Страница 18 от 33 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 482

Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #256

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от kuzmanovr
    И една новина - пуснали са нов модел който поддържа и висока разделителна способност, цената е около 120 лв.
    Забрави да ти прочете филми с висока резолюция.Тези дни гледах няколко модела плеъри с HDMI и се оказа че всичко е бош лаф дори и момчетата в магазините за такава техника си го казват .Доколкото съм разбрал плеърите плейващи високи резолюции са от 500лв нагоре.Всичко друго е рекламен трик - така е и за ELITE и за LG,Pioneer,Panasonic.......и т.н.
    Нито един от моделите които в момента се продават и носят логото HDMI не прочете и един видео файл с резолюция по-голямя от 720/576 от 2-та диска които носех и то с различни формати видео

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    2
    #257

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Здравейте, въпреки че вапроса ми от чисти е засяган няколко пъти в темата аз все пак ще го задам с надеждата да получа по-пълна и конкретна информация. Та вапроса ми е: има ли начин DVD с MTK да възпроизвежда DivX с по-голяма резулюция от720/576, примерно 800/336 и ако не защо, и не може ли да се направи нещо по вапроса. Че имам един куп с филми които са WAF релис и не могат да се гледат от познатите ми с Elite, а единия има NEO DVD-HT335DIVX на който излиза видеото но в дясно има зелена лента която понякога при движещ се обект в картината от дясно на ляво разтегля зелената лента. Абе не става за гледане. Та дайте малко компетентно мнение.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #258

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от steste
    Здравейте, въпреки че вапроса ми от чисти е засяган няколко пъти в темата аз все пак ще го задам с надеждата да получа по-пълна и конкретна информация. Та вапроса ми е: има ли начин DVD с MTK да възпроизвежда DivX с по-голяма резулюция от720/576, примерно 800/336 и ако не защо, и не може ли да се направи нещо по вапроса. Че имам един куп с филми които са WAF релис и не могат да се гледат от познатите ми с Elite, а единия има NEO DVD-HT335DIVX на който излиза видеото но в дясно има зелена лента която понякога при движещ се обект в картината от дясно на ляво разтегля зелената лента. Абе не става за гледане. Та дайте малко компетентно мнение.
    Не, не може да възпоизвежда видео с резолюция по-голяма от 720х576 поради същата причина и заради която грамофона на баба ми не може. Защото не е замислян да може.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    42
    #259

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Да...особено през последните 2-3 месеци и аз имам страхотни проблеми с гледането на някои Xvid кодирани филми на Елита
    и това няма нищо общо с резолюцията защото прави проблеми и на файлове с рез 300-400 р ... процентно От около 20 свалени Xvid файла -тръгват 3-4 което е направо трагично Става дума за това че със започването на такъв филм - картината започва да играе нагоре-надолу много неприятно и дори като спреш филма и се върне на екранното си меню -продължава да трепти, проблема се оправя само с нов старт на DVD плеъра Така прави и на цялата поредица на BBC Дивото бъдеще след 5млн. години - 5те серии и продължението след 100млн. години и на игр.филм за Световния търговски център и още един куп, а тази вечер отново се ядосах на елита заради остарелия вече - Търсенето на Немо с БГаудио - филмът тръгва за разлика от по-горните но започва да губи кадри и на 2-3 минута вече чуваш само звука , а виждаш само слайдшоу от отделни кадри - това са 2 файла по 700мб
    *** VIDEO INFO ***
    Input Type : XVID
    Input Size : 576 x 320
    Output Type : YUY2
    Output Size : 576 x 320
    FrameRate(Frame/sec) : 0.00 (25.00)

    *** AUDIO INFO ***
    SampleRate(Sample/sec) : 48000
    BitRate(Bit/sample) : 16
    Channels : 2
    KBitRate(KBit/sec) : 192
    Така че смятам че и slevin правилно е забелязал по-горе, не всичко е от грешна резолюция, явно е от Xvid версията на кодека която е използвата в Елита е или много стара или бъгава и рипването на новите неща с по-новите версии на кодека води понякога до абсолютна негледаемост
    Само да добавя че Елита е сравнително нов -от септември 2006 и веднага му смених фърмуера с излезлия на Secondshoe с отключения DTS
    а това е инфото му
    Ето и инфото:
    Ver 05.00.05.07
    Subver 08.04.00.18
    8032 05.00.05.07
    Servo 07.11.00.00
    Risk 05.00.05.07
    Display 03.03.02.33
    Reg. code 0
    В заключение мога да кажа че поради гореизложените факти съм доста разочарован от модела , все пак напоследък все повече филми излизат с XVid копиране, а Eлита чете избирателно от тях и реално всичко пак си гледам на TFTто и компа, така че ако някой си търси сега нека се позамисли малко дали би му вършил реално работа този модел...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    119
    #260

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Аз пък не съм срещал подобни проблеми с мойто ЕЛИТ-че. И аз септември-октомври 2006 г. си го купих. За сега си върви добре

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    2
    #261

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Не, не може да възпоизвежда видео с резолюция по-голяма от 720х576 поради същата причина и заради която грамофона на баба ми не може. Защото не е замислян да може.
    Благодаря ти за изключително изчерпателния и любезен отговор!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2
    #262

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от vaskesbg
    Виж си аудио настроиките
    Оказа се, че за да се чува звука е достатъчно от менюто да се спре централната колона и тогава проблема отпада. Информацията е от консултантите в магазина на елит, проверих я вярно е.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    20
    #263

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    След флашване ми се скрива наполвина единия ред субтитри.Пробвах с версията с дтс и други и не се оправя. Сложих оригинален софт от сайта същата работа.

  11. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #264

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Настрой да е на PAL ,а не на AUTO

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    20
    #265

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Не беше от пал дадох му фабрични настройки след поредното флашване и са оправи накрая.Благодаря все пак.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    7
    #266

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Помогнете ми да си намеря опитка + лоудър за DVD ELIT PV-400USB. Модела на оптиката е KHM-310 - което според ЕЛИТ трябва да е SONY. Някой има ли идея дали може директно да се замени със оптика+лоудър от някой от другите модели на ЕЛИТ, които уж са със SANYO ?

    Евентуално търся и само лоудър съвместим с този модел ... гледам, че по фирмите се предлага оптиката KHM-310 ...общо взето по сервизи и фирми не се предлага ...ще съм благодарен, ако някой има карантии от такъв плеър с издухана електроника напр. да съдейства ...

  14.  
     
  15. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #267

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Пробвай в сервиз на ЕЛИТ,АКО ИЗЛИЗА СКЪПО ПО-ДОБРЕ СИ КУПИ НОВО ДВД

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    1
    #268

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Здравейте,имам ELITE 400 USB от една година и работи добре.Въпросът ми е има ли ъпдейт nero digital за този модел ?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #269

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Аз също съм с модел ELITE 400 USBL и съм мн доволен за сега. Имам само един въпрос - дали този модел чете двуслойни ДВД-та?

  18. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #270

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от Barbarian X
    Аз също съм с модел ELITE 400 USBL и съм мн доволен за сега. Имам само един въпрос - дали този модел чете двуслойни ДВД-та?
    Да чете двуслойни DVD-та.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 33 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение
    От soon във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 23
    Последно: 03-08-09, 22:17
  2. DVD ПЛЕЙЪР ELITE PV 400USB, ELITE PV 4000USB или NEO DVD-R45USB HD
    От stancho_75 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 11
    Последно: 27-02-08, 08:03
  3. сравняване на двата най добри DIVX playera{Elite PV-400USB ели DV-1000HD-new}
    От bigbanny във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 12-02-07, 23:12
  4. Elite PV-366x - проблеми
    От Kido във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-06, 12:56
  5. Мнение за новия модел DVD Elite PV-400USB
    От naskonr във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 18-09-05, 18:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе