Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 50

Amd Температури?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #31

    Re: Amd Температури?

    @emos
    Не искам да правя реклама на нищо и на никого. Когато обаче нещо ми хареса, си позволявам да го казвам на глас. Ясно е, че ще трябва да донеса оня компютър за да му пипнеш радиатора в работещо положение. И аз проявявам същото недоверие към новите неща, които противоречат с представите ми до момента. По-горе написах, че се усъмних в цифрите на Asus Probe и свалих капака за да го пипна. Не съм наясно как точно са го постигнали производителите - дали е с размера на капачка, или с набраздени радиатори, или с други методи. Честно казано, не ме интересува чак толкова - важното е да не грее и да е бърз.
    А според мен полирането е полезно, само ако коефициента на топлопредаване (или както там се казва) на пастата е по-лош от този на материала на радиатора. В противен случай е по-добре радиатора да е набразден и съответно да контактува чрез по-голяма повърхност с пастата (и оттам спроцесора).

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #32

    Re: Amd Температури?

    @ MitkoS

    Държа да отбележа, че не рекламирам нищо, казвам при мен как е положението, и цитирах цени, защото по-горе беше посочена някаква граница.
    На 110% съм съгласен с твърдението, че щом е направено и работи - какво ме интересува как е направено! Както и факта, че макар и несъвършен, пипането с ръка е сравнително верен метод.

    Ще си позволя малко "лирично" отклонение. Наложи ми се да взема и втора инженерна специалност. Та някои от нещата, които съм споменал по-горе, съм ги чел за изпити, а другите съм ги чел (и експериментирал впоследствие) по разни сайтове. Вече си мисля, че човек, който познаваш, или пък може би някой админ или модератор трябва да каже, че изнесените от мен факти са верни, за да станат и за теб такива!
    С последното визирам твърдението ти, че било по-добре контактната повърхност на радиатора да е грапава! И то с цел тези грапавини да бъдат запълнени с термопаста, че да стане по-добро топлопредаване! Изцяло неверно твърдение! Термопастата има по-млко термосъпротивление от въздуха, затова и се слага, за да имести въздуха от грапавините и да повиши топлопредаването от кристала/капачката към радиатора. Хайде, пак ще посоча факти: защо според теб най-качествените и скъпи факти са с 99% сребърен прах? И колкото по-фин е той, толкова по-скъпа е пастата? Амио за да се доближи до параметри до метала - металите са най-добрите проводници на толнина, в сравнение с течностите и газовете. затова и сега се работи по технологията "течен метал". Аз никога няма да си купя кулър, за който по почти всички независими хардуерни сайтове се чудят защо има такава необяснима неефективност... И не излиза да е по-добре да нарушаваме контакта между 2 твърди тела, вкарвайки въздух (изолатор по същество) между тях, и след това да си мислим, че правим най-доброто, като изтласкаме този въздух със силконова паста. Най-доброто е полирането - когато си махам радиатора, за да го почистя, по него няма следи от паста там, където е бил кристала. Затова и така добре се охлажда процесора ми.
    И още един факт - въздушния поток много по-добре топлоотнема, когато се вдухва от вентилатора към радиатора, а не когато се изсмуква от радиатора през вентилатора - затова и 99% от кулърите така са конструирани.

  4. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #33

    Re: Amd Температури?

    А за e ASUS Probe НЕ МЕРИ ВЯРНО!Баща ми има това ASUS Probe му показва 50*С,а EVERST HOME EDITION показва 44*С,но аз вярвам на EVERST H.E.На моя напълно натоварване е 44*С (Sempron 2500+).

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #34

    Re: Amd Температури?

    Цитат Първоначално публикувано от MAD
    А за e ASUS Probe НЕ МЕРИ ВЯРНО!Баща ми има това ASUS Probe му показва 50*С,а EVERST HOME EDITION показва 44*С,но аз вярвам на EVERST H.E.На моя напълно натоварване е 44*С (Sempron 2500+).
    стиига с тоя твой баща ,кажи нещо за майка си?

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    3
    #35

    Re: Amd Температури?

    @MitkoS

    Субективните причини не са налице, защото на всички вентилатори им направих основно почистване, но е възможно пастата та е гадна. Сложих 2 вентилатора (единия отред, а другия отзад на кутията) и затвозих компютъра и сега температурата е 62*С.
    Незнам какво ще кажеш, но според мен температурата пак е височка.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    179
    #36

    Re: Amd Температури?

    При мен A64 2800 държи 34градуса и до 42 при натоварване... Всичко е затворено нямам климатик ... Имам вентилатор само на процесора и на захранването( 10$ ми струва вентилатора на процесора....)...

  8.  
     
  9. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #37

    Re: Amd Температури?

    Еми баща ми има Asus Probe И EVEREST H.E. (ASUS-MOTHERBOARD)-Аз имам само EVEREST H.E.(ASROCK) и ми показва вярно-а на него ГРЕШНО.А за майка ми незнам.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    1
    #38

    Re: Amd Температури?

    За тези които се боят от температури 50-60гр. http://www.cpu-world.com/info/id/AMD...ification.html

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    3
    #39

    Re: Amd Температури?

    Взех си TITAN TTC-CU6TB* итемпературата сега падна на 45*С
    Но пък сега компа ми шуми повече от излитъщ самолет.

  12. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #40

    Re: Amd Температури?

    И моя също бръмчи като нещо подобно на самолет=3вентилатора.И на DooM 3 грее до 48*С.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #41

    Re: Amd Температури?

    аз също съм с* Epox 8RDA3+ и barton 2500+ вече близо година си работи на 48 градуса с венилатор зелман съм,
    напоследък на 51 52* това нормално ли е

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #42

    Re: Amd Температури?

    Е че пък защо да не е нормално? Кога за последно си чисти от праха от радиатора и вентилатора...

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #43

    Re: Amd Температури?

    На 19 прескочих до фирмата от коята взех Пц то и го почистиха доста старателно но температурата спадна само с 2 градуса , даже ги помилих да вдигнат обортите на* вентилатора понеже са на 2557 но ми отговориха че това е мах на този зелман

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #44

    Re: Amd Температури?

    @emos
    Това за необходимост на меден радиатор площа да бъде 5-пъти по голяма от тази на алуминиев техническа грешка ли е?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #45

    Re: Amd Температури?

    Не!
    Бях си смъкнал термодинамичната обосновка по въпроса, но продължавам да си я търся из архивите! Бъди сигурен, че ще я постна, като я докопам!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Температури на сушене?
    От Gogo Byte във форум Бяла техника
    Отговори: 21
    Последно: 26-10-13, 15:15
  2. Ниски температури в стаята?
    От Shegobieca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 22-11-05, 17:13
  3. Температури на GB 6800
    От Djeff във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 03-10-05, 09:02
  4. intel P4 температури...
    От ap_pz във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 31-07-05, 14:02
  5. Пак за температури...
    От Caesar във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 14
    Последно: 27-04-04, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе