Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 96
Like Tree15Одобрявам

Термопомпа или ..?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #31

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Извинявай, но това вече е в сферата на фантастиката, поне според мен.
    С ченгел ли да ти вадя думите, кажи кое, сметките ми или цената на бойлера?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #32

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Не, не коментирам цените на техниката. Но сметките, според мен са нереални. 150-170лв сметка за ток през зимата на семейство с малки деца - ел. уреди, топла вода и отопление с конвектори в 90м2. Това за да е за вярване, най малкото трябва да има конкретика - тип жилище; изолация - каква и колко; БГВ - как, с какво и колко; отопление - какво, колко и какви мощности, начин на работа и т.н. Иначе, всичко казано звучи като - чух една баба, че разправяше.
    А на тази база, да се правят изводи, че с термопомпа може да се стопли жилище от 90м2 за 20-30лв, месечно си е чиста фантастика. Термодинамиката и топлотехниката са си точни дисциплини и е необходимо всичко да бъде преценено и сметнато точно, което си е напълно възможно. Само с прецизни сметки и проекти се постигат истински, добри резултати. аз бих се доверил само на фирма, която ще ми покаже сметнат, доказан и обоснован проект за изграждане на цялостна система за отопление и БГВ.
    mirandi одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #33

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Не, не коментирам цените на техниката. Но сметките, според мен са нереални. 150-170лв сметка за ток през зимата на семейство с малки деца - ел. уреди, топла вода и отопление с конвектори в 90м2. Това за да е за вярване, най малкото трябва да има конкретика - тип жилище; изолация - каква и колко; БГВ - как, с какво и колко; отопление - какво, колко и какви мощности, начин на работа и т.н. Иначе, всичко казано звучи като - чух една баба, че разправяше.
    А на тази база, да се правят изводи, че с термопомпа може да се стопли жилище от 90м2 за 20-30лв, месечно си е чиста фантастика. Термодинамиката и топлотехниката са си точни дисциплини и е необходимо всичко да бъде преценено и сметнато точно, което си е напълно възможно. Само с прецизни сметки и проекти се постигат истински, добри резултати. аз бих се доверил само на фирма, която ще ми покаже сметнат, доказан и обоснован проект за изграждане на цялостна система за отопление и БГВ.
    Ако ме лъжат те, лъжа и аз. За съжаление през почти целия си самостоятелен живот живея по квартири в България и в чужбина и нямам представа колко струва да се отопля жилище. Факт е обаче, че в Стара Загора имаме мека зима.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #34

    Отговор: Термопомпа или ..?

    ОК, за да не разводняваме повече темата - всички въпроси, които задавах в минали постове, а и в последния са само с една цел и не са към теб. Това са въпроси, които ТИ трябва да задаваш към хората, които ще изпълняват това, което искаш. Трябва да имаш точни отговори на всички въпроси, за да си спокоен, че ще получиш това за което плащаш и за да не останеш изненадан постфактум.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #35

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Не, не коментирам цените на техниката. Но сметките, според мен са нереални.
    Мен пък ме терзае икономическата страна на въпроса - при дадените от него цени спестяването на 60лв на месец максимално къде му излиза сметката да слага ТП. За 10 год инвестицията е не възвръщаема а за 20год не мисля че ТП-то ще изкара толкова.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #36

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Аз съм също заралия и според мен в Стара Загора и 5 кВт ще ти стигнат щом си с подово...В момента има LG monoblock HM051M който може да се вземе с около 6000 без ДДС лева по евтино от МЕто ако имаш интерес пиши на лични ще те насоча към колегите...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #37

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Мен пък ме терзае икономическата страна на въпроса - при дадените от него цени спестяването на 60лв на месец максимално къде му излиза сметката да слага ТП. За 10 год инвестицията е не възвръщаема а за 20год не мисля че ТП-то ще изкара толкова.
    Именно, колкото и ниска сметка да излиза, доста години ще трябват за да се изплати.
    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    Аз съм също заралия и според мен в Стара Загора и 5 кВт ще ти стигнат щом си с подово...В момента има LG monoblock HM051M който може да се вземе с около 6000 без ДДС лева по евтино от МЕто ако имаш интерес пиши на лични ще те насоча към колегите...
    Тия моноблокове сякаш не ми вдъхват доверие, иначе цената звучи много добре, а и е само 5кВ.. Дай повече инфо.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #38

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Моноблоковете са Ок само трябва да се ползва и захарен разтвор (пропиленгликол) иначе даже спестяват място... оборудвани са с помпа,разширителен съд и нагревател...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #39

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Ами сплит система? Какво е решението от LG за моя случай, че точно тази марка съм я пропуснал? Засега Панасоникът, споменат по-напред в темата ми е фаворит. Мястото не ми е проблем, имам си таванско помещение, където ще сложа всичко, а и ако някой ден се развали и трябва да го сменям със сплит система, искам всичко да е плъг енд плей, а ако е моноблок няма да е така и ще мога само с моноблок да го сменя.

  12. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #40

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Цитат Първоначално публикувано от andronoff Виж публикацията
    Ами сплит система? Какво е решението от LG за моя случай, че точно тази марка съм я пропуснал? ......
    Макар че марката не е много долюбвана , ето Ви линк Енергийно ефективно и природосъобразно решение за охлаждане, отопление и осигуряване на битова гореща вода

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #41

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Току що попаднах на информация за времето в Стара Загора и най-ниската измервана температура през последните години е -10,4 градуса, което си е топло

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #42

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Самсунг имат моноблок - без помпа и разширителен съд, но за сметка на това е 9кВт и е 6000 лева с ДДС.

    В момента на промо има и 9кВт моноблок панасоник ( с помпа и всичко, като ЛГ-то) намален от 9300 на 6000 лева с ДДС. Единственият проблем е, че е трифазен, но, ако има захранване май е най-подходящата машина, ако ще е моноблок.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #43

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Трифазен ток доста се бях чудил дали да не прекарам, излиза 700лв и около месец чакане...
    Все пак предпочитам сплит система, но вече започвам да се разубеждавам. Както и да правя сметката, тя не излиза, та май ще дам 1000 лева за конвекторни радиатори, 1000 за бойлер и 1000 за 1 климатик и това ще е... Колкото и да съм фен на технологията, все пак съм рационален човек и не виждам как това ще се изплати в близките 15 години. Евентуално да дам още 1000+ лева за подовата инсталация и да я оставя неизползваема, а в бъдеще ако си променя мнението и сметна да направя тази губеща инвестиция, ще имам тръби по пода и само ще купя машината.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #44

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Тук всички коментираха финансовата страна на нещата. Никой (от писалите тук) освен мен и кулер няма термопомпа с подово, а повечето и не са виждали.

    С тази инвестиция ти няма да разчиташ само на ниски сметки, а и на напълно безшумно отопление, което покачва комфорта неимоверно. Всички смятат как нямало да се изплати, ама никой не оценява тишината и цялостният комфорт.

    Както и да е, решението е твое, но пак повтарям - купуваш си комфорт.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #45

    Отговор: Термопомпа или ..?

    andronoff,1000 лева за какви конвекторни радиатори ще даваш?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа за подово
    От zaharyev във форум Други начини за отопление
    Отговори: 335
    Последно: 08-10-18, 20:02
  2. Термопомпа от Китай ...
    От Mega във форум Други марки климатици
    Отговори: 11
    Последно: 06-10-14, 23:56
  3. Термопомпа
    От pavcho във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 13-04-14, 18:39
  4. Термопомпа ALTHERMA въпроси...
    От pironkov1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-05-13, 21:24
  5. Термопомпа
    От Tony06 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 21-01-12, 18:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе