Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 96

Термопомпа или ..?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #46

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Като си купувате зле изспълнено ново строителство , за колко време го избивате и как? Кефа си е кеф и не зависи от цената токова!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #47

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Зле изСпълнено ново строителство не съм купувал, не знам кое те кара да мислиш така.
    Сумата 1000лв за конвекторни радиатори я казах просто така.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #48

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Цитат Първоначално публикувано от andronoff Виж публикацията
    Зле изСпълнено ново строителство не съм купувал, не знам кое те кара да мислиш така.
    Сумата 1000лв за конвекторни радиатори я казах просто така.
    Въпросът ми е риторичен! Провери си твоята граматика.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #49

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Цитат Първоначално публикувано от Miro1972 Виж публикацията
    Въпросът ми е риторичен! Провери си твоята граматика.
    Кое точно му е риторичното на въпроса ти? Аз виждам едно невярно твърдение, което нямам представа как ти е хрумнало. Освен това, не мисля, че ти си човекът, който ще ми прави забележки за граматиката ми, при положение, че в двете изречения, които си написал имаш по една грешка. Едната вече ти я казах, другата си я намери сам. И все пак, не съм тук, за да обсъждам граматика, затова ако не смяташ да бъдеш полезен с нещо, поне недей да разваляш добрия тон.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #50

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Най-вероятно ще "разлая кучетата" сериозно, ама срещу малко повече ток от енерголапачите си вземи три конвектора за тия 90 квадрата и след година реши дали ще скачаш в дълбоките води. Моите духалки се ползват денем, що'т ги има. Предимството им е лятно време да разхлаждат страстите, ма то па едно лято... От две години с комбинирано отопление клими-конвектор установих, че сметката за ток зависи повече от увеличението на последния. За отоплителен сезон сумата за ток, включващ всичко за двама човека и 85кв м, за последните 4 години тръгна от 450лв и стигна до около 600лв. Разликата е заради цената на тока и последните две години конвектор нощем. Пием си ракията и бирата на 21-22гр, леко отопляващи се комшии само отдолу.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #51

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Честно казано още се двоумя. Пак правих разни сметки и изкарах, че ако бутна някои неща по офертата като термопомпата, скъпата подложка, допълнителната помпа и буферния съд, цената ще може да слезе с 3-4к надолу, ако си изпрося и отстъпка, може и от 22к да сваля цялата работа до 16-17к с ДДС. Тогава нещата придобиват повече смисъл вече. Сега ме интересува мога ли да разчитам на ТП да ми топли вода целогодишно? КОП по каталозите е при 7 градуса, какъв е при по-висока температура? Мисълта ми е, че ако ще ги давам тези пари, искам машината да си ги изкара, а единственият начин да го направи е като работи целогодишно. Ще вържа пералнята и съдомиялната на нея, та и от там да съкратя разходи за ток. Реални ли са ми очакванията или не?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #52

    Отговор: Термопомпа или ..?

    КОП - а при температури над 7гр е още по-висок !

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #53

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Пералнята и съдомиялната са много по-малко енергоемки от бойлера и отоплението.Ако пускаш съдомиялната за 5 чинии и пералнята за 2 тениски това вече е друг въпрос.Големия проблем е отоплението.Ако минеш изцяло на конвектори,огромните сметки за ток ще накарат всеки практичен човек да се замисли сериозно.За топлата вода особено през лятото може да се намери друго решение.Ако твърдо си решил за термопомпа не само ME, LG и Panasonic ги произвеждат.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #54

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Пералнята е по-малко енергоемка, ако няма деца в апартамента, иначе е чудо... Относно БГВ - да, него ще си го произвеждаш целогодишно с термопомпата. Идеята да включиш повече консуматори също е добра.

    Прикачено два репорта от софтуера на панасоник, съвсем без да съм задълбавал в сметки, сложил съм 200л БГВ за обитателите и допълнителни 50л за пералня/миялна, водосъдържател 300л. Ако искате някакви промени ги дайте и ще кача актуализирани репорти.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #55

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Пералнята е по-малко енергоемка, ако няма деца в апартамента, иначе е чудо... Относно БГВ - да, него ще си го произвеждаш целогодишно с термопомпата. Идеята да включиш повече консуматори също е добра.

    Прикачено два репорта от софтуера на панасоник, съвсем без да съм задълбавал в сметки, сложил съм 200л БГВ за обитателите и допълнителни 50л за пералня/миялна, водосъдържател 300л. Ако искате някакви промени ги дайте и ще кача актуализирани репорти.
    Благодаря много за калкулациите!
    Няколко въпроса:
    - Т-Cap не е ли само за отопление?
    - Ако реша да сложа 2-3 вентилаторни конвектора/климатични тела за охлаждане, колко би се оскъпила инсталацията?
    - Трябва ли да слагам 300-литров бойлер или заложеният в офертата 200-литров ще е достатъчен, при положение, че искам да вържа пералня и съдомиялна към топлата вода?
    - И на последно място - какви са отзивите на клиентите с Т-Cap? Надеждност, поддръжка?

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #56

    Отговор: Термопомпа или ..?

    T-Cap моделите са отопление и охлаждане, просто съм направил единия файл само за отопление, защото охлаждането се смята по-трудно със софтуера.

    Можеш да сложиш вентилаторни конвектори, за тях трябва още един колектор и тръби до тях, минимално оскъпяване. Разбира се заивиси и какви конвектори си избереш.

    Не е задължително да слагаш 300л, аз слагам такива, защото термопомпите работят по-добре с по-голяма серпентина във водосъдържателя, а в 200 физически няма място за такава, освен, ако не е поръчков. Също зависи и колко човека сте в домакинството, като брой жена с дълга коса за 2-ма души, защото хабят много повече вода и все искат да е вряла... 50 литра на човек при тези температури на водата е добре. Погледни и All in One T-Cap, същото външно тяло, но с 200л вграден водосъдържател за БГВ и малко по-висока ефективност, защото вътрешното е с по-голям топлообменник и бойлера е с грамадна серпентина за размера си. Само трябва да сметнеш дали 3000 лева покриват външния бойлер, трипътния вентил със задвижката и монтажът им.

    Като цяло от F серията на термопомпи Panasonic, били те Т-Cap или High Performance нямаме нито едно оплакване, всичко си работи безотказно, управлението е много прецизно. 99% от машините на Панасоник, които монтирам са T-Cap, нямат грешка... Поддръжка няма, ако водната система е изградена кадърно и не хвърля мръсотии във филтъра.
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 01-11-15 в 22:36.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #57

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Под още един колектор и тръби, разбирам още приблизително 1000лв, защото настоящият ми колектор е 750 мисля.
    Това с бойлера с по-голяма серпентина е добра идея, но цената на 300-литровия е почти двойна за жалост.
    А ти, климатик от ада, в кой град работиш?

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #58

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Ами под 1000 лева ще е, защото за конвектори може да се вземе по-нисък клас колектор, пък и няма да е толкова много линии.

    Бойлера, както казах погледни all in one t-cap модел KIT-AXC9GE5. Ако се спреш на 200л, гледай да са по-големи серпентините, макар че няма да намериш такъв. По-лесно е да се свържат двете серпентини, за да се симулира една голяма. Малко е тъпо, ама като няма как иначе сме го правили и няма грижи.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #59

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Китът излиза по-скъпо, отколкото ако ги взема поотделно. Сигурно е заради лъскавата опаковка.
    Тази помпа, която е във вътрешното тяло, какво налягане прави?
    Колко пространство ми е нужно за водосъдържател, хидробокс, отръбяване, кранове и всички други неща, в квадратни метри? На тавана имам мръсна канализация и ще сложа всичко в някой ъгъл, ограден с праг и със сифон посредата, в случай, че нещо текне. Ще направя "корито" със сифон с други думи.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #60

    Отговор: Термопомпа или ..?

    Поотделно 200л бойлер за термопомпа няма да намериш. Да слагаш нормален бойлер с 2 серпрнтини не е добре за машината, защото ще започне да цикли към края на подгряването заради малкото дТ, малката площ и малкия топлообмен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа за подово
    От zaharyev във форум Други начини за отопление
    Отговори: 335
    Последно: 08-10-18, 21:02
  2. Термопомпа от Китай ...
    От Mega във форум Други марки климатици
    Отговори: 11
    Последно: 07-10-14, 00:56
  3. Термопомпа
    От pavcho във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 13-04-14, 19:39
  4. Термопомпа ALTHERMA въпроси...
    От pironkov1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-05-13, 22:24
  5. Термопомпа
    От Tony06 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 21-01-12, 19:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе