Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 50

Amd Температури?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    95
    #1

    Amd Температури?

    Здравейте.Искам да питам отново за темпретурите.

    Значи това е в момента





    има ли смисъл да сменям радиатора и вентилатора с нов стария е Evercool a а новия евентуално ще е



    Thermaltake, TR2 M3 SE(K7)-Intel™ Coppermine 1.13 GHz Tualatin 2.0 GHz & AMD™ All Duron Series & Athlon XP 3400+

    Ще се усети ли някаква разлика с новия?

    Благодаря предварително за помоща.

    П.С.Знам че доста хора ще предложат по -скъпи охладители но аз няма да правя клок нито ще натоварвам компа с игри или нещо тежко.Просто 50-53 градуса в idle на процесора ми се виждат множко!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Amd Температури?

    според мен от новия радиатор най-много да смъкнеш 5 градуса, което не е малко но и не е кой знае колко. Лошото е, че идват жеги и тогава ще се налага да мислиш за цялостно охлаждане. Лично аз ти препоръчвам ад си видиш кутията как е и дали има възможност чрез вентилатори да се подобри въздохопровода през нея, така ще постигнеш по-добри резултати.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Amd Температури?

    Често се случва при смяна на BIOS-а да се наблюдават и разлики в допреди малко измерваните температури (при еднакви други условия). Така, че ако те притесняват тези градуси, можеш или реално да си ги измериш чрез мултицет с термосонда.

    Друго, което можеш да направиш, е да подобриш потока на въздуха през кутията - разширяването докрай на отвора долу, на предния панел върши чудеса - при мен това доведе до 2° спадане на температурата. След това махнах "решетката" от дупчици на предната стена (под пластмасовия панел), предвидена за монтиране на вдухващ вентилатор, както и двете отзад, под захранването. Сложих тези 3 вентилатора, но ги вързах на 5 волта, за да не се чуват. Въпреки бавното въртене, те "раздвижват" въздуха в "сенчестите" части на кутията и това доведе до още 3° спадане. А с още малко усилия, чиито резултати са описани тук, се смъкват още 5-6°. И ей така, от "нищото", се постигат с 10-на градуса по-ниски температури, които иначе могат да се реализират с цената на повече пари и шум (обикновено)....

    Ако ще се занимаваш с полирането - успех!

    P.S. Ако вече има разглеждана тема за полиране на радиатори, може горния линк да не се взема в предвид!

  5. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #4

    Amd Температури?

    А вие за какъв процесор говорите-AMD-DURON,SEMPRON ИЛИ А ATHLON?Защото аз имам SEMPRON 2200+.И грее до 40-45*С.Но ако се увеличи до 2300+ той грее до 42-47*C,но баща ми го страх нещо да не изгори-това безопасно ли e(OVER CLOCK)?

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Amd Температури?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">А вие за какъв процесор говорите-AMD-DURON,SEMPRON ИЛИ А ATHLON?Защото аз имам SEMPRON 2200+.И грее до 40-45*С.Но ако се увеличи до 2300+ той грее до 42-47*C,но баща ми го страх нещо да не изгори-това безопасно ли e(OVER CLOCK)?



    <div align="right">Originally posted by MAD - 04/06/2005 : 01:41:09</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Не е безопасно, но той-може да изгори и без пържене. достатъчно е да му се повиши температурата. Просто температурната защита на АМД е на много по-ниско нивп от тази на Интел.

    Но не си първия който си пържи процесора, а лично аз познамвам доста които са ги изпържили, но на никой не му е изгорял така, че ... всичко си е риск.

  7. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #6

    Amd Температури?

    А каква е максималната температурата на АМД-при която може да изгори?

    На баща ми процесора грее до45*С,но веднъж беше загрял до 59*С-това опасно ли е-дънната платка има предпазител,както и моята(AsRock K7S41GX)имат предпазител и ако загрее до 70*С,ще изключи автоматично компютъра.Моя сега грее до 43*С.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Amd Температури?

    mad, хайде сега кажи и какъв ти е точно процесора, защото все едно попита "колата на баща ми гори 12 на 100. това нормално ли е?"

  10. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #8

    Amd Температури?

    Моя процесор е AMD Sempron 2200+(сега е на овърклок=2500+,45*С),на баща ми е AMD Athlon2500+.Но на баща ми процесора НЕ Е на овърклок.И беше загрял до 60*С.Според мен може да изгори.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Amd Температури?

    mad, ако процесорът на баща ти е Barton 2500+ тогава изобщо не е нормално да държи такава температура. би трябвало да е на около 28-30 при отворена кутия и няколко градуса нагоре, ако е на затворена. разбира се говорим при свестен вентилатор, но така или иначе 60 градуса не съм виждал на barton 2500+ дори и при пълно натоварване

  12. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #10

    Amd Температури?

    При отворена котия грее до 38-43*С.А моя сега грее 45*С,защото навън е 30*C иначе грее до42*С(овърклок).И защо казваш "Бартон",а не ATHLON/ или Sempron?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #11

    Amd Температури?

    Offtopic

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...И защо казваш "Бартон",а не ATHLON/ или Sempron?



    <div align="right">Originally posted by MAD - 18/06/2005 : 20:41:30</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Ами защото си има разделение на процесорите на AMD на бюджетни (Duron) и не такива (AtlonXP). А ядрата на тези процесори са си различни. При Duron са (хронологично) Spitfire, Morgan, Applebred а при AthlonXP са Thunderbird, Palomino, Thoroughbred (А и В), Barton. Има и неофициално ядро Thorton. То е хибридно име между Thoroughbred и Barton, представлява Barton с орязан наполовина кеш, продаван като Thoroughbred.

    Aко не вярваш, пусни CPU-Z на Barton, да видиш какво се изписва в Code name полето...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    34
    #12

    Amd Температури?

    Я и аз да питам за моя процесор, че имам и аз проблеми с него. Значи, имам Athlone XP 2600 Mobile и е клокнат в момента на 2.17 Гхз. Преди няколко дена му смених вентилатора с Gigabyte 3D Cooler-ULTRA PCU31-SD и се надявах да спадне малко температурата, но какво стана тя вместо да падне тя стана още по висока от стария вентилатор който беше Spire. Температурата се мести постоянно като на десктопа тя е 55 градуса и понякога се покачва повече, да не говорим за игрите минава 60! Това нормално ли е? Само дето си дадох парите за такъв скъп вентилатор.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #13

    Amd Температури?

    Аз не виждам проблем в 50те градуса.

    Моят в момента е на 58 и пак не съм притеснен. Ако реши да се държи над 60 в жегите тогава вече бих се замислил.



    Athlon Т-bird 1000@1100

  17. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #14

    Amd Температури?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">....Температурата се мести постоянно като на десктопа тя е 55 градуса и понякога се покачва повече, да не говорим за игрите минава 60! Това нормално ли е? Само дето си дадох парите за такъв скъп вентилатор.



    <div align="right">Originally posted by pezkata - 18/06/2005 : 23:06:36</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Нормално е. Този модел вентилатор се отличава с непонятна неефективност. Просто изцепка на гигадръв да се покажат колко са велики. Наистина велико изглеждащ кулер с разочароващи резултати. Ако искаш (и можеш), хвърли поглед тук и тук, за да прочетеш отзивите ми за Glacialtech Igloo 2470 Light. За мен си остава загадка как конвенционален кулер може да бъде толкова ефективен! И разликата м/у Igloo 2470 Light, Igloo 2470, Igloo 2470 Pro е във вентилатора (и шума). За цената от 14-15$$ си е просто попадение (но не искам да се заяждам с теб! [:D] )...

  18. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #15

    Amd Температури?

    А днес процесора на баща ми загря до 62*С и той му сложи 2 вентилатора-1 голям и 1 нормаилен размер-загрява до 48*С

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Температури на сушене?
    От Gogo Byte във форум Бяла техника
    Отговори: 21
    Последно: 26-10-13, 16:15
  2. Ниски температури в стаята?
    От Shegobieca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 22-11-05, 18:13
  3. Температури на GB 6800
    От Djeff във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 03-10-05, 10:02
  4. intel P4 температури...
    От ap_pz във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 31-07-05, 15:02
  5. Пак за температури...
    От Caesar във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 14
    Последно: 27-04-04, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе