Страница 15 от 57 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #211

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от gog067
    Производителите на котли умишлено не дават такава информация. За да не тръгнат претенции и съдебни процедури от клиенти.
    за моя котел пише само "протичане на газ" : 2,4 м3/ч.при газ H и 2,8 м3/ч. при газ L.( при 15 градуса и 1013 mbar налягане).
    Поне да бяха дали някаква крива на зависимостта на разхода от натоварването(оборотите) на котела, както се прави при индустриалните котли. А с тези цени се вманиячаваме да следим часови разходи, да засичаме време на работа и какви ли още не настройки като глъмави.
    Както вече съм казвал аз съм с радиант 4-18KW.Производителя действително точно и коректно е дал спецификациите , трябва да отбележа че и газовия доставчик е коректен с разходомера (единствено приемането накоефициента на корекция е не дотам еднозначно но ако това е проблема не е фатален.Не знам дали всъщност не съм бил клиент на българия терм но след като и той внася тези котли може да обясни по-отговорно как става проверката как отчета на разходомера се покрива със параметрите на котела. (Разбира се ако засичането е за 1 час резултата ще бъде в пъти по-неточен ако засичането е за 10 или 20 часа но това най-добре той да го обясни).Всъщност това трябва да може и да го прави всеки от сервизната поддръжка, вярно е че това е слабо място на газовия доставчик, той печели от доставката на газ а не от поддръжката и по мои наблюдение често не цени способните си хора.За това правилно избирайте сервизната поддръжка на котлите, това е 99% от цялата работа, а железарията ( тоест самата инсталация )- най-малката грижа.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #212

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    На мен ми искаха договор за поддръжка, за да пуснат котела в действие (от Булгаргаз) като един от нужните документи. След като впоследствие реших да сменя котлето и избрах (с ваша помощ) най-подходящото, първо се обадих на фирмата с договор за поддръжка. Исках те да ми го монтират, с идеята да не прецакам договора, който бе сключен съвсем наскоро. Шефът им, с който вече бях водила дълги разговори кой прав, кой крив (да се монтират еднакви котли в цяла кооперация от апартаменти с различни квадратури), ми обясни, че има голям обект извън града и няма да ми е от помощ, но договора все пак си остава и е валиден, без значение какъв е новия котел. Никой от тях не дойде. От Амаксгаз идваха няколко пъти и още в началото ми обясниха какво трябва, за да важи гаранцията. Ако ги извикам непосредствено преди изтичане на едногодишния период няма да ми струва нищо, но ще си удължа срока на гаранцията.. и така до 3г.

    И аз се интересувам в какво точно се състоят профилактикта и прегледа, които струват годишно 68 лв. (ако не се лъжа). Тази цена ми се струва безумна, още повече, че за да важи гаранцията, вносителя също има изисквания и идва на място да провери как работи котела.

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #213

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    Разхода на 20kW уред при максимално натоварване е 2.4 m3h при Природен газ H, Hi = 34,02 MJ/m3. При минимално натоварване е 0.6 m3h. При правилно изчислена и изпълнена отоплителна инсталация, нормалният режим на работа на уред не трябва да надвишава 1:3.
    Т.е. 8 работни часа за 24 часа.
    Ако имаш интерес, ще продължим разесненията.
    Интереса ми е повече от сериозен подплътен най-вече от разхода ми на газ от по 20куб/24 часа.

    При мен със сигурност котела работи много повече като време - т.е. грубо в режим ОН/ОФФ съм 50/50 работи/почива за 24 часа. Тук в този режим пък не е добре защото пък е цък-цък, 6 мин. работи, 6 мин. почива.

    В режим "Модулация" със сигурност работи повече отколкото почива, НО нали това му е идеята да не спира котела пък имам още по-голям разход. Имам мощ от 15 кВт при 75/65/20, НО след като Калорматика наближи зададената температура намаля мощността си дори до минимум и така ВМЕСТО ДА СПРЕ си бъхти с часове, НО от там пада сериозно температурата на водата, А от там падам и под минимума на котела от 6.7 кВт и то при сегашните -20 гр.
    Което респективно значи, че никога не мога да докарам синхрон между котел и радиатори и като че ли проблема ми се вижда във долната граница на Котела и май ще се разделям с негооооо.

    Дали някой няма графика със съответното натоварване било във Киловати мощност на котел Вайлант ТурбоТек Плюс 202/3-5 при съответните температурни режими на работа или пък още по добре - разходни норми???

    С Лазар си коментирахме, че явно при мен ОН/ОФФ режима е по-добър от разходна гледна точка понеже поради ниската работна температура на подаващият кръг в режим Модулация, Коефицента на ефективност при Конвенционалните котли пада. Е питам що-тогава са направили тая модулационна горелка /не че не знам отговора ама/??? И това означава ли, че ще съм супер за Кондензен котел щом при -20 гр котела ми работи със до 50 гр. изходяща???

    Моля поправете ме ако са ми грешни разсъжденията.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #214

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    JKanchev, аз пак се обърках нещо с твоите факти . Как така 6 минути работи и 6 минути почива? Нали каза, че изключва по стайна температура? Искаш да кажеш, че за 6 минути стайната температура спада с 1 градус и стайния термостат включва котела, така ли? Ами ако е така - значи наистина имаш големи топлозагуби ? Ако не изключва по стайна температура трябва да се разбере по каква причина тактува на 6 минути.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #215

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте,
    Имам следния въпрос към по-разбиращите от мен. Имам котел Бош 7000 с управление FR100. В момента котела е регулиран на минимална мощност или около 6,3кВ и температура на водата на максимум. Мощността на радиаторите ми е около 6,3кВ, но при 90гр. температура на водата. Когато котела трябва да вдигне стайната температура от 17 на 20гр. работи около 2ч без да спре, но никога досега не е успял да вдигне повече от 67гр. за да постигне желаната температура. Въпросът ми е : защо котела не вдига по-висока температура(по документи до 88гр) с цел по-бързо затопляне?(трябва ли да се вдигне малко мощността на котела за тази цел или "проблема" е другаде?). Благодаря предварително.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #216

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio_76
    Здравейте,
    Имам следния въпрос към по-разбиращите от мен. Имам котел Бош 7000 с управление FR100. В момента котела е регулиран на минимална мощност или около 6,3кВ и температура на водата на максимум. Мощността на радиаторите ми е около 6,3кВ, но при 90гр. температура на водата. Когато котела трябва да вдигне стайната температура от 17 на 20гр. работи около 2ч без да спре, но никога досега не е успял да вдигне повече от 67гр. за да постигне желаната температура. Въпросът ми е : защо котела не вдига по-висока температура(по документи до 88гр) с цел по-бързо затопляне?(трябва ли да се вдигне малко мощността на котела за тази цел или "проблема" е другаде?). Благодаря предварително.
    Аз съм с този котел и при мен не вдига повече от 67 до 74С. В момента е намалена максималната до 15kW, но съм пробвал и на 21kW-пак не минава 75С.Аз не го намирам за ненормално понеже разчитам, че FR100 си знае работата.
    Мисля обаче , че при намалена мощност харчи по-малко.

    Кажи как ти е разхода в тези студени дни.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #217

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Маринов
    Аз съм с този котел и при мен не вдига повече от 67 до 74С. В момента е намалена максималната до 15kW, но съм пробвал и на 21kW-пак не минава 75С.Аз не го намирам за ненормално понеже разчитам, че FR100 си знае работата.
    Мисля обаче , че при намалена мощност харчи по-малко.

    Кажи как ти е разхода в тези студени дни.
    Със сигурност харчи по-малко на мин. мощност. Въпросът е, дали не може да вдигне повече градуси и да стопли по-бързо.
    За разхода, отоплявам около 50м2, режим отопление 20гр - около 7-9ч. на денонощие, през останалото време 17гр. разход около 8-9м3/ден

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #218

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Аз предполагам, че котелът ти бързо вдига стайната температура с 2 градуса и после 1 градус преди зададената влиза в модулация и затова температурата на водата не успява да се вдигне повече. Ако тръгнеш от по-ниска стартова стайна температура ще има повече време да вдигне температурата на водата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #219

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Аз предполагам, че котелът ти бързо вдига стайната температура с 2 градуса и после 1 градус преди зададената влиза в модулация и затова температурата на водата не успява да се вдигне повече. Ако тръгнеш от по-ниска стартова стайна температура ще има повече време да вдигне температурата на водата.
    Ами честно казано, не съм обърнал внимание дали бързо вдига с 2 градуса(тази вечер ще погледна) Идеята ми е, че след като е регулиран да работи на мин.мощност от самото начало, би трябвало, да няма накъде да модулира(на по-ниска мощност), Или може би греша?

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #220

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Не е сигурно, че е ограничена мощността му чак до минималната - пише ли такова нещо в протокола за пуск? При наличие на модулиращ термостат не е нужно чак толкова голямо ограничаване на мощността - термостатът сам не позволява работа на голяма мощност

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #221

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Не е сигурно, че е ограничена мощността му чак до минималната - пише ли такова нещо в протокола за пуск? При наличие на модулиращ термостат не е нужно чак толкова голямо ограничаване на мощността - термостатът сам не позволява работа на голяма мощност
    Единственото по което мога, да съдя, че е ограничен до минимум, е че гори по 0,8м3/ч (описано в техн. документация като минимален разход за този котел)

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #222

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ами значи имаш монтирана по висока отоплителна мощност от ограничената на котела. Иначе щеше да си вдига градусите.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #223

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Това, че работи на минимум не означава, че е ограничена - 6-7 кВт мощност е много за това жилище, няма нужда да вдига мощност, защото ще трябва да изключи, а идеята на този регулатор е да намаля мощността за да не изключва.

  17. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #224

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    JKanchev, аз пак се обърках нещо с твоите факти . Как така 6 минути работи и 6 минути почива? Нали каза, че изключва по стайна температура? Искаш да кажеш, че за 6 минути стайната температура спада с 1 градус и стайния термостат включва котела, така ли? Ами ако е така - значи наистина имаш големи топлозагуби ? Ако не изключва по стайна температура трябва да се разбере по каква причина тактува на 6 минути.
    НЕ. Стайната темп. не пада с 1 гр. дори и за 30 минути. Пресен пример - вчера по време на Год. Техн. Профилактика на котела и на сервизният специалист му направи впечатление големият ми разход и БАВНОТО падане на темп., което бе точно 1 гр. - 1 час!!!
    Не знам защо, но съм виждал оригиналният ми термостат за 650 лв как включва котела дори когато показва точно зададената темп. примерно от 20 гр. И изключва пак като показва същите градуси. Т.е. толкова е прецизен /чак ми иде да го хвърля през прозореца ама е бая парички и ми трупа още/ че десета от градуса цепи.
    В менюто няма опция за задаване на толеранс +0.5....-0.5 градуса дори.
    Ако някой знае много ще му се зарадвам, НО тва е полужението - Пуста Германска точност.

    ПП. Сега съм го оставил в ОН/ОФФ като съм вдигнал мощността на максимум - 20 киловата да му видя разхода. Единственото, което на пръв поглед ми прави впечатление е че разликата между входяща и изходяща темп. на кръговете доста се увеличи - 16 градуса. Това означава по-добър топлообмен, НАЛИ??? Но що ми се струва, че въпреки това разхода май няма да е по-добър. Какво мислите???

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #225

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Благодаря Ви за отговорите. От казаното до момента, разбирам, че общо взето няма какво да се регулира повече по системата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 57 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе