Страница 29 от 57 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #421

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    За коридора съм съгласен ако има техническа възможност - да се сложи. Това, че не стигат глидерите за минималната мощност на котела не е вярно - щом котелът не изключва по температура на водата, значи радиаторите + тръбите излъчват топлината, която дава той. Сега - дали глидерите имат по-голяма мощност от каталожната или пък тръбите излъчват доста топлина, но факта си е факт - системата си намира равновесно положение при 45-60*С. Ако искаш да се убедиш нагледно - затвори единия радиатор и ще видиш как равновесната температура на водата ще се вдигне. Ако добавиш още ребра, равновесната температура ще падне още по-ниско и се получава един омагьосан кръг. Казах ти - имаш си достатъчно мощност - ако вместо да добавяш глидери в студените стаи, просто притвориш някои кранове в по-топлите стаи ще се получи същия ефект на по-правилно разпределение на топлината, само че равновесната температура (а и въоще работната) ще е по-висока, което можеш да си позволиш

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #422

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Благодаря ти Лазаре за бързите отговори !!! Имам време да решавам.Може би ще сложа само една десятка Н 800 в коридора,а за програматора,отдавна се каня да го преместя ! Мисля да го поставя в детската,защото в кухнята,жената като почне да готви и Т в стаята се вдига с 1-2°С и пак ще бърка нещата..!

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #423

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Можете ли да ми кажете колко ми е инсталационата мощност 52 глидера H 60см. имам и лира в банята, котела ми е Radiant 24 mini , техника който го настройва ми го намали на 8,5 имам стаен термостат,достатъчна ли е тази мощност на котела за моята инсталация и дали така ще е по икономично потреблението на газ, има някой мнения че е по добре да е на максимална мощност в моя случай 24 ,така по често ще изключва след като си достигне температурата на водата но все пак нали си стартира на макс и после намаля на зададената мощност и това стартиране не водили до преразход как е по добре :rolleyes:

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #424

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    ddd7660, предполагам 8.5 е минималната мощност на котела, а не максималната предполагам.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    49
    #425

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Опиши подробно какво жилище отопляваш.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #426

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    60 кв. 2 стай с бокс,дневна с бокс 30 кв-1 радиатор 22 глидера + един 8 глидера в бокса,спалня 14 глидера-14кв,коридор 8 кв-8 глидера,баня 4кв-лира-монолитна зграда без изолация,ал.дограма
    котел максимална мошност 24 kw минимална 6,5 kw
    колко вата е 1 глидер H 60 см оринтеровачно

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #427

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ясно, наистина ти е ограничил максималната мощност на 8.5кВт - за 60м2 ти е напълно достатъчна.

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #428

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    а били ми отговорил като по компитентен коло ми е мощноста на инсталацията според глидерите 52 бр + лирата,и колко вата е 1 -60см глидер,и дали е по добре да е намален котела в моя случай на 8,5 kw или да е на макс 24 kw за да може по бързо да си прави тенпературата на водата и да се изключва по често или е обратното по добре на малка мощност и да се изключва порядко докато си достигне тенпературата на стаята по зададената програма на термостата/стайния/

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #429

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Мощността на 1 глидер Н600 е около 190Вт/90*С или около 170Вт при 80*С, т.е ти имаш около 9-10кВт инсталирана мощност. Дори и да ти остави котела на 24кВт за отопление, той пак ще си намалява мощността на около 10кВт, тъй като бързо ще достига зададената температура на водата. Така че няма голяма разлика от сегашното положение.

  12. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #430

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Вчера изключих моя ортак на джоба...след 6 месечна непрекъсната работа и той да почине и аз ,октомври-ноември ще го мислим пак,след неколкократни увеличения на газта я камилата,я камиларя .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #431

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    И с какво се топлиш сега?
    Аз се надявам, че с тази дневна температура сметката ще е доста по-малка. Гледам, че нощем не се включва котлето, но сутрин (поне) има нужда от отопление, и поне за час-два вечер. Още не мисля да го изключвам съвсем, имам ученичка, която си е вкъщи 1/2 ден.

    ПП. Да видим какво увеличение ще наложат.
    Новият министър спомена за преговори с руснаците преди да обявят официалното увеличение. Дано да имат козове.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #432

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Magnolia, ще споделиш ли резултата от смяната на котела?

  16. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #433

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Във всекидневната и хола(свързани са) с климатик,иначе в спалните няма нужда от отопление вече.Държа да подчертая,че както е било топло тази зима в къщи,никога не е било топло досега,просто няма база за сравнение.Минали зими в стаите без отопление температурата падаше до 5-6 градуса,това при меките предишни зими,тази сигурно щяха да станат отрицателни .Иначе с парното тази зима нямаше стая с темп.по ниска от 19 градуса дори и при -25 и всички врати ми бяха отворени,а бе кеф,цивилизована работа.Догодина пак ще съм на газ,не виждам алтернатива,въпреки,че роптая...ще се търсят варианти за допълнителни приходи,това е.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #434

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Аз също така правя,сутрин и вечер пускам по за 1-2 часа ! За увеличението,какво да кажа....претръпнал съм вече. Толкова години,пускам телевизора и хоп ИЗНЕНАДА....!!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #435

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Magnolia, ще споделиш ли резултата от смяната на котела?
    Резултатът според мен е съвсем приличен за това жилище, сметките ми са 240 и 225 лв за януари и февруари, като в тях влизат БГВ и готвене (без фурна). Изолация и дограма - добре, и ако не беше над гаражи, с две външни стени и никакви съседи, можеше да е още по-добре. Но пък тези резултати сме ги постигнали и с малко сметки и пестене на енергия. Понеже котлето е с мин. мощност 3 КВт, си позволявам да оставям някои радиатори на 1-2, докато ни няма. Направила съм си сметката, че от 5-те отоплителни тела мога да оставям дори само 2 пуснати, така че системата да не изключва по температура на водата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 57 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе