Страница 3 от 21 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 302
Like Tree5Одобрявам

Гаранция на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #31

    Re:Гаранция на климатик

    Гаранцията си е гаранция профилактиката си е профилактика ако е решил вносителя да обвърже двете неща то ние като дистрибутори се съобразяваме с това за да може като се случи гаранционно събитие да получим резервни части... естествено че от профилактиките трябва да се печели ние да не сме "Терези" ... няма техника която да не се разваля особено напоследък така че безумно дългите гаранции налагани от производители и вносители са нещо от което страда само монтажната фирма защото ако тя не си е защитила интереса най накрая печелят всички освен нея - клиента има комисия за защита и ако си е отварял очите по време на покупката неговите права са защитени доволно най големия му проблем е че може да му се наложи да изкара 30 дена без уред преди да му върнат парите или да му сменят уред с нов. Вносителя и производителя също печелят защото единия има потдръжка за резервни части а другия при производството и при формирането на цената залага процент сервиз ... и остава фирмата посредник която извършва реалната работа по ремонта (демонтаж монтаж подмяна на повредена част диагностика 2-3 и повече посещения на обекта) така че и профилактиките трябва да са скъпи и монтажа трябва да е дебел само тогава качеството на услугите ще на ниво....

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #32

    Re:Гаранция на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    И за какво ти е гаранционната карта на производителя ? Към него ли ще се обърнеш като клиент? В нея си пише на английски,японски и т.н.Кой клиент ще се разпише върху нея?.И не мислиш ли,че вносителя си има негови правила и изисквания спрямо нашия пазар? Никой не те задължава да си купуваш нещо,ако условията нещо не ти изнасят.Намираш си фирма с 10 г гаранция и безплатни профилактики на седмица и готово.
    В гаранционните карти на Митсуи дават 8 г гаранция,ама това е в Италия и ходят на прегледи на 3 месеца,като това е в цената.Само че тя е около 2 пъти по-висока от тази тук.Ти ще ми платищ ли толкова? А аз ще идвам на профилактика всеки месец.
    vanko68,нали се сещаш,че такива обяснения могат да минат пред едно 10г хлапе,но не пред по-голяма част от аудиторията...ако няма нищо притеснително защо тогава не искаш да покажеш гаранционна карта на производителя,да видим какви условия той поставя и колко години гаранционен период той покрива...не мислиш ли че ако се окажат истина твърденията ти че даваш 3г.,допълнителна гаранция за своя сметка рейтинга ти ще скочи до небесата,или се боиш от обратното т.е. да се окаже че производителят покрива 6 г.,но ти ми резваш 3-те ако не искам да ти плащам допълнително...отчитайки манталитета на БГ търговеца не бих се очудил ако това с Даикина именно така се получава...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #33

    Re:Гаранция на климатик

    Мога да то постна оригиналните гаранционни карти на Тери груп и Атаро клима,които ми дават при покупката на климатик от тях.След празниците мога да взема от тях и оригинална на Дайкин,аз в мен нямам такава.
    Сега говорих със главния техник на едната фирма,който ми е близък.Дайкин дават 3 г гаранция към вносителя.Оттам нататък всеки вносител си преценява дали да дава повече.В Австрия гаранцията е само 3 г ,скоро е бил на семинар във Виенския офис на Дайкин,където е централата за Европа.Нещо друго?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #34

    Re:Гаранция на климатик

    оригинална на Дайкин
    Такова животно не съм виждал.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #35

    Re:Гаранция на климатик

    Конан-Ето и vladkozdr е на линия,питай го колко му е гаранцията на климатика,монтиран от мен.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #36

    Re:Гаранция на климатик

    vanko68,аз не подлагам на съмнение гаранционният срок който си дал на монтиран от теб Даикин.Такава практика по Европата има,но тя се базира на дългогодишно изследване поведението на техниката на даден производител,и с помоща на теорията на вероятностите се изчислява до колко едно такова начинание е оправдано за търговеца.Лично аз се съмнявам че тук у нас такова нещо е правено.За мен беше по интересно биеики се в гърдите за допълнителните 3 г.,да разбера не ощетявате ли потребителя при отказ да ви плати допълнително някаква сума.Това нещо ти явно не можеш да го докажеш черно на бяло,и съмненията за съжаление ще останат да витаят в пространството.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    39
    #37

    Re:Гаранция на климатик

    6 години...3 от вносителя,и 3 от vanko ми е гаранцията

    и да нямаше задължение за профилкатика,предполагам че сам щях да искам такава,по много причини
    Честита ви Баба Марта

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #38

    Re:Гаранция на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    да се окаже че производителят покрива 6 г.,но ти ми резваш 3-те ако не искам да ти плащам допълнително...отчитайки манталитета на БГ търговеца не бих се очудил ако това с Даикина именно така се получава...

    Е, да. Ако отчитаме и манталитета на БГ-купувача.
    Ами ако производителя/вносителя дава 2, а търговеца/фирмата дава 3 или повече, отчитайки факта, че техниката е надеждна и няма проблем с нея за голям период от време, на база опита си?
    Или такъв вариант не се допуска?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #39

    Re:Гаранция на климатик

    patra6kov,такъв вариант не съм казал че е недопостим,но нали се сещаш че,ако не можеш да го докажеш черно на бяло увисваш със страшна сила...


  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #40

    Re:Гаранция на климатик

    Явно Конан е от тези,които не допускат,че в БГ може наистина да има такова животно.
    Конан-какво повече да ти доказвам.Писах по-горе,че Дайкин дават 3 г..като происводител.Дали ми вярваш или не,ми дреме на оня.Търси си сам доказателство за обратното.Аз не съм производител или вносител,за да имам достъп до договорите м/у тях.Не стига ,че си на далавера като клиент,имаш избор в гаранцията,ами и мрънкаш за незнам си какво.Това е типичния БГ клиент за мен.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #41

    Re:Гаранция на климатик

    vanko68,като говорим за далавера,единствената такава която аз виждам са едни около 300 лева които влизат в твоят джоб...
    Ти и такива като теб трябва само да се радвате че БГ клиента е все още само мрънкащ,и не се е научил като колегата си от Европата или Америка да търси правата си...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #42

    Re:Гаранция на климатик

    Вижте - на запад (САЩ) също се прави профилактика - 2х на година (предполагам в началото на зимния и летния сезон) - не видях да са безплатни - не видях и да са супер задължителни де:

    Two Precision Tune-Ups per year - Each one Includes:

    Monitor refrigerant level and pressures
    Lubricate all non-sealed fan motors 
    Clean or replace air filters
    Check fan blades for tightness 
    Check for correct indoor airflow
    Check thermostat calibration 
    Check evaporator coil for cleanliness
    Check start and run capacitors 
    Clean and adjust blower components
    Test starting capabilities 
    Clean condenser coil
    Measure system supply voltage 
    Measure supply-to-return air temperature difference
    Measure compressor amperage draw 
    Clean and flush condensate drain lines
    Тighten electrical connections 
    Monitor expansion valve operation
    Evaluate safety controls

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #43

    Re:Гаранция на климатик

    KonanVarvarina-за какви 300 лв в джоба ми говориш толкова разпалено и страстно.Ако е за монтажа или за профилактиките пак ли трябва да обяснявам като на милиционер колко са разходите извън джоба? Според теб колко РЕАЛНО остават за моя вложен труд.И пак ли трябва да подчертая,не знам как да ти го кажа,за да може мозъчето ти да го проумее-НЕ задължавам никой клиент,те сами си избират необходимото според нуждите.Ако не разбираш пак,дай някое от децата ти ,да обясня на тях.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #44

    Re:Гаранция на климатик

    Ей Варварин, демокрация, стига си гледал чужди канчета ... Фирми много и условия много ... този спор се води вече незнам за кой път в поне 5-6 теми ... аман.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #45

    Re:Гаранция на климатик

    vanko68,ако обясненията ти са като тези за окото на Даикина,то по-добре спри...не защото ще се изложиш отново...защото колко и как ще се излагаш си е твой избор,ти си "професионалиста"...боя се че след такива обяснения, мирогледа на децата ми ще пострада необратимо...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 21 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. климатик и гаранция от BROS
    От freestyler във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 95
    Последно: 19-09-17, 11:16
  2. Гаранция на климатик
    От TANI във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 8
    Последно: 17-09-13, 14:45
  3. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  4. Доливане на фреон на климатик в гаранция?
    От Candid във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 146
    Последно: 13-02-10, 19:05
  5. Гаранция бойлер
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 07-09-08, 21:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе