Страница 12 от 16 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 231
Like Tree55Одобрявам

Избор на седмичен стаен термостат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #166

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Последен off
    Туй донгълче къде и как мери температурата, че да управлява ТП.

    Потърси си Управление най- добре от там от където е купена ТП.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #167

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Управлението си е в сама термопомпа тя си мери външния въздух температурата на водата и други, като е моноблок си има отделно дисплейче дето си го закачаш някъде на стена. Ако е сплит диспелея си е вграден в вътрешното тяло.
    Това донгълче ти дава възможност да я пускаш спираш през телефона да си гледаш консумацията и на телефона.
    от 3,34
    и тук 2,25

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    38
    #168

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Да споделиш зимата как се държи термопомпта.
    Ще се постарая да не забравя. Само да изградим системата ..
    bobivg одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    38
    #169

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Неактуално.
    Този пост е редактиран от baraev; 05-11-19 в 12:05. Причина: Неактуално.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    16
    #170

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от komisar Виж публикацията
    Точен е модела. Безжичен е. Скоро ще се пускат котлите и ще пиша пак! Ще направя по подробно наблюдение! Нищо не твърдя или настоявам. Просто съм виждал няколко пъти дисплея след изключването на котела.
    Прави сте, Салуса не моделира! В момента съм настроил водата на 47 градуса. При изключване започва да показва на дисплея температурата на водата в системата. Така след час например, ми показва 40/ 38/ 36 градуса на водата. Модулира си единствено горелката- тръгва на 4-та степен и постепенно я сваля до 1 степен. Температурата в стаята в която е термостата е на 21 градуса. Включва на 20.4 градуса и изключва на 21.4. Още е топло навън и котела почива по няколко часа след като изключи. Вечер е на 19 градуса и почти не се включва.
    oldgraf одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #171

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Може би знаеш, но има начин този един градус да го направиш половин. Пише го в инструкцията. Твое е решението на колко да е

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    16
    #172

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Не знам, но не ми пречи тази разлика! Така да си кара- идеално е!
    Гледам да не човъркам нищо по настройките на котела. Единствено пипам температурата на водата. За термостата- лесен е за работа и настройка. Там не се притеснявам да настройвам дневни, седмични програми, да си меня температурата в помещението и т.н.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #173

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Е точно тази настройка е на термостатът. Нали той пали и гаси котелът. Може да експериментираш. Как се отопляваш - подово, радиатори ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    16
    #174

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Двуетажна къща с радиатори. Системата е изградена за парно с котел на твърдо гориво. От миналата година минах на газ- просто вързаха котела към системата и изолирахме с кран старият котел. Системата остана отворена- с разширителен съд на тавана. Много съм доволен и като разход и като комфорт!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    27
    #175

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Аз съм със същият Висман и безжичен Салус,точен модел от колегата. И няма модулиране. Он/офф е този салус. Ако температурата на течността при горелката започне да спада се пуска на по-висока мощност за да постигне зададената. Ако при колегата модулира най-вероятно е с жичен или друг модел. Ако при салуса не е достигната температурата, котелът може да изключи ако връщата течност е с близки градуси до зададената на горелката.
    Здравей колега, и аз съм със същия Висман и термостат Салус. Точно така, както го описваш е. Това изключване, което описваш, дали е от прегряване на горелката или така си е по принцип? Всъщност изключва, когато температурата на водата е ниска, а стайната темп. не е достигната. Тогава горелката изключва и върти само помпата. И всъщност дали е ОК за котела ако се получава така - да изключва преди да е зададена темп. на стаите и известно време да работи само циркулационната помпа?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Може би знаеш, но има начин този един градус да го направиш половин. Пише го в инструкцията. Твое е решението на колко да е
    Аз това го направих и сега е много по-добре. В смисъл че на Салуса заводски му е зададен хистерезис от 1 градус, но тъй като е вкл./изкл., пък и самата водна система за отопление има известна инертност, реално температурните колебания (особено в стаята с термостата) надвишават един градус. Като го намалих наполовина, определено комфорта се повиши. Сега - че по-често ще се включва котела, едва ли е драма
    Този пост е редактиран от stamantonov; 20-11-19 в 14:28.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #176

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Ако котелът изключва по температура на връщащата вода, а не е достагната температурата в стаята трябва да се увеличи зададената температура на котелът. Аз се чудя дали да сменя този салус с един друг с управление по интернет rt310i. Но трябва да питам дали ще сработи с котелът и дали може да се пипа точно тази темп на водата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    32
    #177

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Здравейте, имам въпрос относно стайните термостати.
    Имам Salus rt510fr, който управлява Viessmann Vitodens 100-W. Кой от двата варянта е по добър в режим хистерезис или в режим IPT.
    Ако взема Salus rt520fr, който има възможност за свързване по OpenTherm протокол с котела ще се реализира ли по добра работа на котела и икономия.
    (и извън темата, котела написан по горе има модулация, как точно работи какво модолира)
    Благодаря!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #178

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    С прости думи модулацията се изразява в следното - котелът променя мощността си. Когато наближи максимално зададената температура на водата намаля мощността си. Така до достигане на минималната си мощност. Ако и на минимална мощност минава заданието, вече изключва. И ако котелът е с висока минимална мощност се почва един цикъл - включи-изключи през кратък период от време, наричан от нас по-старите потребители режим на работа "цък-цък".
    Стайното управление с модулация изземва управлението на котела и го кара да модулира според зададената стайна температура. Стайно управление без модулация просто спира котела ако стигне зададената стайна температура. Преди достигането на зададената стайна температура, котелът модулира по схемата описана от мен по-горе по температура на водата в системата. Ако не е правилно сметната системата, има вариант да не може да се достигне зададената стайна температура и да изключи преди това по температура на водата. И пак ще влезе в цък-цък режим.
    Писали сме ги многократно тези неща и то не в една тема в раздела, но очевидно няма кой да ги чете.
    Този пост е редактиран от VanDan; 28-11-19 в 19:03.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    32
    #179

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Благодаря за бързия отговор. Извинявам се за че питам неща които вече са написани.
    Този пост е редактиран от NikolaSpirov; 28-11-19 в 23:46.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    32
    #180

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Системата е:
    Газов котел Viessmann Vitodens 100-W двуконтурен 26кв
    Стаен термостат Salus RT510RF
    Кухня+Дневна - 20кв с радиатор 60/1600 с термо глава (сменена с пвц дограма на дневна и кухня. Тераса на кухнята остаклена с пвц) -южно изложение
    Спалня - 14кв с радиатор 60/1800 с термо глава (остаклена тераса с пвц дограмата към терасата стара) - югозападно изложение
    Спалня2 - 10кв с радиатор 60/1800 с термо глава (дограмата сменена с пвц) - западно изложени
    Хол - 18кв с радиатор 60/2200 с термо глава (остаклена тераса с пвц, прозорци към терасата стари) - северно изложение
    Коридор - 5/6кв с радиатор 60/1000 със спирателен кран (вътрешен за апартамента)
    Баня + тоалетна + коридор преди тях - 6/7кв с радиатор в коридора 60/800 със спирателен кран
    Всички радиатори са панелни тип 22 турски
    Системата е изградена на принцип магистрала с отклонение за всеки радиатор

    Имам дилема дали да сменя стайния термостат със такъв който има функция OpenTherm заради модулацията или да оставя този с който съм сега и да разчитам единствено на модулацията на котела?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 16 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Седмичен програматор за Din шина
    От aandreev76 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-15, 05:45
  2. Отговори: 7
    Последно: 12-11-13, 14:49
  3. СОТ + Седмичен електронен програматор
    От Shmi във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 28-08-12, 08:25
  4. Продавам ON/OFF седмичен програматор.
    От niko_nil във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-12, 19:37
  5. продавам 2 стаен люлин 6
    От gligi във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-01-11, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе