Страница 14 от 16 ПърваПърва ... 41213141516 ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 231
Like Tree55Одобрявам

Избор на седмичен стаен термостат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #196

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Здравей,

    би ли ми помогнал с моя програматор siemens REV 23 - модулиращ ли е или он/офф и как се разбира.Откакто съм го купил ( преди 13 год ) , все още не съм го включвал.Вкъщи котела си го настройваме от копчето за темп на водата. И понеже наскоро разбрах че радиаторите са ми доста по малко , отколкото трябва , изпаднах в дилема.Сега взех два нови , да подменя старите в хола с по-големи- 200 х 60 см панелни.Котелът е OERTLI 24 KW, монтиран преди 12 год , с миним мощност около 10-11 Кв. Дали ще има някакъв ефект в разхода , ако закача програматора ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #197

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Данни за конкретното управление нямам, не се занимавам с това. Потърсете в интернет. От моят личен 10г. опит точно с подобен стар котел с подобна минимална мощност и от мненията на доста потребители на газови котли в този форум почти винаги има полза и особено по-добър комфорт от използването на управление по стайна температура. Нас като потребители ни интересува и усещаме температурата на стайния въздух, а не температурата на водата. Също така много важна екстра е използването на подневно седмично програмиране с отделни часови зони с различна стайна температура. Това категорично влияе на разхода.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    36
    #198

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Здравейте, може ли малко помощ. Имам стаен термостат(безжичен) Kontrolia wr11 искам да го свържа към газов котел, само че на термостата има 3 извода /COM, NO, NC.Когато свържа примерно Com и NO само изключва котела когато достигне темп. и не го включва и обратното като свържа Com и NC само включва без да изключва.Тях ги свързвам към газов котел вайлант към изводи 3 и 4.Предполагам, че трябва да се вържат и и трите COM/NO/NC, но как да го направя NO/NC на едно място ли и отделно COM? БЛАГОДАРЯIMG_20200106_112955.jpg

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    39
    #199

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Здравейте! В момента си правя "умен дом" и поради смяна на котел се присетих, че съм гледал стайни термостати в Алиекспрес. Някой купувал ли е нещо от там? Примерен модел:

    https://www.aliexpress.com/item/4000...chweb201603_53

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #200

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Котлите - особенно по-новите кондензни с добра модулация работят най-добре с фабричните си термостати.
    Тея $ дето ще ги "спестиш" от фабричен термостат после да не ти излязат солени.
    VanDan и tony34al харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    39
    #201

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Котлите - особенно по-новите кондензни с добра модулация работят най-добре с фабричните си термостати.
    Тея $ дето ще ги "спестиш" от фабричен термостат после да не ти излязат солени.
    Не става въпрос за спестяване, а по-скоро за нещо друго -- съвместимост на термостата със сървъра ми. В случая термостата e съвместим с Tuya, респективно Home assistant.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    1
    #202

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    EasyControl CT200 модулира мощността на котела ми Bosch condenz 2300 според зададените параметри на температурите и почти никога не работи на 100%.Най-често работи на 30~40 %.
    Така че фабричните термостати отговарящи на марката с котела, който ще управлява е за предпочитане, тъй като има и много голяма вероятност произволно избран такъв на принципа "икономия" за инвестиция да не сработи, т.е. да не комуникира с котела.
    Този пост е редактиран от nikitailor; 11-02-20 в 03:12.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    15
    #203

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    здравейте,нека използвам темата на колегата за да питам дали си струва да си купя модулиращ термостат на имергаз CarV2?Апартамента е 73,5м2 етаж първи над гараж,изолиран от вън и вътре сменена дограма(само плочата на гаража няма изолация).Котела е Витрикс Тера 28(мин мощност 4,5Kw)радиаторите са панелни тип 22 и един тип 33
    като бройка са 6.
    3х1600/600,1х1600/500,1х1200/600(тип33),1х400/900
    Спалня-12м2=1х1600/600
    Детска-12м2=1х1600/500
    Баня—4,5м2=1х400/900
    Коридор-19м2=1х1600/600
    Кухня-26м2=1х1600/600 + 1х1200/600(тип 33)
    При делтаТ30 са 7Kw,при делтаТ22.5 са 4.8Kw
    Сегашния ми разход се колебае 5;5.5до 6м3 при външни температури около 0 през ноща и 4-5 през деня.Термостата е Tybox-137 он/оф,дневна Т=23,5 от 07ч до 20ч,а от 20ч до 07ч е 21 икономична Т.
    Този пост е редактиран от VBOBOKOV; 30-12-20 в 08:47.

  11. erm
    erm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    13
    #204

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Здравей VBOBOKOV. Тази есен смених конвенционалния котел с кондензен Imergas Victrix Maior 35 TT 1 ErP плюс модулиращия седмичен термостат и дистанционно управление CarV2 с кабел. Самостоятелна къща 2 жилищни етажа + вкопана изба със гараж където е котела всички по 110 кв. м. Сменена е дограмата преди 4 години с пластмасова с двоен стъклопакет 4 сезона, а това лято сложих 5 см вата и гипс картон на тавана на последния етаж . Отоплявам 198 кв. м. с алуминиеви глидери - 18 броя х 300 мм , 77 броя х 350 мм , 45 броя х 200 мм , 70 броя х 600 мм , 2 лири х 600w и 1 лира х 800w . В стаята която не отоплявам в момента 17 броя х 500 мм и 10 броя х 600 мм. На 28 октомври пуснах котела на отопление защото захладня и се заех с настройките му. Първо пуснах CarV2 в режим on/of и установих че системата работи стабилно в продължение на 1 час, без да гаси котела с температура на водата 35 градуса. Промених режима на модулация с 35 градуса минимална температура и 60 максимална. Котела достигна 60 градуса ,след което свали плавно до 35 за около 20 мин ,работи 5 мин и угасна и се започна пали за 1 мин гаси почива 3 мин и пак пали-цикли. Започнах да вдигам плавно минималната температура през 2 градуса докато стигнах 55 и цикленето изчезна, но тогава се губи модулацията и започва да работи като on/of с хистерезис +0,1 -0 градуса. Не ми хареса и го върнах on/ of режим. На 18 ноември докато бях на работа е дошъл сервизен техник ,който е проверил инсталацията, настроил котела и го пуснал в експлоатация, разписал гаранцията. Като се прибрах реших отново да го пусна в режим модулация и ... опа , заработи перфектно и така до сега. Котела работи постоянно без да изключва основно с температури 35-55 градуса, единствено сутрин когато минава от нощна на дневна програма и трябва да навакса 2 градуса вдига водата на 60 . В 23 часа когато трябва да свали стайната от 22 на 20 спира и когато падне на 20 включва и отново започва да модулира. Предполагам, че причината да не заработи нормално първия път е че котела е настроен от завода за работа без термостат или с масовия on/of и едва след настройка от сервизния техник заработи нормално в режим модулация. Моля ако греша майсторите да ме поправят. Плюсове на CarV2 - котела работи с минималната достатъчна температура и мощност- максимално КПД, по ниската температура води до по-ниски загуби в тръбите ,по ниски температурни разширения на детайлите ,по ниско налягане на водата в системата ,по-малко цикли на палене и гасене-по-голяма надеждност и живот на котела, комфорта на постоянно работещи и не парещи радиатори , пълно дистанционно управление на котела.
    Този пост е редактиран от erm; 23-01-21 в 16:54.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    15
    #205

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от erm Виж публикацията
    Здравей VBOBOKOV. Тази есен смених конвенционалния котел с кондензен Imergas Victrix Maior 35 TT 1 ErP плюс модулиращия седмичен термостат и дистанционно управление CarV2 с кабел. Самостоятелна къща 2 жилищни етажа + вкопана изба със гараж където е котела всички по 110 кв. м. Сменена е дограмата преди 4 години с пластмасова с двоен стъклопакет 4 сезона, а това лято сложих 5 см вата и гипс картон на тавана на последния етаж . Отоплявам 198 кв. м. с алуминиеви глидери - 18 броя х 300 мм , 77 броя х 350 мм , 45 броя х 200 мм , 70 броя х 600 мм , 2 лири х 600w и 1 лира х 800w . В стаята която не отоплявам в момента 17 броя х 500 мм и 10 броя х 600 мм. На 28 октомври пуснах котела на отопление защото захладня и се заех с настройките му. Първо пуснах CarV2 в режим on/of и установих че системата работи стабилно в продължение на 1 час, без да гаси котела с температура на водата 35 градуса. Промених режима на модулация с 35 градуса минимална температура и 60 максимална. Котела достигна 60 градуса ,след което свали плавно до 35 за около 20 мин ,работи 5 мин и угасна и се започна пали за 1 мин гаси почива 3 мин и пак пали-цикли. Започнах да вдигам плавно минималната температура през 2 градуса докато стигнах 55 и цикленето изчезна, но тогава се губи модулацията и започва да работи като on/of с хистерезис +0,1 -0 градуса. Не ми хареса и го върнах on/ of режим. На 18 ноември докато бях на работа е дошъл сервизен техник ,който е проверил инсталацията, настроил котела и го пуснал в експлоатация, разписал гаранцията. Като се прибрах реших отново да го пусна в режим модулация и ... опа , заработи перфектно и така до сега. Котела работи постоянно без да изключва основно с температури 35-55 градуса, единствено сутрин когато минава от нощна на дневна програма и трябва да навакса 2 градуса вдига водата на 60 . В 23 часа когато трябва да свали стайната от 22 на 20 спира и когато падне на 20 включва и отново започва да модулира. Предполагам, че причината да не заработи нормално първия път е че котела е настроен от завода за работа без термостат или с масовия on/of и едва след настройка от сервизния техник заработи нормално в режим модулация. Моля ако греша майсторите да ме поправят. Плюсове на CarV2 - котела работи с минималната достатъчна температура и мощност- максимално КПД, по ниската температура води до по-ниски загуби в тръбите ,по ниски температурни разширения на детайлите ,по ниско налягане на водата в системата ,по-малко цикли на палене и гасене-по-голяма надеждност и живот на котела, комфорта на постоянно работещи и не парещи радиатори , пълно дистанционно управление на котела.
    Браво колега,перфекно ти модулира котела,поздравления!
    Аз не мога да се похваля с толкова ниска работна температура на водата...
    Правил съм си експеримент,бях задал 43 градуса на водата и котела работи така около 3-4 часа като постепенно си повишаваше температурата сам.Задържа я на 48 и така си горя до момента в който отчете 49 и изключи по защита при 25.6 градуса стайна температура.По време на експеримента всички термоглави бяха на 5!Може ли да споделиш настройките на котела,скорост на помпата,макс.мощност,време за достигане на макс.мощност и т.н. и т.н.Странно за мен в къщи още не е идвал техник който да завери гаранцията въпреки,че котела работи от 23.10.20г.Все още “умувам” дали да купя модулиращ термостат(безжичен) нямам представа дали ще работи ефективно.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #206

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от VBOBOKOV Виж публикацията
    Правил съм си експеримент,бях задал 43 градуса на водата и котела работи така около 3-4 часа като постепенно си повишаваше температурата сам.Задържа я на 48 и така си горя до момента в който отчете 49 и изключи по защита при 25.6 градуса стайна температура. По време на експеримента всички термоглави бяха на 5!
    Не е ли целта на стайното управление да управлява котела по зададена стайна температура. Вие на повече от 26гр. стайна температура ли сте го настроили? Това с термоглави по радиаторите също май не се препоръчваше особено.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #207

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Към Bosch котела ми сложиха такъв програматор.
    https://hit.sbt.siemens.com/RWD/app....EY=S55770-T380
    Върши добра работа, но ми се иска повече възможности - седмична програма и/или управление по интернет.
    Сега ми се налага постоянно да го ръчкам според това дали е работен ден или уикенд, като пътуваме за няколко или повече.
    Най-тъпо е, че има само дневна и нощна температура.
    Ако настроя през деня /9 часа/ когато ни няма да е 20-21*, то през нощта пак пада до толкова, което ни идва студено.
    Налага през деня да държа 22*, а няма никой вкъщи.
    Такива неща.
    Хората, които сложиха котела и го настроиха отсякоха - не може, не ти трябва.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #208

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Не е ли целта на стайното управление да управлява котела по зададена стайна температура. Вие на повече от 26гр. стайна температура ли сте го настроили? Това с термоглави по радиаторите също май не се препоръчваше особено.
    Докторе, това е без термостат, по температура на водата. Той се чуди, дали да вземе, тепърва. стаен термостат.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Към Bosch котела ми сложиха такъв програматор.
    https://hit.sbt.siemens.com/RWD/app....EY=S55770-T380
    Върши добра работа, но ми се иска повече възможности - седмична програма и/или управление по интернет.
    Сега ми се налага постоянно да го ръчкам според това дали е работен ден или уикенд, като пътуваме за няколко или повече.
    Най-тъпо е, че има само дневна и нощна температура.
    Ако настроя през деня /9 часа/ когато ни няма да е 20-21*, то през нощта пак пада до толкова, което ни идва студено.
    Налага през деня да държа 22*, а няма никой вкъщи.
    Такива неща.
    Хората, които сложиха котела и го настроиха отсякоха - не може, не ти трябва.
    А, защо не си сложиха управление на Bosch? Котела сега модулира ли или си бачка on-off?

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #209

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията


    А, защо не си сложиха управление на Bosch? Котела сега модулира ли или си бачка on-off?
    Нямам представа и за двете. Този програматор влизаше в цената.
    Как мога да разбера модулира ли?

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #210

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Как мога да разбера модулира ли?
    Аз щи кажа - не модулира и няма седмична програма, и обхвата е слаб - куца работа. От Овергаз ли го взе котела '18 година по Дезире предлагаха такъв комплект или от ТТ? Ти и твоят котел заслужавате по-добър термостат
    tony34al одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 16 ПърваПърва ... 41213141516 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Седмичен програматор за Din шина
    От aandreev76 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-15, 05:45
  2. Отговори: 7
    Последно: 12-11-13, 14:49
  3. СОТ + Седмичен електронен програматор
    От Shmi във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 28-08-12, 08:25
  4. Продавам ON/OFF седмичен програматор.
    От niko_nil във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-12, 19:37
  5. продавам 2 стаен люлин 6
    От gligi във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-01-11, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе