Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 50

Amd Температури?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #16

    Amd Температури?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">....Температурата се мести постоянно като на десктопа тя е 55 градуса и понякога се покачва повече, да не говорим за игрите минава 60! Това нормално ли е? Само дето си дадох парите за такъв скъп вентилатор.



    <div align="right">Originally posted by pezkata - 18/06/2005 : 23:06:36</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Нормално е. Този модел вентилатор се отличава с непонятна неефективност. Просто изцепка на гигадръв да се покажат колко са велики. Наистина велико изглеждащ кулер с разочароващи резултати. Ако искаш (и можеш), хвърли поглед тук и тук, за да прочетеш отзивите ми за Glacialtech Igloo 2470 Light. За мен си остава загадка как конвенционален кулер може да бъде толкова ефективен! И разликата м/у Igloo 2470 Light, Igloo 2470, Igloo 2470 Pro е във вентилатора (и шума). За цената от 14-15$$ си е просто попадение (но не искам да се заяждам с теб! [:D] )...



    <div align="right">Originally posted by emos*-*19/06/2005*:* 12:34:03</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">извини ме но това за ефективноста е АЛА БАЛА ....! ефетивен е този който може да охлажда а не този за който е написано това !!! аз съм с а64 3000+ и си взех по думите на "познава4и" ефективен ТЕРМАЛТЕЙК ....ами вдига ми Т атлона 62...... пове4е не изкам да говоря .....!

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #17

    Amd Температури?

    Така и така става въпрос за температури, че да взема и аз да попитам нещо... На картинката по-долу не мога да разбера какви са тия стойности "Remote и Local"? За "Temp1" - предполагам е процесора - то друго няма какво да е. За HD0 и HD1 - е ясно.

    Дъното е Gigabite GA-7VA, Процесора - Sempron 2500+ BOX




  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #18

    Amd Температури?

    Моя Семпрон е 2200 SDC2200+ ( Torton )

    сега е на 222 ФСБ ( 1998 MHz ) и температурата му не надминава 36 градуса, без да е с екстремно охлаждане ( обикновен титански вентилатор )

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #19

    Amd Температури?

    За да не отварям нова тема ще питам тук за съвет. Положението е следното: с CPU AthlonXP 2000+ съм. CPU-Z разпознава процесора като Barton 10. Дъното е Gigabyte 7ZXE с вентилатор Evercool(марка не знам). Проблемът е че програмите за отчитане на темпетура показват при натовареност 63 С, а при idle температурата е 56-59 С. Ако може да ми препоръчате охлаждане за него (безшумно и не повече от 20$, ако е възможно).

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #20

    Amd Температури?

    A при мен положението е следното: с CPU AthlonXP 2600+ съм. Дъното е EPoX 8RDA+ с вентилатор Glacialtech Igloo 2470 Light (цена - 9$ . И нямам проблем нито с програмите, отчитащи температурата на процесора, нито с реално измерената температура - 32°С в Idle, 49-50°С при DVD към DivX кодиране.

    Учудващо е колко малко се обръща внимание на отключването на процесора при бездействие - S2KBuss Disconnect. Полезно четиво по въпроса е ето тази статийка. Реализацията на идеята може да се види с помощта на S2kCtl

    А всъщност няколко поста по-горе писах за ефективността и цената на този кулер:

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> ... за Glacialtech Igloo 2470 Light. За мен си остава загадка как конвенционален кулер може да бъде толкова ефективен! И разликата м/у Igloo 2470 Light, Igloo 2470, Igloo 2470 Pro е във вентилатора (и шума). За цената от 14-15$$ си е просто попадение ....

    <div align="right">Originally posted by emos - 19/06/2005 : 12:34:03</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    192
    #21

    Amd Температури?

    При мен положението е същото в момента темп. е 44-45 при 100% натоварване но страничния ми капак е отворен.Няма добра циркулация на въздух в кутията.Със Семпрон 2600+ съм и с Glacialtech Igloo 2520 Про .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #22

    Amd Температури?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...

    Учудващо е колко малко се обръща внимание на отключването на процесора при бездействие - S2KBuss Disconnect. Полезно четиво по въпроса е ето тази статийка. Реализацията на идеята може да се види с помощта на S2kCtl

    ....

    <div align="right">Originally posted by emos*-*07/07/2005*:* 14:33:16</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    И аз ползвам тази програмка. Лошото в случая е че тя сваля температурата само с 4 до 6*С градуса и то разбира се в idle режим. Кутията ми е винаги отворена и въпреки това грее като печка. На пипане радиатора е топъл, но не горещ, което ме навежда на мисълта, че от Gigabyte може да са "по-сгрешили" терм. датчика на дъното. При 60*С трябва да е доста по горещ. Чудя се ако сменя захранването с ново, защото това е 300W (ама само пише толкова, може и да е 250W), защото ми играят напреженията, както писах в една друга тема, с по 0,10 0,20 от волта надолу. Може ли на това да се дължи отделянето на голямо количество топлина?

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #23

    Amd Температури?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> .....За мен си остава загадка как конвенционален кулер може да бъде толкова ефективен! И разликата м/у Igloo 2470 Light, Igloo 2470, Igloo 2470 Pro е във вентилатора (и шума). За цената от 14-15$$ си е просто попадение ....

    <div align="right">Originally posted by emos*-*19/06/2005*:* 12:34:03</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    малка корекция на цената....[B)]





    http://www.stantek.com/cenova_lista.php?etid=4





    [B)]

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #24

    Amd Температури?

    @ Zaphod B



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> .....За мен си остава загадка как конвенционален кулер може да бъде толкова ефективен! И разликата м/у Igloo 2470 Light, Igloo 2470, Igloo 2470 Pro е във вентилатора (и шума). За цената от 14-15$$ си е просто попадение ....

    <div align="right">Originally posted by emos - 19/06/2005 : 12:34:03</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    малка корекция на цената....[B)]





    http://www.stantek.com/cenova_lista.php?etid=4





    [B)]



    <div align="right">Originally posted by Zaphod B - 08/07/2005 : 00:13:01</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Малко пояснения за непрочелите постовете ми, което и обезсмился горния такъв.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">... вентилатор Glacialtech Igloo 2470 Light (цена - 9$ <div align="right">Originally posted by emos - 07/07/2005 : 14:33:16</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Направил съм си труда да посоча горния линк не само с paste на URL-а и като име на връзката. Зад буквичките "цена - 9$" стои и линка, който си посочил.

    Ясно е, че при писането на маса постове понякога е трудно да се четат тези, на които се отговаря, затова и ще поясня - по времето, когато си купих Glacialtech Igloo 2470 Light (средата на декември) цената му беше 18лв без ДДС. А тъй като в поста става въпрос и за другите кулери от серията, обобщих цената "на око". И пак е по-ниска от условието за $20



    @ sorrowsad



    Ясно е, че S2k buss disconnect дава резултати в idle режим - това е и идеята. Да се отключи процесора и да се намали консумацията му. А когато има пълно натоварване, какво да го отключваме - той сио работи на 100%. Правил съм тестове, тогава няма нужда от тази функция - при енкодинг кадрите в секунда падат, ако е активирана.

    Такъв малък спад на напреженията - 0.1 - 0.2V е просто чудесно постижение! С моя Fortron FSP350-60PN(PF) се "родих"! Преди си имах JNC, 12-те му волта стигаха докъм 13,6!!!.

    Конкретно по въпроса ти - не смятам, че тези нормални плавания на напреженията ще доведат до такива "отделяния" на топлина. Това си е проблем на производителя на дъното - при поредния ъпдейт на биоса, току-виж, може и да имаш с 15°С по-ниски температури!

    Ако искаш повече информация по въпроса за темературите на процесорите и проблемите със захранванията, ми пиши едно ЛС, че да ти пратя линкове...

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #25

    Re: Amd Температури?

    Рядко може да се види такава температура на CPU и MB
    Не мога да се сдържа да не го покажа.
    Всички капаци са си на мястото, в стаята е над 30 градуса.
    MB ASUS K8V-MX/I
    CPU Sempron 3000+ (s754), box


    Не искам да правя реклама, но самия компютър се усеща като много пъргав и бърз
    (RAM512, HDD SATA/8). Видеото е вградено и не става за игри.


  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    3
    #26

    Re: Amd Температури?

    Здравейте.
    Скоро си смених процесора от Дурон на 650МHz на Дурон 1300 и много ме претеснива температурата, която развива 66-69 градуса.
    Кутията ми е малка и вентилатора на охладителя е мн близо до захранването и си мислех, че е от това и изкарах захранването навън от кутията и циркилацията на въздуха е нормална вече, но температурата падна мн малко 57-58 градуса
    Охладителят ми е TITAN от стандартните.
    Много ви моля кайете на какво може да се дължи тази висока температура. И как може да се свали още.

    ПС. Дъното ми е Abit KT7 ако изобщо има някакво значение.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #27

    Re: Amd Температури?

    @Hertz,
    Много неща са писани във форума за температури. Можеш да се поровиш в по-старите теми.

    Тук накратко ще ти опиша мойто мнение за причините, тъй като подобни конфигурации са ми познати:
    1. Обективни причини
    - Duron са топли процесори, направо горещи
    - стандартния TITAN (надявам се че говорим за едно и също нещо) е със сравнително малък алуминиев блок който се компенсира от високооборотен гадно бръмчащ вентилатор. Аз лично намирам нещо фалшиво в алуминия натези радиатори.
    - в момента е най-горещия месец от годината
    2. Субективни причини
    - лоша и изсъхнала паста
    - много прах и косми в радиатора
    - износен ветилатор пълен с боклуци; понижени обороти

    Бих те посъветвал да провериш субективните причини. Струва ми се, че можеш да смъкнеш температурата още малко и да си върнеш захранващия блок на мястото му. И ако имаш друг по-голям радиатор под ръка, пробвай и с него (и хубава паста)

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #28

    Re: Amd Температури?

    MitkoS,

    Сигурен ли си че Asus Probe ти мери реално. Значи когато си купих моят компютър, останах учуден, че температурата на процесора според Asus Probe беше 30гр. а на дъното 40-42гр. Слагах и други програми за мерене на темп. и пак показваше същото. Тогава ме въведе на мисъл, че не е реално темп. на процесора да е толкова ниска а на дъното толкова висока, при положение че стайната темп. беше около 22гр. Тогава ъпдейтнах БИОС-а и какво да видя, всичко се беше променило. Температурата на процесора беше 40-42гр. а на дъното 28-30гр. Искам просто да кажа, че ако не си правил ъпдейт на БИОС-а твърде е възможно тези температури да са както при мен преди. Ако си правил ъпдейт, то тогава можеш само да се радваш на тези температури.

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #29

    Re: Amd Температури?

    @carcass

    Ами нямам причина да не се доверявам на Asus Probe. Със същата версия на Asus Probe, на платка като твойта A7N8X-E Deluxe и процесор Athlon 2400+ Thoroubred, ми показва 51 градуса.
    Явно с новия Socket 754, нещата с греенето при Sempron са преработени към още по-добро. Ако все още не си виждал процесор на Socket 754, то при него повърхността на кристала, която се допира до радиатора е 5-10 пъти по-голяма от тази на Socket A. Аз винаги махам оригиналната паста и ползвам една друга бяла паста. Та покрай Socket 754, набързо я изхарчих.
    И още нещо. И аз като видях 35 градуса се усъмних и свалих капака да проверя. Ами дори не се усещаше, че нещо грее под радиатора.

    ДОБАВЕНО
    Тук в по-старите теми ставаше въпрос за полиране на радиатори. На мен лично, тогава ми прозвуча малко съмнително, тъй като с това се намалява повърхността. Сега специално ми направи впечатление, че при оригиналните AMD радиатори на новите Sempron s754, повърхността отдолу е умишлено набраздена.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #30

    Re: Amd Температури?

    @ MitkoS

    Позволявам си да внеса някои корекции, надявам се да не ги вземеш за лично заяждане... :coolsmiley:
    Първо да попитам дали под "обективни" имаш впредвид тези, които не зависят от потребителя (топлоотделяне и ефективност на кулера), а под "субективни" имаш впредвид тези, които зависят от потребителя (периодична смяна на пастата, почистване на кулера - вентилатор + радиатор)? За мен всички тези са обективни, но наистина вторите зависят от потребителя...
    По отношение на програмите, измерващи температурите - ясно е, че те нямат датчици. Такива има дъното, а отчетите им ги прави биоса. Програмите ги четат и визуализират. Асус като читава фирма се е усетила, че е объркала клетките за четене и при следваща ревизия на биос я е коригирала.
    По отношение на по-голямата площ - тя не е на кристала, а на металната капачка, която защищава кристала. Просто няма как да се произведе процесор с толкова голяма площ (500-1000мм2) - не и при такава цена! Появиха се писания по хардуерните ветници как да се махне капачката, за да можем да се издят още 50-70MHz, поради подобреното топлоотдаване на системата кристал-радиатор, в сравнение на това на системата кристал-капачка-радиатор.
    По отношение на набраздеността - прав си, че твърдиш, че повърхността е по-голяма при набраздена повърхност, отколкото при полирана - все едно да вземем велпапе и да сравним повърхностите му в оригиналния му вид и при този с отстранен повърхностен картон. Ясно е, че втория случай е с по-голяма повърхност. Но този подход се прилага при обдухваната площ на радиаторите, тъй като колкото е по-голяма, толкова по-лесно те ще се охладят. Последното със страшна сила важи за медните радиатори - те трябва да имат 5 пъти по-голяма повърхност от алуминиевиете, за да отделят едно и също количество топлина при еднакви други условия - пример - медните радиатори на Zalman. Но при контактната им повърхност (тази, към кристала) колкото е по-гладка, толкова на повече места тя се допира до кристала и толкова по-добре тя ще "поеме" неговата топлина. Да продължа с визуализацията - ако така разлепеното велпапе го долепим до повърхност (на масата, да кажем), лесно може да се провери колко много въздух ще има помежду. А въдуха е топлинен изолатор. Затова и правилно намесваш пастата - тя служи да изтласка въздуха от набраздяванията и да намали топлинното съпротивление на прехода кристал-радиатор. Но не трябва да се прекалява с количеството, тъй като повечето паста може да не бъде "изтласкана" вследствие натиска на кулъра към кристала и да намали допирните точки между тях....
    Позволявам си да пиша тези неща, тъй като съм експериментирал с полирането на радиатори и потвърждавам, че това е ефективно - тази проста, кратка и малко цапаща операция довежда до спадане на температурата на процесора с 5-6°С! Иняма никакъв смисъл да се пазаруват 3D кулъри и каквито и да са там измишльотини - по-горе писах: за 9$ + 2лв за шкурки си имам тихо и ефективно охлаждане, което дори и да го постигна с 3D кулера на Gigabyte (с колко heatpipes?!?) ще бъде на цена, за която мога да си взема с половин гигахерц (примерно) по-мощен процесор!
    Според мен набраздяването (т.е. неполирането) на контактните повърхности на процесорните капачки и тези на кулърите е споразумение между производителите на тези компоненти, за да се пазаруват такива недоразумения като 3D кулърите на Gigabyte.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Температури на сушене?
    От Gogo Byte във форум Бяла техника
    Отговори: 21
    Последно: 26-10-13, 15:15
  2. Ниски температури в стаята?
    От Shegobieca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 22-11-05, 17:13
  3. Температури на GB 6800
    От Djeff във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 03-10-05, 09:02
  4. intel P4 температури...
    От ap_pz във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 31-07-05, 14:02
  5. Пак за температури...
    От Caesar във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 14
    Последно: 27-04-04, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе