Страница 21 от 23 ПърваПърва ... 111920212223 ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 345

Препарат за почистване и профилактика на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    9
    #301

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Здравейте. Преместих се на квартира и там има климатик. Когато ходих на оглед климатика беше изключен след като се нанесох и първата ми работа беше да го пусна защото си е зима все пак .. На другия ден след като се върнах от работа в стаята миришеше кофти.. отдадох го на гардероба Седя си аз на компютъра и климатика почна да духа студено при което почна да ме лъха кофти миризма... надигнах се на стола и вече знаех от къде е миризмата в стаята. След като почетох малко от темата реших да взема този обезмаслител на Меглио и да напръскам питата, не ми изглежда много сложна процедура... Ако съм разбрал правилно, пръскам и чакам 10 минути след това пръскам със вода и рази процедура мога да я повторя няколко пъти... Това което не ми е ясно е след като мина с вода мога ли да пусна климатика веднага или трябва да чакам да съхне? Другото нещо при положение че климатика има опция Coil Dry нея ли да пусна след почистването или да пусна на топло или студено?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #302

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Coil dry се пуска след режим охлаждане/обезвлажняване.
    С меглиото питата няма да я измиеш както трябва, но за миризмата би трябвало да помогне.
    С турбината обаче какво правим....
    Иначе ако не си “окъпал” платката и/или мотора (в дясно) може да го пуснеш веднага.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #303

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Почне ли да мирише - проблемите са във ваничката и турбината. Мелиото едва ли ще помогне в такъв случай, нуждаеш се от разглобяване и профилактика.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    9
    #304

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Ами справих се с нещата.. минах питата и след това с помощ от моята жена минах и турбината като за целта махнах 2-те пластмаси който насочват въздуха и от там пръсках с препарата и на ръка въртях турбината .. направих пълна кочина защото от всякъде капеше но се почистиха супер нещата.. Сега пак има някаква глупава миризма ама си мисля че този път е от препарата... нормално ли е да мирише препарата и ако да за колко време изчезва долу горе?

    едит: след като почна да духа студено и пак почна да вкарва миризмата заради която си играх с почистването цял ден... при положение че турбината е почистена и че излях едно шеше по питата нали тази течност се стича в тази ваничка.. е след като се стече там не би ли трябвало да я почисти и след като минах със вода 3-4л да почисти и тази ваничка...?
    Този пост е редактиран от minix; 10-02-19 в 22:35.

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #305

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от minix Виж публикацията
    Ами справих се с нещата.. минах питата и след това с помощ от моята жена минах и турбината като за целта махнах 2-те пластмаси който насочват въздуха и от там пръсках с препарата и на ръка въртях турбината .. направих пълна кочина защото от всякъде капеше но се почистиха супер нещата.. Сега пак има някаква глупава миризма ама си мисля че този път е от препарата... нормално ли е да мирише препарата и ако да за колко време изчезва долу горе?

    едит: след като почна да духа студено и пак почна да вкарва миризмата заради която си играх с почистването цял ден... при положение че турбината е почистена и че излях едно шеше по питата нали тази течност се стича в тази ваничка.. е след като се стече там не би ли трябвало да я почисти и след като минах със вода 3-4л да почисти и тази ваничка...?
    Ами май не си се справил с нещата.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #306

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Пробвай с препарат за клими coilcleaner .
    Продава се в туби от по 3 литра. Прави се смес с вода (може и концентрат)
    След напръскване става на пяна която искава всичко( почти) .
    Един от моите така го оправих. Това е когато е силно замърсен и меглиото не помага.
    В нета има клипчета и може да видиш кал става .
    Успех!
    п.п.
    Това не е спрейче от 5-10 лв !

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #307

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Пробвай с препарат за клими coilcleaner .
    Продава се в туби от по 3 литра. Прави се смес с вода (може и концентрат)
    След напръскване става на пяна която искава всичко( почти) .
    Един от моите така го оправих. Това е когато е силно замърсен и меглиото не помага.
    В нета има клипчета и може да видиш кал става .
    Успех!
    п.п.
    Това не е спрейче от 5-10 лв !
    Дай линк на фирмата която ги продава че ровя в нета но не откривам саит на български.
    Мисля да чистя външните скоро.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #308

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик


  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #309

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Дай линк на фирмата която ги продава че ровя в нета но не откривам саит на български.
    Мисля да чистя външните скоро.
    Frigocommerce International - refrigeration and air-conditioning wholesale dealer

    ето .
    От тук пазаруват повечето фирми . Има всичко за климатиците .

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #310

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от minix Виж публикацията

    едит: след като почна да духа студено и пак почна да вкарва миризмата заради която си играх с почистването цял ден... при положение че турбината е почистена и че излях едно шеше по питата нали тази течност се стича в тази ваничка.. е след като се стече там не би ли трябвало да я почисти и след като минах със вода 3-4л да почисти и тази ваничка...?
    Вътрешното тяло се разглобява, ваничката се вади, изтърква се с четка, гореща вода и препарат, докато паднат плесените и мухъла, турбината също се минава с гореща вода и препарат под налягане, и едва тогава ще започне да мирише на чисто. Казвам го от опит. Това е начинът, но е голяма играчка.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 11-02-19 в 14:23.

  13. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #311

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Frigocommerce International - refrigeration and air-conditioning wholesale dealer

    ето .
    От тук пазаруват повечето фирми . Има всичко за климатиците .
    Намерих още една фирма който ги предлага и доставкат е с еконт, има малка разлика в цената.
    http://www.a-c.bg/консумативи-климат...product_id=521

    Honor Play с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #312

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Намерих още една фирма който ги предлага и доставкат е с еконт, има малка разлика в цената.
    Препарат за почистване SB-910

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    Горе долу е същата цената . По спомен голямат туба е около 18-20 лв.
    Но една така туба е сигорно за 20 климатика . Разрежда се .

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    9
    #313

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Вътрешното тяло се разглобява, ваничката се вади, изтърква се с четка, гореща вода и препарат, докато паднат плесените и мухъла, турбината също се минава с гореща вода и препарат под налягане, и едва тогава ще започне да мирише на чисто. Казвам го от опит. Това е начинът, но е голяма играчка.
    Добре де... климатика ми е като този на колегата:

    https://forum.setcombg.com/%D0%BF%D1...tml#post272576

    Направих всичко както колегата с разликата че не съм свалил предната пластмаса поради причината, че нямам стълба и не мога да стигна толкова високо за да видя отзад как е хванато.. предполагам с някакви щипки но дори и с напипване да ги намеря после ще е много трудно да нацеля нещата.. но съм сигурен че след като минах питата няколко пъти с препарат и няколко пъти с вода е в страхотно състояние.. изглежда като нова. Почистих и турбината до блясък без да е свалена но не се вижда грам остатък на боклук по нея.. Реално остава тази ваничка само която не мога да разбера от темата на колегата която цитирах къде се намира точно защото явно само това не съм почистил...

  17. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #314

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик


  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #315

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от minix Виж публикацията
    Добре де...
    Направих всичко както колегата с разликата че не съм свалил предната пластмаса ..
    Не е хич добре и нищо не сте направили, ако не смятате загубеното време. Ако машината е била мръсна и миришеща, това лято ще е миришеща и лъскава отвън.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Профилактика на климатик или как да си спестим пари!
    От bgart във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 1070
    Последно: 06-12-22, 22:50
  2. Почистване и профилактика на камера JVC Пловдив?
    От j90 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 17-04-13, 20:42
  3. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 04-05-11, 00:22
  4. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 22:10
  5. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 23:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе