Страница 48 от 57 ПърваПърва ... 384647484950 ... ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    7
    #706

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте, нов съм във форума и искам да задам въпрос към по-компетентните. Тъй като ми предстои газификация на жилището, се допитах до специалисти, занимаващи се с изграждане на газови и отоплителни инсталации, какво котле би подхождало на жилището ми, което е 70 кв м. Жилището е с вътрешна и с външна изолация, с PVC дограма, изолиран под и таван, южно разположение. Котлите, предложени ми като варианти, са Имергаз 12 kw - кондензен, двуконтурен, и Бош 3000 18 kw - конвенционален, двуконтурен. По мои сметки, за холът ми (25 кв м) ще ми трябват 37 глидера и отдаваната мощност ще е 5.55 kw, при температура на водата 55 градуса. За спалнята (10 кв м) - 15 глидера с мощност 2.25 kw. Кухня (15 кв м и височина на тавана- 2.10 м) - 20 глидера с мощност 3 kw. Баня (3 кв м; h-2.10) - лира 600w. Всичките мощности са изчислени при показател на глидера за отдавана мощност при 55 градуса на водата, глидера отдава 150 w. Цялата мощност я изчислявам 11.4 kw. Без да прибавям другите 15 кв м, които след време ще отоплявам. Правилно ли е изчислена мощността и кое от двете котлета е по-подходящо?
    Благодаря ви за вниманието!

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ANGEL 007 Виж публикацията
    Здравейте, нов съм във форума и искам да задам въпрос към по-компетентните. Тъй като ми предстои газификация на жилището, се допитах до специалисти, занимаващи се с изграждане на газови и отоплителни инсталации, какво котле би подхождало на жилището ми, което е 70 кв м. Жилището е с вътрешна и с външна изолация, с PVC дограма, изолиран под и таван, южно разположение. Котлите, предложени ми като варианти, са Имергаз 12 kw - кондензен, двуконтурен, и Бош 3000 18 kw - конвенционален, двуконтурен. По мои сметки, за холът ми (25 кв м) ще ми трябват 37 глидера и отдаваната мощност ще е 5.55 kw, при температура на водата 55 градуса. За спалнята (10 кв м) - 15 глидера с мощност 2.25 kw. Кухня (15 кв м и височина на тавана- 2.10 м) - 20 глидера с мощност 3 kw. Баня (3 кв м; h-2.10) - лира 600w. Всичките мощности са изчислени при показател на глидера за отдавана мощност при 55 градуса на водата, глидера отдава 150 w. Цялата мощност я изчислявам 11.4 kw. Без да прибавям другите 15 кв м, които след време ще отоплявам. Правилно ли е изчислена мощността и кое от двете котлета е по-подходящо?
    Благодаря ви за вниманието!
    Само да добавя, че става дума за глидер с h 600. А за 12 kw котел с каква температура ще му е БГВ-то?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #707

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Моделът на Иммергаз 12кВт кондензен не е двуконтурен - да не останеш изненадан. Колкото до Боша - по-добре виж Газ 7000 - много по-добър, а разликата в цената е минимална. Радиаторите са смятани за кондензен котел, ако вземеш Боша ще са ти достатъчни 2/3 от предвидените.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #708

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Преди няколко дни, на котел Immergas Eolo Maior 28 kW, рано сутринта се включи функцията коминочистач. Има ли причина тя да се включи автоматично или е някакъв "бъг"?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #709

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от ANGEL 007 Виж публикацията
    Здравейте, нов съм във форума и искам да задам въпрос към по-компетентните. Тъй като ми предстои газификация на жилището, се допитах до специалисти, занимаващи се с изграждане на газови и отоплителни инсталации, какво котле би подхождало на жилището ми, което е 70 кв м. Жилището е с вътрешна и с външна изолация, с PVC дограма, изолиран под и таван, южно разположение. Котлите, предложени ми като варианти, са Имергаз 12 kw - кондензен, двуконтурен, и Бош 3000 18 kw - конвенционален, двуконтурен. По мои сметки, за холът ми (25 кв м) ще ми трябват 37 глидера и отдаваната мощност ще е 5.55 kw, при температура на водата 55 градуса. За спалнята (10 кв м) - 15 глидера с мощност 2.25 kw. Кухня (15 кв м и височина на тавана- 2.10 м) - 20 глидера с мощност 3 kw. Баня (3 кв м; h-2.10) - лира 600w. Всичките мощности са изчислени при показател на глидера за отдавана мощност при 55 градуса на водата, глидера отдава 150 w. Цялата мощност я изчислявам 11.4 kw. Без да прибавям другите 15 кв м, които след време ще отоплявам. Правилно ли е изчислена мощността и кое от двете котлета е по-подходящо?
    Благодаря ви за вниманието!

    - - - Обновено - - -



    Само да добавя, че става дума за глидер с h 600. А за 12 kw котел с каква температура ще му е БГВ-то?
    Спред мен при t на водата 55С - dT30 и тогава един глидер ще отдава, според мен не повече от 100-110Вт. Което означава за хола - около 4квт, спалня 1.5кВт, кухня - 2.0кВт и баня - 0.6кВт. Обща инсталирана мощност около 8.1кВт, което според мен си е много добре при изолацията която казваш че имаш. Не мисля, че е необходимо повече мощност.
    Според мен кондензния котел 12кВт+обемен бойлер е много добър вариант за теб. Успех!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #710

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Вече съм на 12м3 на денонощие, при Т 20.5 дневна и 18.5 нощна +лирата От газкомфорт ме увериха , че програматора ще бъде доставен на 18-и този месец ( да се надяваме ). Може ли да ми кажете нормално ли е да с чува шумене като влиза водата в радиатора , защото от термодинамика са сложили сбирщайн радиатори и този в спалнята чак сега видях,че не е Елит ,а Демат.
    И даже и на 2 като го сложа- пак не изключва, а Т на водата е 75°

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    7
    #711

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Защо го водят комбиниран тогава , за серпентина ли го считат комбиниранСтенен кондензен комбиниран газов котел Immergas Victrix в София България, Да се купи, Цена, Фото : ALL.BIZ: България

    - - - Обновено - - -

    А Виктрикса 3-26кв с БГВ как ще се държи в малката квадратура с този разчет на радиаторната мощност. По-добър ли ще е от бош 7000 конвенционалния?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #712

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ами то си е написано:
    - производство на битова гореща вода с пластинчат топлообменник - 12,3 л/м, ΔТ 30° С за модел 26 2 I
    - външно двуконтурни модели - X 12 2 I и X 24 2 I за производство на БГВ с обемен бойлер
    Колкото до двуконтурния Виктрикс - да, избраните радиатори ще са му подходящи. А дали е по-добър от конвенционалния Бош 7000 - сложен въпрос, по-коректно е да се пита кой от двата е за предпочитане и пак е трудно да се отговори. Айшето би отговорила в такъв случай - "А дано, ама надали"
    Иначе съответният модел на Бош е Condens 3000:

    Condens 3000 W - Bosch Термотехника

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    7
    #713

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Този е цифра. Мисълта ми е дали Виктрикса ще работи икономично, тъй като макс.мощност му е пъти по- висока от радиаторната.
    А за Боша въпреки, че не кондензира няма ли да работи по-икономично като подържа по ниска Т на водата

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #714

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Каква е идеята котела/конвенционален/ да работи на по ниска температура на водата?

  12. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #715

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Каква е идеята котела/конвенционален/ да работи на по ниска температура на водата?
    Според мен по-малко $

    Цитат Първоначално публикувано от karicata Виж публикацията
    Вече съм на 12м3 на денонощие, при Т 20.5 дневна и 18.5 нощна +лирата .........
    Котелът е с висока минимална мощност!

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #716

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Според мен по-малко $
    Според мен, заради общо по ниската консумация, е по добре котела да работи на максимално възможните температури на водата. Моментният разход ще е по голям, но като цяло средномесечния разход ще е по малък.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #717

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Според мен, заради общо по ниската консумация, е по добре котела да работи на максимално възможните температури на водата. Моментният разход ще е по голям, но като цяло средномесечния разход ще е по малък.
    Не хващам логиката. Значи при мен в апартамента е 23* при температура на водата на изхода на котела 45-55*. Както точно ще ми падне средномесечния разход ако водата е 70-80*?

    karicata, какво жилище топлиш?

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    7
    #718

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Кала на която макс. скорост е 100км.Кое ще е по-добре да кара с 100км на 7000 об.в мин. ,или да кара с 50 км. с 3000 об. в мин.Не съм сигурен дали има много логика за сравнение ,но най-просто си го обяснявам.Ако греша ме поправете.Мисля,че и котела ще му е по-трудно, и по-скъпо да дозагрява на 70гр. водата от колкото на 50гр. .

  17. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #719

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Слагате един стаен терморегулатор и забравяте за температурата на входящата вода .......

    Според мен tony34al имаше предвид рязко натоварване на котела с цел по-бързо достигане на желаната стайна температура и после котелът да свали температурата на водата и само да поддържа достигнатата стайна температура.
    Това обаче е свързано с модулация по стайна температура (чрез терморегулатор), а колегите все още коментират вида и марката на котела, радиаторната мощ и НЕ Е ставало въпрос за терморегулатор.

    lazarus18, ти нали беше без терморегулатор, само on/off? Ти си изключението, мен!

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #720

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Аз съм без терморегулатор, но при всичките ми съседи е подобна ситуацията. Разбира се след като си увеличиха радиаторната мощ по съвет от този форум.
    При съседите с терморугулатор пак не се вдига много повече темпратурата на водата.
    Тези градуси са при температури навън от порядъка на 0*. Много ясно, че като се задържат -10/-15 няколко дена и нещата се променят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 57 ПърваПърва ... 384647484950 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе