Страница 7 от 57 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 850

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #91

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Тази платка се слага при MCR 24/28 MI. При твоя модел може и да не е необходима. Аз от скоро съм с модулиращ термостат: Remeha iSense. Връзва се без допълнителна платка, на мястото на он/офф с двужилен кабел. Но ще трябва да го закупиш от Англия или Холандия, в БГ не ги продават. Само провери дали твоя котел има OpenTherm стандарт.
    Лично при мен разхода падна с около кубик за 24часа, спрямо он/офф.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #92

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Какъв е този "контактен термометър" и от къде може да се вземе?

  4. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #93

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Маринов
    Какъв е този "контактен термометър" и от къде може да се вземе?
    нещо от този род: http://www.water-technic.com/kontakt...-0-120-c-p370/
    има и дигитални

    Има и такива - много по-добри, но цената им е... http://cento.bg/Distantsionen-termometar-UNI-T.html

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #94

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    Притваряй секретните кранове, за да получиш разлика от поне 15 градуса. При тази външна температура и разлика от 7-10 градуса, няма да можеш да получиш необходимата отоплителна мощност.
    Аз ли нещо не схващам или...Съветът на eng.Neychev е като притворим секретните кранове на радиаторите,ще получим и по-голяма разлика в Т на водата на входа и изхода,а от там и по-голяма отоплителна мощ ! Добре де,при по-голяма разлика на входа и изхода намаля и дт - то,а от там и мощноста на глидера във ватове...!?!? Пример: при дт=30 (60/40/20)приведено,мощноста на 1 глидер Н500 е 70W,а при дт=36 (60/52/20),мощноста е 84W. Разликата е 14W,но ако я умножим по 100 бр.глидера се получава 1400W по-голяма отоплителна мощност !!! Хайде сега някой да ме светне къде е логиката.. Колега JKanchev,ако знаеш на какво отговарят параметрите (от d1 до d9 модел Вайлант) би ли споделил ? За d0 знам,и аз от там си намалям max мощ на котела.Предварително благодаря !!!

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #95

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66
    Аз ли нещо не схващам или...Съветът на eng.Neychev е като притворим секретните кранове на радиаторите,ще получим и по-голяма разлика в Т на водата на входа и изхода,а от там и по-голяма отоплителна мощ ! Добре де,при по-голяма разлика на входа и изхода намаля и дт - то,а от там и мощноста на глидера във ватове...!?!? Пример: при дт=30 (60/40/20)приведено,мощноста на 1 глидер Н500 е 70W,а при дт=36 (60/52/20),мощноста е 84W. Разликата е 14W,но ако я умножим по 100 бр.глидера се получава 1400W по-голяма отоплителна мощност !!! Хайде сега някой да ме светне къде е логиката.. Колега JKanchev,ако знаеш на какво отговарят параметрите (от d1 до d9 модел Вайлант) би ли споделил ? За d0 знам,и аз от там си намалям max мощ на котела.Предварително благодаря !!!
    Хмм. Нещо ми се струваш доста прав относно тези сметки. Тази нощ, след баланса на системата имам по голям разход при по-високи външни температури.

    Нека инж. Нейчев поясни за да се уграмотим.

    Колега МИК66 дай един мейл.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    10
    #96

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Няма ли позващи Де Дитрих - Зена 24 МИ - 9.3 -24 kW и запознати с оптималните му настройки?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #97

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Колега МИК66 дай един мейл. mariankolev66@abv.bg Благодаря,получих имейла.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #98

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Тъкмо намерих 2 контактни термометъра и довечера смятах да правя баланс на системата и започнах да се обърквам...в края на краищата да се търси ли разлика 12-15С вх/из вода или не?Ако Не-какво тогава да търсим..хайде някой да даде личен опит, моля.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #99

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    novpirat, май наистина няма във форума много ползватели с такива котли. Аз също не работя с тях, но за обща култура - какво точно те интересува? Искам да ти кажа, че оптималните настройки се правят на съответен котел към съответна инсталация. Ако имаше универсални настройки щяха да ги правят в завода. Тебе какво точно те интересува?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    10
    #100

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Лазар, виждам че си знаещия в сферата. Наясно съм че баланса се прави за системата като цяло, и идеята ми е да си я направя. Вярно с неправилния метод проби грешки, но ....Схващам, че от котела немога да очаквам чудеса, и го взех с идеята да се сблъскам "фронтално" с проблемите при отопление на газ - т.е. да придобия личен опит и да знам какво да търся когато реша да купувам по-скъп (този беше за 1000 лв.) , евентуално по добър. Това което не ми е ясно - пише че има газов клапан с външна модулация - аз ли трябва да му подам някакъв сигнал от някакво устройство или си го има в котела. Как изглежда такъв клапан и евентуално настройва? В тази посока мисля.
    п.с. Няколко поста по-преди писах май същото
    Към tokata OpenTherm стандарт не видях да има котела , а за модулиращ ще мисля за следващия котел! Но този трябва да го измъча (или той мен)

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #101

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Не знам със сигурност какво би трябвало да означава това, само мога да предполагам. Понеже впечатлението ми е, че Де Дитрих наблягат не на стайните термостати, а на управление по външна температура, предполагам, че този израз "външна модулация" означава, че котелът модулира по външна температура и за да стане това трябва да имаш външен датчик. Не съм много сигурен - това е мое тълкование.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    10
    #102

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Лошото е че тези дето го предлагат котела май и те незнаят за какво иде реч, или крият, а може и да не съм попаднал на правилния човек! Затова ако някой ползва такъв котел -да сподели опит!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #103

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от novpirat
    Лошото е че тези дето го предлагат котела май и те незнаят за какво иде реч, или крият, а може и да не съм попаднал на правилния човек! Затова ако някой ползва такъв котел -да сподели опит!
    Миналата есен мислех да си взема същият, но се разколебах заради високата ми мин. мощност..

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #104

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    По скромното ми мнение на ползвател от 3г. и контакти и четене по форуми, май няма някакво голямо значение от марката при сходни характеристики. Единствено тези с по-ниска минимална мощност при инсталации с ниска мощност имат някакво значение. Разходът на почти всички е близък и много повече зависи от вида жилище, разположение, изолация, съседи, поддържана температура и т.н. По-скоро при дълготрайността на изделието може да има значение, но и там си е до късмет. Сега бих си взел едно от новите едноконтурни Теси-та- 1390лв.
    Конвенционален котел GBA16 G01 SN11 с диапазон на мощността 5 – 16 кВ.
    Специализиран 80 литров бойлер Profi line - GCV15S 80 36 20 A03 TSP
    Леви или десни изводи на серпентината
    Изнесено управление - EASYREMOTE
    Трипътен клапан - FUGAS 15AS60 с ел. задвижка
    Термосонда - ST 07.
    А, кондензните направо ми се струват излишно скъпи. Много малко са хората, които имат нискотемпературни инсталации, които да оползотворят предимството на кондензен котел.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #105

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Тази вечер "притворих" кранчетата и освен, че радиатора изстина от половината на долу нищо положително не установих...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 57 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 09-08-17, 00:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 08:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 12:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 30-12-09, 00:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 01:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе