Страница 31 от 57 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #451

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    exess4o, аз не знам защо смяташ мощността при режим 55/45/22? При 90*С имаш 160Вт/ребро, при 75*С грубо намаляш мощността с 20% и се получава 128Вт/ребро х 50бр = 6400Вт мощност на радиаторите при температура на водата 75*С (входяща). Отделно от лирата и тръбите минимум 1500-2000Вт, тоест ти се събират едни 8-8.5Вт/75*С, което покрива минималната мощност на котела (6кВт), дори равновесната температура при минимална мощност ще е доста по-ниска - някъде между 60-70*С. Не разбирам какво те притеснява. Колкото до програматора - за предпочитане е да си ползваш оригиналния фирмен, защото е модулиращ, но ако държиш да е безжичен - може да сложиш чужд, но той ще работи он/офф, което не е чак толкова голям проблем, важното е да се управлява котела по стайна температура, а не по температура на водата. Теси имат много добър италиански безжичен термостат, който аз ползвам доста, слагам го масово и на пелетни котли:
    http://www.tesy.com/bg/products/akse...ator_eg_2921_/

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #452

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Magnolia
    Има котлета с по-ниска минимална мощност. Аз мисля, че не е разумно да се вземе котел с висока мощност и да се оразмеряват радиаторите по него. Както някой друг беше писал по-назад, масово сме за котли с мин. мощност 2 кВт.
    Да, може и аз да бях, но и да не съм бил, мисля точно така. Аз ако бях сега на това дередже, бих си взел котел с макс. мощност 10-12кВт. и мин. около 2-3кв. БГВ на отделен котел или бойлер, няма начин с 20кВт котел и 50 глидера да плащаш ниски сметки. С моя котел мога да отоплявам 3 етажа, какво да говорим за 65м2. Той, Лазар говореше за едно Теси, ама всички се хвърлят на известни марки. То сигурно и Бош, и Вайлант, и др. имат малки едноконтурни модели, ама тук всички вкарват едно и също. exess4o, каквото и да правиш след това, тия котли си харчат 12-15м3 на ден, че и повече, така че прави си сметката още сега или намери радикално различно решение. Едноконтурен котел и бойлер може би е по скъпо като инвестиция, но според мен много по добре от гледна точка на сметките. Пак повтарям, за тези 50 глидера и 10кВт котел ти е много. Може и да сън в грешка, но моят опит ме е довел до тук!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #453

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Максималната мощност не е толкова важна, а минималната. Ако иска да се опитва да прави някакви икономии. Няколко пъти вече давах линк към това предложение на Теси за 1390лв.
    Конвенционален едноконтурен котел GBA16 G01 SN11
    Максимална полезна мощност [kW] - 15.8
    Минимална полезна мощност [kW] - 5.8
    Полезна мощност при 30% товар [kW] - 5.4
    КПД при 100 % товар - 93.8
    КПД при 30 % товар - 93.2
    Специализиран 80 литров бойлер Profi line - GCV15S 80 36 20 A03 TSP
    Изнесено управление - EASYREMOTE
    Трипътен клапан - FUGAS 15AS60 с ел. задвижка
    Термосонда - ST 07
    Сравнително ниска минимална мощност. По спецификации и разходът му ми се вижда като добър. Няма да се включва при всяко врътване на крана за топла вода, а само, когато трябва да се загрее водата в бойлера. Сравнително ниска цена за комплексно решение. Аз лично не виждам какво толкова повече може да се постигне от по-скъпи модели. Е, ако има и модел с 2-3квт минимална мощност да се греят при нужда само 1-2 стаи също не е лош избор. Аз лично такива модели не съм виждал много да се предлагат от фирмите, за които имам информация. Магнолия казва, че е сменила стария с такъв, но не знам кой е точно модела и.
    Сега видях, че е този - Immergas victrix 26 2I, с мощности 3 - 26 KW. Мисля, че и цената му е доста висока.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #454

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте на всички и Христос Возкресе!

    Благодаря на всички ви за мненията ви по моята дилема !След поправката на Лазар относно мощноста на системата за което благодаря много ,излиза че нямам грижи относно избора на котела,който и да е от двата ще е добрия вариант!Сега ме гложди друго,стайния програматор,дали той да не е решаващ при избора ???На bosch gaz 7000w,този fr100 жичния!!!Или на Vaillant-turboTEC Plus VUW 202/3-5 ,тук не се ориентирвам много, кой точно модел терморегулатор е за избрания котел,но разбрах че има безжичен вариант(тук отново моля за включване на Лазар за модела на безжично термоуправление,не on/off,а модулиращо,нали е по добър от вариант on/off),в офертата са ми включили котела на вайлант с безжично термоуправление на Honeywell !!!
    Благодаря ви предварително,и приятни празници

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    54
    #455

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Во истина воскресе!
    Колега, като взимаш нещо - взимай го комплект, от една система, от един производител, за съответния геогравски регион ако щеш. Програматора на Вайлант предлага богат набор за настройка на различни температурни криви, режими, различни температури на топлоносителя - ниски, средни, високи, комбинацията от тях би задоволила и най капризния клиент. На мен ми е любопитно как така аджеба са ти предложили за Вайлант птограматор различен от Вайлант, освен ако не е бонус към котела. Все едно да си купиш Мерцедес и да му сложиш волан от тези ...... дето ги сглобяват край Ловеч например. В гърция, понеже са в криза и пред фалит, цените на тези котли са малко по-ниски от тези у нас. Но с тази тазлика, че гърка работи 2 месеца на мин им работна заплата, а баща ми не си харчеше 10 месеца пенсията за да спести за същия котел. Имаше колеги от форума поръчали си от Полша, ако не се лъжа, защото и там са по-евтини. Аз си купих от тук, за да си нямам главоболия.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #456

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Honeywell - не виждам смисъл от това. За Вайлант ти трябва Калорматик 330, нищо че е жичен Един клиент си беше направил изводи в различни стаи с подходящ куплунг и си мести жичния термостат в която стая си желае.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #457

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Точно и аз това си мислех дали не мога жичния да си го местя, в другите стаи,както казваш с подходящ куплунг

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    45
    #458

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012


  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    45
    #459

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте ,нов съм във форума. Мой приятел има голям проблем с отоплението на газ. Сметки за януари 550лв. , за февруари 760лв. Къща на два етажа ,сменена дограма . На етаж по три стай с баня и малко коридор4е. Стаите са еднакво голями по 44 кубика. баните по 12 кубика, коридорите по 8кубика. Във всяка стая има по 25 ал. глидери Н500 , в баните лири, а ж коридорите няма. всичк ите радиатори са с термоглави, няма програматор, котела е WOLF 28kw.Котела е на стълбището на втория етаж. От котела тръгва тръба ф20,която влиза в колектор с два изхода, и от двата изхода излизат отново ф20 ,за 1ви и 2ри етаж. На етажите се разклоняжа на 2 по ф 18, едната захранва успоредно банята и кухнята другата хола и спалнята, като за хола и спалнята дели с тройник в две противоположни посоки. Да допалня че ф18 жлиза на етажите горе високо до тавана през стената а от другата страна на стената пускат към пода и от там кам радиаторите. Мисля 4е тем кадето е коляното горе може да сабира въздух. Котела нон стоп пали-гаси. Отопляват се две стай на 1ви и две на 2ри етаж. От 1 до 15 март 390 кубика газ и човека му удари шалтера и изка да минава на дърва. Колко би била нормалната сметка за цялата къшта ако има програматор и се преправи системата(и как е правилно да се направи)


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1334965740[/time]_________________________________________________

    и какъв котел ще препоръ4ате за да може да работи икономи4но и при отопление само на две от стаите
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1334962260[/time]_________________________________________________

    тези радиатори достатъ4ни ли са за кондензен котел
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1334955869[/time]_________________________________________________

    мнение за Kондензен котел Immergas Victrix

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #460

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    vini7, твоят приятел наистина има голям проблем и той се казва "несполучлив избор на проектант на инсталацията и консултант при избора на котел". В белите държави вероятно щеше да може да осъди тоя човек, но у нас може само да споменава роднините му до девето коляно. Котелът е хубав, но не е подходящ за жилище от 150м2 - голям е, а освен това двуконтурен котел не е най-добрия избор за такава къща. Все пак, ако се поправи инсталацията, нещата ще се подобрят значително. Все пак трябва да се срещне с подходящ човек и да си изяснят двамата какво се цели, какви сметки иска да плаща и какво може да се направи.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    45
    #461

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Lazar, ти какъв котел би препоръчал, сега ще се прави вътрешна изолация с гипсокартон и вата . За инсталацията мисля така: Котела е на втория етаж вдясно до входната врата, от него излизаме с ф32 ппр (с ал вложка или стъклофибърна), с тройник отклоняваме в ляво за коридора и там колектор, а недоло продължаваме за 1ви етаж и с тройник влизаме в коридора и там колектор, а надолу влиза в мазата към котела на дърва. Така се получава една магистрала от газовия към дървения котел с две отклонения за 1ви и 2ри етаж. Спирателни кранове и след двата котела. Дървения ще работи в отворена система, затова мисля на втория етаж в банята разширителен съд със спирателен кран за да може да се затваря когато работи на газ. Обезвъздушители на колекторите и радиаторите, от колектора към радиатора ако се минава над врата не знам дали не трябва обезвъздушител на високата точка. Не знам дали съм го описал разбрано, но чакам мнения дали това е правилният начин. Предварително благодаря.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #462

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    За къща е по-добре едноконтурен котел + бойлер със серпентина и няма нужда да е мощен - Теси 5-16кВт, Бош 6-18кВт. Понеже котелът е вече купен, по-добре е да се работи в другото направление - преработка на системата - от котела трябва да се тръгне с ф32, това ще даде голям ефект, заедно с изолацията

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #463

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Е, ако има и модел с 2-3квт минимална мощност да се греят при нужда само 1-2 стаи също не е лош избор. Аз лично такива модели не съм виждал много да се предлагат от фирмите, за които имам информация. Магнолия казва, че е сменила стария с такъв, но не знам кой е точно модела и.
    Сега видях, че е този - Immergas victrix 26 2I, с мощности 3 - 26 KW. Мисля, че и цената му е доста висока.
    Не съм сигурна, че разбирам какво юискаш да кажеш с това И в последното изречение.
    Точно в този форум получих ценна информация за марки, произвеждащи модели с ниска минимална мощност, след което се ориентирах в цените. Тази марка не е от най-скъпите, макар това да не беше определящо при решението ми. Даже първоначално се бях спряла на едноконтурния модел на Имергаз (2-12 кВт), но после реших, че разликата в цената не е голяма, и вместо бойлер (за който ще ми трябва пространство), мога да си позволя И топла вода на проточен принцип

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    5
    #464

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте! Искам да попитам каква е температурата на кондензната вода, излизаща от кондензен газов котел? Притеснявам се от замръзване през зимата. Единственото място където може да се заусти при мен е сифона на терасата, което означава около 1м. път под плочките, след което отива в закрита водосточна тръба. Мисля си за изолация от тази - черната, която се нахлузва на тръбата, но дали ще е достатъчна? Отдолу е също тераса.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #465

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    turn-off , не мога да ти отговоря на въпроса защото признавам си не ми е идвало на ум да измеря температурата на кондензната вода , но се включвам за да споделя едно свое наблюдение, на мой роднина му беше замръзнала водата във водопроводната инсталация от която се долива в котела , и когато се оказа че е паднало налягането в отоплителната инсталация бра малко ядове докато размрази тръбата , ако не греша беше ,pex тръба така че не можеше да нагрява с горелка или подобно.Вярно е че форума замря със затоплянето на времето но ти имай търпение и мисля че ще получиш отговор на въпроса си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 57 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе