Страница 19 от 33 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 482

Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    1
    #271

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Имам проблем с Elite PV-400USB -Гледам го на NTSC и субитрите на долния ред не се четат т.е.
    при два реда субтитри долния не се чете и при един ред също. Телевизора е Samsung Plazma
    Моля за съвет как да повдигна субтитрите.От Samsung представителя ми отговори , че може да се регулира само от DVD- то
    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    54
    #272

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    мдам. и при мен е така понякога.виновно си е ДВД-то
    нормален ДВД филм няма проблем.. но с дивексите.. май зависи от размера, по точно съотношението. не съм правил експерименти , но мисля от това зависи, и май често се случва със широкоекранните филми от рода на 16:9 . представа си нямам как решава да постави субтитрите.
    единствено ако не ни мързи.... може да си водим записки кои филми със каква резолюция и тип субтитри се показват наполовина.
    ето например :
    300.2006.DVDRiP - 688 х 272 ( AR: 2,39 ) х 23.98

  4. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #273

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Настройте си плеъра на PAL и няма да имате проблеми аз също гледам в 16:9 и всичко се вижда. Проблема ви е във въпросната настройка.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    54
    #274

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    хм.. сложих ПАЛ на ТВ-то и се оправи, но стана черно бяло
    ps
    сложих RGB на плейъра и ПАЛ на ТВ-то. образа и цвета се оправиха, и с малка настройка на позицията на ТВ-то оправих вертикала.. и стана.
    макар че под филма/субтитрите няма как да не остане малка ивица.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    11
    #275

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Здравейте, аз също се сдобих с такава машина, но когато гледам DivX субтитрите са много малки. Кажете как да го оправя? Четох нагоре че някакъв софтуер трябвало да се сложи, ама никой неказюва откъде да го изтегля.Чакам имейл от съпорта на Елит...
    Моля за помощ
    10х

  7. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #276

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от nasopicaso
    Здравейте, аз също се сдобих с такава машина, но когато гледам DivX субтитрите са много малки. Кажете как да го оправя? Четох нагоре че някакъв софтуер трябвало да се сложи, ама никой неказюва откъде да го изтегля.Чакам имейл от съпорта на Елит...
    Моля за помощ
    10х
    #пост 169
    В elitedvd@abv.bg с парола 123456 в чекмедже в папка ELITE DTS вече са качени фирмуеарите с отключен DTS през аналоговите изходи на моделите 366, 371, 399, 399, 400 от PROTEL. Файла за 400 модела е имидж и е готов за запис на CD той става както за модела 400USB така и за 400USBL.

    Ех, няма кой да чете ...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    11
    #277

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Аз прочетох това, един приятел ми даде този имейл, обаче се чудя дали няма нещо да оплескам. Искаш да кажеш че само качвам имиджа, пуискма го на ДВД следвам команди и готово.Така ли? Кой точно да изтегля, понеже видях няколко или няма значение ??
    Понеже виждам "400.nrg" " 400.BIN"; "PV-400USB-secondshoe-v2 DTS.nrg"; кой точно файл да изтегля и да инсталирам?

  10. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #278

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от nasopicaso
    Аз прочетох това, един приятел ми даде този имейл, обаче се чудя дали няма нещо да оплескам. Искаш да кажеш че само качвам имиджа, пуискма го на ДВД следвам команди и готово.Така ли? Кой точно да изтегля, понеже видях няколко или няма значение ??
    Понеже виждам "400.nrg" " 400.BIN"; "PV-400USB-secondshoe-v2 DTS.nrg"; кой точно файл да изтегля и да инсталирам?
    Изтегляш PV-400USB-secondshoe-v2 DTS.nrg и го записваш на CD-R или CD-RW със заваряне на сесията и пускаш диска в ДВД-то или следваш инструкцията:

    Стъпка 1: Изтеглете необходимият файл за UPDATE
    Пример:
    - 371X.NRG <http://www.elite.bg/../Download/PV37...X_outline.ISO>

    Стъпка 2: С предпочитаната от Вас програма за записване на CD-R/CD-RW прехвърлете съответния файл на празна подложка (CD-R ili CD-RW). !!! Използвайте опцията запис на CD от файл
    (burn CD from file / burn image / ...) !!!
    След записа трябва да получите CD с етикет (lable) ELITEMTK и единствен файл в него с име 371.BIN (Съответно - 377.BIN, 388.BIN, 399.BIN, 400.BIN, 790.BIN, 793.BIN, 800.BIN, 801.BIN).

    ВАЖНО!!!
    При ъпдейт на всички Плейъри и системи за Домашно Кино закупени преди 01.10.2005 , с начален екран:

    (PV-370X, PV-371X, PV-377X, PV-388X, PV-399X, DHT-790X) трябва да се преименува файла на MTK.BIN
    и етикет (lable) MEDIATEK.


    След този ъпдейт началният екран се сменя с нов:

    При желание за последващ ъпдейт вече може да се използват новите имена на моделите - 370.NRG, 371.NRG, 377.NRG, 388.NRG, 399.NRG, 400.NRG, 790.NRG, 793.NRG, 800.NRG, 801.NRG
    и етикет (lable) ELITEMTK

    Стъпка 3: Поставете диска в DivX плеъра.

    Стъпка 4: След затварянето на CD лоудъра, системата ще разпознае автоматично диска и на черен екран ще излезе съобщение:

    UPGRADE FILE DETECTED

    UPGRADE ?
    PRESS PLAY TO START

    съобщаващо, че е открит файл с ъпдейт и системата очаква потвърждение за неговото стартиране.

    Стъпка 5: Натиснете бутона PLAY () за да стартирате процедурата.

    Стъпка 6: Изчакайте да приключи процедурата изцяло. След кратко четене, системата ще изведе съобщение:

    UPGRADE FILE DETECTED

    UPGRADE ?
    PRESS PLAY TO START
    COPPING

    последваноот

    UPGRADE FILE DETECTED

    UPGRADE ?
    PRESS PLAY TO START
    UPGRADING

    след което ще се отвори лоудъра със диска и ще започне да записва новия софтуер. Докато е отворен лоудъра извадете диска с ъпдейта без да затваряте лоудъра или натискате някой от бутоните на панела или от дистанционното управление. След приключване на процедурата, траеща около 1-2 минути, системата ще изобрази логото на екрана и автоматично ще прибере поставката за диска. Системата е готова за нормална употреба!

    Успех !

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    11
    #279

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Нещо не се получи, опитва се да даде черен екран, но спира. Какъв ли е проблема, правя всичко както си го описал...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    71
    #280

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от nasopicaso
    Нещо не се получи, опитва се да даде черен екран, но спира. Какъв ли е проблема, правя всичко както си го описал...
    Ако скоро си си купил този плеер, случайно да не би да е с име: Elite PV-400USB NEW ?
    Струва ми се, че не е с МТК чип, но може и да греша...
    В моят град също се появи този Елит за ~ 79лв.

  13. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #281

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от nasopicaso
    Нещо не се получи, опитва се да даде черен екран, но спира. Какъв ли е проблема, правя всичко както си го описал...
    Изтегли оригиналният ъпдейт от сайта на Елит, запиши го на читава подложка и опитай отново. Ето ти директен линк за изтегляне на оригиналния имидж файл :

    http://www.elite.bg/Download/PV400X/400.nrg

    Ако не става, опиши как протича ъпдейта, какви съобщения изписва и докъде стига.

    Успех !

  14.  
     
  15. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #282

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    В метро Варна се появи модела Elite 400 USB NEW струва около 70лв. И той е с малки субтитри и е с Зоран чип. Така поне разбрах от LUDIA с който се запознах днес в метро.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    102
    #283

    Elite PV-400USB - оптичен изход

    Имам Elite PV-400USB вече повече от година, но рядко го ползвам. DVD-то работи с FW за уголемяване на субтитрите (от abv.bg). Днес реших да сменя чинч кабелите с оптичен, но нещо не се получи. Светодиода на порта не дава признаци на живот (не свети) а в мвнюто не намерих опция за превключване на изходи или нещо подобно. Вече се питам дали S/PDIF изхода изобщо е свързан към нещо или е сложен само за парлама....

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #284

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    оказа се, че Elite 400USB чете и KVCD филми

    KVCD е някакъв нестандартен начин за компресия на VCD
    http://en.wikipedia.org/wiki/KVCD
    http://www.kvcd.net/portal/index.php

    свалих такъв филм - 840 мв файл в bin формат - и го пекнах с Неро според указанията в торента (събра се на обикновено СД!)...и тръгна, и то със съвсем добро качество....


  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    11
    #285

    Re: Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Ами пак не става.Записвам го на презаписваем диск. Пускам го, светва за половин секунда черния екрам, после излиза надлиса "стоп" и си седи екрана на ДВД-то, утре ще пробвам с чист диск на който да затворя сесията.
    Междодругото как влизате в директорията Downlod на сайта на Елит.Аз като изпиша този адрес и ми дава че няма такъв...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 33 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение
    От soon във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 23
    Последно: 03-08-09, 22:17
  2. DVD ПЛЕЙЪР ELITE PV 400USB, ELITE PV 4000USB или NEO DVD-R45USB HD
    От stancho_75 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 11
    Последно: 27-02-08, 08:03
  3. сравняване на двата най добри DIVX playera{Elite PV-400USB ели DV-1000HD-new}
    От bigbanny във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 12-02-07, 23:12
  4. Elite PV-366x - проблеми
    От Kido във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-06, 12:56
  5. Мнение за новия модел DVD Elite PV-400USB
    От naskonr във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 18-09-05, 18:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе