Страница 24 от 72 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 1075
Like Tree792Одобрявам

Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #346

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Джак, конденз има на 3 места, ама ти явно не знаеш къде е третото?

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #347

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Едно шишенце от медикс с пластмасова тръбичка, пълно с гореща вода и препарати чисти и топлообменника, и предна/задна ваничка. Пък който няма работа нека да си играе да сваля телата.
    Вътрешното тяло на моя климатик е измито без да го свалям и в момента мирише на чисто. Вярно, че е играчка обаче пък дишам чист въздух.
    "Блажени са вярващите".....
    Genadi80 одобрява това.

  4. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #348

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Някои неща се учат и по трудния начин. Имам в предвид почистването на климатик от хора без знания и опит. За такива случаи народа е казал - " Ако имаш килограм брашно го дай на фурнаджия дати направи хляб за да не останеш гладен."
    Genadi80 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #349

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Кое става, питата не можеш да я почистиш добре. Може да почистиш горния слой със зор. Долния остава мръсен и набит.
    Питата с четка не се чисти. Правилно центрована дюза на пръскачка с налягане около 2,5 до 3 Bar изплаква предварително обработения с препарат топлообменник до блясък. Безконтактно. Правил съм го няколко пъти на двуредов (дали не беше двата пъти и триредов?) топлообменник. Проблем са дългата подготомка и вероятността от неприятни странични ефекти. Следващият път ще направя снимки!

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #350

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    100 лева веднаж на 3-4 години нищо не са.Като знаеш само за какво ги даваш.Тук юзърите изказват различни мнения относно възможността за самопрофилактика.Това ,което съм видял с очите си на петгодишна машина,никой не може да ме убеди че ще се изчисти без пълно разглобяване ,мощен компресор,яка водоструйка и много чегъртане.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #351

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Това, което си видял е климатик на някой дето 5 години не се е сетил, че този тип машини /както и всяка друга машина/ искат обслужване и профилактика. Моите климатици се почистват и мият поне веднъж годишно и такива "мизерии" не можеш да видиш.
    jonny33 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #352

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    100 лева веднаж на 3-4 години нищо не са.Като знаеш само за какво ги даваш.Тук юзърите изказват различни мнения относно възможността за самопрофилактика.Това ,което съм видял с очите си на петгодишна машина,никой не може да ме убеди че ще се изчисти без пълно разглобяване ,мощен компресор,яка водоструйка и много чегъртане.
    Пък моя отвътре изглежда така и то без яка водоструйка и чегъртане.



    - - - - - - - - - -

    Ако го чистиш веднъж на 3-4 години ще имаш един скъп развъдник на мухъл и ароматизатор с аромат на мръсни чорапи. Лятото не го ли миеш редовно, мухлясва, особено ваничката.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #353

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Стига глупости, джак! Нямаш снимка на топлообменника от вътрешната страна. Ако е дву- или триредов, без водна струя с точната плътност и скорост, ще останат кални налепи. Оправдано е свалянето на вътрешното тяло на висок клас машина веднъж на 4 или 5 години, защото живота и е около 10+ малко. Ежегодното разкачване на тялото за чистене на скъпа машина с R410A или R32 си е руска рулетка. Чистенето на място е по-трудно, по-дълго и по-скъпо. Ако се намери кой да го направи за 100 лева както трябва, си е чист подарък!

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #354

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Следващият път, когато се наложи да го мия ще ти го снимам и отвътре. Пролетта му правих пълна профилактика с разкачване на ваничката и измиване на турбината, тогава гледах от вътрешната страна топлообменника и нямаше мухъл по него. Както беше отвън, така и отвътре. На панасониците ваничката е проблематична, защото е леко наклонена напред и над стиропора постоянно се образува една локва, която не се оттича. И да го държиш с часове на вентилатор, водата просто си стои там.

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #355

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Много е важно, като се почиства на място, какъв препарат се използва.Аз използвам подобен и резултата е много добър:
    www.youtube.com/watch?v=nxV9ECBF_aQ
    Много хора ме питат на лични каква е цената на такава профилактика.Цената на профилактика извършена на място без демонтаж е 50лв.Много трудно се навива някой на демонтаж , извършване на профилактика
    и монтаж като чуе цена 100-120лв.И аз съм съгласен с демонтиране ,но клиента преценява според финансовите си възможности.
    Този пост е редактиран от bobovo; 29-07-17 в 14:08.
    ruuni9 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #356

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    100 леи е цената на такова почистване в Румъния и продължава около час, до час и половина. Свалят вана и турбина, но при някои модели не се наемат за тези пари. Не ползват водоструйка и подходящ ръкав за мръсната вода. Понеже се налага да го правят почти на всеки 2 години, имам съмнение, че не цялата мизерия се отмива. Там машините за домове и офиси не се вакуумират. Животът им е около 3 години най-ниския клас, до около максимум 5 години масовите. Скъпи клими не купуват. Не се отопляват с тях, което би означавало около два пъти по-кратък живот в България.
    Още по-фрапиращи са случаите при ремонт на стари хладилници по малките села. Фреон не се използва, защото няма кой да го плати. Пълнят пропан-бутан и си заминават, оставяйки храдилника В РАБОТНО СЪСТОЯНИЕ. Не го разбирам как става, но става.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #357

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    100 лева не ме плашат.Плаши ме "майстора" кат сглоби наново вътрешното тяло и като го пусне на топло то да духа студено,а като пусна на студено да духа топло ,а жалузите своенравано да се въртят на където си поискат .Некой нагоре в постовете беше нписал - толкова ли не можете се оправи с една веялка....А тая веялка си е всъщност една доста сложна машина.

  16. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #358

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Някой да знае как се разглобява това чудо....Че преди малко му свалих филтрите и направо се уплаших....не е беше чистено с години..

    Sent from my LG-G3 using Tapatalk

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #359

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Най-вероятно се разглобява както повечето - на долния ръб пред жалюзите се виждат 3 капачета. Махаш ги, развиваш 3-те болтчета, след това от горната страна трябва да има три щипки, откачаш ги внимателно и тях, и издърпваш целия панел напред. Преди това обаче изключваш щепсела от контакта и махаш филтрите.

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #360

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    100 лева веднаж на 3-4 години нищо не са.Като знаеш само за какво ги даваш.Тук юзърите изказват различни мнения относно възможността за самопрофилактика.Това ,което съм видял с очите си на петгодишна машина,никой не може да ме убеди че ще се изчисти без пълно разглобяване ,мощен компресор,яка водоструйка и много чегъртане.
    Нормално тяло през лятото мухлясва на 2 месеца. Какви 3-4 години. Значи трябва да се чисти 2-3 пъти на сезон...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 72 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препарат за почистване и профилактика на климатик
    От Jackas във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 344
    Последно: 04-10-20, 20:22
  2. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  3. Отговори: 6
    Последно: 31-01-11, 12:19
  4. Колко пари сте склонни да отделите за климатик?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 17-06-09, 11:32
  5. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе