Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви пералня ?

Гласували
239. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Miele

    9 3.77%
  • Bosh

    6 2.51%
  • AEG

    18 7.53%
  • Siemens

    9 3.77%
  • Electrolux

    17 7.11%
  • Gorenie

    27 11.30%
  • Whirpool

    32 13.39%
  • Privileg

    4 1.67%
  • LG

    7 2.93%
  • Samsung

    14 5.86%
  • Ariston

    53 22.18%
  • Zanussi

    6 2.51%
  • Siltal

    2 0.84%
  • Candy

    15 6.28%
  • Beko

    14 5.86%
  • Edesa

    0 0%
  • Fagor

    5 2.09%
  • Smeg

    0 0%
  • Baukneght

    1 0.42%
Страница 29 от 80 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 1187
Like Tree131Одобрявам

Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #421

    Отговор: Четки за GORENJE WA162

    Поиграх си с пресостата, не му е читава работата на проклетника. Понякога сработва, понякога не, понякога се чува жужене от вътре, нещо като искрене. Предполагам, че му е време и на него. може пък като съм катурнал пералнята на една страна да сменя четките в него да е влязла вода и нещо да го е пре..ала.

    На наша земя не можах да го намеря само в Словения някакви идеи от къде бих могъл да го купя тук?

    Отделно проблема с мотора си седи.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    2
    #422

    Отговор: Re:пералня Татрамат 353 - програматор

    Здравейте.Пералнята ми е индезит WP 62.Протече ми от маншона.Отворих пералнята но не мога да го разглобя.От вътрешната страна махнах пружинката която го държи за барабана но от външната там където е люка незнам как става номера.къса ли се по някакъв начин или......И ако някой е по запознат от мен кое е номерът на този маншон да не го нося по магазините с мен защото е супер мръсен.Благодаря.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #423

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    На пералните отпред обикновено маншона се държи от тънка телена скоба с пружина, при някои скобата е пластмасова и наподобява мишите опашки, а има и такива при които скобата е хваната с видия
    Огледай внимателно ръба на маншона в долния край и ще видиш скобата.
    Носи го когато купуваш нов, поръчвал съм по католожен номер и са ми носили коренно различен маншон.
    Затова купуваш със стария.Последният път, преди няколко дни, сменях маншон, като на новия на няколко места бяха останали парченца гума, които пречеха на скобата да си влезе плътно в канала.
    Три часа сменя на маншон - операция, която отнема 10-15м.
    Така че носи го и си отваряй очите.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #424

    Отговор: Четки за GORENJE WA162

    Mалко отчет.

    Намерих пресостат в БГ онлайн магазин доставиха го.
    Е номера му не е като на оригиналния в пералнята, но пък оригиналния вътре не отговаря на номера в сервизното. Както и да е и двата са с еднакви параметри на наляганията за сработване.
    Смених го - тестовата програма вече спира клапаните за водата при напълване до нужните нива. Това добре.

    Сега за двигателя. Перланята продължи да си дава F32 и изчаках да дойде техника от ГСервиз. Дойде човека. Накара ми се защо съм бил сменял четки, то не се било правело така. Мотора се носел на ремонт целия. Там да му гледат намотки на ротора и лагери. Хубаво вдигам ръце сменил съм ги, сменил съм ги. Поборичка се, разглоби платката и намери една овъглена писта. Подмени я с жица сглоби и машината потегли. Като потегли каза, ама то мотора май си е добре, няма нужда от допълнителни профилактики, ама да си знам, че може да му дойде скоро времето. Е то ясно тя машината е над 10г винаги може да се гътне за постоянно.

    Мерси, платих едни 70лв за спокойствието някой друг да пипа платката, 60 за четки и пресостат и за сега проблема е приключен.

    Ще видим колко още ще издеяни машинката.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    2
    #425

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    На пералните отпред обикновено маншона се държи от тънка телена скоба с пружина, при някои скобата е пластмасова и наподобява мишите опашки, а има и такива при които скобата е хваната с видия
    Огледай внимателно ръба на маншона в долния край и ще видиш скобата.
    Носи го когато купуваш нов, поръчвал съм по католожен номер и са ми носили коренно различен маншон.
    Затова купуваш със стария.Последният път, преди няколко дни, сменях маншон, като на новия на няколко места бяха останали парченца гума, които пречеха на скобата да си влезе плътно в канала.
    Три часа сменя на маншон - операция, която отнема 10-15м.
    Така че носи го и си отваряй очите.

    Благодаря ти човече.Не съм обърнал внимание но утре ше се заема по сериозно.Поздрави от казанлък.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    3
    #426

    Проблем с пералня Zanussi ZWG 1120M

    Здравейте!

    Проблемът е че при засилване на мотора се чува как прекъсва и се мъчи да се засили , но но щом се засили до 4-5 сек дава грешка E62 на дисплея и спира. Според Зануси Е62 е "прегряване". Това е цялата информация, която получих от тях. Единственото, което успях да проверя са четките на мотора и те са си наред. Някой сеща ли се какво може да му има и дали въобще ще е в него проблема или ще в платката?

    Благодаря ви!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    3
    #427

    Проблем с пералня Zanussi ZWG 1120M

    Здравейте!

    Проблемът е че при засилване на мотора се чува как прекъсва и се мъчи да се засили , но но щом се засили до 4-5 сек дава грешка E62 на дисплея и спира. Според Зануси Е62 е "прегряване". Това е цялата информация, която получих от тях. Единственото, което успях да проверя са четките на мотора и те са си наред. Някой сеща ли се какво може да му има и дали въобще ще е в него проблема или ще в платката?

    Благодаря ви!

  10. Junior Member Аватара на Y.Velikov
    Тук е от
    Jun 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #428

    Пералня Siemens Siwamat xls 1240 - не дърпа омекотителя

    Направи ми впечатление, че омекотителя си стои в отделението както сме го сложили.
    Извадих чекмеджето промих го напълних го с вода под мивката и си работи прави си вакум и се изпразва докрай. Каква може да е причината в пералнята не работи а извадено навън работи.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #429

    Отговор: Пералня Siemens Siwamat xls 1240 - не дърпа омекотителя

    Запушени са отворите за водата над отделението.Сваляш капака на пералнята,откачаш маркучите и внимателно сваляш цялата кутия, в която влиза чекмеджето. След това разкопчаваш отворите и почистваш идеално.Успех!

  12. Junior Member Аватара на Y.Velikov
    Тук е от
    Jun 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #430

    Отговор: Пералня Siemens Siwamat xls 1240 - не дърпа омекотителя

    Благодаря за информацията, а някакъв препарат да ползвам ли?

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #431

    Отговор: Пералня Siemens Siwamat xls 1240 - не дърпа омекотителя

    По-принцип машината не го "дърпа", а пуска вода в съответното отделение на чекмеджето и "избутва"/промива препарата в казана/барабана. Вероятно са се задръстили отворите за водата над чекмеджето... Извадете чекмеджето, със стара четка за зъби почистете отворите отгоре - откъдето се подава вода в него. Ако не се получи - почистване на отворите с подкривен кламер - но внимателно... При мен се получи 100%. Възможно и омекотителят да е виновен... Опс, изпреварили са ме... Аз препарат не съм ползвал, но ако ще се отваря кутията и има следи от мухъл - почистване с белина или оцет.
    Този пост е редактиран от *George*; 03-02-14 в 22:24.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на Y.Velikov
    Тук е от
    Jun 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #432

    Отговор: Пералня Siemens Siwamat xls 1240 - не дърпа омекотителя

    благодаря просто не съм се изразил правилно, но сте ме разбрали.
    Този пост е редактиран от Y.Velikov; 03-02-14 в 22:27.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #433

    Отговор: Пералня Siemens Siwamat xls 1240 - не дърпа омекотителя

    Всичко се разглобява, почиства и се сглобява за да имаш дълготраен ефект. Лесно е,само малко желание

  17. Junior Member Аватара на Y.Velikov
    Тук е от
    Jun 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #434

    Отговор: Пералня Siemens Siwamat xls 1240 - не дърпа омекотителя

    В събота ще я свърша тази работа, ако имам затруднения пак ще питам.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    26
    #435

    Отговор: Проблем с пералня Fagor FE 534

    здравейте и от мен...прочетох вашата тема и понеже и моята пералня е fagor FE 844 /на 17 години/,и от снощи не може да източва водата,та реших и аз да се пробвам да реша проблема без майстори...Явно трябва да се разглобява помпата,или да се чисти филтъра,а аз не мога да разбера дали изобщо има такъв и къде е /отпред долу като махнах малкия правоъгълен капак ,няма нищо/...и инструкция не мога да намеря от никъде.Та ако може някой да помогне...
    да се разглобява помпата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 80 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 28-04-24, 17:50
  2. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 93
    Последно: 07-04-24, 22:55
  3. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 139
    Последно: 07-04-24, 16:49
  4. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 10:24
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе