Страница 14 от 46 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 677
Like Tree71Одобрявам

DVB-T приемник / FAQ - на първа страница, избор, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #196

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Взех за тестове от колега Strong SRT8115, купен днес. Директно го сравнявах при едни и същи условия (пасивна антена) с моя SRT8113 с последния FW.
    1. Двете дистанционни са несъвместими
    2. Тунерът на 8115 е много по-нечувствителен в сравнение с 8113. Въобще не откри Ch55 (канал 1), а другите бяха с накъсвания. Ако показанията за силата и качеството на сигнала са съпоставими, то разликата в силата е м/у 15 и 20%, а в качеството - около10 -15% в полза на 8113.
    3.Предимство на 8115 sa по-четливите шрифтове (Small & Normal) на медия плеера, наличието на бутон File за достъп до него и chinch буксите.

    Колкото до Ariva T650i - с последния FW версия B7 са оправили доста бъгове. Поне доколкото можах да разбера преведеното от Google от гръцки и полски форум. Има още бъгове, но са излезли 3 FW от януари насам. За субтитрите има и допълнителната опция за промяна на прозрачността на фона, която липсва при останалите Ali базирани (Strong). За съжаление чете май само UTF-8, а не CP1251.
    Относно обърканите бутони на дистанционното - както предположих дефектът е в превода. В полското упътване функциите им са нормални, като в Т65!
    hristoslav2 и denyo харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #197

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Gena, да не пропускаме мистерията около бавното изключване на Strong SRT8113 (нищо чудно и при други приемници да е така). Явно при изключване си прави OTA (ефирния) update и за това се бави - изключете го от Меню -> Инсталация -> Други. В България и да го пуснат някога тоя сървис, е супер тъпо всеки път да ти се гаси бавно приемника, само защото проверява за ъпдейт.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Varna
    Мнения
    236
    #198

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    От различни форуми и от последните фирмуери излиза че:

    STRONG SRT 8101, 8102, 8105, 8106, Prima V - 400@Mhz (ALI M3601)
    STRONG SRT 8112, 8113, 8115, Prima VI - 594@Mhz (ALI M3801)
    Not Only TV (LV6TBOXHDA1) - 594@Mhz (ALI M3801)
    Not Only TV (LV6TMPVR4A) - 400@Mhz (Mstar MSD7828) [Може и да е повече от 400 понеже по-малкия му брат MSD7818 работи на 400 Mhz]

    Или поне на толкова трябва да са клокнати понеже ги има в други сет топ боксове със същите честоти.

    Това е надявам се да е полезно
    Този пост е редактиран от augata; 20-09-13 в 13:42.
    hristoslav2 одобрява това.

  5. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #199

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Полезно е , но за баба и дядо на село и за тези с ваучерите - едва ли . Никой не си купува приемник по избор на чипа , поставен в него , а и консултантите едва ли имат представа от това . Хората се интересуват от телевизията , а не от мултимедията , която си е предимство , но и главоболие .
    Този пост е редактиран от logic; 20-09-13 в 14:08.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Varna
    Мнения
    236
    #200

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Е аз си го купувам по чипа. Който както намери за добре.

  7. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #201

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Явно доста си се потрудил предварително откъм инфо , защото като гледам колко модели се продават , все клонинги на нещо , но няма никакво инфо за тях освен стандартното , пък камо ли софтуер , ако ти потрябва .

    Но по същество . Сподели , ако имаш желание , какво си имаш и как работи - предимно за телевизия , интересувам се понеже си от Варна .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #202

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Възможно е да греша, но не зависи ли от мощността на чипа, колко бързо ще ми смени канала - основното действие което извършва човек и което би го дразнило ако става бавно?

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Varna
    Мнения
    236
    #203

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Ами аз имам Strong 8115 за 49лв и засега съм доволен все пак за тези пари чудеса не могат да се очакват.
    Иначе мога да ги подредя така лично мое мнение:
    1. Strong/Ferguson Ariva
    2. Not only tv
    3. Synaps THD-2857

    За тези клонинги които говориш не мога да дам оценка защото не съм сигурен дали използват същите процесори или по-слаби такива

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #204

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Много полезна информация!
    Аз само подозирах, че Not Only е с М3801. Даже мислех да го взема за роднина, но в Практикер бяха свършили и купих SRT 8115.
    Останалите не са клонинги, а просто ползват базовите възможности на чипа, без допълнителни доработки. Само Ariva T650i е с по-различно и богато меню. Различават се и по тунерите.

    Strong SRT 8113 (сигурно и останалите) поддържат както UTF-8, така и ANSI (CP1251) кодировка на субтитрите.


    Днес много набързо тествах плеера Ariva T650iс последния FW 1.00B7.
    Машинката си заслужава парите като изработка и възможности.
    Чете доста формати на sub - както SRT, така и SUB, каквито STRONG не разпознават! Има 5 шрифта на субтитрите, като не можах да преценя колко е удобен най-големия, защото ТВ-то беше 42". Аз съм свикнал с по-малък диагонал, а и в магазина имаше доста клиенти и нямаше време да броя символите на ред.
    Шрифтовете са Bold и са без окантовка, за съжаление. Но за сметка на това в менюто за субтитри има още една позиция - прозрачност на фона с няколко нива. 80% е ОК.
    Недостатък - не чете ANSI (CP1251) кодировка на субтитрите, а само UTF-8. Трябва да се прекодират.
    hristoslav2, jonov и denyo харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #205

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    предстои ми избор кой според вас да избера 8113 или 8115 ? засега везните клонят към 8113

  13. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #206

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Няма голяма разлика ( 8115 го водят по-нов модел ) , но 8113 има антена в кутията , но ако нямаш покритие откъм сигнал , не върши работа .

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #207

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от imegogo Виж публикацията
    предстои ми избор кой според вас да избера 8113 или 8115 ? засега везните клонят към 8113
    Към какъв телевизор ще го свързваш? С какви входове е?

    Погледни първи и втори пост.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #208

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Към какъв телевизор ще го свързваш? С какви входове е?

    Погледни първи и втори пост.
    има скарт и чинчове

  17. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #209

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Модерна работа . Няма голямо значение марката , модела е важен .Избора е огромен , но зависи от къде ще пазаруваш и интересуват ли те екстрите - примерно като медиен плеър . Стронг поне си имат приличен сайт и вдъхват известно доверие .Също така и Ariva T650i е добър , има сайт , поддръжка и е 57 лв в магазините за сат.техника .

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Bourgas, Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    8
    #210

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Привет на всички!
    Имам огромна нужда от съвет...Спряхме се на този "китаец", но ни трябва малко информация, относно функциите и надеждността му. Искаме освен цифров декодер да го ползваме и като "компютър" от време на време, да може да възпроизвежда филми и музика от флашка, да може към него да се свържат евентуално допълнителни тонколони...ще сме много благодарни, ако някой откликне и даде мнението си! Имаме нужда от помощ, наистина...
    Поздрави и предварително ви благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 46 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5217
    Последно: 03-05-24, 20:39
  2. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  3. Strong / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 19-03-24, 11:10
  4. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе