Страница 12 от 33 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 482

Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    16
    #166

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от uBo
    Здравейте
    От 3 месеца имам въпросното DVD ELITE PV-400 USB обаче има гаден проблем.
    Изрязва от картината. Телевизора е 32" широкоекране. Отрязва от всички странаи (горе, доло, ляво и дясно). Някой ако ако знае как да го оправя това ще съм благодарен ако каже как да го оправя. Субтитрите се виждат добре и няма значение дали пускам DVD, DivX или XviD винаги изрязва.
    Благодаря предварително.
    някои знае ли как да се оправи това което прави отрязването при мен го прави на 29" 100hz и незнам защо това е сащото като да направиш на bsplayer разширение на екрана само че dvd-то прави нещо като zoom и реже филмите отгоре и отдолу

  2.  
     
  3. TODD_BG
    Guest
    #167

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    За 32 инчовия промени настроиката TV DISPLAY на 16:9. А за 29 инчовия на 4:3 LETTERBOX. Сега би трябвало да нямате проблеми.*

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    16
    #168

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    пробвах какво ли не сега ще го update-на и ще видим и да питам не може ли да напраят firmware с размера на старите субтри само че с новите че да ги реже тоест да не излизат изван екрана?

    иначе dvd-то си е супер аз днес се наканих и си го взех и сам гледал всичо един филм от usb-2gb. и нямаше проблеми толкова настроики на аудио и видео до сега не бях виждал направо останах смаян какво ли няма тоест всичко си има

    сега ще запиша 2 dvd-та с филми да видим дали ще увеличава образа.

    mod edit badr
    Не пускай последователни постове.Използвай бутона "промени" за да добавиш текст в последия си пост

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    16
    #169

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    нищо не става update-нах му софтоера и пак е сащото реже отстрани филмите не е много но е доста според мен по добре ще е ако не го прави въобще сега ще го пробвам на друг телевизор и ако не стане ще ходя да го вращам в метро че моето е usbl модела.

  6. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #170

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    В elitedvd@abv.bg с парола 123456 в папка ELITE DTS вече са качени фирмуеарите с отключен DTS през аналоговите изходи на моделите 366, 371, 399, 399, 400 от PROTEL. Файла за 400 модела е имидж правен от мен и е готов за запис на CD той става както за модела 400USB така и за 400USBL (последното съм го пробвал лично).

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #171

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от TODD
    В elitedvd@abv.bg с парола 123456 в папка ELITE DTS вече са качени фирмуеарите с отключен DTS през аналоговите изходи на моделите 366, 371, 399, 399, 400 от PROTEL. Файла за 400 модела е имидж правен от мен и е готов за запис на CD той става както за модела 400USB така и за 400USBL (последното съм го пробвал лично).
    чудесно и браво!

    отивам да го пробвам!

    малко по-късно//

    бре! пуска DTS звуци - при мен през скарта към тв-то!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    6
    #172

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    ДТС-а е отключен! Да сте живи и здрави момчета! На ElitePV-400USBL, пусна звук през скарта към телевизора. Много съм доволен! Сега ще отложа купуването на скъп ресивер с ДТС-декодер за по-добри времена. А дали някой няма да качи и декодер за NeroDigital, че то май само това остана косур на туй чудесен ДВД? Е и резолюцийте над 720/576, но то си е "вродено"... То досега май само KiSS са пуснали ДВД с висока резолюция или аз не чета достатъчно.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    27
    #173

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Имам ElitePV-400USB от около 8 месеца и като цяло съм доволен. Понякога, обаче, ако филмът е на два файла, когато плейърът мине автоматично на втория файл, субтитрите спират да се показват, въпреки,файлът на субтитрите е коректен отвсякъде.
    Няколко пъти ми се случва да накъсва филма: показва 2-3 сек интервали през 10-20 сек. При последният филм, когато това стана GSpot показа следното:

    Stream type and AV interlieve
    Type OpenDML AVI AIMR 1.00
    1 vid frame (42 ms) Split: Yes

    xvid
    640x256 (2.50:1) [=5:2]
    1219 kb/s
    23.976
    0.310 bits/pixel
    Някой има ли идея как да се справя с тези два проблема ? Благодаря предварително

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #174

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от joe2376
    Имам ElitePV-400USB от около 8 месеца и като цяло съм доволен. Понякога, обаче, ако филмът е на два файла, когато плейърът мине автоматично на втория файл, субтитрите спират да се показват, въпреки,файлът на субтитрите е коректен отвсякъде.
    Няколко пъти ми се случва да накъсва филма: показва 2-3 сек интервали през 10-20 сек. При последният филм, когато това стана GSpot показа следното:

    Stream type and AV interlieve
    Type OpenDML AVI AIMR 1.00
    1 vid frame (42 ms) Split: Yes

    xvid
    640x256 (2.50:1) [=5:2]
    1219 kb/s
    23.976
    0.310 bits/pixel
    Някой има ли идея как да се справя с тези два проблема ? Благодаря предварително
    това винаги ли се получава?
    аз никога не съм имал такъв проблем - дори да са записани примерно 10 серии със субтитри на едно двд...(записани обаче наведнъж!)
    доста често коригирам субтитрите със Subtitle Workshop (въпреки, че напоследъс се крашва постоянно, май поради някаква несъвместимост с най-новия кодек, който съм качил...)

    понякога ми се случва субтитри да започнат да се разминават от говора, но като превъртя филма на бързи обороти малко назад и после го върна, се оправя синхронизацията....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    27
    #175

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    @hihimor
    рядко е, но имам чувството , че зачестява. Това което прави впечатление е , че в случайте които субтитрите изчезват, когато започва вторият файл се чува кратък beep сигнал от колоните.
    Иначе записвам всички файлове наведнъж на ДВД-то, но ползвам rewritable media. Дисковете са Verbatim, но са презаписвани 10-15 пъти. Не вярвам да са се скапали.
    Някаква идея защо видеото прекъсва, да не би параметрите на кодиране да са несъвместими с dvd устройството

  13. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #176

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от joe2376
    Понякога, обаче, ако филмът е на два файла, когато плейърът мине автоматично на втория файл, субтитрите спират да се показват, въпреки,файлът на субтитрите е коректен отвсякъде.
    Няколко пъти ми се случва да накъсва филма: показва 2-3 сек интервали през 10-20 сек.
    За субтитрите: плеъра ги разбира като втора версия. Пробвай когато ти изчезнат на втория диск да натиснеш бутона на дистанционното за субтитрите. Това се получава когато имаш много големи имена. Просто плеъра когато стартира втория диск след като е свършил първия пуска субтитрите на първия а не на втория. Това се оправя като направиш погоре описаното то даже ти исписва че има 2 файла със субтитри. Другия начин е да смалиш името на филма и да махнеш всички препинателни знаци точки и тем подобни пак от името на филма.
    За накъсването: На мен също ми го прави както на 400USB така и на 400USBL (не е от времето от което го ползваш при мен единия плеър е на 9 а другия на 4 месеца) предимно при мен се случва в края на филма когато почнат натписите. Предполагам че е от голямата компресия на филма в края но не съм сигорен. А и да ти кажа се случва доста рядко. Аз до сега от около 600 филма пуснати на плеърите ми се е случвало най-много 10-15 филма. И смятам че не е болка за омиране се пак кой-гледа надписите. Относно шума до момента ми се е случвало да го чуя на един филм в началото но това се получаваше на всички плеъри на който съм го пробвал (се марки Елит . Дано съм ти помогнал.

  14.  
     
  15. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #177

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    В папката за DTS версията на Елит вече има и PV-400USB-secondshoe-v2 DTS.nrg
    промените които е дал разработчика на този фирмуеар са:
    "Promeni spriamo originala:

    v2
    1. Shrifta e smenen s shrift RDK.
    2. Novi kartinki za iconite i butonite."

    Скриин шот как изглеждат с този фирмуеар субтитрите и иконите може дабъдат видяни в папка PV-400USB-secondshoe-v2

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    27
    #178

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Аз все още карам с оригиналният фирмуеар, тъй като според мен оригиналният шрифт на субтитрите ми се струва приемлив, но след съобщенията за отключен ДТС, се изкушавам и аз да направя update.
    И тъй като това е процедура, която крие известен (макар и минимален) риск, ми се ще да прочета детайлни инструкции, как това да бъде направено.
    За съжаление на http://elitefan.hit.bg/NEW/NEW.htm и http://www.elite.bg/ не намерих никакви инструкции
    Pls HELP
    10X педварително

  17. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #179

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от joe2376
    Аз все още карам с оригиналният фирмуеар, тъй като според мен оригиналният шрифт на субтитрите ми се струва приемлив, но след съобщенията за отключен ДТС, се изкушавам и аз да направя update.
    И тъй като това е процедура, която крие известен (макар и минимален) риск, ми се ще да прочета детайлни инструкции, как това да бъде направено.
    За съжаление на http://elitefan.hit.bg/NEW/NEW.htm и http://www.elite.bg/ не намерих никакви инструкции
    Pls HELP
    10X педварително
    По детайлно от това http://www.elite.bg/asp/DivXInstr1.htm здраве му кажи.

    EDIT: За тези които не са разбрали потребителското ми име тук TODD_BG вече не го ползвам а ползвам сегашното TODD така че ако някой иска да ми пише лично съобщение да го прави на последното. (Преди две години името беше заето за разлика от сега )

  18. cho
    cho е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    5
    #180

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Някой може ли да ми изпрати последния ъпдейт за pv-400USB с DTS че на elitedvd@abv.bg всичко е изтрито?
    Много благодаря.

    tcfx44@hotmail.com

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 33 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение
    От soon във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 23
    Последно: 03-08-09, 22:17
  2. DVD ПЛЕЙЪР ELITE PV 400USB, ELITE PV 4000USB или NEO DVD-R45USB HD
    От stancho_75 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 11
    Последно: 27-02-08, 08:03
  3. сравняване на двата най добри DIVX playera{Elite PV-400USB ели DV-1000HD-new}
    От bigbanny във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 12-02-07, 23:12
  4. Elite PV-366x - проблеми
    От Kido във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-06, 12:56
  5. Мнение за новия модел DVD Elite PV-400USB
    От naskonr във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 18-09-05, 18:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе