Страница 11 от 33 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 482

Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #151

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    изключих, пак е същото
    няма ли някакъв филтър за тези шумове, който може да сложа допълнително?
    ако извадя видео през s-video изхода дали отново ще е същото?

  2.  
     
  3. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #152

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Паразитни шумове се появяват понякога от лош кабел. Опитай с друг.

  4. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #153

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Понеже имам два сендера на 2,4GHz и точно там където е ДВДто все още нямам телевизор си мислех, че шумовете са само от плеъра. Вързан с кабел за телевизор работи нормално, но през сендера има гореописаните смущения в звука и то на трите приемника т.е. явно смущенията започват още на входа на сендера Преди него на същото място работеше ДВД Mustek и никога не е имало подобно нещо. Този плеър излъчва какво ли не отзад. Смущава дори кабелната
    Все пак ако някой може да ми помогне с идеи как да избегна досадното бръмчене ще съм му благодарен.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    7
    #154

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Пробвай с фарадеев кафез. Тоест да го екранираш с алуминиево фолио.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    3
    #155

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Здравейте на всички, и аз да кажа какъв проблем изникна при моя Елит ПВ 400юсби.
    зна4и: записах си на 2 двд-ра целия 5-ти сезон на 24 сериала в ДИВХ формат и проблема е ,че субтитрите излизат много долу на екрана и се чете само 1-вия ред останалите редове не се виждат има ли ниякой такъв проблем и може ли да се оправи това ?
    Благодаря.

  7. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #156

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от garabed
    Пробвай с фарадеев кафез. Тоест да го екранираш с алуминиево фолио.
    това сериозно ли е?
    кое да екранирам, цялият ДВД плеър или кабел?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    1
    #157

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Имам следнят проблем с този така наречен девайс! Както си гледам някое филмче, например Prison Brak сериалчето и на телевизора ми се появява следното: --7 и DVD-то директо прескача на седмият фаил записан на диска.Все едно че натискам цифрата 7 от дистанционното.Пробвах да извадя батериите и да гледам без дистанционно ама "швепс".Флашнах го и с ъпдейта от сайта ама пак "швепс".Та питането ми е следното: Има ли някои идея как се отстранява тоя проблем?!

  10. TODD_BG
    Guest
    #158

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от An0nim0uS
    Имам следнят проблем с този така наречен девайс! Както си гледам някое филмче, например Prison Brak сериалчето и на телевизора ми се появява следното: --7 и DVD-то директо прескача на седмият фаил записан на диска.Все едно че натискам цифрата 7 от дистанционното.Пробвах да извадя батериите и да гледам без дистанционно ама "швепс".Флашнах го и с ъпдейта от сайта ама пак "швепс".Та питането ми е следното: Има ли някои идея как се отстранява тоя проблем?!
    Аз също имам същия проблем в началото си мислех че е в моя плеар но се оказа че на всички плеари до сега които съм тествал независимо дали са 400USB или 400USBL го имат същия проблем и с флашването пак не се оправя. До сега съм пробвал 6 различни плеара. Явно е някакъв бъг в софтуера които трябва да се отстрани от самите ELITE ама кога ще стане един господ знае. Аз вече 6 месеца чакам. Аз го решех по следния начин не слагам повече от 6 файла на диск обаче е гадно когато се случи като гледам ДВД тогава директно отива на 7 сцена и пак трябва да търся до каде съм стигнал с филма.

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    7
    #159

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от ccc
    това сериозно ли е?
    кое да екранирам, цялият ДВД плеър или кабел?
    Да. Опитай първо с кабелите, обвиваш ги с алуминиево фолио и после заземяваш фолиото. Като заземител може да ползваш тръби на парно, вода и тн.

  12. Junior Member Аватара на ironick
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    12
    #160

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Здравейте!
    Въпросът ми е както към хората с повече опит, които пишат в този форум, така и към някой от Elite Support, които също видях, че пишат тук.
    Имам същият Elite PV-400USB. При ползване на USB входа му, включвам външно HDD 2,5" Samsung на 5400 с USB 2.0, целият си е примари, форматиран под FAT32.
    От всички филми които пробвах от харда, дори един не тръгна без да накъсва от време на време (накъсват периодично.. през около 5 секунди, без пропуск).
    Да! Пробвах различно кодирани филми.
    Да! И на divX и на Xvid и с AC3 и без.
    Пробвах и ъпдейтите както от сайта на Elite, така и тези от abv-то... НИЩО!
    Забелязах, че точно в момента на задържането на картината, светодиода на HDD-то премигва, което според мен означава, че точно в този момент има обръщение към него за поредната порция инфо.
    Четох някъде напред в тази тема, че е въпрос на буфер и трансфер, но само толкоз.
    Има ли вариант за разрешаването на този меко казано неприятен проблем.. независимо по софтуерен или хардуерен начин. Няма ли вариант да се оправи трансфера да не е на такива зле застъпващи се порции, а да е по-плавен?
    Ще съм много благодарен, ако някой ми посочи конкретно разрешение на проблема.
    Също така, при четене през USB входа не показва целите имена на файловете.. . мноого досадно!

    Ясно е, че след като самият хард диск струва примерно двойно по-скъпо от dvd плеъра, не може да очакваме чудеса, но е нормално след като плеъра има USB вход, то той да функционира пълноценно.

    Ще съм много благодарен, ако някой от тук пишещите и четящите драсне два реда и каже справил ли се е с такъв проблем, въобще има ли го при него и въобще разрешим ли е.

    Ще съм благодарен и ако някой ми препоръча друг плеър, който въобще не насича при четене от външно HDD!

    Благодаря предварително!

  13. TODD_BG
    Guest
    #161

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от ironick
    Здравейте!
    Въпросът ми е както към хората с повече опит, които пишат в този форум, така и към някой от Elite Support, които също видях, че пишат тук.
    Имам същият Elite PV-400USB. При ползване на USB входа му, включвам външно HDD 2,5" Samsung на 5400 с USB 2.0, целият си е примари, форматиран под FAT32.
    От всички филми които пробвах от харда, дори един не тръгна без да накъсва от време на време (накъсват периодично.. през около 5 секунди, без пропуск).
    Да! Пробвах различно кодирани филми.
    Да! И на divX и на Xvid* и с AC3 и без.
    Пробвах и ъпдейтите както от сайта на Elite, така и тези от abv-то... НИЩО!
    Забелязах, че точно в момента на задържането на картината, светодиода на HDD-то премигва, което според мен означава, че точно в този момент има обръщение към него за поредната порция инфо.
    Четох някъде напред в тази тема, че е въпрос на буфер и трансфер, но само толкоз.
    Има ли вариант за разрешаването на този меко казано неприятен проблем.. независимо по софтуерен или хардуерен начин. Няма ли вариант да се оправи трансфера да не е на такива зле застъпващи се порции, а да е по-плавен?
    Ще съм много благодарен, ако някой ми посочи конкретно разрешение на проблема.
    Също така, при четене през USB входа не показва целите имена на файловете.. . мноого досадно!

    Ясно е, че след като самият хард диск струва примерно двойно по-скъпо от dvd плеъра, не може да очакваме чудеса, но е нормално след като плеъра има USB вход, то той да функционира пълноценно.

    Ще съм много благодарен, ако някой от тук пишещите и четящите драсне два реда и каже справил ли се е с такъв проблем, въобще има ли го при него и въобще разрешим ли е.

    Ще съм благодарен и ако някой ми препоръча друг плеър, който въобще не насича при четене от външно HDD!

    Благодаря предварително!
    Аз имам същия хардиск (моя е 80 GB) с чекмеже на Конион и нямам такъв проблем с насичане по време на филма явно нещо при тебе е проблема. Може да е от чекмежето. Иначе имената наистина не ги дава пълни но ако не се лъжа някъде из форума бяха писали че това е нормално когато се показват файловете през USB-то.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #162

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Това ДВД чете ли двуслойни дискове, специално DL Recordable?

  16. TODD_BG
    Guest
    #163

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от dedo pop
    Това ДВД чете ли двуслойни дискове, специално DL Recordable?
    ДА.

  17. Junior Member Аватара на ironick
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    12
    #164

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от TODD_BG
    Аз имам същия хардиск (моя е 80 GB) с чекмеже на Конион и нямам такъв проблем с насичане по време на филма явно нещо при тебе е проблема. Може да е от чекмежето. Иначе имената наистина не ги дава пълни но ако не се лъжа някъде из форума бяха писали че това е нормално когато се показват файловете през USB-то.
    Моят хард диск също е 80 GB!
    Кутията ми на хард диска няма отделно захранване и харддиска се захранва през самото USB! Да не би от там да идва проблема? Макар че вързан към ПС-то през USB, няма никакъв проблем да се гледат филми от този диск.. без никакво насичане. Тъй че според мен проблема не е в диска и кутията му, а кофти протичащия трансфер, когато е вързан към двд-то...

  18. TODD_BG
    Guest
    #165

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от ironick
    Моят хард диск също е 80 GB!
    Кутията ми на хард диска няма отделно захранване и харддиска се захранва през самото USB! Да не би от там да идва проблема? Макар че вързан към ПС-то през USB, няма никакъв проблем да се гледат филми от този диск.. без никакво насичане. Тъй че според мен проблема не е в диска и кутията му, а кофти протичащия трансфер, когато е вързан към двд-то...
    Моето чекмеже е с две USB-та едното е резервно и по него само тече ток. И служи ако има недостик на ток. Но на самия плеър го закачам само с едното (той плеъра и без друго няма две и както ти казах нямам никъкъв проблем с гледането на филми. При мен хардиска е разцепен на два дяла един 10 GB FAT32 примари и един 70 GB NTFS ехтендет. Може и от това да идва разликата незнам. Пробвай. Успех.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 33 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение
    От soon във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 23
    Последно: 03-08-09, 22:17
  2. DVD ПЛЕЙЪР ELITE PV 400USB, ELITE PV 4000USB или NEO DVD-R45USB HD
    От stancho_75 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 11
    Последно: 27-02-08, 08:03
  3. сравняване на двата най добри DIVX playera{Elite PV-400USB ели DV-1000HD-new}
    От bigbanny във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 12-02-07, 23:12
  4. Elite PV-366x - проблеми
    От Kido във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-06, 12:56
  5. Мнение за новия модел DVD Elite PV-400USB
    От naskonr във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 18-09-05, 18:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе