Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34
Like Tree9Одобрявам

Климатици за помещение 50 м2?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #16

    Отговор: Климатици за помещение 50 м2?

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Примерна термопомпа, която да може да се справи е KIT-WXC12F6E5, която е гарантирана 12кВт до -15 без нагревател и струва 11646 лева. В момента T-CAP моделите на панасоник са най-доброто на пазара, запазват номинална мощност и висока ефективност.
    Хайде пак започнахме с рекламите ...
    Кой е по-по-най ...


    Има и по евтини решения от 20000 лв.

    8 киловата за термопомпа с подово ще са достатъчни.Повече не е необходимо за 110 квадрата.

    Тази система ще отдава на пода, не на въздуха.На човек му трябва топлина на краката зимата и всичко е ОК.От пода топлината ще отива във въздуха.

    ====================================================


    Според мен критерият Ви за цена трябва да бъде общата цена на климатиците необходими за отоплението на жилището. Повече от 10%-15% над цената на климатиците според мен не е обосновано да се харчат за термопомпа.Във вашият случай 8 000 до 10 000 лева.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #17

    Отговор: Климатици за помещение 50 м2?

    Да, рекламирам продукта, тъй като това е най-доброто на пазара. По-по-най при бате Енчо, аз стоя зад думите си и не само приказвам, а съм и монтирал такива машини и те се държат чудесно.

    Разбира се, че с подово може да се падне в мощността, но човекът ясно е написал подово в банята и конвектори в хола.

    Добави 110м2 подово към сметката и извади разликата в цената на по-евтината термопомпа, макар че и 8кВт няма да особено е достатъчна, защото тя е 6 при ниски температури.

    И като направиш новата сметка с подовото, въпреки по-ниската стойност на термопомпата ще стигнеш до по-висока инвестиция заради подовото.

    Освен това повече от 10-15% за термопомпа е напълно обоснована инвестиция, тъй като машините работят с висока ефективност, предлагат несравним комфорт при наличието на подово, топлят водосъдържателя и зиме и лете и не се занимаваш с нищо. Цъкваш копчето и целия дом е ОК и забравяш за всичко. Няма духа ми, не ми духа, топло ми е, студено ми е... Стопли ли се водосъдържателя или не се стопли...
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 15-12-14 в 17:34.

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #18

    Отговор: Климатици за помещение 50 м2?

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Да, рекламирам продукта, тъй като това е най-доброто на пазара. По-по-най при бате Енчо, аз стоя зад думите си и не само приказвам, а съм и монтирал такива машини и те се държат чудесно.

    Разбира се, че с подово може да се падне в мощността, но човекът ясно е написал подово в банята и конвектори в хола.

    Добави 110м2 подово към сметката и извади разликата в цената на по-евтината термопомпа, макар че и 8кВт няма да особено е достатъчна, защото тя е 6 при ниски температури.

    И като направиш новата сметка с подовото, въпреки по-ниската стойност на термопомпата ще стигнеш до по-висока инвестиция заради подовото.

    Освен това повече от 10-15% за термопомпа е напълно обоснована инвестиция, тъй като машините работят с висока ефективност, предлагат несравним комфорт при наличието на подово, топлят водосъдържателя и зиме и лете и не се занимаваш с нищо. Цъкваш копчето и целия дом е ОК и забравяш за всичко. Няма духа ми, не ми духа, топло ми е, студено ми е... Стопли ли се водосъдържателя или не се стопли...
    Кога намираш време да работиш, като нон - стоп си тук да рекламираш две марки, които продаваш?! Много очеИзвадно го правиш, по - полекичко го карай, бате Енчо!
    VeleV.Klima одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #19

    Отговор: Климатици за помещение 50 м2?

    Ако има вариант до 10 000 да се направи съм абсолютно навит, но разбирам че няма как, а от там нататък кесията ми олеква за жалост. Всеки според възможностите си, след време като поизтънеят цените, тъкмо ще е станало пак за ремонт и ще сложим.
    Още веднъж благодаря на включилите се!

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #20

    Отговор: Климатици за помещение 50 м2?

    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov Виж публикацията
    Кога намираш време да работиш, като нон - стоп си тук да рекламираш две марки, които продаваш?! Много очеИзвадно го правиш, по - полекичко го карай, бате Енчо!
    Който има мерак, намира и време и всичко нужно, за да направи нещо - било то реклама във форума или монтаж на термопомпа. Какво значи очеизвадно, не мога да кажа на бялото черно? Както казах и ще го кажа пак тези модели са най-добрите. Когато се намерят съфорумци монтирали достатъчно термопомпи с достатъчно данни за тяхното поведение тогава ще си говорим и ще извадя конкретните данни, които са достатъчно красноречиви. Няма друга марка предлагаща термопомпа въздух-вода, която да запазва номинална мощност и висока ефективност при -15 без допълнителни нагреватели, просто няма, а и на такава ниска цена. А по-добро от това аз не виждам как може да има, поне към този момент. Дайкините запазват мощност що-годе добре, но ефективността им спада до има-няма 1.3. Тошибите не запазват мощност добре, но ефективността има се запазва до около 2. Този модел на Панасоник, освен, че е по-евтин от Тошиба, запазва капацитет и висока ефективност. Е какво повече от това искате, за да обявите един продукт за добър?

    В този форум имам чувството, че са събрани маса дървени философи, които само знаят да търкат клавиатурите без да могат да извадят нещо насреща.

    Ето например едно сравнение на няколко машини за експертите:

    Номинална мощност COP при номинал Максимална мощност COP при максимал Мощност при 2° COP при 2° Мощност при -7° COP при -7° Мощност при -15° COP при -15°
    Toshiba 8kW 8.00 4.46 8.52 4.24 7.46 4.37 5.74 3.41 4.47 2.71
    Daikin 8kW 7.40 4.45 10.02 3.94 8.71 3.33 7.21 2.61 4.95 1.74
    Pana 7kW HP 7.00 4.96 7.00 4.96 6.70 3.70 5.15 2.89 4.60 2.49
    Pana 9kW T-Cap 9.00 4.84 9.00 4.84 9.00 3.81 9.00 3.32 9.00 2.78

    Ето и цените на машините:

    Toshiba 8kW: 9505.2
    Daikin 8kW: 8510
    Pana 7kW: 7745.09
    Pana 9kW: 9089.92
    spas.slavchev одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #21

    Отговор: Климатици за помещение 50 м2?

    а как е реализирано това ? 9кВ при +7 и 9 кВ при -15 ..

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Отговор: Климатици за помещение 50 м2?

    Как, на хартия естествено.
    justify одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #23

    Отговор: Климатици за помещение 50 м2?

    Поинтересувай се как е реализирано. По форумното мерило за качество на външни тела - 107 килограма.

    Ето го сервизното:
    http://www.climamarket.bg/wp-content...-CAP-912kW.pdf

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Отговор: Климатици за помещение 50 м2?

    Не е лошо изпълнението, ама запазването на енергията е за сметка на двойното повишаване на консумацията.Та, на хартия е запазването на мощността, както го разбирам аз като потребител.
    justify и smqnab харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #25

    Отговор: Климатици за помещение 50 м2?

    Аз започнах да си мисля и за монтиране на централно парно с автоматизиран котел на пелети. До сега ме спираше това, че нямам отвесен комин, но с оглед на цените и комфорта май ще се вдига комин. :D

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #26

    Отговор: Климатици за помещение 50 м2?

    Е вие какво очаквахте? Да е 9кВт и COP 4.84 до -15 ли?

    Сравнението с останалите модели е достатъчно показателно за възможностите на машината. При чистото сравнение на COP без да вземаме в предвид падане/запазване на мощност машината се представя блестящо. Апропо това е сравнение при 35 на водата. При 55 нещата ще станат трагични за останалите модели.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #27

    Отговор: Климатици за помещение 50 м2?

    Явно при различните производители е въпрос на виждане за принципите на работа на помпите им.Едни вдигат консумацията да поддържат мощностите, други поддържат една и съща консумация при понижена мощност.Остава потребителя да си избере кое му е по-изгодно.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #28

    Отговор: Климатици за помещение 50 м2?

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    При 55 нещата ще станат трагични за останалите модели.
    Можеш ли да цитираш подобна табличка за възможностите при 55 на водата. Че така ме караш да се замисля дали някога да не махна кондензния котел и да мушна една ТП да виси отвън. И без това аз водата в радиаторите я държа до 50*. А 50-55* може пък и да стига за бойлера. Надявам се цитираната машина да е монофазна? Е няма да е толкова нискотемпературна система колкото би било добре ама ще е нещо междинно.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #29

    Отговор: Климатици за помещение 50 м2?

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Можеш ли да цитираш подобна табличка за възможностите при 55 на водата. Че така ме караш да се замисля дали някога да не махна кондензния котел и да мушна една ТП да виси отвън. И без това аз водата в радиаторите я държа до 50*. А 50-55* може пък и да стига за бойлера. Надявам се цитираната машина да е монофазна? Е няма да е толкова нискотемпературна система колкото би било добре ама ще е нещо междинно.
    55 си стига за бойлера, освен, ако жената не желае да си сваля старата змийска кожа

    Ето ти пак същата табличка, със същите машини, но при 55 градуса изходяща температура на водата. Празните места при Тошиба се получават, защото не може да прави 55 градуса при такива външни температури. Всички машини са с монофазно захранване.

    Номинална мощност COP при номинал Максимална мощност COP при максимал Мощност при 2° COP при 2° Мощност при -7° COP при -7° Мощност при -15° COP при -15°
    Toshiba 8kW 7.70 2.74 7.70 2.74 6.77 2.45
    Daikin 8kW 4.54 2.58 4.54 2.58 4.54 2.18 4.04 1.62 2.80 1.11
    Pana 7kW HP 6.80 2.52 6.80 2.52 6.00 1.91 4.80 1.81 4.50 1.51
    Pana 9kW T-Cap 9.00 2.94 9.00 2.94 9.00 2.21 9.00 2.02 9.00 1.74

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Явно при различните производители е въпрос на виждане за принципите на работа на помпите им.Едни вдигат консумацията да поддържат мощностите, други поддържат една и съща консумация при понижена мощност.Остава потребителя да си избере кое му е по-изгодно.
    Съгласен съм, но все пак погледни ефективността и като консумация за единица мощност (така се прави при сравнение на различни мощности), което е добро мерило за ефективност. Панасоник също имат модел, който пада като мощност и при него консумацията пак си е много добра. Има го в таблиците, които съм дал. T-CAP машината принципно е правена за отопление при много ниски температури и по-лесна подмяна на котел например. Разбира се 9кВт не означава, че тя не е инверторна машина и винаги ще бичи на 9кВт, напротив, когато не й трябват 9 тя буквално си мърка на много ниска честота на компресора с още по-висока ефективност, но винаги знаеш, че можеш да изкараш мощност при ниски температури.
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 18-12-14 в 16:34.
    spas.slavchev одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    1
    #30

    Отговор: Климатици за помещение 50 м2?

    Аз съм дизайнер. Защо ще слагаш висящ таван не разбирам, така в таван се слага при високи и просторни помещения. Има специални платкови монитори за баня, много са икономични и ефикасни. Сложи си обикновено парно на ток и не се занимавай с глупости

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе