Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35
Like Tree3Одобрявам

Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #16

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    Здравей легалтк,
    Има монтиран термостат само, че е обикновен он/оф. От там задавам температурата. Не съм се отказал и ще намеря начин да пробвам. Котела така и така не съм го плащал, като няма подобрение ще го метна през балкона и ще търся друг вариант. Притеснава ме само факта да не дам едни 3к и разхода да е пак същият.
    Лазар вметна по-нагоре да се насоча към едноконтурен котел, но не знам да не сбъркам от гледна точка на капацитет? При едноконтурен има ли значение на какво разстояние е боилера за подгряване. В непосредствена близост до котела ли трябва да бъде? Може ли да е на 5 метра?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #17

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    Има и 24кВт едноконтурен, там минималната мошност е 3,7кВт, но е излишно. Бойлерът може да е и на 50м

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #18

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    Здравей Лазар,

    Понеже не съм запознат с принципа на едноконтурният + бойлер, да попитам. Какво е Ф-то на тръбата която трябва да захранва бойлера. Сега през уикенда ще правя едни канали по пода и искам да предвидя размер и за такива тръби.
    Моля да ми потвърди, че тръбен път от около 5 метра ( от балкон до баня) няма да са проблем за затоплянето на такъв бойлер.
    Как ще бъде по добре според теб, бойлера да е на балкона който макар и затворен си е студеничък или бойлера да е в банята за сметка на по-дълъг тръбен път?
    Благодаря предварително,

    Поздрави

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #19

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    По-добре е бойлерът да е близо до консуматорите - кухня и баня. Нали ще са в изолация тръбите? Тръбата да ф20.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #20

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    Здравей,

    Проблема е, че двата консуматора са на срещуположни страни. Ако бойлера е на Балкона ще е близко до кухнята и обратното ако е в банята ще е далече от кухнята, но това мисля, че ще се реши с едно малко проточно бойлерче в кухнята.
    От Вайлант обещаха да дойдат и да видят котела така, че за информация ще пиша какъв е резултата.
    Поздрави

  7. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #21

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Това да го прочете колегата Кънчев от Русе.
    Той питаше преди време.
    Мда. Има голяма доза истина, НО при вече създалата се ситуация при колегата както и при мен първоначално това е по-малкото ЗЛО.
    След като софтуерно слязох под прага на моите 6.7 кВ минимум и серия от други настройки може да се каже, че оптимизирах системата.
    Като пример мога да дам последната фактура за месец Януари със повече от прилична зима, която по неразбираеми обстоятелства за мен бе наречена бедствена - стойността и бе 220 лв за 85 кв/м. вече саниран, което ме удовлетворява вече.
    От оптимизации и настройки по система и котел може да се изцеди нещо от "гладният" Вайлант пък бил и той 24.

    ПП. Сега съм се пуснал "плувам" във водите на ПЕЛЕТИТЕ заради къщата на село - там къв филм е.............
    Ма нещо не вземате дейно участие
    Очаквам включване.

  8.  
     
  9. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #22

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    ......................След като софтуерно слязох под прага на моите 6.7 кВ минимум .....................
    Е тва не ми стана ясно?

  10. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #23

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    Без уред за мерене на налягането на газа чисто физически на варианта проба-грешка намалях софтуерно налягането/количеството подадена газ при минимум.
    Тва е.
    Факт е, че след като не можем да влияем на вентилатора при нашите котли ефекта не е кой знае какъв, но все пак го има.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #24

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    Не гледай сметката в пари, за да правиш оценки. Гледай в потребление. Не забравяй, че цената падна доста спрямо предни години. Да не се окаже, че не си направил нищо...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #25

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    Здравейте,
    Дойдаха от сервиза и огледаха Котела. Оказа се, че му е зададена мнимална мощност от 12кв , ако правилно съм разбрал. Налягането на газта показваше 2,9 каквото и да значи. Помолих ги да го намалят. Намалиха го като казаха, че са върнали заводски настройки каквото и да значи. Налягането в газомера показваше 1,9. По спецификации този показател наистина отговаря на 9 кв.
    От два дни засичане, разхода наистина падна и вече отговаря на този за 9 кв или около 15% намаление. Като цяло съм доволен, защото очаквах това да стане, но се получи нещо интересно.
    Котела започва добре и си работи на 9 кв мощност и така около час за което време вдига температура на водата до около 60* и сътветно вдига температурата в стаята с около 2-3*, но това не е показател, защото сега е топло. Въпроса е, че достигайки тези 60* от там нагоре температурата не може да се качи. Иначе съм го сложил на макс. Та въпроса ми е, това значи ли, че при 60* мощността на моята система е 9кв и котела влиза в някакво равновесие тогава, макар че по изчисления системата при тези градуси е 7 кв. Защо тогава, котела не си вдига мощността за да може да прескочи този праг на температура. Нали затова горната граница е 24 за да може в определени моменти да използва и повече. Нещо не мога да си го обесня това поведение.
    Поздрави

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #26

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    За да не вдига повече от 60* причините може да са 2 - или котела е с ограничена максимална мощност, или го спира модулиращ стаен термостат.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #27

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    За да не вдига повече от 60* причините може да са 2 - или котела е с ограничена максимална мощност, или го спира модулиращ стаен термостат.
    Или трети хипотетичен вариант: радиаторната мощност е по-голяма от максимума на котела.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    3
    #28

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    Здравей Лазаре,

    обръщам се към тебе понеже изчетох де що можах и виждам, че ти си основния експерт във форума.
    Купих апартамент ново строителство с около 84 кв. м. светла площ. Главния въпрос, който ме тормози е цената за отопление на газ - искам да сложа едноконтурен котел с бойлер или по неволя климатик. Разбираш, че не искам да слагам климатик, но изчетох статии със сметки до 600 лв. за газ на месец и ми звучи ужасно (в смисъл просто невъзможно за мен). Като експерт можеш ли да ми дадеш някаква ориентировъчна цифра според тебе, ако приемем че котела работи нон - стоп и поддържа 21 градуса за един месец? Искам да сложа газ (сградата е газифицирана), но съм в страшна дилема. И ако все пак ме убедиш (а силно се надявам ), че е по - добре да сложа газ, имаш ли идея към кой мога да се обърна в Пазарджик.

    Благодаря за отделеното време.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #29

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    Здравей Лазар,

    Имам термостат, но зададената температура е висока а и не вярвам за 140 лева да е модулиращ, на имерагаз, това дърво тубох не знам си какво. Остава варианта с ограничението. Въпроса е как да го разбера това. Нали хората идват и гледат сервизират. Как да разбера това.
    От сервиза като намалиха налягането на газта да не е това за ограничаване на максималната мощност, но не ми се вярва предвид това което съм чел. Предполагам, че предишните собственици са се оплакали че има е студено и предвид малката радиаторна мощност която беше в апартамента, от Вайлант са дошли и хоп вдигнали с амалко мощността до 12кв с цел да се топли по бързо, да но какво значи това вдигане до 12 кв мощност и после сваляне до 9кв. Съвсем се обърках. ПО принцип там където регулира човека, като място, е различно от мястото където се дава по каталог за настройка на мощността???
    Не мисля, че аз съм човека който трябва да има каже, моля не спъвайте котела.
    Моля за съвет.
    Орлинчо- Това е изключено и при това при 60* на водата. Има нещо гнило в цялата тази работа.

    Поздрави

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #30

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    Tybox май не е модулиращ, но цената не е определяща. Моят CRD (оригинален за моя котел Имергаз) беше навремето там някъде - 120-130лв. и е модулиращ.
    Да няма заложена някъде в настройки на котела или на управлението, максимална температура на водата 60гр.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за разход на Bosch gaz 7000w
    От rusco във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 12-01-15, 11:23
  2. Разход на ток на климатик.?
    От Лорд Йордан Ненчев във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 8
    Последно: 23-05-13, 14:30
  3. Разход на пелети ?
    От MAKAPOB във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 11-02-13, 00:46
  4. Разход на FTX50G
    От ops5 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 65
    Последно: 07-03-11, 19:12
  5. Моментен разход на гориво
    От peter_nn във форум Автомобили
    Отговори: 9
    Последно: 15-09-10, 21:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе