Страница 14 от 57 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 850

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    12
    #196

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от mams
    Правихме няколко настройки но без особен резултат.Последно засичане преди 5мин. разход за 72 часа за отопление+ 6 къпания-45куб.м.
    При тези студове не е чак толкова лошо, но според мен може да се оптимизира още малко. След 20-ти се очаква затопляне и като дойда да видя Христо, ще минем заедно при тебе. Прати ми на лични телефон за връзка.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328682994[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Искам да изразя задоволството си от потребителска гледна точка......
    JKanchev, благодаря за хубавите думи. Животът ме научи, че няма по-добра реклама от доволен клиент и нищо по-лошо от недоволен.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #197

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Някой може ли да ми каже - Какво включва Годишната профилактика на Котле като дейности???

    Почистване?
    Замерване на налягане на газ-а при минумум и максимум натоварване?
    Анализ на изгорелите газове?
    Замерване на температуратурата на изгорелите газове?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #198

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Търся малко инфо за един приятел. По негови данни, има газов котел Vitopend 100WH1B на Висман, тип Комби. Та въпроса е:
    Какъв стаен програматор е подходящ за този котел? А дали котела е модулиращ и може ли да се използва модулиращ програматор?
    Благодаря предарително!

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #199

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Котелът е модулиращ, то на пазара немодулиращи вече няма. Този котел има висока минимална мощност (10,7кВт) и трябва да бъде обезпечен с достатъчно радиатори за да работи в оптимален режим. След като се сложат завишен брой радиатори стайният термостат е задължителен, защото иначе пък ще стане сауна и не е добре стайната темепратура да се регулира чрез температура на водата. За тази марка няма модулиращи термостати и трябва да се ползва он/оф. Добре е да е с програматор, за да може нощем, а и денем при възможност да се задават по-ниски стайни температури.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #200

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Някой може ли да ми каже - Какво включва Годишната профилактика на Котле като дейности???

    Почистване?
    Замерване на налягане на газ-а при минумум и максимум натоварване?
    Анализ на изгорелите газове?
    Замерване на температуратурата на изгорелите газове?
    Не, по-скоро:
    - визуална проверка на цялостното външно състояние
    - проверка за изтичане на газ с пенообразуващ препарат или газдетектор
    - външна профилактика – проверка индикаторите, отразяващи работата на уреда, регулиране температурата на водата
    - вътрешна профилактика – преглед на основните възли – РС, циркулационна помпа, газова арматура, диференциален пресостат, термостат за прегряване, датчици за температура, за йонизация на пламъка, вентилатор, топлообменници, дюзи, кран за пълнене и др.
    - проверка настройките и регулиране, ако е необходимо

  7. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #201

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Долната част на радиатора е по хладна от горната.Проблем?Решение?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #202

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Нормално е да има около 20К разлика

  10. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #203

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Нормално е да има около 20К разлика
    20 000 разлика какво?

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #204

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Някой може ли да ми каже - Какво включва Годишната профилактика на Котле като дейности???

    Почистване?
    Замерване на налягане на газ-а при минумум и максимум натоварване?
    Анализ на изгорелите газове?
    Замерване на температуратурата на изгорелите газове?
    Най-вече вземане на едни грешни пари. Аз съм на принципа нищо не плащай до като не опре ножа до кокала.
    Колата ми е на газ от 20 години- до сега не съм плащал за проверка на газовото .Котела ми е от 2009- също не съм плащал за надзор,профилактики и т.н.
    Естествено отговорността си е моя, аз си следя състоянието на нещата, има и достатъчно литература за обслужване на котли.

    Но искам да подчертая че не препоръчвам на никого да прави като мен, който не се чувства сигурен че може сам да следи нещата по добре да спазва процедурите.
    Ако всички са като мен майсторите ще останат без работа! :rolleyes:

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #205

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JaR
    20 000 разлика какво?
    20 Келвина и 20*С разлика

  13. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #206

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от gog067
    Най-вече вземане на едни грешни пари.
    От няколко години сключвам договор за извънгаранционно обслужване. Не че идват всяка година да погледнат котела. Това било договор, че ако ми се наложи, щели да реагират по-бързичко. Ако нямам такъв, пак можело да ми вземат парите, но щели да ме моткат повечко. Тя и таксата не е голяма - 50 лв. Иначе като наближи изтичането на договора ми звънят да ми напомнят, да не ги забравя. Миналото лято ги извиках да видят котела, защото понякога издава някакъв странен шум, който аз не мога да определя - някакво стържене, такъркане ли не зная. Като запали котела се чува, после се оправя, а понякога си пали нормално. Както и да е. Дойдоха, пуснаха котела, но пък той си запали без този шум. Казаха, че трябва да се промият топлообмениците. Промиха ги, вземаха ми 120 лв, но шумът си остана.
    Що се отнася до надзора - те си минаваха всяка година, но от тази трябва ние да ги търсим, оставили са няколко телефона за врзка. При нас ЧТК иска всяка година копие от ревизионната книга и ако нямаш заверка от надзора, спирали газа.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #207

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Някой може ли да ми каже - Какво включва Годишната профилактика на Котле като дейности???

    Почистване?
    Замерване на налягане на газ-а при минумум и максимум натоварване?
    Анализ на изгорелите газове?
    Замерване на температуратурата на изгорелите газове?
    Дейностите извършвани при провеждане на техническа профилактика на конвенционални газови стенни уреди са описани в Сервизния паспорт на уреда стр. 9, 10.

  16. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #208

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    Дейностите извършвани при провеждане на техническа профилактика на конвенционални газови стенни уреди са описани в Сервизния паспорт на уреда стр. 9, 10.
    Инж. Нейчев последно време давата отговори на мои питания само със страници от сервизната документация. Ако всичко там бе вярно написано и практически такъв е резултата от действието му, то честно казано нямаше да има и един съфорумец.
    Назад имам доста въпроси точно от вашата компетенция.
    Ето и един пресен - Колко според вас трябва да бъде средната консумация на газ за всеки отработен час било за отопление или БГВ???
    Сигурен съм, че като специалист на Вайлант и честите срещи със ползвателите му имате такива наблюдения и данни.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #209

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Колко според вас трябва да бъде средната консумация на газ за всеки отработен час било за отопление или БГВ???
    Производителите на котли умишлено не дават такава информация. За да не тръгнат претенции и съдебни процедури от клиенти.
    за моя котел пише само "протичане на газ" : 2,4 м3/ч.при газ H и 2,8 м3/ч. при газ L.( при 15 градуса и 1013 mbar налягане).
    Поне да бяха дали някаква крива на зависимостта на разхода от натоварването(оборотите) на котела, както се прави при индустриалните котли. А с тези цени се вманиячаваме да следим часови разходи, да засичаме време на работа и какви ли още не настройки като глъмави.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #210

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Инж. Нейчев последно време давата отговори на мои питания само със страници от сервизната документация. Ако всичко там бе вярно написано и практически такъв е резултата от действието му, то честно казано нямаше да има и един съфорумец.
    Назад имам доста въпроси точно от вашата компетенция.
    Ето и един пресен - Колко според вас трябва да бъде средната консумация на газ за всеки отработен час било за отопление или БГВ???
    Сигурен съм, че като специалист на Вайлант и честите срещи със ползвателите му имате такива наблюдения и данни.
    Тази информация не може да се даде с точност. Уредите са модулиращи, което означава, че в режим отопление работи в диапазона Pmin. - Pnom. а в режим БГВ в диапазона Pmax. -- Pmin. Значение отдава и наличието на стаен терморегулатор (оригинален или алтернативен).
    Разхода на 20kW уред при максимално натоварване е 2.4 m3h при Природен газ H, Hi = 34,02 MJ/m3. При минимално натоварване е 0.6 m3h. При правилно изчислена и изпълнена отоплителна инсталация, нормалният режим на работа на уред не трябва да надвишава 1:3.
    Т.е. 8 работни часа за 24 часа.
    Ако имаш интерес, ще продължим разесненията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 57 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 09-08-17, 00:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 08:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 12:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 30-12-09, 00:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 01:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе