Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 175
Like Tree37Одобрявам

Избор на газов котел.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #61

    Отговор: Избор на газов котел.

    Цитат Първоначално публикувано от fvazharov Виж публикацията
    Какво ще кажете за вариант - Едноконтурен кондензен котел Vaillant ecoTEC PLUS - 24 kW + серпентинен бойлер 120 литра на Vaillant, модел uniSTOR VIH R 120/6 M?
    Добре де, никой не ми даде съвет!? Явно напразни надежди възлагам, във форум да стигна до истината. Мислех си, че тук има специалисти, които ще ми предложат варианти за които имат преки впечатления.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #62

    Отговор: Избор на газов котел.

    Аз съм пробвал многократно с едноконтурен, бойлер 300л (256 л. реални) и 3 бани едновременно и няма проблем. Без да съм специалист обаче. За 120л и 2 бани някой друг да каже...

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #63

    Отговор: Избор на газов котел.

    Стария котел (34kw) беше със 100л. вграден бойлер и си ползвахме двете бани едновременно.
    Новия (29kw) е с 50л.пак вграден и не става за 2 бани едновременно.
    Така че, според мен ще става, но нека някой професионалист да каже.

  5. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #64

    Отговор: Избор на газов котел.

    Здравейте, на всички!
    Въпрос към Lazar, тъй като познава добре марката.
    Каква е разликата между двуконтурните Bosch 2300W и Bosch 2500W. Първият е нов модел с мощност 3 -30 кВт (24 за отопление и 30 за БГВ) и по-евтин от втория - 2500 лв. срещу 2750 за 2500W. За 2300W пише, че модулиращата горелка на котела автоматично се адаптира към актуалните топлинни потребности в диапазона от 10% до 100% от максималната мощност (3 – 30 kW). Да не е с някакви орязани функции? По-добър ли е 2500W?
    Този пост е редактиран от zh; 14-10-18 в 20:41.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #65

    Отговор: Избор на газов котел.

    Да, 2300 е съвсем нов модел, още топъл. Не е орязан. Досега не съм виждал котел с по-голяма ефективност от този модел, измерена с газанализатор - показа 110,8%. Смятам, че веднага ще се наложи. Единственият му недостатък е, че поне засега го има само двуконтурен и само тази мощност.

  7. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #66

    Отговор: Избор на газов котел.

    Благодаря, Lazar!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    6
    #67

    Отговор: Избор на газов котел.

    Здравейте на всички! Пред дилема съм кой газов котел да избера предлагат ми Бош 2300w и Висман Витоденс 100. Ще има радиатори 65 глидера на H600 и 18 глидера на H350 и една лира 400/11300. Предлагат ми тръбите да са медни ако може и едно мнение за тях.

  10. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #68

    Отговор: Избор на газов котел.

    Здравей, Miho!
    Не казваш какво ще отопляваш. Какви квадрати, с каква изолация, колко бани и т. н. От двата аз бих избрал за себе си Бош 2300W. Минималната му мощност е 3 kW, на Висмана 4,7. А и Бош си имат техни стайни термоуправления, като CR100, CT100, CT 200. И много важно е коя от двете марки разполага с оторизиран сервиз в твоя град. Медните тръби са си медни. От това което съм чел във форумите е най-доброто. Вслушай се в мненията на специалистите относно за отоплителната инсталация, ако се включат - като Lazar, Трифон, filmatoplo, espace и много други, не мога да изброявам всичките. За Бош най-добра информация ще ти каже Lazar, защото той работи с тази марка.
    Този пост е редактиран от zh; 28-01-19 в 19:50.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #69

    Отговор: Избор на газов котел.

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Да, 2300 е съвсем нов модел, още топъл. Не е орязан. Досега не съм виждал котел с по-голяма ефективност от този модел, измерена с газанализатор - показа 110,8%. Смятам, че веднага ще се наложи. Единственият му недостатък е, че поне засега го има само двуконтурен и само тази мощност.
    Гурото на котлите,в цяла Европа се ползват двуконтурни.
    JKanchev одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    6
    #70

    Отговор: Избор на газов котел.

    Цитат Първоначално публикувано от zh Виж публикацията
    Здравей, Miho!
    Не казваш какво ще отопляваш. Какви квадрати, с каква изолация, колко бани и т. н. От двата аз бих избрал за себе си Бош 2300W. Минималната му мощност е 3 kW, на Висмана 4,7. А и Бош си имат техни стайни термоуправления, като CR100, CT100, CT 200. И много важно е коя от двете марки разполага с оторизиран сервиз в твоя град. Медните тръби са си медни. От това което съм чел във форумите е най-доброто. Вслушай се в мненията на специалистите относно за отоплителната инсталация, ако се включат - като Lazar, Трифон, filmatoplo, espace и много други, не мога да изброявам всичките. За Бош най-добра информация ще ти каже Lazar, защото той работи с тази марка.
    Здрасти! 72 кв. ще отоплявам, вътрешна изолация от гибсо картон и минерална вата 10см на външните стени и на тавана, 5 камерна дограма с к-стъкло. 4 стаи и баня. До колкото знам има сервиз на висман. Фирма идва и ми прави замерването какви радиатори ще ми трябват и ми препоръча медни тръби. А за термо управлението не каза каква марка и какъв модел ми предлага само каза че струва 150 лв. Като ги питах кой котел е по хубав не можа да ми отговори. В момента нямам никаква инсталация в жилището. Удобрен съм за газифициране и ми искат оферта.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #71

    Отговор: Избор на газов котел.

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    ,в цяла Европа се ползват двуконтурни.
    Да бе, то и в цяла България се ползват. Удобни са за инсталатора, че лесно се монтират, удобни са за клиента, че не се търси място за бойлер, стискат си ръцете, разменят парите, а недостаъците се виждат след пуска в експлоатация, ама вече е късно и не остава друг избор, освен примирение
    bobivg и pepitoff харесват това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #72

    Отговор: Избор на газов котел.

    Явно си задръстен български капиталист?
    Когато станеш истински капиталист,тогава ще комуникирам с теб.

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #73

    Отговор: Избор на газов котел.

    Ако е една банята - двуконтурен котел е ок. Аз лично не виждам някакви недостатъци освен евентуално по-бърза амортизация в следствие на честото палене (при всяко пускане на топла вода). Това не значи, че няма такива.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #74

    Отговор: Избор на газов котел.

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Явно си задръстен български капиталист?
    Когато станеш истински капиталист,тогава ще комуникирам с теб.
    Казано честно, възможността да си комуникирам с тебе не ме стимулира политически!

  18. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #75

    Отговор: Избор на газов котел.

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Ако е една банята - двуконтурен котел е ок. Аз лично не виждам някакви недостатъци освен евентуално по-бърза амортизация в следствие на честото палене (при всяко пускане на топла вода). Това не значи, че няма такива.
    Да така е. И аз съм с двуконтурен. Ако котела е разположен между банята и кухнята и разстоянието е 2,3,4 м е ок. Топлата вода ще идва бързо. Но ако то е много голямо, до едно от помещенията е кофти. При мен от котела до банята е около 18-20 м и докато дойде топлата, изтичат около 10 л студена. И това е всеки път. Но при мен беше заварено положение и нямах друг избор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  2. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 15:48
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе