Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 35 от общо 35
Like Tree3Одобрявам

Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #31

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    Здравей Вандан,
    Няма такова ограничение от термостата. Същият е много смотан и няма такива функции. Всичко идва от котела. Сега между другото се сещам, че преди да върнат заводските настройки и когато работеше на 12кв пак имаше такъв момент, само че там границата беше около 65-70* на водата. Тогава се запитах на няколко пъти, защо след като съм задал максимална температура, той качва до към 65 и там зацикля и повече не може да качи, но така и не му обърнах внимание, защото около тези нива на температура много бързо качваше температурата в стаите.
    Сега отново има такъв момент, но на по-ниска граница на температурата на водата.
    Остава да има нещо по системата. Имам едни тръби които се качват по тавана и сега съм в процес на свалянето им по пода. Така би трябвало да се намали тръбният път с около 15 метра. Ако това оказва влияние, но се съмнявам.
    Приемам всякакви съвети и мнения.

    Поздрави

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #32

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    Трябва да прочета упътването на Tybox, но четох от сайта на другото актуално управление на Имергаз и точно 60гр. е зададената температура. Някои функции като тази са скрити в "сервизно" меню и са достъпни само след определена комбинация от бутони и дори код.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #33

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    Здравей,
    Ако имаш нещо повече за това управление бих бил благодарен ако го споделиш. Имам един лист упътване което е написано по такъв левашки начин, че не мога да разбера нищо. Търсих и в интернет, но не намерих нищо повече от това което имам.
    Не намирам за логично да има зададено такова ограничение.

    ПОздрави

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #34

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    Не, нямам такова управление. Имам от преди 7-8г. оригиналното за моя стар котел Имергаз Роли мини -CRD. За новите управления на Имергаз четох в сайта на Амакс. Всеки котел и доста управления имат възможност за ограничение на максималната температура на водата. Не казвам, че това е причината в конкретния случай.
    Ако имате финансова възможност сложете нов подходящ котел. Тези старите 11-24кв котли не са подходящи.
    И въпреки котела, основното за сметките си остава цената на газа и изолацията. Колегата с 20см. изолация на всичко "изби рибата" в темата за сметки, въпреки котела.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    36
    #35

    Отговор: Голям разход на котел Vailant Turbomax Vuw 242/2 3

    Здравейте да не отварям нова тема, ще се присъединя към вас. Имам газов котел Vaillant vuw 202 2 5 r3, ползвам го от тази зима така закупих жилището.Ново стройтелство 1 етаж 84кв с пвц дограма, външна изолация, вътре навсякъде е с гипс картон но дали има вата божия работа.Дневна 28кв(радиотор Н800 16глидера) юг 2 спални(Н800 9глидера едната другата Н350 22глидера) по 14кв север, баня 4кв(лира) коридор 10кв (Н350 14глидера)всичко отопляемо.На радиаторите имам само термоглави, нямам термостат още експерементирам на газ,уча се да хвана баланса и да ползвам правилно.За месец декември е работило постоянно(без 3-4дни) и ми дойде сметка 241лв(парно и топла вода) газ,вижда ми се малко много защото не беше студен месец незнам, ĸaтo в днeвнaтa тeмпepaтypaтa e oĸoлo 22-23,5, a в cпaлнитe 21-21,5.Сега от вчера започнах да засичам газометъра и за 24часа ми дава около 15куб. Газ топлата вода беше настроена на 55градуса. Какво е вашето мнение на котела пише 9kw това долна граница ли е максимална граница ли е незнам+ да добавя преди да закупя апартамента този радиотар от Н350 22глидера го нямаше купих до допълнително че ми се виждаше много малак Н350 14глидера за стая 14кв която е северна и тези 14глидера ги монтирах в коридора там имаше радиатор от 3 глидера Н350
    Този пост е редактиран от rusnaka1330; 11-01-19 в 20:04.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Мнения за разход на Bosch gaz 7000w
    От rusco във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 12-01-15, 11:23
  2. Разход на ток на климатик.?
    От Лорд Йордан Ненчев във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 8
    Последно: 23-05-13, 14:30
  3. Разход на пелети ?
    От MAKAPOB във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 11-02-13, 00:46
  4. Разход на FTX50G
    От ops5 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 65
    Последно: 07-03-11, 19:12
  5. Моментен разход на гориво
    От peter_nn във форум Автомобили
    Отговори: 9
    Последно: 15-09-10, 21:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе