Страница 3 от 57 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #31

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от pitam
    Моля помогнете! Лазаре, от два дни котел де дитрих MCR34/39I (6,8-35.9kw) управляван със стаен програматор изключва и не може да включи. Налага се вечер като се прибера да го включвам с рестарт, като е изписана грешка Е-05, и след около 2-3 часа пак същото! А налягането на водата минава 3 бара.Какво да правя?
    E05 Ошибка ионизации Неправильная настройка CO2

    - Проверить процентное содержание СО2 на газовом блоке
    - Проверить запальный электрод (зазор между электродами), его разъем и
    соединительный кабель
    - Проверить коаксиальные трубопроводы отвода продуктов сгорания и забора
    воздуха для горения
    - Проверить циркуляцию газа в режиме большой скорости,


    Ако трябва да превеждаме
    -

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #32

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JaR
    Здравейте! Искам да попитам колко градуса е горния праг на кондензен режим? Имам един проблем:котлето ми работи на минимума без да изключва по градус на вода и когато пусна топлата вода и котлето ми изключва а след това не тръгва или с много-голямо закъснение.
    Как да го оправя?
    А като не тръгва котела - дали има нужда от отопление? Може да изчаква температурата да падне с 1 градус под зададената.

  4. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #33

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    А като не тръгва котела - дали има нужда от отопление? Може да изчаква температурата да падне с 1 градус под зададената.
    Има нужда , обясниха ми го просто , че когаго се пуска топлата вода котелът спира парното.
    Дали е така със сигурност вие ще кажете.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #34

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ама разбира се че е така

  6. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #35

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте! Нещо темата замря. Май е време да се раздвижи.
    Преди време колежката Magnolia беше дала един линк към сайт с формули за оразмеряване на алуминиеви радиатори към различни dT. Поиграх си малко да направя електронна таблица за преизчисляване, без да имам претенции, че е нещо кой знае какво. Който прояви интерес ще дам линк да я свали. Ако някой желае, може да внесе подобрения и да я качи.
    В първия раб. лист има 4 колони с таблици към различните дТ:
    1-ва колона –изчислява се „С“
    2-ра – изчислява се дТ (средно) с корекция с коефициента „f“, ако е необходимо. При С<0,7 се коригира с коефициент f отчетен от графиката. Тук не съм сигурен дали точно съм определил тази корекция.
    3-та – въвежда се стойност за qo: за алуминиево ребро, q(o) = W при dТ60 (90/70/20) дадени от производителя и се получава q приведено
    4-та – таблица с предполагаеми помещения в жилището, където се въвеждат ръчно броя глидери и q приведено. Така се получава мощността за всяко едно помещение и общата за жилището. Изглежда доста объркано, но под тези таблици е копиран целия текст с обяснения от сайта посочен от Magnolia. Мисля, че като се прочете, нещата ще се изяснят.

    Втория раб. лист (калкулатор) – свързан е с отговора на eng.Neychev на въпрос зададен от колега от форума: „Каква отоплителна мощност е необходима за покриването на топлозагубите на един кубичен метър?“

    ето линк за сваляне: http://dox.bg/files/dw?a=2d4bc38162

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #36

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравей zh,започнах да си попълвам табличката,дадена от теб,но при уравнението q приведено = qo(dtср/60)1,3,степенния показател-1,3,какво трябва да го правим ?! Да делим ли с него или да умножаваме ???

  8.  
     
  9. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #37

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравей, МИКК66!
    Нито делим, нито умножаваме. То е повдигане на степен 1,3. Например: числото 2, повдигнато на 3-та степен е 2х2х2=8. А и няма нужда ръчно да пресмяташ. Формулата е въведена в таблиците и автоматично се изчислява стойността. Ти само въвеждаш мощността на един глидер дадена от производителя при дТ60 в клетката, където е нулата (третия ред) и получаваш q приведено. В жълтите клетки нищо не се пипа, особено в 3-та колона, защото се изтриват и формулите. Дано съм бил ясен. Ако има нещо питай!

    П.П. Ако случайно по погрешка си изтрил нещо, изтегли файла наново. Току що проверих, всичко си работи.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #38

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравей zh ,вече всичко е окей !!! Вчера си принтирах първо таблицата и започнах ръчно да въвеждам стойностите( моя грешка),защото примерно при дт50=80/60/20,при мен е дт54=78/70/20 или да речем при дт30=60/40/20 при мен е дт36=60/52/20. Ще рече,че независимо при кое дт,при мен разликата между вх.и изход.вода в отоплителното тяло,никога не е 20°С,а много по-малка !!! Предполагам,че така КПД -то на радиаторите пада,но е факт ! Днес като прочетох поста ти,поставих новите данни директно в таблицата и всичко си дойде на мястото,за което съм ти благодарен за положения от теб труд !!! Извода,който си направих от моите предишни опити,а и от твоята таблица,е че за да работи котела ми в равновесна Т (отдаващата мощност да е равна на мин. на котела,в моя случай -8,9 kw),то всеки един от глидерите ми,общо 92 бр.трябва да има мощност - 97W. Това се получава при дт41=64/58/20. До тук добре,но в една графика,която друг колега от форума беше публикувал,става ясно,че котела ми работи в Т крива - 1.2 (доказано от мои наблюдения) или котела ми ще работи с вход.Т на водата от 64°,ако вън е минус 10°С,което за Ст.Загора си е рядкост. При външна Т - 0°С,котела ми не вдига повече от 50°-51°С за да поддържа стайна Т от 21°С. От тук си правя извод,че увеличаване броя на глидерите помага много,но трябва да намаляме и мин.мощност на котела,което няма как да стане,ако вече сме си закупили котли с висока мин.мощност !!! Затова на който му предстои да купува котел,да обърне внимание на този факт !!!

  11. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #39

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравей, МИКК66
    Имам един въпрос. Ти как определяш температурата на връщащата се вода от системата към котела? Той ли я отчита?
    При мен е със светодиоди и аз не мога да разбера със точност каква е Т на вх./изх.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #40

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    МИК66 можеш да видиш температурата на връщащата вода от d.41 (действителна стойност в *С)
    А температурата на подаващата вода от d.40 (действителна стойност в *С) или директно от дисплея.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #41

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от zh
    Здравей, МИКК66
    Имам един въпрос. Ти как определяш температурата на връщащата се вода от системата към котела? Той ли я отчита?
    При мен е със светодиоди и аз не мога да разбера със точност каква е Т на вх./изх.
    Имам един лазарен пистолет за измерване на температура. С него директно меря С° на самите радиатори на входа и изхода. По принцип,температурата на вх.вода е показана и в цифров вид,на дисплея на самия котел - Вайлант.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326973800[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    МИК66 можеш да видиш температурата на връщащата вода от d.41 (действителна стойност в *С)
    А температурата на подаващата вода от d.40 (действителна стойност в *С) или директно от дисплея.
    С d.40 става,но с d.41 нищо не показва,а само (-) ! Това явно идва от разликата в моделите - Турбо Макс и Турбо Тек ??!! Моя е от първия модел.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    6
    #42

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Моля за съвет, харесал съм газов котел Bosch Gaz 7000W 6,3 - 21Kw
    Дилемата ми е дали да го взема от Овергаз - добри ли са за монтаж и сервиз?


  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #43

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от sith
    Моля за съвет, харесал съм газов котел Bosch Gaz 7000W 6,3 - 21Kw
    Дилемата ми е дали да го взема от Овергаз - добри ли са за монтаж и сервиз?

    Не знам.От кога Овергаз предлагат Бош?Аз го взех от други...

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #44

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Не бих препоръчал да си избереш за доставчик и монтажник самото газово дружество, ама не ми се влиза в подробности

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    6
    #45

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Маринов
    Не знам.От кога Овергаз предлагат Бош?Аз го взех от други...
    Кои други... може и на лична?
    Виждам че имаш същото, доволен ли си?
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Не бих препоръчал да си избереш за доставчик и монтажник самото газово дружество, ама не ми се влиза в подробности
    Някакви аргументи, защото инсталаторската фирма ми се вижда малко афиф, по скоро ме притеснява подръжката и ако се наложи сервиз?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 57 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе