Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви пералня ?

Гласували
238. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Miele

    9 3.78%
  • Bosh

    6 2.52%
  • AEG

    18 7.56%
  • Siemens

    9 3.78%
  • Electrolux

    16 6.72%
  • Gorenie

    27 11.34%
  • Whirpool

    32 13.45%
  • Privileg

    4 1.68%
  • LG

    7 2.94%
  • Samsung

    14 5.88%
  • Ariston

    53 22.27%
  • Zanussi

    6 2.52%
  • Siltal

    2 0.84%
  • Candy

    15 6.30%
  • Beko

    14 5.88%
  • Edesa

    0 0%
  • Fagor

    5 2.10%
  • Smeg

    0 0%
  • Baukneght

    1 0.42%
Страница 31 от 80 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 1187
Like Tree131Одобрявам

Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #451

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Поради големия интерес, удължавам кастинга за техник с 2 седмици. Пращайте ми сивита на ЛС.

  2.  
     
  3. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #452

    Смяна на лагерите на пералня MIELE.

    Колеги моля за помощ и съвет.Пералнята беше много тиха като я взех но от скоро взе много да шуми вече и малко на стъргане мяса та май е време за смяна на лагерите по силата на шума най вероятно е от барабана но отвори ли се мисля да сменя и тези на двигателя.Та въпроса първо е заслужава ли си ремонта или да мисля за нова?Ако стигнем до смяна в домашни условия дали ще стане или да мисля за сервиз?Като започнаха шумовете ми обявиха една цена дето не ми хареса а и факта че пералнята ще ходи в сервиза също не ми се нрави поради причината че ще има едно дълго мотане.Пералнята е 2-а употреба.Ако някои хвърля някои жокер по въпроса ще съм благодарен.Имам две девойки едната бебе и е немислимо да се седи без пералня повече от 2 макс 3 дни а както се е разшумяло това чудо нищо чудно някои ден да спре тотално да бачка.Имам едно бошче за работни дрехи шуми от две години обаче там няма такова гадно престъргване като на миелето.Даже сега съм на етап че и на ръка като завъртя барабана се чува едно престъргване в определен момент.
    Благодаря предварително.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    1
    #453

    Пералня АЕГ - мотора не работи,а не свети грешка

    Здравейте,
    от няколко дни спря да работи мотора на пералнята,която е АЕG Okolavamat 7450 update
    Четох тук във форума,че ако са четки,трябва да светне грешка,но...ПРИ МЕН СИ СВЕТЯТ САМО МИНУТИТЕ...програмите си продължават,пералнята пълни с вода,изпомпва,но не завърта барабана...
    Ако може да ме насочите,какво да търся...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    29
    #454

    Отговор: Смяна на лагерите на пералня MIELE.

    Вероятно барабанът задира в казана и за това стържи. Иначе смяната не е трудна. Сваля се звездата от казана, избиват се старите лагери и се набиват новите и семеринга. Според мен си струва да се сменят, стига да можеш да намериш хубави лагери, на добра цена. Недай да слагаш разни китайци от 3, 4 лв. Не знам какви са лагерите, но ако големият е 6306, СКФ гледам е към 25 лв. Тази пералня след смяна на лагери вероятно ще изкара още толкова.
    Този пост е редактиран от Cayenne; 29-03-14 в 10:19.
    j90 и krasi977 харесват това.

  6. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #455

    Отговор: Смяна на лагерите на пералня MIELE.

    Колега много ти благодаря за информацията.Модела на пералнята е ако това ще е от помощ W911 Exquisit 2150,за лагери не змятам да правя компромис само да намеря читави.Като чета поста на колегата значи барабана няма да тоест ще мога и сам да се справя без да нося пералнята някъде че ще стане една дълга и широка.Има ли някакви следи за които трябва да гледам когато е отворя смисъл да не окаже че това стъргане е направило по голяма беля?Идеята да сменя и лагерите на мотора добра ли е?Човека който ми е продаде преди няма и 2 години каза че смяната като за мен уж наш човек ще мине 100 лв ако е от барабана и е иска в сервиза.Аз съм амбициран да се справя сам,Бошчето така си го оправих преди време е с по дребен проблем но пък успях.А одеве пробвах миелето в едната посока стържи повече от колкото в другата и на моменти все едно металните топчета в лагера се наместват.Иначе съм много доволен големи обороти много тиха хубаво пране няма местене от позицията и така та ако си я правя сам не ме бърка че ще дам повече пари за лагери.Тоя пич майстор продавача ме къпи нещо с цената уж на тази пералня бил по скъп ремонта а като чета из нето това маи си е стандартна цена за смяна на лагери.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    29
    #456

    Отговор: Смяна на лагерите на пералня MIELE.

    Поледни тези клипове. Мисля, че ще ти свършат някаква работа. Зорът ще е ваденето на казана.
    https://www.youtube.com/watch?v=Pp699AxxGiA
    https://www.youtube.com/watch?v=BDYG1L8HPIc
    Лагерите на моторът ги провери, ако са здрави няма смисъл да се сменят.
    Да знаеш, че ще има много ражда, ще ти трябва някакъв спрей и ще падне голямо блъскане с чука.
    j90 одобрява това.

  8.  
     
  9. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #457

    Отговор: Смяна на лагерите на пералня MIELE.

    О ВД40 ми е пръв другар и чука също,благодарности.След като изгледах доста клипчета забелязах че при всички има и луфт в барабана аз такъв не забелязвам явно съм в начел етап или може и лагерите на мотора да са виновни за шума но пристъргването ми е инересно.Тези дни като е разглобя и откача ремъка предполагам ще си проличи колко сериозен е проблема и от къде идва шума.Обаче ще падне голямо разглобяване доста снимки ще трябва да правя то много кабели много маркучи събирането ще е интересно.
    Този пост е редактиран от j90; 29-03-14 в 13:06.

  10. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #458

    Отговор: Пералня АЕГ - мотора не работи,а не свети грешка

    Да сте опитвали да натъпчете дрехите в барабана? Чува ли се тихо жужене при пускането на програмата? Ако има отговор "Да" и имаш представа как се борави с отверка, издърпай пералнята напред, изключи захранването и отвори задния капак. Според мен е паднал ремъка.

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    1
    #459

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте,
    Вече писах в друг форум, но така и не получих отговор. Опитах се да намеря мнения/съвети по темата, но не откривам нищо. Затова се регистрирах тук и се надявам някой да може да ми помогне.

    От няколко месеца имам пералня Electrolux EWF 1276 GDW и е крайно време да почистя филтъра, но не мога да го отвъртя. Успешно източвам водата, но когато затворя чучура на филтъра и се опитам да го завъртя обратно на часовниковата стрелка (както е в инструкцията на стр.18-19), за да мога да го извадя напред той изобщо не помръдва.
    Частите са пластмасови и не смея да ги насилвам.

    Благодаря предварително!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    131
    #460

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте. Търся баластни тела (така наречения цимент) за Ariston 129 CDE ALL. Горното и задно-горно тяло (8 и 36 на схемата). Някой може ли да помогне? Ако е нужно ще да предоставя още информация.

    Untitled.png

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    1
    #461

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте имам проблем с пералня силтал sls 40 z.
    Барабанът на пералнята стърже и не се върти.
    Отворих отзад пералнята ремъкът е здрав.
    Завъртях колелото което е отзад на барабана без ремъка но барабана се върти трудно,
    сякаш нещо стърже и го спъва да върти.Завъртях на други програми но
    барабанът се държи по един и същ начин.
    Какъв може да е проблема и дали ще е скъп ремонта?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #462

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от rudivik Виж публикацията
    Здравейте имам проблем с пералня силтал sls 40 z.
    Барабанът на пералнята стърже и не се върти.
    Отворих отзад пералнята ремъкът е здрав.
    Завъртях колелото което е отзад на барабана без ремъка но барабана се върти трудно,
    сякаш нещо стърже и го спъва да върти.Завъртях на други програми но
    барабанът се държи по един и същ начин.
    Какъв може да е проблема и дали ще е скъп ремонта?

    В общи лини е това.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    9
    #463

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    ЗДРАВЕЙТЕ .
    ПЕРАЛНЯТА МИ Е hotpoint ariston wml 601 eu .
    ВСИЧКО РАБОТИ ПО ПЕРАЛНЯТА , ОСВЕН НАГРЕВАТЕЛЯ / ПРЕДПОЛАГАМ /.
    СПРЯ ДА ТОПЛИ ВОДАТА .
    НЯКОЙ ИМА ЛИ НЯКАКВО ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ ОТ КАКВО МОЖЕ ДА Е ТОВА ?

    БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ПОМОЩА

  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    1
    #464

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Добър ден имам следния проблем с пералня със сушилня INDESIT WILD 85:имаше паднала монета в помпата, демонтирах помпата и извадих монетата, но след като свързах всичко при пробата след завършване на програмата червенат лампата свети постоянно и вратата остава заключена.Изклювам я от контакта и вратата се отваря, но след включване вратата отново се заключва и лампата свети постоянно.

    Благодаря предварително!

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    1
    #465

    Проблем с пералня AEG

    Здравейте, купих си пералня AEG Lavamat L70470FL. От 5 месеца я имам и ми свива дрехите и напуква апликациите им. Отначало реших, че проблема е мен и не и задавам правилната програма, но след като изпробвах почти всички програми ефекта е същия. Пера си дрехите на 30 градуса и 400 оборота.

    Някой да е имал същия проблем, че то вече не се издържа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 80 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 93
    Последно: 07-04-24, 22:55
  2. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 139
    Последно: 07-04-24, 16:49
  3. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 10:24
  4. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 20
    Последно: 11-10-22, 09:18
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе