Страница 13 от 23 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 345
Like Tree129Одобрявам

Препарат за почистване и профилактика на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    24
    #181

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Здравейте, наскоро чух за случай при който след напръскване със спрей на външната пита, е почнало да пада антикорозиалното покритие на пластинките. За съжаление не знам какъв точно спрей е бил използван (ужким за климатици), но най-вероятно е бил твърде силен. Някой имал ли е проблем с този японският?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #182

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от sinergy Виж публикацията
    Здравейте, наскоро чух за случай при който след напръскване със спрей на външната пита, е почнало да пада антикорозиалното покритие на пластинките. За съжаление не знам какъв точно спрей е бил използван (ужким за климатици), но най-вероятно е бил твърде силен. Някой имал ли е проблем с този японският?
    Аз не. Но не ми е оставал чак за външното тяло [emoji2]
    За вътрешното и турбината отива флакона...
    Иначе в последно време пръскам с меглио...

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #183

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Слуховете са голяма работа! Ламелите на външното тяло са от алуминиева сплав и е възможно да кородират от прекалено концентриран р-р на натриева основа. Абсурдно е това да се случи с мелио или какъвто и да е спрей за климатици, освен ако не е бил предназначен да фурни, при това, също с голяма доза съмнение. Доколкото съм информиран, нанопокритие на външните ламели, на полимерна основа, използва само Панасоник, в сериите от РКЕ насам. Него трудно ще свалиш с препарат от търговската мрежа.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #184

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Здравейте, този китайския антибактериален спрей за климатици дали върши работа?

    65491568_2_800x600.jpg

  6. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #185

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Frigocommerce International - refrigeration and air-conditioning wholesale dealer,нямат добър аромат, но вършат добра работа.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #186

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от frick Виж публикацията
    Frigocommerce International - refrigeration and air-conditioning wholesale dealer,нямат добър аромат, но вършат добра работа.
    ползвал съм жълтия и сега розоеия и наистина се справят много добре

  8.  
     
  9. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #187

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Жълтия го ползвам за климатици, а розовият го ползвам за кондензатори на търговските хладилници.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #188

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Възможно ли е да се почисти добре вътрешния топлообменник с мини парочистачка от този тип:

    LIMPIADOR A VAPOR 5 ACCESORIOS
    1-Pistola vapor - limpiadora.jpg

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #189

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от root666 Виж публикацията
    Възможно ли е да се почисти добре...
    Възможно е, но няма да се почисти добре.
    Този пост е редактиран от ivostoqnov77; 09-04-15 в 20:18.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #190

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Здравейте, искам да попитам конкретно за този препарат дали е добър, че ме е страх да не реагира нещо с метала на вътрешния топлообменник:
    СПРЕЙ ЗА ПОЧИСТВАНЕ НА КЛИМАТИЦИ - БУУСТ - 500 мл. (AIR CONDITIONER CLEANER - SPRAY - BOOST - 500 ml.), цена и информация

    Казва се Boost и е китайски, доколкото разбирам действа на принципа на безконтактното миене. Имам и от оня японския малко, той явно е проверен и е 6, мисля да пръсна нарая от него. Искам обаче преди това да пръсна от тоя китайския щото май прави по-голяма пяна и съответно предполагам, че чисти по-добре. Моля ви за мнения

  13. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #191

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Виж малко по-нагоре пост 186 и 187. Мисля, че ще бъде по-изгодно и ще имаш и за следващи почиствания. Препарата може да се разрежда до 1/10. Може да се ползва и като обезмаслител.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #192

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от frick Виж публикацията
    Виж малко по-нагоре пост 186 и 187. Мисля, че ще бъде по-изгодно и ще имаш и за следващи почиствания. Препарата може да се разрежда до 1/10. Може да се ползва и като обезмаслител.
    Благодаря! Въпросът е, че този препарат, за който питам вече съм го купил - от фирмата, от която взехме климатика. Само че не смея да го приложа, затова питах конкретно :D . А този, който ми предлагаш също ли е на принципа на безконтактното миене - пръскаш и се пени?

  16. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #193

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Тоя буст е пълен боклук,миналата седмица го използвах за единия климатик.Навсякъде хвърча пяна,шуртя и накрая...нищо.Едва се почисти топлообменика,че и целия го изпръсках за единия климатик от видимите лоши резултати.На другия климатик си взех добрия обезмаслител,напръсках почаках и след това слях,всичко светна все едно е нов.Повече няма да се занимавам с тия измислени спрейове.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #194

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Хмм, абе и аз подозирам, че не е толкова качествен, колкото японския, все пак е два пъти по-евтин. Но ако все пак няма вероятност от някоя химия вътре да повреди питата, ще го пръскам....И после японския, щото пък само той ми се струва, че също няма да махне мазното (климатика се ползва в кухня). Обезмаслител (Меглио) не мисля да пръскам, щото после как ще го изплакна, той е много концентриран, пък и не е точно за тая работа май

  18. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #195

    Отговор: Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Щом климатика е в кухнята,давай направо с меглиото,нищо няма да му стане.Аз моя след обезмаслителя взех един пулверизатор напълних го с чиста вода и слях топлообменика,повторих упражнението няколко пъти докато се изчисти напълно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 23 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Профилактика на климатик или как да си спестим пари!
    От bgart във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 1070
    Последно: 06-12-22, 21:50
  2. Почистване и профилактика на камера JVC Пловдив?
    От j90 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 17-04-13, 19:42
  3. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  4. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10
  5. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе