Страница 17 от 57 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #241

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    snoopy_79, разкажи как увеличи мощността на 21кВт, защото се съмнявам, че нещо се заблуждаваш

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio_76
    В този случай, мислиш ли, че ще е по-добре да вдигнем на примерно на 7-7.5кВ минималната мощност или настройката в момента е оптимална?
    При наличето на твоя регулатор не е имало нужда да се сваля мощността до минималната, но пък и сега не виждам кой знае каква причина да викаш техника да ти я вдига

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    3
    #242

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ами в книжката на котела има таблица със сервизните функции и описание как се влиза в тях. Техника така го намали. Аз влязох на 'Макзимална отоплителна мощност' - шифър 1А - там показваше 60. В друага таблица погледнах, че 60 отговаря на 16.5KW. Смених го на 75-21KW. Допускам, че може да съм го вдигнал много и разхода да е още по-голям, но определено достигам стайна температура 23 градуса. Преди това котела не вдигаше повече от 55 градуса без значение на кое положение е регулатора на котела. Дори на MAX, където трябва да е 88градуса. Не го гасеше стайния регулатор, защото на него има едно пламъче когато е подал команда за запалване. Пламъчето си стои а котела е изгаснал. Не знам кое как трябва да пресмятам ама дано да не платя 1000лв за февруари

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    36
    #243

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравей Лазаре,

    би ли погледнал вчеращния ми пост.

    Благодаря предварително!

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #244

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от snoopy_79
    Ами в книжката на котела има таблица със сервизните функции и описание как се влиза в тях. Техника така го намали.
    Ааа, грешката е моя - ти доколко разбирам имаш Condens 3000, а аз сметнах, че имаш Gaz 3000. Значи ти имаш хубав кондензен котел, но го управляваш с неподходящ регулатор. Ако си вземеш неговия термостат FR100 увеличиш мощността на радиаторите, аз ти гарантирам максимални сметки 200-250лв, но съм сигурен че ще са още надолу.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #245

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от grg_petrov
    Здравей Лазар !
    Имам следните въпроси:
    1.Според теб котела добре ли се държи като работа от написаното по горе?
    2.Скороста на помпата как ти се струва?(Най далечните ми радиатори се намират на 15-16метра от котела)
    3.Разхода как ти се струва , нормален ли е ?
    4.Мога ли да си вържа бойлера като радиатор?(120л.Дипломат със една серпентина вертикален )Преди така ми беше врзан ел.котела и ще ми се отрази ли на системата ?
    1.На пръв поглед - да
    2. Може да пробваш и да 2
    3. Не мога да преценя от толкова малко информация
    4. Можеш да вържеш бойлера като радиатор

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #246

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Котелът е модулиращ, то на пазара немодулиращи вече няма. Този котел има висока минимална мощност (10,7кВт) и трябва да бъде обезпечен с достатъчно радиатори за да работи в оптимален режим. След като се сложат завишен брой радиатори стайният термостат е задължителен, защото иначе пък ще стане сауна и не е добре стайната темепратура да се регулира чрез температура на водата. За тази марка няма модулиращи термостати и трябва да се ползва он/оф. Добре е да е с програматор, за да може нощем, а и денем при възможност да се задават по-ниски стайни температури.
    LAzar, благодаря ти за инфото! Все пак не разбрах, каква е логиката да има такъв котел, но да няма стаен термостат, който да го управлява. Със термостат on-off ще могат ли да се ползват възможностите на котела на 100%?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #247

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Могат да се ползват възможностите разбира се, просто различна е логиката на управление. Просто различните фирми са се ориентирали към различна логистика. Висман са по-силни в промишлените котли, не в битовите и може би затова не наблягат на управление по стайна температура, а по външна. Ето ти един хубав безжичен програматор с инструкции на български, който е подходящ за твоя котел, а и за всеки друг. Аз ги монтирам дори и на пелетни котли - удобни са работа и за програмиране, а и с добър дизайн.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #248

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio_76
    Лазар, тази вечер погледнах, как се вдигат градусите и се оказа, че вдига 2 градуса за около 1ч30, тоест няма бързо покачване. Освен това, шума на котела не се променя от стартирането докато изключи и си мисля, че не работи на много по-различен режим от минималния, а също и факта, че не дава никога повече от 0.8м3/ч разход(минималния)
    Котела ми е Вайлант 24 KW и max мощност му е намалена на 14 KW. За 25-30 мин.вдига 78° и ги поддържа,докато стайния термостат/модулиращ/не го изключи. За 35-40 мин.вдига в стаята + 3°С ( 1.1-1.3 м3),за 45-50 мин.+4°С,а за 1час и 30 мин.+9°С (2.2-2.5 м3) .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    50
    #249

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Могат да се ползват възможностите разбира се, просто различна е логиката на управление. Просто различните фирми са се ориентирали към различна логистика. Висман са по-силни в промишлените котли, не в битовите и може би затова не наблягат на управление по стайна температура, а по външна. Ето ти един хубав безжичен програматор с инструкции на български, който е подходящ за твоя котел, а и за всеки друг. Аз ги монтирам дори и на пелетни котли - удобни са работа и за програмиране, а и с добър дизайн.
    А кой е въпросният програматор?

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #250

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Хе, забравил съм линка :
    http://www.tesy.com/bg/products/akse...ator_eg_2921_/

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    3
    #251

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Лазар, каква е разликата между tybox810 и bosch tr100. TR100 май не е безжичен. И да увелича мощността на радиаторите значи ли да ги сменя с по-големи. Има ли някакви други настройки на котела, които да повлияят на разхода.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #252

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Твоят термостат е универсален, може да слага на всякакви котли, много ми прилича на този от линка ми в предния пост (Теси). Твоят за колко си го купил? Този термостат работи само он/офф, а FR100 си комуникира с електрониката на Боша - Heatronic 3 и управлява мощността на котела според нуждите. За да работи обаче кондензния котел в икономичния кондензен режим трябва радиаторите да са изчислени в нискотемпературен режим

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #253

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66
    Котела ми е Вайлант 24 KW и max мощност му е намалена на 14 KW. За 25-30 мин.вдига 78° и ги поддържа,докато стайния термостат/модулиращ/не го изключи. За 35-40 мин.вдига в стаята + 3°С ( 1.1-1.3 м3),за 45-50 мин.+4°С,а за 1час и 30 мин.+9°С (2.2-2.5 м3) .
    МИК66, доколкото разбирам, май ще е по-добре да вдигнем поне малко мощността, защото за подържане на стайната температура няма проблем, но от 17 до 20 градуса може и по-бързичко да става.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #254

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Точно за това ти говоря ! При теб от 17°до 20° са ти необходоми 1час и 30 мин.,докато при мен от 18°до 21° на котела са му нужни 35-40 мин.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #255

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Може да прозвучи еретично, но при достатъчно радиаторна мощност и наличие на модулиращ термостат, може изобщо да не се ограничава максималната мощност на котела. От ограничаване има смисъл при он/оф термостат и прекалено мощен котел и то заради комфорта да работи по-дълго котела и да се избегне дискомфорта на студените радиатори

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 57 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе