Страница 10 от 57 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #136

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Е колеги последно никой /най-вече инж. Нейчев се загуби/ не сподели ДИРЕКТНО своето мнение относно намаляването на дебита през радиаторите с цел увеличаване разликата в температурите между входяща/изходяща ще доведе ли до полужителни резултати???

    При мен с един опит не ги постигнах, НО дали не трябваше да опитам пак и по-продължително???

    Към Магнолия:
    Вярно е че в определени моменти имам недостиг на мощност под минималната на котела /примерно при 60/52/20 съм на ръба/, там при режим Z/А-1 котела дори под този минимум котела си модулира, А при другият режим дори и с много по-голяма отдаваща мощ котела НЕ модулира??? - към инж. Нейчев - означава ли че режим Z/А-0 котела работи само в ON/OFF???

    Както и да е, НО и във всичките режими под, над минимална мощност, модулация, ON-нове OFF-ове и проч. разхода все е ненормално висок.
    Миналата зима бях основно опониран и от колеги тук и от инсталаторска фирма и т.нат., че топлините загуби са големи -Е да ама сега с климатиците картинката се изясни колко са топлинните загуби. Продължавам да се лутам толкова много чак се омаях, не само че рядко получавам съвет, НО и след като го получа и приложа и дам резултата, няма аргументиран "респонс" - Явно съм извън физичните закони.
    Колега, писах за моите опити да намаля дебита. За мен това е пълна глупост. Радиаторите намалиха Т си , а в долният край охладняха. Респективно Т в стаята падна.При това положение разхода на газ дори не съм го гледал.Моят съвет е не го правете...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    36
    #137

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    До Лазар
    Здравей , по мои скромни изчисления (не че съм експерт) , но при максимална мощност от 18кв.ч. при пълен капацитет на котела разхода на газ за 40мин. би трябвало да бъде и да изгори 1,5м3 газ , а при 13кв.ч. трябва да изгори 1,03м3 или около 1кубик най-общо казано.Днес от сутринта правя засичания , защото котела продължава да ми гори 18м3 на денонощие въпреки че температурата отвън е 4-5градуса.
    Като приключа със записките ще кача цифрите които са се получили за да ги обсъдим , но според мен котела не е настроен изобщо.
    Ще се мъча май аз да си го настройвам

  4. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #138

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Страха от газова криза, засега се размина: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1216593

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #139

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ще споделя моето мнение относно въпроса на Г-н JKanchev. Аз смятам че дебита може да се управлява но с помпа с модулация, тъй като такава не монтират на котлите остава приблизително управление със степените на помпата която е монтирана ( при мен е три степенна и от миналата година си работи на първа. Не разбирам защо е това притеснение от разлика 9 -10 градуса. Може би ако се оптимизира дебита( но за това трябва да се изчисляват нещата в дълбочина -примерно конструкция и параметри на горивната камера и други от този сорт ) и всичко ще бъде за 1-2 процента кпд.Аз не бих правил описаното със секретните кранове преследвайки температурна разлика( едно че мощноста на радиаторите пада) и друго опасявам се че е възможно помпата да създаде подналягане в часта от секретните кранове до котела или другояче казано ако котела и помпата работят ще се отчита налягане да речем 1,3 атмосфери. Но когато дълго време помпата не работи налягането от котела до радиаторите и това от секретните кранове радиаторите до котела естествено ще се изравни и ако падне под 1 атмосфера няма да работи.Като че ли подобен проблем беше описан някъде но не се сещам къде и не знам дали намериха разрешение.Да не пропусна че при прекалено малък дебит е логично котела да прегрее дори и на мин.мощност.Пак казвам това е само мое мнение и не ангажирам никого.

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #140

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от donicety
    Ще споделя моето мнение относно въпроса на Г-н JKanchev. Аз смятам че дебита може да се управлява но с помпа с модулация, тъй като такава не монтират на котлите остава приблизително управление със степените на помпата която е монтирана ( при мен е три степенна и от миналата година си работи на първа. Не разбирам защо е това притеснение от разлика 9 -10 градуса. Може би ако се оптимизира дебита( но за това трябва да се изчисляват нещата в дълбочина -примерно конструкция и параметри на горивната камера и други от този сорт ) и всичко ще бъде за 1-2 процента кпд.Аз не бих правил описаното със секретните кранове преследвайки температурна разлика( едно че мощноста на радиаторите пада) и друго опасявам се че е възможно помпата да създаде подналягане в часта от секретните кранове до котела или другояче казано ако котела и помпата работят ще се отчита налягане да речем 1,3 атмосфери. Но когато дълго време помпата не работи налягането от котела до радиаторите и това от секретните кранове радиаторите до котела естествено ще се изравни и ако падне под 1 атмосфера няма да работи.Като че ли подобен проблем беше описан някъде но не се сещам къде и не знам дали намериха разрешение.Да не пропусна че при прекалено малък дебит е логично котела да прегрее дори и на мин.мощност.Пак казвам това е само мое мнение и не ангажирам никого.
    Е кратко и ясно.
    Благодаря колега.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #141

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте,
    Единственото разумно решение за увеличаване на ΔТ е чрез увеличаване мощността на радиаторите(брой ребра) или подмяна с конвектори.
    Това със секретните кранове е несериозно- наистина води до увеличаване на ΔТ но за сметка на намаляване на отоплителната мощност на радиатора.
    Секретния кран може да се използва само да ограничи отоплението в дадена стая или за напълно изключване.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    36
    #142

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    До Лазар.
    Здравей отново.Направих засичанията и за мен котела въобще не е настроен.Четох упътването за настройки и ми се стори че техниците изобщо не потвърдиха накрая с бутона за ресетване, а направо изключиха котела.Според мен дори и да са направили нещо то не са го запаметили.Ето и цифрите: Котела пали на 22,4градуса и гасне на 23,6градуса.Времето за което наваксва градусите е между 40мин. и 55мин. в зависимост денем/вечер (предполагам идва от външната температура).За 40мин. изгаря през деня изгаря 1,420м3 , следващо засичане за 50мин. 1,650м3 , следващо засичане вечер за 55мин. 2,016м3.Времето за което спада температурата от 23,6 до 22,4градуса е мин.2:30часа / максимум 2:50часа., това прави около 8 паления и работа на котела през денонощието.В момента съм се опитал да го регулирам без този уред за измерване налягането в дюзите , но следвам следната логика.Като задам максимална мощност и понтициометъра е в положение 6 , след като го върна в средно положение 3 , че ще достигна средната максимална мощност която може да се отдаде.Ако мин. е 6кв.ч. , а макс. 18кв.ч. до средната стойност в положение 3 на понтициометъра трябва да е 12кв.ч. , което за моята инсталация е перфектно.
    Моля те ако нещо греша или не ти се струва че е наред в това което съм направил да ми кажеш.
    Сега отново ще го наблюдавам , дай боже да съм си го регулирал

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #143

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Извикай някой да ти го регулира, не върши глупости. Ако имам път - да дойда, ама рядко пътувам до Бургас (преди месец бях ). Очаквам да ми се отвори пътуване на юг, но не знам кога - може и да мине отоплителния сезон.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    36
    #144

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравей Лазаре,
    мисля че съм се справил с настройката (колкото може да се справи човек по нюх и интуиция).
    Ето числата:
    За 30мин. работа на котела 0,666м3 газ(първия път много бързо достигна температурата , но пък почива само 1час и 50мин.).
    Второто засичане за 51мин.работа на котела 1,325м3.газ.Мисля че крайната цифра за 24 часа работа вече ще бъде доста по приемлива , но въпреки това ще се радвам ако идваш към Бургас да се видим и запознаем и естественно ако може да направиш една прецизна настройка.
    А онези тикви от Овъргаз няма да ги пусна да им припари повече крачето в нас.Мисля , че може и да го правят нарочно за да им потребяваме газта на макс.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #145

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Magnolia
    Лазар, нищо лично, просто съм си педант и обичам да изпипвам нещата до последния детайл. Забелязвам всякакви дреболии и наблягам на тях, ако нямам друго нарочено като проблем. Не че искам да се оправдая, ама знаете.. жени...
    Магнолия, радвам се, че се получава дискусия и обмяна на мнения, в спора се ражда истината, а всички имаме полза от нея.
    grg_petrov, дано си улучил необходимата мощност и да има ефект.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    10
    #146

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Никой ли незнае или не сте отворили файла?
    Моля - какви са тези "семейства газ" -природния газ който ползваме в коя група е!
    Това са данните от проспекта на SIT SIGMA845.
    Лазар, поръчах външен датчик и ще го закача другата седмица. Доколкото схванах - регулира Т на отоплението в зависимост от външната Т по зададена крива. Има набор от криви за задаване.
    Клапана най после разбрах че е напълно модулиращ.
    Има винтове за бутане, но първо някой да ме светне за видовете газ - в приложения файл.
    Благодаря!
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #147

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Нямаме такава информация, пък и не ни интересува. За какво ти е тази информация?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    10
    #148

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Нямаме такава информация, пък и не ни интересува. За какво ти е тази информация?
    Лазар, о.к. че не те интересува, но нали виждаш за каква разлика в дебита става въпрос при различните видове. Дали това d има връзка с калоричността на газа или е нещо друго?
    Пък и това се отнася за газов клапан 845 SIGMA - сигурно се вгражда в доста марки котли.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #149

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Понятието "семейства газа" фигурира само в този PDF от Сигма. Това е някаква тъпа преводаческа грешка, защото във въпросната таблица няма дадено нищо за различни газове. Има дадени типове газови клапани и някакви диаметри ли са, които само правилия страницата знае какви са и какво са. природния газ си е метан СН4. В графиките са дадени зависимостите между дебита през клапана и падовете на налягане през него. Това е нещото което последно би трябвало да те интересува. По скоро интересува разработчиците на газови котли.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #150

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Това е нещото което последно би трябвало да те интересува. По скоро интересува разработчиците на газови котли.
    Точно! Сервизният техник, който прави пуска и настройките на котела си има инструкции какви трябва да са настройките за метан и за пропан (само в Бг се продава пропан-бутан и трябва даста да се импровизира, ако настройваш котела за такъв газ)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 57 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе