Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 96
Like Tree15Одобрявам

Термопомпа или ..?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #61

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Цитат Първоначално публикувано от andronoff Виж публикацията
    Китът излиза по-скъпо, отколкото ако ги взема поотделно. Сигурно е заради лъскавата опаковка.
    Тази помпа, която е във вътрешното тяло, какво налягане прави?
    Колко пространство ми е нужно за водосъдържател, хидробокс, отръбяване, кранове и всички други неща, в квадратни метри? На тавана имам мръсна канализация и ще сложа всичко в някой ъгъл, ограден с праг и със сифон посредата, в случай, че нещо текне. Ще направя "корито" със сифон с други думи.
    Не е само лъскавата опаковка. Вътре има 200л водосъдържател за БГВ от неръждаема стомана с 2.1м2 серпентина, който е с 10 години гаранция, оборудвано е с трипътен вентил, за да обръща между отоплителната система и БГВ, има много голям пластинчат топлообменник, което повишава ефективността, филтри и всичко е изпълнено много кадърно. Водната помпа, която е вътре служи за циркулация към отоплителната система и БГВ, инветорна, производство на Панасоник в Япония (такава е и помпата в обикновения хидромодул). Другото удобство е, че всички връзки на тялото са изкарани отдолу и всичко се нарежда красиво и стегнато и невидимо за потребителя.

    Относно площ - обикновено всичко се събира в около 2м2 без проблем, за да стане красиво.

    Лазар е прав за площта на серпентината. Ако се спреш на такъв вариант трябва да се обединят, за да работи културно.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #62

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Няма ли да има намаления за черния петък?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #63

    Отговор: Термопомпа или ..?

    andronoff, ти на термопомпата на Panasonic ли се спря? И ако си се спрял на нея колко ти излиза цялата сметка. Във България намаления на Черния Петък има само на залежаващи стоки.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #64

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Чакам оферта.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    26
    #65

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Имах същия казус преди няколко месеца. Ремонт на апартамент и решаване на въпроса с отоплението.
    Понеже още не е дошла зимата не мога да кажа колко добре съм се справил с решаването на задачата, само ще кажа какво избрах след доста четене смятане почесване и т.н.
    За хола подов климатик препоръчан от форума. Спалнята и детската конвектори с умни термостати, които да си сменят темп. през деня. Кухнята обикновен климатик по препоръки от тук /още не е монтиран/
    Целият масраф - 4к. Какви ще са сметките не знам от магазина от където ги купувах ме подготвиха за около 200/ месец
    Става въпрос за София и съм с малко дете, за това и избрах тези конвектори за спалнята и детската, поне за през следващите няколко години.
    ПП за сега съм доста доволен от подовия климатик. Може просто разположението на мебелите ми да е такова, но в никакъв случай не бих го нарекъл голяма кутия която тр да заобикаляш. Седи си до дивана и не се забелязва даже

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #66

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Но духа, а това разказва играта на комфорта.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #67

    Отговор: Термопомпа или ..?

    А някои плащат за такава екстра.....
    mirandi одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #68

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Не знам коя е фирмата, но цялостната цена е много висока според мен. Аз в момента изграждам систама с термопомпа + солар на 300м2 къща и цената е същата като твоята. За такъв голям проект оферти от поне три фирми, за да можеш да сравниш цените перо по перо.
    На първо четене ще ти дам само един пример. Какъв е този бойлер за 1500лв?! Същия продук (бойлер за подов монтаж 200л с нагервател 3кв) на фирма Sun sistem струва около 700лв.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #69

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Аз бих защитил колегите, които са заложили оборудване овентроп, което е сравнително скъпо, но за сметка на това е супер качествено, пък и тук всичко е подово, а не евтинджоси конвектори клима 2000... Относно бойлерът - той е неръждаем, затова е скъп. Да, може да е Елдом, но е значително по-добре от боклуците на сънсистем... Термопомпата също доста качва бюджета. Ти с каква термопомпа си изграждаш системата?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #70

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Никой не напада колегата за да има нужда от защита. Всички се опитваме да помогнем.
    За мен бойлера е един метален цилиндър с нагревател. Всяка платена стотинка над това е за маркта. Може и да не съм прав. Но никога няма да дам 2000+ лева за бойлер на viessmann (какъвто ми предлагаха в началото).
    Термопомпата ми е Дайкин Алтерма. ERLQ 016CW1 / ЕHBX16C9W

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #71

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Да, но е два пъти скъп, защото е неръждаем.

    По твоята логика защо си дал 15 бона за алтерма, като можеше да вземеш машина Панасоник или друга за по-малко пари и със значитешно по-добри параметри и качество? Не знач дали знаеш, но на 65% от термопомпите дайкин им заминават компресорите накрая на третата година...
    P.Hristov одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #72

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Да, но е два пъти скъп, защото е неръждаем.

    По твоята логика защо си дал 15 бона за алтерма, като можеше да вземеш машина Панасоник или друга за по-малко пари и със значитешно по-добри параметри и качество? Не знач дали знаеш, но на 65% от термопомпите дайкин им заминават компресорите накрая на третата година...
    Защото в БГ се взимат марки, а не параметри
    AC_From_Hell одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #73

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Вие добре ли сте? Как може да сравняваш най-високо технологичния компонент в една система за отопление, термопомпата с един бойлер. Много е лесно да препоръчаш на някои да извади 2000лв за бойлер. Нали не излизат от твоя джоб. Никъде не съм казвал да вземе най-евтиното, а да огледа няколко оферти и да направи разумен компромис с който да свали инвестицините раходи.
    От къде имаш тази статистика? На база колко уреда? Къде са инсталирани тези дайкини? Кой е направил изчисленията? Под какво натоварване работят?
    Всъщност може да не ми отговаряш. Приключвам четенето и писането в темата.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #74

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Не сравнявам термопомпата с бойлера.

    Сравнявам бойлер за 700 лева с еквивалент за 1500 и казвам, че е два пъти по-скъп, защото е неръждаем. Разбира се, клиентът може да вземе каквото иска - аз нищо не налагам.

    За статистика, ако желаеш мога да те заведа при колкото искаш клиенти, пред които, ако се явиш с тениска дайкин ще бъдеш убит с камъни. 3800 лева струва един компресор за термопомпа, отделно труд за смяна. Всички машини са си били със съвсем нормален капацитет за местата, където са били монтирани. Това, че се скапват е друг проблем.

    Дайкините са монтирани в цяла България, а аз като по-прост ходя да ги демонтирам и да слагам други машини на тяхно място. Относно пък термопомпите сравних 15 бона за Дайкин с 13 за Панасоник, който е с по-добри параметри и по-дълга гаранция. А, и не им горят компресорите като нажежаеми крушки...

    Всъщност може да не реагираш като поредния промит мозък и да се каздисваш, че едва ли не обиждам капиталовложението ти в Дайкин, но за съжаление, колкото и да се нервиш ситуацията с тези машини е такава.
    P.Hristov одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #75

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Бойлера също е изключително важна част от системата, ако вземеш боклук със слаба изолация, постоянно ще въртиш през него, да не говорим, че точно Сън систем, няма как да ме убедят, че квадратурата на серпентината за термопомпа е достатъчно голяма за ниско потенциален източник. Тъй като работя с доста колеги из България, мога да ти кажа, че към тази марка се прибягва, само ако се гони много ниска цена (респективно и качество).
    Относно Алтермите, мога да кажа, че не са върха на сладоледа, а просто са доста нахвалени, за доста по-малко пари, можеш да купиш същата машина (фабрична а не гаражен звяр).

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Дайкините са монтирани в цяла България, а аз като по-прост ходя да ги демонтирам и да слагам други машини на тяхно място. Относно пък термопомпите сравних 15 бона за Дайкин с 13 за Панасоник, който е с по-добри параметри и по-дълга гаранция. А, и не им горят компресорите като нажежаеми крушки....
    Ако мога да добавя, даже на китайския брат на Daikin, за 8000 Лева, компресорите горят по-малко, но това е друга тема. Който робува на марки, да вади парите на масата
    Gadnyara, AC_From_Hell и mirandi харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа за подово
    От zaharyev във форум Други начини за отопление
    Отговори: 335
    Последно: 08-10-18, 20:02
  2. Термопомпа от Китай ...
    От Mega във форум Други марки климатици
    Отговори: 11
    Последно: 06-10-14, 23:56
  3. Термопомпа
    От pavcho във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 13-04-14, 18:39
  4. Термопомпа ALTHERMA въпроси...
    От pironkov1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-05-13, 21:24
  5. Термопомпа
    От Tony06 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 21-01-12, 18:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе