Страница 50 от 72 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследноПоследно
Резултати от 736 до 750 от общо 1071
Like Tree789Одобрявам

Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #736

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Това съм го правил като малък, не помага особено при хитачи. Даже и при тошиба не става като хората.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Не се обиждай но няма смисъл да спориш,за неща който не си видял.Много добре съм му почистил ваната,за мое улеснение мотора на хоризонталните клапи се намира най високо отзад на ваната което ме улесни да обработя всичко с пръскачката и мизерията да падне изцяло.Преди това обилно я напръсках с препарат и оставих да се понакисне малко.
    Този пост е редактиран от Genadi80; 14-09-18 в 07:58.
    zxc0 и Rafailiev харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #737

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    И аз си купих същата пръскачка, точно за тази цел. Мисля да в използвам и зимата, ако замръзнат тавите, че външните не са много удобни за поливане с шишето.
    SPSt, Genadi80 и Mig82 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #738

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    И аз си купих същата пръскачка, точно за тази цел. Мисля да в използвам и зимата, ако замръзнат тавите, че външните не са много удобни за поливане с шишето.
    И да снимаш като започниеш да пръскаш.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #739

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Здравейте, колеги!
    Само да ви напомня, като си правите профилактика на климатиците да обръщате внимание и на външните тела. Особено ако не са в тераса, а на фасада и то откъм градинка. Днес реших да "подмия" Тошибата и да я подготвя за отоплителния сезон. Вътрешното тяло го мих в началото на охладителния сезон и днес пак, защото имаше нужда. За разлика от друг път реших да измия и външното-и то имаше нужда.....голяма. Това му е първото миене откакто е монтиран преди 2,5 години. Толкова мизерия изтече, че чак се учудих. Въпреки многото и големи дренажни отвори, много боклук се беше събрал между долната част на топлообменника и основата. Две пръскачки по 5л. пооправиха нещата. Сефтосах новата помпа и се убедих, че без нея, а с пръскалото за китки, номерът нямаше да стане. Вижте няколко снимки от външното тяло-преди и след:
    Преди:

    След:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    necata2, grischa, JOKVN и 4 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #740

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Аз мисля да си направя такива елипси на тавите, като на Тошиба, след като мине гаранцията. [emoji16]
    SPSt одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #741

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Елипсите са 3 или 4 и са точно под питата. Отделно има и 2 кръгли отвора. Мисля, че няма шанс да се запушат. На една служебна Мидеа направих още 3 отвора с ф около 24 мм, с "борче", и вече не прави буца лед. Тя имаше само един отвор около 20 мм.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #742

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Здравейте, колеги!
    Само да ви напомня, като си правите профилактика на климатиците да обръщате внимание и на външните тела. Особено ако не са в тераса, а на фасада и то откъм градинка. Днес реших да "подмия" Тошибата и да я подготвя за отоплителния сезон. Вътрешното тяло го мих в началото на охладителния сезон и днес пак, защото имаше нужда. За разлика от друг път реших да измия и външното-и то имаше нужда.....голяма. Това му е първото миене откакто е монтиран преди 2,5 години. Толкова мизерия изтече, че чак се учудих. Въпреки многото и големи дренажни отвори, много боклук се беше събрал между долната част на топлообменника и основата. Две пръскачки по 5л. пооправиха нещата. Сефтосах новата помпа и се убедих, че без нея, а с пръскалото за китки, номерът нямаше да стане. Вижте няколко снимки от външното тяло-преди и след
    При мен външният топлообменник след около 2 години без почистване беше натрупал слой от пух, космарлаци, паяжини сажди и прах. Затова започнах да го чистя редовно, че като работи със затлачен и мръсен топлообменник пада ефективността. С пръскачката поне лесно падат боклуците и питата светва.
    SPSt одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #743

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    60-ката има 5 отвора х ф20, под целия топлообменник, ама няколко от тях мисля да ги направя на елипси. По-трудно ще се запуши един голям, отколкото няколко по-малки, според мен.
    SPSt одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #744

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Аз мисля да си направя такива елипси на тавите, като на Тошиба, след като мине гаранцията. [emoji16]
    Според мен няма нужда да дупчиш и да разваляш тавата, ще почне да тече от всякъде. С един нагревателен кабел промушен в дренажния отвор ще си решиш проблема със замръзването.
    https://www.youtube.com/watch?v=Sb-BkKl0LTY&t=173s

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #745

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Нещо не ни се занимава с нагреватели. Какво като тече отвсякъде? Нордика на Дайкин е изцяло изрязан под топлообменника и е без нагревател. Отворът на МЕ-то е ф42 и дори в най-лютите и продължителни студове не ми се е запушвал. Дори и по някакво изключение, някога да ми се наложи, не ми пречи да го полея веднъж, два с топла вода.
    Mig82 одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #746

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    ...ще почне да тече от всякъде...
    Този, с нагревателя, също тече отвсякъде.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #747

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Зависи как е направено дъното. Хевито при мене църцори само от отвора в средата. Чашка да му слажиш ще си пикае само в нея. На другият две пластмасови корита съм му сложил.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #748

    Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Зависи как е направено дъното. Хевито при мене църцори само от отвора в средата. Чашка да му слажиш ще си пикае само в нея. На другият две пластмасови корита съм му сложил.
    Зависи как е нивелирано. Моето хеви в детската е с тава като твоята, но пишка първо през отвора отзад и после през този отпред. Това, с уговорката, че външното е с лек наклон назад. 60-ката е идеално нивелирана и първо теква от този, "в средата", но после започва и от всички останали.
    Този пост е редактиран от rosswen; 23-09-18 в 22:02.

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #749

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Рано или късно, като хване студа, всички текват като лейки. Просто дренажните щуцери, са най-уязвимото място!
    Колкото и да е голямо ф-то, се редуцира на 16 мм, с малки изключения.

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #750

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Колко му е, газ с ъглошлайфа и секача, и ще стане като Дайкин нордик.
    Genadi80 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 50 от 72 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препарат за почистване и профилактика на климатик
    От Jackas във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 344
    Последно: 04-10-20, 20:22
  2. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  3. Отговори: 6
    Последно: 31-01-11, 12:19
  4. Колко пари сте склонни да отделите за климатик?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 17-06-09, 11:32
  5. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе