Страница 20 от 57 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    36
    #286

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Кофти е изложението,
    няма никакво слънце и има голямо течение пред блока им !Направо съм в шах!
    Говори с него , но неможе да се сети за фирмата , цитира ми име Петьо , ама нито телефо ни чудо OMG!

  2.  
     
  3. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #287

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ами ние можем само да си мечтаем за такъв раход.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #288

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от grg_petrov
    Ако си отделиш свободно време идвам , ако не се лъжа става въпрос за Варна ?
    Дай да видим първо какво ще направят техниците на Овергаз - надявам се, че вече ще я направят настройката - все пак я правят за втори път

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    36
    #289

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    ok !

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #290

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от grg_petrov
    Току що говорих с един познат , който има същя като моя котел само че Юнкерс (CERACLAS ZW 24 - ала , бала) и е 24kw., терморегулатора е същия като моя TRZ12-2.Като са му го пуснали преди 2години е имал същия проблем ама са му намалили мощноста на 10kw. има инсталация 9kw. при ДТ50 .Сметката му за януари е 180лв.- 178м3. за цял месец.Апартамент , панелен , две стаи и кухня , 2ет., няма слънце,температура на водата настроена на 80С.
    Т на отопление 23С от 8 до 23 , а после 20С.
    И той живее в Бургас , идва ми да се гръмна !!! За 12 дена 200м3газ

    Преопръчайте ми специалист от нашия регион - веднага отивам и го взимам !
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328983920[/time]_________________________________________________

    Нощна 22С
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328984040[/time]_________________________________________________

    Котела си работи в следния режим 23С от 8:30 до 24 , а после 22С.Котела работи с 9включвания на денонощие !
    Здравей,колега grg_petrov . Предполагам,че котела ти има нужда нещо да се барне,но не очаквай чудеса !!! Ако се разровиш из форума,ще установиш,че никой не държи такива температури (денем 23.6°С,нощем 22°С) като теб или са рядкост ! Има хора,дневната им е 19.5°С !?!? Нали се сещаш каква е причината...??? Да не мислиш,че не им се иска и те да поддържат 23°С,ама на края на месеца... Знам,че си с малко дете,но приятел това е положението. Седма година от 2005 съм на газ и само където не съм спал до котела да правя експерименти. Един от тях показа,че +1°С стайна Т покачва сметката с 10%. Ти де факто нямаш нощна Т ( 22°) са си много при положение,че болшенството от нас,държим 17.5° - 18°С нощно време. Моите деца на 8 и 11 год.,когато бяха малки аз също поддържах по-високи Т,но си плащах за това,без да обвинявам котела ! При тези студени дни,едно е да поддържаш 20°С,друго е 23.6°С,иначе всички бихме надули котлите като теб С 3°С по-ниска стайна Т от теб,сега имам за 24h - 14 м3,като мисля,че съм изпълнил всички препоръки от форума ( външна,вътрешна изолация,ал.дограма,вата на таваните,+20 бр.глидера,модул.термостат и т.н.) Единствено проблем при мен е,че съм краен и на 1 етаж без живеещи съседи от долу,горе и встрани !!! Нека Лазар ти го погледне,но пак ти казвам,не чакай чудеса !!! Като мине зимата,нещата ще си дойдат на мястото..

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #291

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Да, напълно съм съгласен МИК66, това исках да кажа и аз, защото липсват признаци за неправилна работа. Само 9 включвания на денонощие е много добра работа. Аз затова казах, че ако от Овергаз успеят да направят настройките - просто се обезсмисля едно специално посещение от моя страна, а пък от повишаване на радиаторите и диаметъра на тръбите до първия радиатор.

  8.  
     
  9. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #292

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Прав е МИК66. За 24 часа (от 8:00 вчера до 8:00 днес) - 14.4 м3 (15.71 лв.). При дневна 21*С и нощна 17.5*С. Тази сутрин като станах, забелязах, че котела се е включвал и през нощта, след това се включи пак да поддържа 17.5 и после от 8:00 бъхти 110 мин до 21*С.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329042180[/time]_________________________________________________

    Ей тези 3*С докато ги вдигне ми израходва около 4 м3 газ.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329042960[/time]_________________________________________________

    Прави ми впечатление, че от есента, котелът харчи повече газ в сравнение с други години. Есента ли е била по-студена, от друго ли е? Бях писал преди, че на единия радиатор имам монтиран термометър на входа за топлата вода. Обикновено котелът включва при 20*С на водата, но от известно време понякога се включва и при по-висока Т. Сега в момента включи на 28*С, а светодиода на котела показва 60*С. Защо става така - не зная.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329043302[/time]_________________________________________________

    Lazar, били ми обяснил това последното.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    36
    #293

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Момчета , напълно съм съгласен с вас , че по високата Т води до по високи сметки ,НО:
    В детската ми стая и спалнята когато в хола е пр. 23С там е 22, а когато в хола е 22 там е21С.Терморегулатора така е настроен софтуера , че трябва да падне Т с 0,6С от настроената Т за да изключи котела и съответно +0,6С за да включи. Това значи че вечер в хола трябва да падне Т на 21,4С за да включи съответно в детската стая пада до 20С. Това е иначе и аз мога на по слабо .
    Ако изходим , че котела ми е намален на 12-13kw. това означава , че за 60мин. на пълна пощност трябва да изгори 1,4/1,5м3 газ , айде 1,6м3 при 9 включвания са максимум 14/15м3. на 24ч.
    А при мен минимума е 16м.3, макс.19м3./20м3.
    При пълна мощност без да е пипан го дават да гори 2,3м3 на час, при 9 включвания това прави 20,7м.3 на деноноще.При мен през деня работи межу 40/50мин. а вечер 50/60 до 70мин.
    Според вас котела на каква мощност работи с тези данни?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329054639[/time]_________________________________________________

    А забравих пак да припомня , че БГВто не го използвам и това е разход само за отопление.
    При вас има и БГВ !

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #294

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Да при мен има БГВ и готвене към тези 14 м3 ( 4 членно сем.) Когато в хола ми е 21°С ( там е тормодатчика) в детската е 20.5°С,в спалнята - 21°С ( вътрешна),а в кухнята - 19.5°С. Това е нормално и може да се коригира със секретните вентили или като се добавят или отнемат( пренасочат в друга стая) няколко глидера.На пролет възнамерявам 20 бр.глидера от кухнята да ги разхвърля 50/50 в детската и коридора,а на тяхно място да купя пак 20 бр.но с по-голям размер ( H 600 или H 800).Една от грешките ми е,че в хола - 20 м2 южен съм монтирал 32 бр.глидера Н 500 и бързо се стопля,а там е тармодатчика...Когато изключи котела,за другите стаи ( и трите северни) с по-малка отоплителна мощ,времето не стига. Вариант №1 - местя термодатчика в най-студената стая.Тогава ще ми се вдигне разхода,а в хола ще стане да речем 23°-24°С. Вариант №2 - отнемам глидери от хола и ги разхвърлям по другите стаи. Вариант №3 - купувам нови по-големи глидери за кухнята,а старите ги разхвърлям в детската и коридора. Така ще вдигна и мощноста на системата с още 3.5 KW до общо 16.5 KW при дТ 54 ( 78/70/20 ).Минимална на котела - 8.9 KW. За сега се спирам на вариант №3. Вярно,ще отидат още 600-700 лв.,но всичко е за спорта...! Днес температурите се вдигнаха малко и разхода ми падна на 12.5 м3.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    36
    #295

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Да МИК66,

    при четири членно семейство с пораснали деца+БГВ+Готвене=съгласен съм с тези кубици.Ако ги имам при всички тези екстри даже мога една софра да хвърля
    Ние сме трима , като детето е на година и четири месеца.При положение че нямам БГВ и т.н. е мноооого.
    Утре ще сменя тръбата към колектора с по голяма , ще разпарчатосам радиатора в детската и ще го пръсна по другите стаи.
    Ето какво смятам да направя:Хола 18м2 в момента 18ребра , ще сложа още 7(за толкова имам място),спалнята 12м2, в момента 14ребра, ще сложа
    още 3 или 4 ще видя колко макс.ще се поберат до края на стената, кореидор вупреки че е много топло сега 10ребра , ще сложа още 3ребра.
    И в детската ще пробвам без да къртя само да сложа 19ребра h600 на мястото на 19те h500.
    Относно техниците от Овергаз как да бъда сигурен дали са свършили работата, какво трябва да гледам като показания на техния уред?

    Дай боже да се нормализират нещата !

  13. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #296

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    grg_petrov и аз съм в твоето полужение, само че вече 2-ра година се боря със високият разход, който сега е 20куб/ден за отопление на 70 кв/м.
    Разликата е че котела Вайлант е със долна граница 6.7 кВт и радиаторна мощ за тези 70 кв/м - 13 кВт при 75/65/20. Имам и още една стая 14 кв/м + още 3.2 кВт, НО със него и без него не мога да достигна долната граница на котела, понеже дори и при минус 15 гр. вън, при модулирането на котела той работи със темп. от 45/40/20 където радиаторната мощ вече е едва 5 кВт.
    Управлявам котела със оригинален терморегулатор Калорматик - модулиращ и прочие. Вдигам, намалям мощности, проби във различните ОН/ОФФ и Модулиращи режими със мощност по-малка, по-високо - ЕФЕКТА - 20куб/ден - 600 лв/мес. на всичките неща отгоре поддържам дневна темп. 20.5 гр от 08.30 -21.00ч и през останалото време 19.5 гр.

    Все си говорим, че мощност не достигала, че терморегулатор нямало, пък не бил модулиращ, па тръбите били не знам кви си, пък дебита бил слаб и т.нат. и т.нат.
    Дано да не те разачаровам със мойте перипети, НО за съжаление това е реалното полужение при мен.
    Както не малка част от колегите тук казват - "С колко мислите, че ще оптимизирате /свалите/ разхода 5-10%???
    Е мене и 20% НЕ ме устройват особенно със предстоящото вдигане пак да Газ-та.

    Отговори на моите въпроси и проблеми все още не съм намерил, НО искрено се надявам ти да намериш твоите.

    Поздрави и успех.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #297

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    JKanchev ако нямаш изолация на тавана, предвиди я. Имаш явно големи топлозагуби. Колкото и да го оптимизираш този котел няма да свалиш разхода с толкова, колкото ще помогне една добра таванна изолация. За няма и зима ще се изплати.

  16. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #298

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    JKanchev ако нямаш изолация на тавана, предвиди я. Имаш явно големи топлозагуби. Колкото и да го оптимизираш този котел няма да свалиш разхода с толкова, колкото ще помогне една добра таванна изолация. За няма и зима ще се изплати.
    Предвидена и направени проучвания вече.
    За големите топлозагуби не съм сигурен - до преди това фрапантно падане на температурите вън до под -12гр. -13 гр. ползвах 2 инверторни клими, с които отоплявах 53 кв/м. и най-високата ми месечна сметка бе 106 лв като по цял ден има хора вкъщи - телевизори, лаптоп, крушки нон стоп. В горе-посочените температури деноношният ми разход на електроенергия бе макс. 7 лв/ден, средно по 5.50 лв/ден.
    Нещо не ми се връзва това с топлозагубите, НО благодаря за съвета и ще го послушам, защото съм сигурен, че ще има осезателна полза от тази инвестиция, но и още не съм избрал най-ефективната за ниска цена изолация без много цапане на жилището. Това е друга тема.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #299

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    до преди това фрапантно падане на температурите вън до под -12гр. -13 гр. ползвах 2 инверторни клими, с които отоплявах 53 кв/м. и най-високата ми месечна сметка бе 106 лв като по цял ден има хора вкъщи - телевизори, лаптоп, крушки нон стоп.
    Блазе ти, аз по-големи сметки плащам за ток през лятото отколкото ти през зимата с отопление при -10. Разходомера за газ го провери, а дали електромера нещо...а? Шшшшт ?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    36
    #300

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Какво да ти кажа JKanchev, просто има няква тъпа схема с тая газ ама пусто комфорт
    Успокоявам се поне като виждам , че подържам по висока Т , но в допълнение само ще кажа , че имам 3 инверторни Panasonic, като в хола е 18kw, в детската и спалнята две девятки.Бойлера е 120л. постоянно на мах. няма денем , няма вечер.Всеки ден 1-2 перали, готвене всеки ден по много , жена ми е голяма кулинарка.Най-голямата сметка за ток 290лв. по миналата зима.След това минах на ел.котел , ама като гледам то и на газ е същото като ел.котела ,ама инвестицията е точно 5 пъти повече.
    Айде хайрлия да е , като направя промените ще пиша за резултата !
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329073560[/time]_________________________________________________

    JKanchev ,
    с тея кубици и сметки май ще е по добре (или по изгодно) да си смениш котела с един нов друга марка !
    Направо почнак да съжалявам с тея "МАРКОВИ" котли , да бях си взел едно Теси , поне да не ме яд , като го засиля към казана
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329074107[/time]_________________________________________________

    А твоя котел , намалян ли е (скопяван) ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 57 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе