Страница 16 от 57 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #226

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio_76
    Благодаря Ви за отговорите. От казаното до момента, разбирам, че общо взето няма какво да се регулира повече по системата.
    Ами с този разход по-добре не пипай нищо. Нали ти поддържа Т-та....

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #227

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Не знам защо, но съм виждал оригиналният ми термостат за 650 лв как включва котела дори когато показва точно зададената темп. примерно от 20 гр. И изключва пак като показва същите градуси. Т.е. толкова е прецизен /чак ми иде да го хвърля през прозореца ама е бая парички и ми трупа още/ че десета от градуса цепи.
    В менюто няма опция за задаване на толеранс +0.5....-0.5 градуса дори.
    Ако някой знае много ще му се зарадвам, НО тва е полужението - Пуста Германска точност.
    Чакай сега, доколкото си спомням твоя термостат го купи от Полша на половин цена или се бъркам? Като не може да му се увеличи хистерезиса можеш да направиш подходяща дневна програма, че да работи само по 2 часа и да почива 2 или 4 часа да речем, като редуваш в заданието дневни и нощни температури. Като заговорихме за това - я ми кажи реално по колко часа на ден работи твоя котел и реално колко кубика газ си изхарчил досега тази зима и за колко време.

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #228

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Да, вярно е че го купих на половин цена. Лошото е че 650 е реалната в БГ.

    Котела тази година съм го пускал 4-и пъти за по 5-6 дни. Последните данни: Пуск - 07.02.12 год. 10.00 часа, разходомер 1878.62 куб/м. Сега го засичах - 09.02.- 19.00 часа - Разходомер: 1926.37 куб/м.

    И даже тъкмо се сетих:
    Работни часове в режим отопление: 1265 часа
    Работни часове БГВ: 249
    Общо 1500 часа : 1930 куб/м = 1.29 куб/м на час - е тва ми е разхода.

    АА да не пропусна. Имам и 2 броя готварски котлони. И тя стана една .

    Г-н Нейчев, сега разбирам, че имам доста сериозен проблем. По моя информация максималният, ама наистина максималният р-р на изразходвано количество газ на час при една отоплителна инсталация при различни видове котли Рядко, мн. Рядко надхвърляло 1 куб/час. Това по данни на 2 сервизни фирми на други марки котли по практически данни.
    Какво ще ме посъветвате, Вие и колегите компетентни по този въпрос???

    ПП. Оф тъкмо сега осъзнах, че то номера с котлоните е в ущърб на моето недоволство. Но пък колко могат да изгорят 2 броя котлона за 28 месеца /от толкова живея в това жилище/???

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #229

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Това, че работи на минимум не означава, че е ограничена - 6-7 кВт мощност е много за това жилище, няма нужда да вдига мощност, защото ще трябва да изключи, а идеята на този регулатор е да намаля мощността за да не изключва.
    Нещо не ми е ясно- как хем е много 6-7квт, хем не вдига над 67гр. Кое го спира да си вдигне мощността и температурата на водата до зададената и да я поддържа. Поне така работят телмостатите които монтирам.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #230

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    espace, 7кВт е много за едно жилище 50м2 - предполагам колегите са сложили завишена мощност за да отговаря на котела. С тази завишена мощност това малко жилище се стопля много бързо - котела пали на минимална мощност и започва да си повишава мощността. Но понеже радиаторите са мощни за това жилище, за 10-15 или 30 мин е вдигнал 2 градуса в помещението и пак започва да си намалява мощността, работи на минимална мощност, докато вдигне стайната температура с още един градус и изключва по стайна температура - аз така си го обяснявам. За да си вдигне температурата на водата трябва по-дълго време да работи на висока мощност, а то няма как, защото стайната температура се качва бързо.

    JKanchev, ти гледаш чистия разход на час работа, но нали се сещаш, че има разлика в разхода ако котелът не е работил преди това и разходът му ако е работил постоянно и къщата е темперирана. Ако преди това си бил на климатици, къщата не била така темперирана и котелът естествено, че ще дърпа повече

  7. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #231

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    JKanchev, ти гледаш чистия разход на час работа, но нали се сещаш, че има разлика в разхода ако котелът не е работил преди това и разходът му ако е работил постоянно и къщата е темперирана. Ако преди това си бил на климатици, къщата не била така темперирана и котелът естествено, че ще дърпа повече
    Де да беше толкова просто това обяснение, НО мисля че не е. Предното ми пускане на котела бе за 5-6 дни, когато бе първото сериозно застудяване. Първите дни бе със 2-3 куб. повече, НО после не съм падал под 20 куб/ден. Разбира се, че няма да Ви подведа с такива данни, не е в мой интерес.

    А мисля, че и данни те които предоставих, който няма как да не са коректни понеже са софтуерно запаметени във котела и разходомера не е подменян говорят и потвърждават казаното от мен до сега.

    Въпроса е как да процедирам относно установяването на проблема? Какво да предприема по отношение на котела? Да се обърна към Газкомфорт - диагностика, стенд, газ-анализ и т.нат. /вече на мен ми омръзна да се оплаквам/???

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #232

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    jkanchev, сигурен ли си, че нямаш проблем с дебита в отоплителната инсталация??? Ако през радиаторите ти не минава необходимият дебит вода, то със сигурност няма да получиш желаната от теб отоплителна мощност.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328815877[/time]_________________________________________________

    Навремето имах един познат, който казваше следното: работата на котела е да нагрява водата подавана към радиаторите до температурата която съм задал. Ако той я достига, значи е Ок. От там нататък проблема е в инсталацията, ако тя не ме топли или разхода ми е голям.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    36
    #233

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравей Лазар !

    Температурата ми вкъщи е настроена постоянно на 23С ,котела ми работи между 40 и 50мин.,като за 40 мин.работа водата достига до Т-72С, а за 50 мин. достига до 78С след това почива между 1:50h./2h.Помпата е настроена на 3степен, а БГВ не го ползвам (малко ни идва некомфортно да чакаме по 1- 1,5мин. да се изтича студена или хладка вода докато тръгне топлата).Разхода ми за последните 48часа е 32м3 или казано по 16м3 на ден.Вуншните Т за последните 2 дена са макс.-6С/мин.-13С.Когато беше около 0С разхода беше 12м3 за 24 часа.
    Имам следните въпроси:
    1.Според теб котела добре ли се държи като работа от написаното по горе?
    2.Скороста на помпата как ти се струва?(Най далечните ми радиатори се намират на 15-16метра от котела)
    3.Разхода как ти се струва , нормален ли е ?
    4.Мога ли да си вържа бойлера като радиатор?(120л.Дипломат със една серпентина вертикален )Преди така ми беше врзан ел.котела и ще ми се отрази ли на системата ?

    Поздрави
    Жоро

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #234

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    espace, 7кВт е много за едно жилище 50м2 - предполагам колегите са сложили завишена мощност за да отговаря на котела. С тази завишена мощност това малко жилище се стопля много бързо - котела пали на минимална мощност и започва да си повишава мощността. Но понеже радиаторите са мощни за това жилище, за 10-15 или 30 мин е вдигнал 2 градуса в помещението и пак започва да си намалява мощността, работи на минимална мощност, докато вдигне стайната температура с още един градус и изключва по стайна температура - аз така си го обяснявам. За да си вдигне температурата на водата трябва по-дълго време да работи на висока мощност, а то няма как, защото стайната температура се качва бързо.
    Лазар, тази вечер погледнах, как се вдигат градусите и се оказа, че вдига 2 градуса за около 1ч30, тоест няма бързо покачване. Освен това, шума на котела не се променя от стартирането докато изключи и си мисля, че не работи на много по-различен режим от минималния, а също и факта, че не дава никога повече от 0.8м3/ч разход(минималния)

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #235

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ами - значи наистина работи само на минимум, както казваш

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #236

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    jkanchev, я пробвай да си затвориш крана на газта преди котела и виж какво се случва с разходомера?!? Имал съм подобни изпълнения.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #237

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    jkanchev, сигурен ли си, че нямаш проблем с дебита в отоплителната инсталация??? Ако през радиаторите ти не минава необходимият дебит вода, то със сигурност няма да получиш желаната от теб отоплителна мощност.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328815860[/time]_________________________________________________
    Нямам си на представа какъв дебит върви водата през радиаторите. Как да го установя???
    Радиаторите затоплят що-годе равномерно, в най-далечният радиатор съм констатирал 4 градуса загуба от подаваната от котела и тази на входа на радиатора, но линията е поне 15 метра до него.
    Не съм установявал /слухово/ да има затруднение при въртенето на водата в системата. Включвал съм и 3-те степени на помпата - работи си адекватно.
    Все още ме интересува по какъв начин се констатира качеството и нормите на горивният процес при Вайлант ТурбоТек Плюс и то в частност вашето представителство???
    Ясно ми е че няма газанализаторна сонда, НО със сигурност трябва да има друг начин? Каква е процедурата и начина за изпълнение???
    Нищо не коментирахте като специалист и най-вече имате нагледните примери относно отношението работни часове/разход? Много ще ми е интересно вашето мнение???

    ПП. Това с крана го пробвах миналият отоплителен сезон - за жалост нямаше резултат, но пак ще пробвам. Благодаря.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #238

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ами - значи наистина работи само на минимум, както казваш
    В този случай, мислиш ли, че ще е по-добре да вдигнем на примерно на 7-7.5кВ минималната мощност или настройката в момента е оптимална?

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    3
    #239

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте, имам следния казус: първо да направя малко уточнения: котела е BOSCH 3000W ZWB 28. Радиаторите са ламаринени: хол-1200х500 и 1000х500, детска – 1200х500, спалня1 – 1200х500, спалня2 – 900х500 и лира в банята. Всички радиатори са с термоглави, настроени на 23 градуса. Имам и безжичен регулатор RADIO TYBOX 810. Настроил съм го на ръчен режим – 23 градуса и го държа в най-студената стая. Техниците казаха, че трябвало да се намали мощността на котела на 16.5KW. Дотук всичко добре освен, че плащам големи сметки. Поне беше топло. Да ама като паднаха температурите платих 400лв за януари пък студено. Не може да стигне над 21 градуса в стаята. Котела не вдига повече от 55 градуса и се гаси, след малко пада на 30 и пак се пали. Притесни ме това, че в блока всички сме с такива котли и всички ограничени по един и същ начин. Ама аз имам 110м2 пък другия 70м2 все тая. Съседа плати 140лв аз 400лв. Днес сам си го увеличих на 21KW. Не съм сигурен какво ще стане ама сега поне радиаторите са горещи и температурата на котела стига 75 градуса и така стоя без да изключва около 20мин, после температурата падна и пак се вдигна до 75. Сега чакам да видя кога ще изключи.Предполагам, че като достигне 23 градуса в стаята с регулатора ще изключи. Та въпроса ми е правилно ли съм направил и има ли нещо друго, с което мога да намаля сметките за газ. Благодаря Ви предварително.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #240

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    snoopy_79 , моя котел е друг но ми направи впечатление следното което си написал :"Котела не вдига повече от 55 градуса и се гаси, след малко пада на 30 и пак се пали." и още че при 75 градуса това вече не става.Казваш че имаш стаен програматор. Аз мисля че при 55 градуса отдаващата мощност на радиаторите ти е по-малка от минималната мощност на котела и се изключва той а не че стайния термостат го изключва.Ако е така не бива да му задаваш температура 55 градуса ( или още по-лошо по-ниска от тази). Дали съм прав или не сам ще прецениш като си сметнеш отдаващата мощност на инсталацията си при 55 градуса и после при 75 и сравниш с минималната мощност на котела.А иначе 16 или 17 киловата мисля че могат да направят апартамента сауна тоест искам да кажа са си напълно достатъчни като максимална мощност. Пресмятай и успех.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 57 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе