Страница 11 от 21 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 302
Like Tree5Одобрявам

Гаранция на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #151

    Re:Гаранция на климатик






    Ето как "спестени" пари за профилактика могат да накарат да ни изглежда климатика. Без коментар!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #152

    Re:Гаранция на климатик

    Бах ма'а му,ще си ги сваля да ги показвам на недоверчиви клиенти какво ги чака.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #153

    Re:Гаранция на климатик

    Е, не... това сигурно е някой магазин или държавна институция. Не вярвам домашен климатик да бъде така занемарен.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #154

    Re:Гаранция на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Е, не... това сигурно е някой магазин или държавна институция. Не вярвам домашен климатик да бъде така занемарен.
    Хотел. На един от многото Черноморски курорти

  6. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #155

    Re:Гаранция на климатик

    Да за хотелите е нормално,но има и домашни хубавци дето никой не пипа друго освен дистанционното
    Отиваме при една докторка -жилището перфектно обзаведено- всичко блести от чистота ,влизаме с калцуни- леко баце ,леко .
    Отваряме капака на климатика и там едно плътно забито киче боклук
    Жената направи кафе и споделя: много добре работеше ,но вече не е като преди ...на 1 или 2 години се чистеха филтрите...?
    Е сега пак ще работи добре,след почистването...

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #156

    Re:Гаранция на климатик

    Аз като съвестен собственик на климатик, поисках да ми направят профилакткика, без да имам такова задължение по договор. Е, беше ми за последно. Срещу 50лв на климатик, ми беше измерено налягането. Процедурата отне около 20 минути за за 2те климки. Получих и печат в гаранционната карта.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #157

    Re:Гаранция на климатик

    Това " за последно " означава ли,че не си доволен? И кога разбра какво включва процедурата?
    Ако сега си разбрал-не говори добре за теб,че си си хвърлил парите на вятъра,без да си се интересувал за какво ги даваш.
    Ако си знаел пък-тогава защо изобщо си платил,а не си ги натирил да си "одат бърдже" ?

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #158

    Re:Гаранция на климатик

    О доволен съм разбира се - налягането беше измерено изключително прецизно. Дори в 2 режима на работа на климатика.
    Не говори добре за мен това, че разчитам на коректността на на определена фирма, да извърши услугата "профилактика". На въпросите ми за почистване на питки, смазване на подвижни части и т.н. беше отговорено, че не се налага. Ми хубу... щом и налягането си е добре, за какъв ми е Х /хикс/ тази профилактика...

    П.С. Надявам се кризата да поурегулира нещата. Известно е, че един доволен клиент може да доведе 3ма, един недоволен - да отблъсне 12...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #159

    Re:Гаранция на климатик

    Имаш ли представа,че 100 лв за 20 мин означава 300 лв часова ставка ??? И си се съгласил така да те одерат? И пластичните хирурзи не вземат толкова ! Не ти ли е ясно ,че в тези 50 лв влиза ВСИЧКО,а не само да ти измерят налягането. И ако ти е инвертор климатика,да знаеш,че да измериш за 20 мин на двата климатика и двата режима граничи със способностите на Шумахер и Бен Джонсън заедно.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #160

    Re:Гаранция на климатик

    Виж, Ванко. Имахме уговорка - да ми се направи профилактика срещу определена сума. Не съм специалист, за да преценя кое се налага да се смазва/почиства и кое - не. Хората си изпълниха ангажимента, аз си платих. И споделям опита тук, за да знаят хората, какво могат да очакват. И че за мен, това което получих е абсолютно ненужно. Да не говорим, че се изпуска определено количество фреон при самото замерване.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #161

    Re:Гаранция на климатик

    В цялата история е ясно,че не са ти направили профилактика,а само са ти взели парите,и то доста.Аз една профилактика я правя поне 1 час за тези 50-60 лв с вложени препарати,пароструйки,ароматизатори и след нея получаваш чисто нов климатик.Вие ,клиентите ,сте виновни за тази ситуация.Оправданието,че не си специалист,е малко несериозно.Не е луд който яде зелника,а който го плаща.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #162

    Re:Гаранция на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    В цялата история е ясно,че не са ти направили профилактика,а само са ти взели парите,и то доста.Аз една профилактика я правя поне 1 час за тези 50-60 лв с вложени препарати,пароструйки,ароматизатори и след нея получаваш чисто нов климатик.Вие ,клиентите ,сте виновни за тази ситуация.Оправданието,че не си специалист,е малко несериозно.Не е луд който яде зелника,а който го плаща.
    Ще те попитам аз, като отидеш на зъболекар... Очевидно, не всички са коректни като теб. Това е и причината да си чеша епидермиса и да пиша тук.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #163

    Re:Гаранция на климатик

    Отдавна не съм писал в този форум но да си кажа мнението.
    Ние правим профилактиките със източване и зареждане по етикет с везна както замерваме налягане ток входяща външна и изходяща "t". При замърсени вътрешни тела ги почистваме. Но последното не го правим на всеки защото по голяма част от климатиците са чисти и са на по година. Но си мисля че за 35лв би трябвало да не се прави профилактика а да е всъщност абонамент за сервизно обслужване за следващите 12 месеца. Но неможе да им се угоди на хората не желаят да си подновяват гаранциата не им се плаща.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #164

    Re:Гаранция на климатик

    Kasap-аз също си чеша клавиатурата с една цел-на теб и на някой друг да ви стане ясно какво трябва да получите като клиенти и за какво да плащате.Защото винаги ще има някой да се изс..е на метеното.Много са негативите по наш адрес,на монтажните и сервизни фирми,та затова вземам нещата насериозно.
    Велев-аз не определям никога дали е чист климатика,защото оценката на "око" е чисто субективна.Ако взема намазка от питата и направя посевка в лаборатория,ще се уплашиш колко вирус и колко бацил не си видял.А как да видиш,кат са толкоз малки.Ако видиш поникналите гъби по турбината-е тогава вече е късно,човека ги е дишал меееесеци наред,а аз не искам така.
    А иначе си прав за абонамента-ако е сервизен,да.Но ако се прави профилактика-това си е чистене ,и то напълно+ проверка на работата след това.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #165

    Re:Гаранция на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Отдавна не съм писал в този форум но да си кажа мнението.
    Ние правим профилактиките със източване и зареждане по етикет с везна както замерваме налягане ток входяща външна и изходяща "t". При замърсени вътрешни тела ги почистваме. Но последното не го правим на всеки защото по голяма част от климатиците са чисти и са на по година. Но си мисля че за 35лв би трябвало да не се прави профилактика а да е всъщност абонамент за сервизно обслужване за следващите 12 месеца. Но неможе да им се угоди на хората не желаят да си подновяват гаранциата не им се плаща.
    Да, при мен случая е такъв - климки на една година, и както казах - като неспециалист не мога да преценя, какво е необходимо и какво не...
    А относно гаранцията, мнението ми е, че ако е необходима профилактика в гаранционен период, тя трябва да е включена в цената на климатика. След това, е редно да има такса за извън-гаранционна поддръжка. Аз лично съм склонен да я платя за няколко години авансово.
    Практиката, да се извиват ръцете на клиентите с ненужни процедури /за сметка на клиента/ в гаранционния период обаче ми се вижда неприемлива. Както беше споменал някой по-горе - интереса за правилната експлоатация на климатика в гаранционния период е по-скоро на търговеца.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 21 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. климатик и гаранция от BROS
    От freestyler във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 95
    Последно: 19-09-17, 11:16
  2. Гаранция на климатик
    От TANI във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 8
    Последно: 17-09-13, 14:45
  3. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  4. Доливане на фреон на климатик в гаранция?
    От Candid във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 146
    Последно: 13-02-10, 19:05
  5. Гаранция бойлер
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 07-09-08, 21:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе