Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 125

Булсатком!?!?! Да или не?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    3
    #46

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Имам следното питане.
    Искам да си пусна булсат, но имам изглед само на северо-запад.
    Разстоянието до покрива е 7 етажа ( приблизително 24 - 26 метра).
    От булсат ми отговориха че не е проблем ако разстоянието е по-малко от 100 метра, което малко ме учудва.
    Не се ли влошава качеството на картината при такива разстояния ?
    Някой ако може да ми предложи друг вариант ? (прекарване през комшия не е възможно).

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #47

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Винаги съм се чудил защо има такъв трагичен приемник даден ми от Булсатком ?
    Сигнала идва до мен в сравнително приличен бит рейт, приемника го преобразува в аналогов сигнал и тотално го омазва. Изпраща го по най-лошия интерфейс (скарт букса) към телевизара ми, той от своя страна се опитва да го цифровизира и става мазало. След като го разпъне и на 42 инча тогава се появяват ореоли и здраво омазване.
    На нормалните стари 25 инчови телевизори не се вижда осезаемо проблемите които коментирате ....


  4. rdk
    rdk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    131
    #48

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Винаги съм се чудил защо има такъв трагичен приемник даден ми от Булсатком ?
    Сигнала идва до мен в сравнително приличен бит рейт, приемника го преобразува в аналогов сигнал и тотално го омазва. Изпраща го по най-лошия интерфейс (скарт букса) към телевизара ми, той от своя страна се опитва да го цифровизира и става мазало. След като го разпъне и на 42 инча тогава се появяват ореоли и здраво омазване.
    На нормалните стари 25 инчови телевизори не се вижда осезаемо проблемите които коментирате ....


    Няма нищо за чудене, такъв е интерфейса на почти всички SD сателитни приемници. При HD приемниците е HDMI, но силно се заблуждаваш, ако си мислиш, че през HDMI ще видиш голяма разлика. Нашите телевизии не предават 16:9, качеството им не е на висота отделно оператора слага повече канали на един транспондер, а това значи по-малък битрейт и резултата е налице. Пусни си канали като ARD, ZDF, RTL, PRO7 и ще видиш къде е проблема.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #49

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Вчера ми пуснаха Булсатком и изникна убеден съм неразрешим проблем, но... все пак да напиша - на някой може да му хрумне гениално решение...
    Та проблемът е, че дистанционното на приемника влияе на телевизора ми. Тоест, за да се ползва комфортно.... трябва да се закрие приемника на телевизора и реално да се ползва телевизор без дистанционно
    Някакви идеи? Мислех да помоля за смяна на приемника, но... предполагам всички модели Делти, които предлагат са с близки кодове и с друг приемник ше имам същите ядове.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #50

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Вчера ми пуснаха Булсатком и изникна убеден съм неразрешим проблем, но... все пак да напиша - на някой може да му хрумне гениално решение...
    Та проблемът е, че дистанционното на приемника влияе на телевизора ми. Тоест, за да се ползва комфортно.... трябва да се закрие приемника на телевизора и реално да се ползва телевизор без дистанционно
    Някакви идеи? Мислех да помоля за смяна на приемника, но... предполагам всички модели Делти, които предлагат са с близки кодове и с друг приемник ше имам същите ядове.
    Опитай с универсално дистанционно, което има възможност да избираш какво управляваш.

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #51

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Аз ще ти изпратя Крис едно универсално дистанционно подарък, дай само адрес на PM, но дали ще реши проблема.
    Защото ми се струва, че не в дистанционното, а в другата страна е проблема.

    И ... не ме питай за ръководство как се сменяха кодовете, абсолютно не помня къде е, беше на един хвърчащ лист.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #52

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Вчера ми пуснаха Булсатком и изникна убеден съм неразрешим проблем, но... все пак да напиша - на някой може да му хрумне гениално решение...
    Та проблемът е, че дистанционното на приемника влияе на телевизора ми. Тоест, за да се ползва комфортно.... трябва да се закрие приемника на телевизора и реално да се ползва телевизор без дистанционно
    Някакви идеи? Мислех да помоля за смяна на приемника, но... предполагам всички модели Делти, които предлагат са с близки кодове и с друг приемник ше имам същите ядове.
    Каква марка ти е телевизора? Има доста оплаквания на собственици на телевизор LCD Елит че кодовете на дистанционните им съвпадат с тези на приемниците на Булсатком

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #53

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Вчера ми пуснаха Булсатком и изникна убеден съм неразрешим проблем, но... все пак да напиша - на някой може да му хрумне гениално решение...
    Та проблемът е, че дистанционното на приемника влияе на телевизора ми. Тоест, за да се ползва комфортно.... трябва да се закрие приемника на телевизора и реално да се ползва телевизор без дистанционно
    Някакви идеи? Мислех да помоля за смяна на приемника, но... предполагам всички модели Делти, които предлагат са с близки кодове и с друг приемник ше имам същите ядове.
    Ами колега ,не искам да те разочаровам ,амам не си направил добрия избор!
    По добрия вариант би бил за теб собствена САТ система, ама ве4е си се набутал с Булсат така че Универсалноот дистанционно евентуално е решение

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #54

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Не се обиждайте, но ми се струва, че не навлизате в проблема
    Универсално обучаемо дистанционно имам. Но какво помага това в случая - след като го обуча на конкретната функция от дистанционното на Делталайна, която дублира друга функция на ТВ-то, естествено е, че и универсалното ще дублира същата функция и освен на приемника ще влияе и на ТВ-то.
    Така че, смяна на дистанционното с нищо не помага.
    А относно набутването... какво има да се коментира - собствената САТ система няма нищо общо като услуга с Булсата... Това са 2 съвсем различни неща и аз съм преценил кое ми е необходимо и каква сума бих отделил за да гледам с прилично качество 10-ината БГ програми, които ме интересуват...
    Ако искаш да ме убедиш в огромната разлика в качеството на лична система с ирдето карта на Булсат и стандартния безплатен Делталайн с булкрипт според мен ще ти е трудно. Гледал съм едното, гледал съм другото, реална разлика според мен няма.
    Телевизорът ми е Hannspree /http://global.hannspree.net// - марка за телевизори на HannsG /www.hannsg.com/ - евтини монитори, станали доста популярни по някое време в БГ, но крайно непопулярни като телевизори.


  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #55

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Вариант е да си вземеш някакъв друг сателитен приемник, който работи с Булсат. Новите са по 100-150 лева, а има и доста на старо. Много хора си сменяват техните със HD приемници и ги продават.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #56

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Няма как да гледа с карта булкрипт на друг приемник! Става само с ирдето карта,но той не е с такава.

    @Крис,
    Аз въобще не ти говоря да използваш ирдето карта ,има си и други начини,но явно на теб не ти се занимава и избираш директно най-лесния вариант, затова не се сърди когато хората ти пишат някои неща които на теб не ти изнасят или по-точно не разбираш.

    Поздрави!

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #57

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Друг приемник не е опция, освен ако не е пак на Булсат както каза Тонев.
    Защо да се сърдя?? Просто обяснявам как седят нещата от моя гледна точка. С наличните ми знания, които по отношение на сателитна телевизия клонят към нула - толкова
    Ще съм благодарен да ми кажеш какъв е по-добрия вариант и защо.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #58

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Няма как да се обясни ей така ,само с един пост във Форума>!
    Ако имаш желание ,регистрирай се ето тук
    http://www.dvb-bg.com/index.php
    Чети и така!

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #59

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Регистриран съм от повече от 3 години там. Лекичко ми напомня на Бгаудио, само тук се мерят антените
    Както и да е, определено е странно да съветваш диелетант да мине на собствена система за да гледа БГ програми, вместо да ползва безплатна, а когато те попитат с две думи да кажеш какви са предимствата според теб да насочваш към еди кой си форум, вместо да обясниш .

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #60

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Абе пич,как да ти обясня нещо което съм го разучавал повече от 3 години с две думи !
    Пак ти казвам ,ако имаш желание се учи ,ако не, си блъскай главата с калпавото обурудване на булсат.

    П.П Ако караш с такова пренебрежение към хората които са създали определени форуми, никъде нищо няма да получиш като инфо
    Това е от мен!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD монитор към Булсатком?
    От Svetoslav Vasilev във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-15, 22:44
  2. Булсатком
    От hristobotev във форум Черен списък
    Отговори: 12
    Последно: 24-09-14, 04:57
  3. Булсатком
    От kocetoeh във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 8
    Последно: 08-05-14, 22:39
  4. Булсатком на лаптоп
    От valiouzana във форум Мобилни устройства
    Отговори: 7
    Последно: 29-12-13, 11:34
  5. относно ZHD 200 от Булсатком
    От disco68 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 4
    Последно: 08-11-12, 18:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе