Страница 2 от 21 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 302
Like Tree5Одобрявам

Гаранция на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #16

    Re:Гаранция на климатик

    Чета и си мисля за профилактиката: от една страна хубаво да се разглоби всичко и да се почисти, зареди наново с масълце и фреонец та да е спокоен човек до следващата година. Но от друга: ако машинката си цъка безпроблемно(изкарал си късмет с монтажа ), тая профилактика не носи ли риск да се скофтят нещата вместо да се подобрят? Някакси без много много да се рови по машината не може ли да се мине? Сега разбирам че ще кажете - ами зависи кой ти я разглоби и зглоби - ама аз като потребител как да знам кой и как ще я зглоби и дали няма да си остави ръцете - и после пет пъти да съжалявам че въобще съм дал на някой да я бара? Притеснявам се най-вече че нямало печалба за фирмата и сто на сто ще гледат да претупат работата? Знаете как е: един път се молим да направят кадърен монтаж и после всяка година ли ще правим същото ? С две думи се чудя като ми дойде ред какво да правя - някой с повечко опит моля да даде съвет(за Генерал Фужитсу 12LGC става въпрос Булклима Пловдив - септември/октомври 2009 му е датата).
    Чета и за безотговорни кленти: какво ще да значи? Чистя си вътрешните филтри редовно, външното така го монтираха че нямам достъп с ръка без специална стълба която нямам - значи нищо не го правя - но ако нещо ме усъмни в работата на машината веднага ще звънкам в сервиза(засега не съм звънкал). Какво друго трябва да правя за да съм "отговорен" клиент?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #17

    Re:Гаранция на климатик

    Чисти си вътрешните филтри редовно поглеждай от време на време вътрешния и външния топлообменник дали са чисти и ако нещо те осъмни в работата да не почнеш да човъркаш тук и там с отверки и темподобни а да звънкаш без да се притесняваш.В големия студ да не го слагаш на 28-30 и общо взето това е.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    48
    #18

    Re:Гаранция на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Julian-как се печели от профилактика? В момента е 40-50 лв.Един час до адреса,гориво 5 лв,амортизация 5 лв,час,час и половина за профилактиката,10 лв надница,5 лв данъци,ДДСта,осигуровки и т.н.,5 лв препарати,и колко остават-теоретично 10-20 лв.Е това вече е печалба,на фона на надценката от 30-50% за една продажба за 10 мин.
    Ванко 68,къв час и полувина за профилактика?!Отиват на адрес ,сложат манометрите,ако са му мръсни филтрите,я ги изплакне,я -не и чао!Да добавя,че става дума за Пловдив,тук не съм видял и чул за свясна профилактика!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #19

    Re:Гаранция на климатик

    Може и така да е в Пловдив,да не си случил на фирма,аз в моята така съм решил и така ще си продължава.Вярвам,че рано или късно лоялната към клиента фирма ще просперира.Обратни примери бол-работех навремето в Технолукс-фалираха точно заради "отношението" към клиента.
    И обикновено не са виновни момчетата,които идват.Както са ги научили,така си знаят.Имам познати монтажници,които не подозират за съществуването на вакуумпомпата !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    48
    #20

    Re:Гаранция на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Може и така да е в Пловдив,да не си случил на фирма,аз в моята така съм решил и така ще си продължава.Вярвам,че рано или късно лоялната към клиента фирма ще просперира.Обратни примери бол-работех навремето в Технолукс-фалираха точно заради "отношението" към клиента.
    И обикновено не са виновни момчетата,които идват.Както са ги научили,така си знаят.Имам познати монтажници,които не подозират за съществуването на вакуумпомпата !
    Не става въпрос за една пловдивска фирма/Коста клима при мен/,а за масова практика.
    И при мен едната машина не е вакумирана.Как да дадеш 2000лв и да имаш доверие?!Слагам евтиното,оправям се сам и колкото изкара.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #21

    Re:Гаранция на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Julian-как се печели от профилактика? В момента е 40-50 лв.Един час до адреса,гориво 5 лв,амортизация 5 лв,час,час и половина за профилактиката,10 лв надница,5 лв данъци,ДДСта,осигуровки и т.н.,5 лв препарати,и колко остават-теоретично 10-20 лв.Е това вече е печалба,на фона на надценката от 30-50% за една продажба за 10 мин.
    vanko68,от твоите писания съм останал с впечатление че работиш с Даикин,в тази връзка искам да кажеш:
    -какво правиш с климатиците от тази марка след като при тях няма изискване за задължителна профилактика;
    -има ли рзалика в цената на монтажа на Даикин и някой по-евтин климатик със задължителна профилактика,и в чия полза;
    -защо не се откажеш да монтираш климатици за които профилактиката е задължителна...след като казваш че от нея не се печели и е чиста загуба на време...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #22

    Re:Гаранция на климатик

    Защото именно заради занемарени климатици и марковите излизат че са боклук той дрънкал компресора с мръзни топлообенници 1 година клапаните на компресора заминали защото въпреки всичката мизерия марковите климатици успяват да смогават горе долу и псле като видят проблема се сещат да го позачистат чак тогава и те искарват тебе виновен че клиамтика се повредил и че си излъгал клиента и си му набутал боклук за 2000лв. и т.н.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #23

    Re:Гаранция на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Защото именно заради занемарени климатици и марковите излизат че са боклук той дрънкал компресора с мръзни топлообенници 1 година клапаните на компресора заминали защото въпреки всичката мизерия марковите климатици успяват да смогават горе долу и псле като видят проблема се сещат да го позачистат чак тогава и те искарват тебе виновен че клиамтика се повредил и че си излъгал клиента и си му набутал боклук за 2000лв. и т.н.
    Eeee, доживях да съм абсолютно съгласен с теб.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #24

    Re:Гаранция на климатик

    KonanVarvarina -1-Когато купувам от вносителите Дайкин,в техните гаранционни карти към мен няма изискване за задължителна профилактика.Гаранцията от тях е 3 г. Клиента СИ ИЗБИРА двата варианта-или три години без профилактика,или щест с профилактики.Трите допълнителни са от мен.Избора е ИЗЦЯЛО на клиента.
    2-за мен няма,защото съм се отказал от евтините марки.Но ако погледнеш цените на монтажите на "марковите" вносители,там цените са около 280-300 лв,а на евтин с 200 лв монтаж и две профилактики по 40-50 лв.Едно и също излиза,само че марковите те задължават да си платиш разликата,за да ти го поддържат,а в евтините клиента има избор.
    3-ако ми беше прочел внимателно горните постове,отговора е там - искам да си проверя климатика как работи,за да нямам после по-сериозни ядове с ремонти по моя или на клиента вина.Интереса е взаимен за двете страни.А мизерията ,която се събира вътре? Колко хора ще успеят да разпарчедосат едно вътр.тяло и да го сглобят пак?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #25

    Re:Гаранция на климатик

    Аз имам едно предложение за разрешаването на този така наболял проблем, тъй като виждам, че предимно от него страдат най-вече пловдивчани - Трябват ми 12 човека, които ще ги разпределя на 2 групи по 6 човека.Отиваме по тъмно пред домовета на Ванко68 и Велев.Клима издебваме ги, хвърляме им по едно черно платнище на главите, завързваме ги здраво да не мърдат и на колите.Ще ги закараме в некоя лаборатория на БАН да ги клонират.Така този проблем вече няма да е налице, нищо че всички техници ще си приличат.

    Моя климатик, когато го докараха да го монтират дойдоха две момчета и си носеха вакуумна помпа.Вързаха го за тръбите и пуснаха помпата, ама не видях нещо да се покачват атмосферите, стрелката не мръдна въобще.Помпата работи някъде около 15-20 мин и докрая не видях някаква промяна в манометъра.Климатикът нали по принцип си е херметизиран фабрично, откъде да се намърда въздух в него.Не вярвам в завода да има такъв вариант, защото и там нещата са под строг контрол.Мой колега си купи Панасоник,но неговия не са го вакуумирали!

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #26

    Re:Гаранция на климатик

    InternetZombie, пичовете ти вакумират тръбния път с вътрешното тяло, а не агрегата. Така, че стрелката на манометрите отива към -1, а не се качва нагоре....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #27

    Re:Гаранция на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    KonanVarvarina -1-Когато купувам от вносителите Дайкин,в техните гаранционни карти към мен няма изискване за задължителна профилактика.Гаранцията от тях е 3 г. Клиента СИ ИЗБИРА двата варианта-или три години без профилактика,или щест с профилактики.Трите допълнителни са от мен.Избора е ИЗЦЯЛО на клиента.
    2-за мен няма,защото съм се отказал от евтините марки.Но ако погледнеш цените на монтажите на "марковите" вносители,там цените са около 280-300 лв,а на евтин с 200 лв монтаж и две профилактики по 40-50 лв.Едно и също излиза,само че марковите те задължават да си платиш разликата,за да ти го поддържат,а в евтините клиента има избор.
    3-ако ми беше прочел внимателно горните постове,отговора е там - искам да си проверя климатика как работи,за да нямам после по-сериозни ядове с ремонти по моя или на клиента вина.Интереса е взаимен за двете страни.А мизерията ,която се събира вътре? Колко хора ще успеят да разпарчедосат едно вътр.тяло и да го сглобят пак?
    vanko68,съмнявам се да ти кажа че даваш 3 години гаранция от себе си на Даикин...аз моят съм го купувал от един от вносителите...при тях е също 3 години гаранцията,без профилактика...след като изтекат 3-те години ако искам още 3 г.,обаждам им се идват вземат машината,почистват я ако има нещо за смяна сменят и ми я връщат с още 3 г.гаранция...поне по-техни думи така процедират,незнам колко струва това удоволствие сигурно е далеч повече от 50 лв....а в интерс на истината съмнявам се че и те дават вторите 3г. от себе си...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #28

    Re:Гаранция на климатик

    Пишеш по едно ЛС на 1115,на Ivana, на dimodd и ги питаш колко е гаранцията на климатиците,които съм монтирал в тях.Пишеш още едно на rkk ,който работи в такава фирма вносител и питаш колко е гаранцията при тях.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #29

    Re:Гаранция на климатик

    А не е ли по-добре,вместо аз да пиша,ти да покажеш гаранционна карта на производителя,а не на вносителя...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #30

    Re:Гаранция на климатик

    И за какво ти е гаранционната карта на производителя ? Към него ли ще се обърнеш като клиент? В нея си пише на английски,японски и т.н.Кой клиент ще се разпише върху нея?.И не мислиш ли,че вносителя си има негови правила и изисквания спрямо нашия пазар? Никой не те задължава да си купуваш нещо,ако условията нещо не ти изнасят.Намираш си фирма с 10 г гаранция и безплатни профилактики на седмица и готово.
    В гаранционните карти на Митсуи дават 8 г гаранция,ама това е в Италия и ходят на прегледи на 3 месеца,като това е в цената.Само че тя е около 2 пъти по-висока от тази тук.Ти ще ми платищ ли толкова? А аз ще идвам на профилактика всеки месец.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 21 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. климатик и гаранция от BROS
    От freestyler във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 95
    Последно: 19-09-17, 11:16
  2. Гаранция на климатик
    От TANI във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 8
    Последно: 17-09-13, 14:45
  3. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  4. Доливане на фреон на климатик в гаранция?
    От Candid във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 146
    Последно: 13-02-10, 19:05
  5. Гаранция бойлер
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 07-09-08, 21:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе