Страница 38 от 57 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследноПоследно
Резултати от 556 до 570 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #556

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Спешно ми трябва съвет за котел!!!

    Жилище около 60м2 с около 8м. радиатори.
    Въпросът ми е, моделът Ariston Clas Premium 24kW подходящ ли е или не е необходимо за толкова малко жилище и радиатори да се монтира кондензационен котел? Има ли опасност този котел да не работи в норми/коректно или както трябва (нямам никаква идея от жилищни газови инсталации!)? Другия вариант е конвенционален котел с 8,3kW минимална мощност. Кой от двата би работил по-добре и икономично?

    Благодаря Ви предварително!
    Според мен и двата котела са неподходящи за това жилище/60м2/, нито един няма да работи икономично. По скоро виж котел с мин. около 2-3кВт и макс. около 12-14кВт.
    И какво означава 8м. радиатори? Кажи каква им е мощността.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #557

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al
    Според мен и двата котела са неподходящи за това жилище/60м2/, нито един няма да работи икономично. По скоро виж котел с мин. около 2-3кВт и макс. около 12-14кВт.
    Неподходящи са, защото...?
    Интересува ме кондензационен котел ще работи ли нормално и икономично при тези обстоятелства?
    Ако може да посочите котел с ниска минимална мощност ще ми бъде от полза (ако съществува конвенционален с ниска минимална мощност, целият съм в слух), стига да може да се намери там, откъдето ще се купува. Въпросният Аристон е с 6kW на минимум.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al
    И какво означава 8м. радиатори? Кажи каква им е мощността.
    Общата им дължина е около 8м., ако знаех каква мощност са щях да я напиша.

    Проблемът е, че изборът на котел няма да е в БГ, а в чужбина и там не се срещат котли (търговците не предлагат), на които максимумът им да е под 20-24kW. Информацията, която ми се дава е оскъдна, тъй като купувача също е лаик в тази област. Затова повече ме вълнува дали да бъде кондензационен или конвенционален котел.

    Благодаря!

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #558

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Неподходящи са, защото...?
    Интересува ме кондензационен котел ще работи ли нормално и икономично при тези обстоятелства?
    Ако може да посочите котел с ниска минимална мощност ще ми бъде от полза (ако съществува конвенционален с ниска минимална мощност, целият съм в слух), стига да може да се намери там, откъдето ще се купува. Въпросният Аристон е с 6kW на минимум.
    Общата им дължина е около 8м., ако знаех каква мощност са щях да я напиша.

    Проблемът е, че изборът на котел няма да е в БГ, а в чужбина и там не се срещат котли (търговците не предлагат), на които максимумът им да е под 20-24kW. Информацията, която ми се дава е оскъдна, тъй като купувача също е лаик в тази област. Затова повече ме вълнува дали да бъде кондензационен или конвенционален котел.

    Благодаря!
    Обикновено котлите с ниска мощност/3-12кВт/ са кондензни. Преди няколко страници Лазар беше дал линкове за такива котли - потърси! Единия беше на "Теси", другия не си спомням. Тези котли обаче са едноконтурни и е необходим отделен бойлер за топла вода, като той може да е със серпентина за подгряване от парното, като по този начин ще уплътниш мощността на котела и пак разхода на газ е много по нисък.

    А не са подходящи/тези за които говориш/, защото няма как котел с мощност 20-24кВт да работи икономично в 60м2. Когато котела работи с мощности доста под номинала си, КПДто пада доста. Инсталираната мощност на радаторите е в най добрия случаи около 7кВт, което е много под мощността на котела. А и ако котела е кондензен, т.е работи на около 60-65С на водата, то тогава мощостта на радиаторите е още по ниска - около 5кВт/може би и по малко!/.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #559

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Наскоро ми се обади един клиент с жилище 60м2, на който оставих котел преди 4 години. Обади се понеже имал за първи път някакъв проблем с котела и не знаел новите телефони на сервиза на Вайлант. Попитах го за сметките тази зима и каза, че е изключително доволен че ми се е доверил за избора - котел 6-20кВт с Калорматик 330.
    Здравей @Lazar, би ли споделил за кой модел на Vaillant става въпрос?
    Бих се радвал да изкажеш мнение по моя въпрос, който зададох малко по-горе.

    Благодаря!

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #560

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Телефона на сервиза на Vaillant e 070018600

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #561

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    Телефона на сервиза на Vaillant e 070018600
    Има го стикер на капака, но аз не се сърдя на човека, че ме е потърсил лично за да ми каже, че е доволен .
    gnf, става въпрос за най-малкия модел 6--20кВт Турботек Плюс - виж в сайта

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    9
    #562

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте,
    Предстои ми монтаж на газов котел БОШ ГАЗ 7000. Ще отоплявам жилище от 68 кв.м. с инсталирани 40 бр. глидери на височина 60 см. и лира в банята с размери 40х120 см. Въпросът ми е за монтаж на колекторите преди котела: какъв цол да бъде кранчето от колектора към този модел котел. Не съм въобще наясно с тези неща и се оказа че ние трябва да монтираме колектор преди да монтират самия котел. Строителя, разбира се си е спестил тази част. И сега ние като некомпетентни живущи ще трябва сами да се оправяме с тази част от газовата инсталация.
    Моля за професионално мнение - виждам че тук в този форум има техници.
    Благодаря предварително на всеки отзовал се!

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #563

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от шери
    Не съм въобще наясно с тези неща и се оказа че ние трябва да монтираме колектор преди да монтират самия котел. Строителя, разбира се си е спестил тази част. И сега ние като некомпетентни живущи ще трябва сами да се оправяме с тази част от газовата инсталация.
    Това са измишльотините на Овергаз, нали? Никой не те кара да си купуваш котел от тях. На пазара в твоя град има сигурно поне 5 фирми, които ще си свършат работата много по-професионално и няма да те карат да вършиш неща, от които не разбираш и са техни задължения.

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #564

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте . Нова къща с изградена инсталация за отопление от 152 бр. глидери E-500 и 45 бр. глидери Е-800 на ELEGANCE и обща площ за отопление 220 кв. , три етажа . Къщата е изградена с тухли еденички , дограмата е ПВЦ и външна топлоизолация 5 см. газовият котел към който съм се ориентирал е IMMERGAS ZEUS Superior 32 Kw с вграден бойлер та въпросът ми към вас е :Този котел с неговите параметри подходящ ли е за описаната инсталация като мощност , а ако не е ми помогнете с кой модел от същата марка да го заменя . Държа на марката не от впечатления , а от това че след построяването и обзавеждането на къщата вече съм на акумулатори и 1000-1500 лв. разлика спрямо други марки си е доста за мен . Благодаря Ви .

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #565

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от evsibo
    Здравейте . Нова къща с изградена инсталация за отопление от 152 бр. глидери E-500 и 45 бр. глидери Е-800 на ELEGANCE и обща площ за отопление 220 кв. , три етажа . Къщата е изградена с тухли еденички , дограмата е ПВЦ и външна топлоизолация 5 см. газовият котел към който съм се ориентирал е IMMERGAS ZEUS Superior 32 Kw с вграден бойлер та въпросът ми към вас е :Този котел с неговите параметри подходящ ли е за описаната инсталация като мощност , а ако не е ми помогнете с кой модел от същата марка да го заменя . Държа на марката не от впечатления , а от това че след построяването и обзавеждането на къщата вече съм на акумулатори и 1000-1500 лв. разлика спрямо други марки си е доста за мен . Благодаря Ви .
    Тези акумулатори ще издържат ли 700лв. месечна сметка за газ? Котела би трябвало да е достатъчен.

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #566

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Верно не е малка тази сума ама с малко помощ от тъщата която е обещала и икономий се надявам да издържа , а в бъдеще ще се търсят алтернативи ако има въобще такива .

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #567

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Виждам, че изборът си го направил, но аз бих избрал 24кВт или максимум 28кВт котел, не виждам смисъл от 32кВт. Ако отговорът е "да има", спирам до тук, но ако ти се слуша ще допълня, че 24кВт котел на пълна мощност изгаря по 3лв/час. От друга страна дори и 24кВт котел няма да работи никога на пълна мощност. Тогава защо ти е 32кВт?

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #568

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Благодаря Lazar . Изборът не е направен все още , а съм се ориентирал към котела като мощност от факта че като сметнах монтираните глидери ми излезнаха около 35 Kw . Другото на което държа е вградения бойлер който , ако закупя отделно пак си е разход . Доста изчетох по форума , но практика никаква ето защо приемам съвети всякакви от хора като теб Lazar и останалите във форума които са доста на вътре в нещата и с това си изкарват хляба

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #569

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Аз пък си мисля, че ще е необходим и хидравличен съединител. Помпата на котела едва ли ще се справи с трите етажа. Помисли на варианта серпантинен бойлер. Има ли изградена рециркулация на БГВ?

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #570

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    Аз пък си мисля, че ще е необходим и хидравличен съединител. Помпата на котела едва ли ще се справи с трите етажа. Помисли на варианта серпантинен бойлер. Има ли изградена рециркулация на БГВ?
    Извинявам се за тъпия въпрос но какво е това "хидравличен съединител'' и ако поставя серпентинен бойлер , отпада ли котлето да е с вграден такъв .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 38 от 57 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе