Страница 27 от 57 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 850

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #391

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Газ директно да се изхвърля няма. Има охлаждане на топлообменника от работата на вентилатора без да гори котела. Това е лошото при цък-цък защото на един цикъл запалване отива по около 20-30 секунди въртене на вентилатора без горене. И през комина излита топлина.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #392

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    При мен максималното време, след което може да запали котела е 10мин. (3мин заводски). Не мога да го накарам да почива повече време. Трябва с някакво външно реле.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    47
    #393

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от jorogm
    На 2 - термостат
    При мен терморегулаторът не може да превключва 0 -1-2, защото е вграден в котела през eBUS-а, а превключването е възможно само ако е монтиран на стена - поне така пише в инструкцията на английски език, докато в инструкцията на български език този текст е пропуснат и изобщо не фигурира. В момента ми позволява само регулация по температурна крива и явно ще трябва терморегулаторът да се инсталира на стената, за да имам опциите за регулация чрез модулация по стайна температура (1), он/оф (2) или по температурата на изходящата вода (0).

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #394

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ами нормално е - щом е в котела няма как да усеща стайната температура

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    47
    #395

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    е това не е нормалното -
    [quote]........поне така пише в инструкцията на английски език, докато в инструкцията на български език този текст е пропуснат и изобщо не фигурира


  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    20
    #396

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Добър вечер на всички.Дойде време и аз да споделя моите наблюдения.От 10.10.2011г. ползвам отопление на газ,отоплявам етаж от къща близо до София с чиста площ на отопление 80кв.м.Имам PVC дограма и вътрешна изолация(но на таваните нямам!),а от долу не отопляват всички стаи.Монтиран ми е котел Bosch Gaz7000w 6,3-21kw и стаен модулиращ програматор FR100,които е в стаята която най-много се ползва.В момента отоплявам 65кв.м.(едната стая още не се ползва) с монтирани 79бр.алуминиеви глидери Н600(elegance).
    Сметките ми са следните: октомври-114лв.(не целия)
    ноември -306лв.
    декември-332лв.
    януари -477лв
    февруари-441лв.
    Правих какви ли не експерименти но не можах да постигна разлика в разхода на газ,докато към края на февруари не смених модулиращия термостат с най-обикновен он/офф програматор.Разхода на газ падна с поне 3-5куб на денонощие.Моите наблюдения са че с модулиращия програматор котела работи почти непрекъснато та макар и на мин.мощност,докато с он/офф програматора котела почива доста повече.
    Предполагам че модулиращия програматор има много малък хистерзис 0,2гр.,докато при он/офф има 1или2гр.което довежда до по големия разход на газ.Примерно настоена стайна температура през деня 20,5гр. котела тръгва на 20гр. и изключва на 21гр като това време е около 20-30мин и после почива 1-1,5 часа,докато с модулиращия си работи на мин.мощност почти постоянно.(комфорта на FR100-цата е несравним но разхода?).
    Въпроса ми към вас е има ли възможност този регулатор(fr100) да се настрои като он/офф и ако не може да ми препоръчате добър такъв с регулиране на хистерзиса(ако може безжичен най-добре щото жената като готви изтива цялата къща)
    Благодаря.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #397

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Едно голямо браво от мен на колегата jorogm. Най-вече за положените усилия и не на последно място за практически отговори за прословутата марка Вайлант.

    Първо искам да те попитам дали 0.8 куб/м е минимума на Вайлант ТурбоТек 6.8-20 кВт? Дали имаш табличка данни за разходните норми в различните режими на този котел понеже и аз съм с такъв?

    И аз имах сериозни подузрения относно влиянието на стайните термостати върху разхода, Но при по топло време. Т.е. моите опити до сега показват,че при по-топло /както при теб/ КалорМатика не влияе добре на разхода - Не мога да си го обесня още??? Докато при по-студено термостата е с предимство от температура на водата.
    Честно казано вече напълно се обърках с тези експерименти, пък и със сегашните цени на Газ-та спрях да ползвам отоплителната инсталация и напълно се обесърчих да оптимизирам нещо високо-технологично и високо-стойностно като то трябва да си е такова, А не аз да се меся. За това съм му ударил щалтера и сега си имам БГВ за 5 бона.

    ПП. Ама щом съм тук явно постоянно ме човърка.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    20
    #398

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Аз се замислям за комбинация от котела на твърдо гориво и газовия котел ама това маи ще стане лятото.Мисля още и за изолация на таваните но и това няма да ме спаси ако вдигнат газта още.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #399

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от niko_nil
    Добър вечер на всички.Дойде време и аз да споделя моите наблюдения.От 10.10.2011г. ползвам отопление на газ,отоплявам етаж от къща близо до София с чиста площ на отопление 80кв.м.Имам PVC дограма и вътрешна изолация(но на таваните нямам!),а от долу не отопляват всички стаи.Монтиран ми е котел Bosch Gaz7000w 6,3-21kw и стаен модулиращ програматор FR100,които е в стаята която най-много се ползва.В момента отоплявам 65кв.м.(едната стая още не се ползва) с монтирани 79бр.алуминиеви глидери Н600(elegance).
    Сметките ми са следните: октомври-114лв.(не целия)
    ноември -306лв.
    декември-332лв.
    януари -477лв
    февруари-441лв.
    Правих какви ли не експерименти но не можах да постигна разлика в разхода на газ,докато към края на февруари не смених модулиращия термостат с най-обикновен он/офф програматор.Разхода на газ падна с поне 3-5куб на денонощие.Моите наблюдения са че с модулиращия програматор котела работи почти непрекъснато та макар и на мин.мощност,докато с он/офф програматора котела почива доста повече.
    Предполагам че модулиращия програматор има много малък хистерзис 0,2гр.,докато при он/офф има 1или2гр.което довежда до по големия разход на газ.Примерно настоена стайна температура през деня 20,5гр. котела тръгва на 20гр. и изключва на 21гр като това време е около 20-30мин и после почива 1-1,5 часа,докато с модулиращия си работи на мин.мощност почти постоянно.(комфорта на FR100-цата е несравним но разхода?).
    Въпроса ми към вас е има ли възможност този регулатор(fr100) да се настрои като он/офф и ако не може да ми препоръчате добър такъв с регулиране на хистерзиса(ако може безжичен най-добре щото жената като готви изтива цялата къща)
    Благодаря.
    Направо се изприщвам като чуя за такива сметки! Котелът - супер, регулаторът също, радиаторите - и те. Нямам обяснение. Това за по-малките сметки с он/оф термостат сме го обсъждали и намерихме обяснение - при голям котел и малко жилище, с модулиращия термостат котелът работи в по-голямата част от времето около минималната си мощност, а там КПД е ниско. При он/оф термостат работи в по-благоприятен режим и затова дава известна икономия, но пък чак разлика от 5-6м3 на ден не мога да си обясня.
    К.К. 360m2 къща Ytong без изолация - Condens 3000 (7-22кВт) + FW 200 - 550лв/януари
    И.Ст. 80м2 панел апартамент 1 етаж с изолация, Gaz 7000 (6-21кВт) + FR 100 - 166лв/февруари
    Д.Д. 80м2 панел апартамент 1 етаж с изолация Baxi (9-24) + Auraton 1300 (on/off) - 150лв/февруари
    Ж.Ж. 100+м2 посл.етаж ново строит. (с малко дете) Condens 3000 (7-28кВт) + FR 100 - 250лв/януари, 250лв/февр, 100лв/декември
    С.К 100+м2 панел апартамент 1 етаж с изолация (Теси 5-16) + Easy Remote (модулиращ) - 390лв/февруари
    Ж.Т. 80м2 панел без изолация Вайлант (6-20), без програматор (цък-цък на 40-45*С) - 260лв/февр - не можа да събере пари за Калорматик 330, отказва да сложи он/оф, гоня го насила да му поставя поне Auraton 1300 (on/off) за 30лв, купил съм го за да видя ефекта
    Това са ми клиенти газифицирани тази зима, наблюдавам поне първозимниците. Има и още, но нямам информация засега. Има една къща с Теси (9-24кВт) и там очаквам сметки поне 300-350лв, защото няма регулатор. Някой ако смята, че лъжа - хващам се на бас и го водя в който от тези клиенти пожелае

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #400

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Е, че то няма лошо от БГВ на газ. Там поне сметките са по 20-30лв. На ел.бойлер според мен ще са повече и ще има по-малко комфорт, защото топлата вода след представител на нежния пол в банята, свършва за нула време.
    Иначе ако сега действително пак вдигнат от Април цената с исканите 25-30% и язък за експериментите и оптимизациите. Иначе това с готвенето и при мен влияе. Като се пусне фурната да се пече нещо и тя загрява кухнята, където е програматора и той не включва котела. Мен ме кефи, че пестя газ, но жената и дъщерята мрънкат, че в стаите, където седят ставало студено. И това се случва главно през почивните дни, когато всички са в къщи за по-дълго време. Иначе не харесвам безжичните решения. Кабелната връзка си е сигурна. Но с преместването на терморегулатора става по-гъвкаво управлението.
    Колкото до модулиращия терморегулатор да се пусне на он-оф, не вярвам да няма такава сервизна настройка. На моя CRD има режим, при който се изключва модулацията. Дори има режим, при който се изключва сензора за температура и управлението работи само по температура на водата и времеви интервали. Бутоните за регулиране на стайната температура се променят в регулиране на температура на водата. Мислех да пробвам и двата режима, но студовете май (за огромна радост) свършиха и не знам дали ще е показателно.
    Лазар зависи какви температури за какви интервали поддържат. Някои са по цял ден навън и държат 18гр. и вечер пускат за няколко часа на 20-21гр. Зависи от съседи и т.н. Дали минават тръби на ТЕЦ през апартаментите. Зависи и от външните температури. Ти по морето мисля, че действаше.
    Не знам какво да кажа и аз. Като ходих да плащам сега сметката за февруари (авансова) 409лв. (иначе е към 450-500лв.) и казах на служителките (познавам се със служителите в офиса), че ако вдигнат още цената Април и ще се откажа и те ми отговориха, че сигурно още 99.9% от клиентите платили преди мен също имали високи сметки и заплашили с отказ от услугата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    20
    #401

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Лазаре с теб сме обсъждали инсталацията и според теб и тя е добре остава големия разход да идва от това че нямам външна и изолация на таваните
    Но съм решил да пробвам и без регулатори,да видя ефекта.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #402

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Не вярвам Лазар да лъже. Но, поне в този форум, единствения реален потребител, който собственоръчно се е похвалил с ниски сметки е lazarus18. Всички други, които пишем сме средно в диапазона 12-15-16м3 на 24ч. в студеното време, някои че и повече. Всички да сме с лоши системи, знам ли. Всичките ми съседи и познати на газ са с високи сметки. До един. Цитираните 150лв. за Февруари при -15 -20гр. както беше при нас звучи малко нереално. Това означава много малко вкарана топлина в жилището. Не коментирам. Да са живи и здрави хората да си ползват комфорта на тези супер цени. Аз нямам надежда за себе си.
    Нико, не вярвам всички цитирани от Лазар да са с външни и вътрешни изолации и също и на тавана. Той ти цитира и жилище без никаква изолация с 260лв. за Февруари.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #403

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    VanDan, тук също чувам за сметки от порядъка на 400-450лв за апартамент, но не съм вждал, не мога да кажа на какво се дължи, само мога да предполагам. Това Бакси, за което съм писал е заварено положение, беше инсталирано на пропан-бутан и е работило точно 1 седмица и са се отказали, после 2 години е почивало. Сега тръбата стигна до там и ми поискаха оферта за газифициране и за преоборудване. Казах им, че ако се захвана трябва да преправя инсталацията и да добавя стаен термостат - приеха офертата. Цял ден си играх с настройки, но накрая са много доволни от резултата, а пък аз - още повече

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #404

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Хвърлих във времето една торба пари за котли, системи, изолации, покрив и накрая пак към фалит отивам. От толкова стрес и напрежение (всички цени и сметки растат, а доходите ми паднаха) от началото на 2012г. ме боли корема кажи-речи всеки ден. Чувствам тежест и стягане в гърдите и сърцето, а съм здрав и спортувам почти ежедневно. Не мога да спя като хората и се будя постоянно. Е...л съм му ........ Да идва поне топлото време да си отдъхна малко.
    Сигурно съм станал досаден вече на хората с коментарите си и мисля да спра да пиша повече по форумите. Няма смисъл и за мен и за останалите. Спасяването на давещите се е проблем на самите давещи се...

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #405

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Да, и тая зима си отива, амен-амен ще се хванем на зелено, а най-добре като стане за по джапанки и гащи . И на мене ми предстоят довършителни работи по новата къща, ама заради тази криза все не остава за тях. Децата растат, разходите по тях - също, но така е - всеки с дертовете си . А ако се затвориш и не споделяш с никой - дали ще си по-добре? Не знам. Черните мисли да ги оставим със зимата назад, пък за новата ще му мислим

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 57 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 09-08-17, 00:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 08:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 12:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 30-12-09, 00:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 01:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе