Страница 22 от 57 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 850

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    36
    #316

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ами нямам данни колко може да падне мощноста при тези по ниските ДТ.
    Знам че при ДТ60 мощноста ми без бойлера е 16кв., при ДТ50 мощноста ми спада на 12,5кв. без бойлера, но по ниски стойности на ДТ си нямам напредстава?
    Предполагам че приДТ 40 ще е някъде окло 8,5/9кв., а на 30 ще падне на 5кв.Но пак казвам че в това число не смятам бойлера предполагам , че ако е напълно източен първоначално ще му трябват около 3кв, а после само за дозагряване ?

    Ако имате идея насочете ме на колко да си намаля котела?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #317

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Виж сега - щом имаш стаен термостат няма особено значение на колко ще ограничиш котела. Ако го оставиш на по-голяма мощност ще работи по-кратко докато изключи, ако го оставиш на по-малка - ще работи по-дълго. Радиаторите тои не са много - просто ще работи на по-ниска равновесна температура. Термоглавите са излишни, ама нищо.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    36
    #318

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Няма особенно значение ама разхода е мин.16м3, а според мен тази Т с тези брой ребра няма да е с по нисък разход ако не се намали котела и не се сложат термоглави в стаите с по висока температура.
    Ти не си ли на това мнение?
    И последно пак ще питам на колко кв. е добре да се настрои котела според тази инсталация?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #319

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Слагай го на 11кВт и готово

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #320

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ако трябва да бъдем чесни,януари и февруари са наистина много студени !!! Аз от както съм на газ,това е най-студената година за Ст.Загора и затова приемам до някаква степен по-високите разходи. Имам един въпрос към инсталаторите или хората,които са по-навътре в нещата: Възможно ли е от СГИ да се подава към котела по-ниско калорична газ или да кажем по-разредена ли,не знам как да се изразя...Има ли котела някаква защита при това положение или гори каквото му се подаде ??? Съмненията ми се базират на това,че преди дни при външна Т -10° изгорих 12.5 м3,а след няколко дни температурите се вдигнаха до към -2°/0° и си викам,сега ще падне разхода,да ама НЕ - 16 м3 !!! Междувпрочем,това е и рекорд или антирекорд за моята инсталация за 7 год.експлоатация !

  7. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #321

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ами засичайте си разхода. Дават си данните хората, толкоз кубика на час, при 100% натоварване. Пусни ги за 1 час, или 10 мин. на пълна мощност, засечи колко газ ще разходи и воала. Ще излезе дали горивото е разредено, или ние нещо си внушаваме.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #322

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66
    Ако трябва да бъдем чесни,януари и февруари са наистина много студени !!! Аз от както съм на газ,това е най-студената година за Ст.Загора и затова приемам до някаква степен по-високите разходи. Имам един въпрос към инсталаторите или хората,които са по-навътре в нещата: Възможно ли е от СГИ да се подава към котела по-ниско калорична газ или да кажем по-разредена ли,не знам как да се изразя...Има ли котела някаква защита при това положение или гори каквото му се подаде ??? Съмненията ми се базират на това,че преди дни при външна Т -10° изгорих 12.5 м3,а след няколко дни температурите се вдигнаха до към -2°/0° и си викам,сега ще падне разхода,да ама НЕ - 16 м3 !!! Междувпрочем,това е и рекорд или антирекорд за моята инсталация за 7 год.експлоатация !
    Дочувам, че си играят с налягането....Това отразява ли се на газомера и как - специалистите да кажат?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    36
    #323

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте на всички !

    Искам да ви споделя нещо мн.интересно.
    Току що изпратих техниците от Овергаз, този път дойдоха трима специалиста и ето какво установиха:
    Предния път котела въобще не бил намален или не са се запаметили (уж)настройките.
    Преди да почнат да бърникат ги накарах да ми измерят мин и макс. мощност.Цифрите бяха фрапиращи !!!
    Минимална мощност 5милибара на дюзите, максимална 8,6милибара
    Полудях !!!Идваше ми да извадя пушката или да им прехвърля сметката до момента на техен гръб.
    Настроиха го на минимална 1милибар, ана максимална 3.8милибара.Смятам , че така вече е наормално и по поносимо.
    Само ще отбележа , че след насройките останаха още 1час и през 15/20 минути мереха налаягането (ДА НЕ Е СТАНАЛА ПАК ГРЕШКА!)
    В момента газомера върти съвсем бавно , а не като водомер както беше до сега при същия режим на работа.

    Дано съм сполучил вече!
    Въпреки това ще преместя терморегулатора в най-студената стая и ще сложа термоглави в другите стаи.

    Айде ще пиша след настройата днес какви ще са показанията утре !

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #324

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Айде чакаме резултати

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #325

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    grg_petrov, какво стана бе човек, къде се изгуби, хайде чакаме резултатите след настройката . Явно този път техниците от Овъргаз са се справили - третият човек е бил причината, значи трябва да ходят по трима, а не по двама .

  13. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #326

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Мдаа и аз чакам с нетърпение резултатите.
    Доста се позатопли поне при мен, но все пак се надявам да има приличен положителен резултат.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    36
    #327

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте ,

    виждам че всички с нетърпение като мен сте чакали резултата, имах много работа днес но ето го и него:
    Външни температури -2С/+5 от 12часа на обяд до 12часа на обяд , разход 12,900м3 газ(Отопление +БГВ).Температурни настройки без промяна 23/22С.Водата е настроена на 80С.Сега съм изключил БГВто и съм превключил отново бойлера като радиатор.Изместил съм си терморегулатора в детската(най-студената стая въпреки 24бр.ребра н600).Не съм си сложил още термоглавите в другите стаи.Ако ми остане време утре ще го направя , че терморегулатора ми взе акъла докато го преместя.
    Утре отново ще кача резултата без БГВто този път, а след това с монтирани термоглави.След това смятам да засека с намалена температура от 1С , като дневна да е 22С, а нощна 21С.
    И пак ще ги кача , но искам да отбележа че има осезаема разлика от това което беще.
    Смятам че , ще успея да подобря още малко разхода, но си мисля че резултата без БГВто ще е поне с 2м3 по малко!

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #328

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Смятам че , ще успея да подобря още малко разхода, но си мисля че резултата без БГВто ще е поне с 2м3 по малко! Няма как да стане ,като се има в предвид,че лятно време само за БГВ + готвене на месец имам 19-25 м3 газ !!! Това ще рече +/- 0.750 м3 на ден !

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #329

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Мислех и аз да пиша същото, но МИК66 ме е изпреварил докато формулирам изречението си.
    grg_petrov, при тази голяма радиаторна мощност до колко градуса успява да вдигне котела преди да го изключи стайния термостат?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    36
    #330

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Точно това искам да обсъдим сега!
    След като прехвърлих терморегулатора в най студената стая и съм задал Т 23С, котела ми работи на минимум 45С на водата ,а стайния терморегулатор показва 20,9С и не се качва повече ?!?
    Рестартирах терморегулатора и котела , ефект няма?Снощипо едно време почна сам да качва Т на водата на котела и стигна 65С.Днес от сутринта се занимавам отново , терморегулатора съм го свалил на 22дневна/21 нощна , но в стаята продължава да си показва между20,6/20,9С ,а Т на водата на котела е заковала на 45С.(означава че бачка на минимум), ама така няма никога да изключи ????
    Според вас на какво се дължи и как да го оправя.
    Задавам на Терморегулатора 30С/ 32С, ама Т на водата на котела не се повишава продължава да бичи на 45С, въпреки че понтициометъра е на 80С настроен????

    Ко стана , нерви не ми останаха !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 57 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 09-08-17, 00:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 08:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 12:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 30-12-09, 00:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 01:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе