системата е със сигурност е балансирана.

    Цитат Първоначално публикувано от шери Виж публикацията
    ......А, потреблението на вода е 13 куб. на месец. През лятото съседите масово плащаха по 20-на лв., а ние двойно...
    13х3=36м3 газ това по 1.11 дава 40лв което ми изглезда нормално. Много вероятно съседите да харчат по-малко вода, ако можеш ги питай колко вода харчат или колко. Ние например плащаме 50-70 лятото за газ и спрямо изхарчената вода го считам за нормално. Разбира се зависи и от температурата на използваната вода.

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #51

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от шери Виж публикацията
    ....... Има нещо в работата на котела, което не е както трябва, но не мога да преценя.
    Съгласен съм с теб. На твое място не бих издържал и бих извикал сервизен техник.
    Котелът не е ли гаранция?
    Замислям се за размера на тръбата от котела до колекторната кутия, но тя трябва да е от комплекта на Бош и да няма проблеми освен ако не е подменяна.
    Развити ли са секретните кранове на радиаторите?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    9
    #52

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Гаражите със сигурност не са отопляеми. Там, където има плочки, в антрето например, минават тръбите на парното и те са топли. Може под паркета да е студено. Но не съм мерила темп. на пода. Топлозагуби имам от пода сигурно, щом са гаражи под нас, но чак пък толкова, не съм забелязала да е много студен. Горелката си гори и комина пуши та се носи. Секретните кранове на радиаторите са отворени докрай.
    Относно лятото, тези 13 куб. са общо потребление, ние не ползваме само топлата вода, разбира се. Не съм специалист, но това с 3 куб. за подгравяне на 1 куб. не е ли малко много.
    Незнам какво още да направим. Имаме един малък открит балкон, който смятаме да затворим през пролетта, за да намалим външните стени. Но друго незнам какво бихме могли да направим. Ако някой има опит с такъв котел или по принцип с газови котли да сподели мнение или препоръка, че това потребление просто ни маха главите. Замислям се сериозно за друг вид отопление, за другата година де, че с тия сметки не можем да оправим.

  10. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #53

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Засичай ежедневно външните температури и разхода на газ в продължение на 10-15 дни, даже може сутрин и вечер поотделно. Ако пряко се влияе разхода от външните температури, няма защо да търсиш причината в котела.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #54

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от шери Виж публикацията
    .... Горелката си гори и комина пуши та се носи.
    Това въпреки, че според термостата температурата е достигнала малко над зададената ? И така до кога продължава ? Нали не се отвинтва нагоре с градусите.

    Цитат Първоначално публикувано от шери Виж публикацията
    ..... Не съм специалист, но това с 3 куб. за подгравяне на 1 куб. не е ли малко много.
    Ми не мисля че са много, При мен например газта този месец ще е към 270лв за 90м2 отоплени и от тези пари 67-на лв ще са за топлата вода (19м3). Това с хубава изолация подпокривен етаж от къща. За мен проблема е в топлозагубите.

    Цитат Първоначално публикувано от шери Виж публикацията
    ..... Замислям се сериозно за друг вид отопление, за другата година де, че с тия сметки не можем да оправим.
    Ако можеш да се примириш с негативите на климатиците, то с хубави клими сметката ще слезе на 1/3 от сегашната. Това без топлата вода разбира се. Ти си сметни кога биха се изплатили 3 хубави климатика по 2500 да речем. За конкретни модели форумната част за климите е много развити там ще те посъветват.

    Аз живях на квартира с клими и комфорта не ми допадна. Вложих повече в изолация и ще си търпя сметките за газта.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    4
    #55

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Привет колеги с най-добри пожелания за новата 2014 на Вас и семействата Ви!От този месец най-накрая заживях в жилището ми и се отоплявам на газ.Днес ми пристигна и първата сметка за м.12 (282лв)Доста прочетох и не си отговорих на няколко въпроса и се надявам да ме извините ако са задавани,но нещо или не ги намирам или не ги разбирам.Ситуацията е следна отоплявам 81кв.м жилищна площ(апартамент на последен етаж с външна изолация,PVC дограми,ламинат).
    Газовия ми котел е Bosch Gaz 3000 ZW 18-2DH(тук да поясня,че разбирам за погрешната тема в която пиша,но до колкото разбрах ги съпоставят котлите макар,че 7000 е доста по-добър),използвам и стаен термостат Computertherm Q7RF,термостата се намира във всекидневна която е свързана с бокс,на другите две стаи вратите са затворени и там температурата не ме интересува особено,като дори в едната стая съм спрял радиатора.Броя на ребрата във всекидневната са 18 а в бокса 8.Настроил съм температурата на водата в системата 55 градуса.Въпросите ми са:
    1.Ако повиша температурата на системата ще намаля ли сметката?
    2.Има ли смисъл да спирам радиатора от едната стая?
    3.Има ли някакъв принцип по-висока температура на системата по-висок разход или разхода е еднакъв,а само времето за достигане на стайната температура е оказващия фактор за разликата в разхода?
    Извинявам се за дългия пост но съм на Вие с материята!Поздрави!

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #56

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Не знам защо усещам добруджански почерк, откъде си :rolleyes:?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    4
    #57

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    От Стара Загора!

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #58

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Виж сега - има много писано по твоите въпроси, трябва да четеш, макар информацията да ти се вижда много. Ще ти нахвърля някои основни истини, а ти после сам ще си отговориш на въпросите:
    1. Изграждането на локално отопление с газов котел предполага отопление на цялото жилище. Котелът не може да работи за 1 или 2 радиатора - отива в преразход и е вредно за котела
    2. За да не си в излишен преразход трябва системата да е балансирана - в системата трябва да работят толкова радиатори, колкото е мощността на котела (поне минималната - 6кВт)
    3. Мощността на радиаторите намалява с намаляване на работната температура- при 55*С радиатора излъчва с полвината от каталожната си мощност, която обикновено е дадена за 90*С. Така че колкото по-малко са ти радиаторите, толкова по-висока трябва да е температурата на водата. При система като твоята с малко радиатори общо взето нямаш право нито да изключваш радиатори, нито да намаляш температурара
    4. Дори и да имаш достатъчно радиатори за покриване мощността на котела, пак няма смисъл за се изключват напълно отделни радиатори от жилището, тъй като тези стаи си дърпат топлина от останалите радиатори.

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    4
    #59

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Много благодаря за отговора,доста ме насочи в четенето!Изчислих мощността на радиаторите(9360w при делта Т 60) без лирата тя е 500/1200.
    Увеличих температурата на водата до 77 градуса и пуснах радиатора(който бях спрял).Надявам се така да е добре за сметката!
    Много благодаря за отговора отново и ако греша нещо бих приел някой друг съвет!Поздрави!
    П.С. колко е нормалния разход на газ за 24 часа,ако се поддържа температура 19-20 градуса в апартамента?
    Този пост е редактиран от emo_gp; 05-01-14 в 19:14.

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    9
    #60

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    [QUOTE=orlincho;661752]Това въпреки, че според термостата температурата е достигнала малко над зададената ? И така до кога продължава ? Нали не се отвинтва нагоре с градусите.

    Да, аз мисля писах, че котлето не изключва за дълго време дори и при достигане на зададената темп. Сега ми излезе окончателната сметка за 12.2013 - 345 лв. за 327 кубика. Декември според мен не беше чак толкова студен, имаше доста дни с положителни дневни температури. Ние засичаме разхода всеки божи ден, и трябва да отбележа, че няма много връзка с външната темп. През ноща е на 18 С, а през дена на 20 С. Достига бързо зададената темп. и продължава да се включва през няколко минути.
    Това с климите ни беше първата година, и аз не съм много доволна от тях. НО тия сметки не са поносими. Имаме две външни стени и балкона, който е открит. Ти казваш, че си в къща, би трябвало да имаш повече топлозагуби, а и си с по-голямо жилище. Не си го обяснявам това само с топлозагубите.
    Моля, да ми кажеш как си настроил твоята система и котлето?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  2. Мнения за разход на Bosch gaz 7000w
    От rusco във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 12-01-15, 11:23
  3. Проблеми с газов котел ДЕУ
    От rigre във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 28-11-14, 07:08
  4. Газов или електрически котел?
    От Vassilev във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 14-12-11, 19:03
  5. Газов котел с буферен съд
    От ivelin19 във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 11-11-11, 04:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе