Страница 30 от 57 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #436

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Нормално е човек да си прави сметката, иначе няма спасение . Това не е трудно ако добре да си познава системата. Колко квадрата ти беше жилището?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #437

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Води се 74, иначе отопляемите помещения са 4 (без коридора - там нямаме отоплително тяло) с площ ок. 60 м2.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #438

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте отново!

    При мен дойде време за колекторна кутия и полагане на тръби. Писал съм - новостроящ се апартамент в жилищна сграда в Плевен, ет. 3 от 6, запад и юг, външ. изолация, 5-камерно ПВЦ, колекторна инсталация пекс. ф16. Замислям се за кондензно котле и обикаляйки стаите с рулетката нахвърлях следното:

    -кухня - ок. 14 кв. м. /юг, остъклена тераса/ - Корадо 22 1400/600 - няма място за по-голям от 1400, а не ми се иска Корадо 33 - освен в мн. краен случай...;
    -дневна - ок. 26 кв. м. /юг и запад, доста прозорци.../ - 1 бр. Корадо 22 2000/600 + 1 бр. Корадо 22 1400/600 - втория може да е по-дълъг от 1400 - мястото го позволява...;
    -спалня 1 - ок. 12 кв. м. /запад, тераса/ - Корадо 22 1400/600 - няма място за по-голям от 1400, а и Корадо 33 тук вече твърдо не ми се иска...;
    -спалня 2 - ок. 16 кв. м. /запад, тераса/ - Корадо 22 2000/600 - няма място за по-голям...;
    -дрешник - ок. 6 кв. м. /запад/ - Корадо 22 700/600 - няма място за по-голям...;
    Отделно: 2 бани по ок. 4.5 кв. м. - 2 бр. лири NBR 1580/400 мм и Г-образен коридор - ок. 10 кв. м. - нищо.

    Коридора /както ме посъветвахте/ го огледах мн. внимателно - поне за лира или 4-5 ребра Н1800 /примерно.../ да намеря място, но просто не става - няма къде...

    Подизпълнителя работи с БГ...рм и радиаторите не са проблем, но лирите от алуминий са - тези горе съм ги писал съвсем ориентировъчно, май ще се пазаруват от др. място... Насочете ме моля към подходящо двуконтурно кондензно котле на Иммергаз? Гледах Виктрикс 20+, Виктрикс Зевс 20, че и Херкулес Конденз 20, но за цени още не съм питал... В тази връзка - циркулационна тръба за топлата вода няма, ако ще искам - тези дни е крайния срок, какво ще ме посъветвате? Има ли избор - какъв терморегулатор/програматор/жичен/безжичен ще е най-подходящ?

    Конвенционално котле при тях не си харесах, алтернативата ми все още е Vaillant TurboTEC Plus VUW 202 /6.8-20/, конвенционален, двуконтурен, с calorMATIC 330 или calorMATIC 360f, но доставчика е друг и нещата стават вече по-сложни, особено ако възникне проблем...

    Едит: не си актуализират нещата, имат 26 2i, помолих да включат него в офертата /БЛАГОДАРЯ, Магнолия!/, за кухнята им казах да пишат Корадо 33 - там мога да го "преглътна", монтажа го измислих и без 3-та тръба, точката в кухнята и "по-натоварената" баня вече са съвсем близо, има и канал, остана само въпроса за програматора/терморегулатора и омекотителя за водата - при нас е мн. твърда...

    П.П. Старал съм се и максимално да "уеднаквя" отдаването в стаите и да предвидя /ако въобще е възможно.../ топлозагубите, затова в дневната ватовете на куб. м. са маалко повече - заради по-голямата площ на прозорците и двете външни стени, дори се чудя дали да не увелича още малко 2-рия радиатор - мястото поне го позволява, пък после ще се "заигравам" със секретните кранове на изхода...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #439

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от kokovanev
    Има ли избор - какъв терморегулатор/програматор/жичен/безжичен ще е най-подходящ?
    Аз съм с този:
    дистанционен интерфейс Amico: http://www.bgtherm.com/products/heat...ICO_knigka.pdf
    Някъде ок. 200 лв беше цената, не помня точно.
    Имат и безжичен, по-евтин е, но е он-оф, а не модулиращ.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #440

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте на всички!
    Ето че дойде и моят ред да газифицирам жилището си!Доста изчетох по повод газовото отопление,но се нуждая и от вашите съвети препоръки,преди да взема окончателното решение!Жилището ми е с прекарана газова инсталация,трябва само да закача нужния брой радиатори,и да се спра на котел!Общата площ на апартамента ми е 82 кв. с общи части,иначе чисто е малко над 70 кв.!Голям хол с кухненски бокс към 30 кв.южен,и две стаи едната 12кв.,другата 14 кв на север са и двете,в коридора нямам прекарани тръби за радиатор,ще има и лира в банята!Жилището е ново строителство(с итонг ако има значение),гипскартон с изолация на всички стени,включително и на тавана,дограми пвц,външна изолация също!Според мен апартамента ще има минимални топлозагуби,понеже е изолиран добре и няма какво да се желае повече!На две фирми съм показал жилището,и двете ми предлагат еднакъв брой радиатори(общо 50 глидера на H50),23 бр. в хола,15 бр.в по голямата стая,и 12 бр. в по малката!Само че котлите които ми предлагат са доста мощни за този брой радиатори ,с минимални мощности от 10kw,според мен не са подходящи затова пропускам да ги споменавам!Само да спомена че БГВ е задължително и ще се готви на газ(само котлони,фурна не)!Дайте ми идеи към какъв котел да се насоча,и съответно да намеря и кой го предлага в Ямбол,и да задействам нещата,може би до седмица ,десетина дни трябва да го реша и този въпрос!
    И към Лазар специално,не се познаваме,нов съм във форума,но виждам че помагаш на много хора,наистина ще съм ти благодарен,ако ми дадеш препоръка за котел и радиатори,а също и ако имаш колеги в Ямбол към които да ме насочиш ще съм признателен!Благодаря ви предварително

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #441

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравей exess4o,
    не познавам лично колеги от Ямбол, за да те насоча. Но, ако става дума за котли за твоето жилище Вайлант и Бош имат подходящи двуконтурни с минимална мощност 6кВт, Бош и Теси пък имат подходящи едноконтурни с минимална мощност 5-6кВт. В сайтовете на тези фирми има списъци с търговски и сервизни партньори, които не са съвсем актуални и пълни, но можеш да се заинтересуваш. Радиатори и малко по-големи да сложиш - няма да сбъркаш. Успех!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #442

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Благодаря Лазар,за бързия отговор
    Ориентирах се кой предлага Вайлант и Бош в Ямбол,тези дни ще ги посетя,да видим какво ще изберем!
    Имам едно питане към теб,след като се спра на конкретен вариант(оферта),ще имаш ли нещо против да му хвърлиш един професионален поглед,и да споделиш мнение(ще го пратя на лични,ако нямаш против разбира се)??Наистина ми се иска да оптимизирам максимално цялата система предварително,да има по малко ядове в последствие!И друг въпрос 18kw максимална мощност на котела,достатъчна ли е за топлата вода?
    Чакам дете на есен,дай боже живо и здраво да ми се роди ,та ще трябва да му е топло,и да няма забележки и с топлата вода!

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #443

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ако визираш Gaz 3000 на Бош, то мощността му при БГВ е 20кВт, но така или иначе аз ти препоръчвам новото поколение Gaz 7000 - много по-добре се държи, особено при БГВ - отговаря на нормите 3 звезди за комфорт при БГВ, както и Вайлант.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #444

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Благодаря за съвета

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #445

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравей Лазаре
    Да споделя вариантите,след обикаляне по фирмите!Фирмата която най много ми вдъхна доверие,и е правила инсталацията по време на строежа на кооперацията ми предлага вариант viesman vitopend 100-w(10,5-24kw).При въпроса не е ли много мощен този котел за 50 глидера общо,отговора е стайното термоуправление си върши работата!Другите които предлагат Вайлант и бош(утре ще взема проекта и от тях),като цяло ме натискат за висман,и бош,ваиланта бил с 1000 лв отгоре и нямало смисъл за него,но така и конкретна цена не разбрах,но не съм ги и натискал още,искам да видя какво ще ми предложат първо!Та въпроса ми е конкретно за Бош 7000,кой вариант е по добрия за мен,(6,3- 21kw, тук 21 kw достатъчни ли са за топла вода за къпане) или ( 7,3 - 24kw)! И конкретно за модел на вайлант да ми препоръчаш да не ме засилят нанякаде(че за боша в 2 фирми ме натискат за бош газ 3000)!Глидерите ми са 50бр. на H500,може и да предвидим още но до 55 бр. да речем,мястото не позволява!

    p.s. Странни фирми изпълнители,при въпрос за получаване на равновесие на цялата система котел- радиатори, темата се отклонява и се почват приказки за каквото и да е ,но не и затова,нито ми смятат мощностите,на радиаторите при отделните температури на водата.....с две думи приказки много нищо съществено!Казвам си честно ако не бях проучил предварително нещата,така че да не съм съвсем бос по темата,благодарение на форума ,щях да се откажа от газта!Сега излиза че ще трябва аз да реша с ваша помощ конкретно какво да сложа,а не каквото се опитват да ми набутат! Така че помагайте

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #446

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    20кВт е достатъчна мощност за къпане, някои се къпят със 9кВт ел. проточен бойлер и се опитват да ме убеждават, че им е комфортно . И на менене, както на тебе не ми е ясно как се справя стайното управление при мощен котел и недостатъчни радиатори, но нейсе. Газ 3000 сега е на промоция и може би си , но Газ 7000 и Вайлант 20кВт са поне 2 класи нагоре. Тази криза така ни е деформирала всички, че ни е страх да предложим нещо повече от най-евтиното решение . Не разбирам какво толкова лошо има, ако предложиш на клиента няколко решения, да му поговориш за всяко от тях и да оставиш той да направи своя информиран избор . Всъщност знам къде е проблема - липсата на компетентност - повечето са само търговци и за тях всеки котел отговаря на определен каталожен номер от ценовата листа по която си правят заявката. Предлагат най-евтиното, за да не изтърват сделката

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #447

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    В какво се изразява толкова разликата между котлите, като изключим мощността. От практическите наблюдения на различни потребители излезе, че разходът на повечето котли е почти еднакъв. Това е, което най-много интересува потребителя. Не вярвам примерно Газ 7000 да даде по-малка месечна сметка от Газ 3000. Сигурно ще кажеш - качество на изработка, но в днешни времена всичко опира до късмет при техниката. Аз лично ако купувах сега бих взел първо евтин и после доказан модел, който осигурява минимална мощност спрямо инсталацията и дори по-малка. Това ще позволи да се изключват още радиатори и т.н. за по-голяма икономия. Ако потребителят наистина го бият парите през ръцете и не се интересува от сметки и цени, тогава да си вземе такъв, който осигурява най-голям комфорт при къпане.
    И да се приготви за месечните сметки. Цената навън пада, вътре расте. И още ще има... Четох една разбивка на Министерството на Енергетиката на какво се отоплявали хората в България. Тези, които сме на централно газоснабдяване въобще не фигурирахме вътре. Имаше ТЕЦ, дърва, въглища и ток. Тъй че ние за тях не съществуваме като категория. И съответно цените за нас въобще не ги интересуват. Интересува ги ТЕЦ-а и до там.

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #448

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте отново!
    Така, днес си поиграх малко да смятам мощностите на радиаторите при различни температури на водата за да добия представа колко ми идва реалната мощност на радиаторите в приблизително равновесен режим! 50бр. глидери на h500 български на ерато,дават ги на 160W в каталог,при температура на входяща вода 55*,на изходяща 45*,темепратура на стаята 22*,получавам почти 3 kw мощност,(това е с помоща на по преден пост на "магнолия"), http://www.korado.bg/file/cms/bg/pro...vk-vku-vkl.pdf с този сайт пак получавам приблизително същата мощност,като в тези сметки не включвам лира в банята,и тръбите които също би трябвало да качат още мощност но си нямам на идея колко! Въпросът ми е дотук правилно ли се орентирам или греша някаде?
    Въпрос относно котлите конкретно съм се спрял на bosch gaz 7000w(6,3-21kw) или Vaillant turboTEC Plus VUW 202/3-5 (6,8-20kw)
    Май и двата ми идват мощни за цялата система,но това са според мен оптималните варианти в моя случай,ако не съм прав,съветвайте ме за друго!
    При вайланта сервиза бил към стара загора,не е в ямбол,и може би ще търпя неудобства ако се наложи нещо!При боша нещата не стоят така,те си отговарят като цяло,единствено за стайния програматор нямало безжичен на бош,но можело с някакъв универсален програматор на "Wats"!Въпросът ми е вършат ли работа тези универсални програматори или да разчитам на жичния на бош! И кой от двата котела да избера?? След празниците трябва да имам решение и да слагаме газта

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #449

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    exess4o, поздравявам те за труда и четенето и смятането които си направил.Аз мисля си на половината път защото когато и аз бях на този момент по-късно разбрах че точно тук е половината път. Не ти давам акъл но според мен си пред дилема : или пропорционално във всяко помещение увеличаваш радиаторите така че инсталацията да покрие мин.мощност на котела който си харесал и категорично си решил да сложиш,или търсиш котел с мин.мощтност съответствуваща на до тук предвидената от теб инсталация . Желая ти успех!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #450

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Има котлета с по-ниска минимална мощност. Аз мисля, че не е разумно да се вземе котел с висока мощност и да се оразмеряват радиаторите по него. Както някой друг беше писал по-назад, масово сме за котли с мин. мощност 2 кВт.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 57 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе