Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 125

Булсатком!?!?! Да или не?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #61

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Блъскам си го, имах конкретен и единствен засега проблем, реших да попитам за конкретно решение и по едно време се появи ти и вместо да вземеш отношение по проблема реши да споменеш, кой и как се е набутал )
    Без естествено да дадеш разумно обяснение за това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #62

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    @КрИс,
    Независимо от скептичното ти отношение към опита с универсалното дистанционно, направи го! Отрицателния резултат също е резултат, защото отхвърля определени хипотези. Опитай и друго - дали дистанционното на телевизора въздейства на сателитния приемник. За да не съм голословен хипотезата ми е следната: При избор на вид устройство от универсалното се излъчва и специфичен код (адрес), което да укаже кое от устройствата в обсега му да реагира. Възможно е оригиналното устройство да е с някакъв бъгав софт и да не го генерира. За съжаление няма съответния анализатор, за да се види дали това, което праща оригиналното ДУ съответства напълно на някой от протоколите (RC5 или RC4).

    Добавено:
    Виж това: http://users.telenet.be/davshomepage/rc5.htm

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #63

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Е, пробвах. Но както очаквах - без ефект. То и това е целта на обучаемото де - да прави точно същото...

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #64

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Е, пробвах. Но както очаквах - без ефект. То и това е целта на обучаемото де - да прави точно същото...
    A дистанционното на телевизора действа ли на сателитния приемник?
    Така е, защото му прехвърляш същия код.... Аз имам едно такова универсално, което позволява въвеждането на номер на устройство (модел), а то си намира по него запомнената програма и я ползва. Когато това не помага се прави следното: Избират се подред номерата на устройствата от този клас и се прави опит да се загаси или пусне захранването на устройството. Успееш ли - това е верния номер. Но процедурата е тегава....

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #65

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Досега никой не е успял да налучка кода на Делталайн, донякъде има общо с кода на Оптикум, доколкото успях да прочета, но пак не разбирам идеята ти. Ако работи на приемника, то ще влияе и на телевизора... Но и това ще пробвам де, обучаемото ми дистанционно има и кодове.
    Дистанционното на телевизора не влияе на приемника.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #66

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    ............ но пак не разбирам идеята ти. Ако работи на приемника, то ще влияе и на телевизора... Но и това ще пробвам де, обучаемото ми дистанционно има и кодове.
    ............
    Това, да се получава така е софтуерна грешка. Идеята ми се базира на това в универсалното да има записан читав код.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    4
    #67

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    За бога братя не и Булсатком. Ще гледате от време на време въпреки че сте си платили. Програмите ще са с лошо качество и ще ви разкарват като маймуни и вероятно ще трябва да носите и кръвни проби. ОТВРАТ

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #68

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Цитат Първоначално публикувано от msa2007
    За бога братя не и Булсатком. Ще гледате от време на време въпреки че сте си платили. Програмите ще са с лошо качество и ще ви разкарват като маймуни и вероятно ще трябва да носите и кръвни проби. ОТВРАТ
    Да бе да , това кога го сънува ? Интересно при мен и при всичките ми мои приятели защо няма проблеми. Нито с картина нито с звук. Веднъж съм звънял на подръжката и ми се отговори много грамотно.

    Като пишеш такива неща поне давай конкретни примери. Защото така както си го написал не бих ти повярвал въобще.

  11. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    4
    #69

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Ти който казваш да бе да, да не би да си на заплата в булсатком.Ако не си просто намери някой твой приятел с карта която да започва с 11 и го питай. А като си толкова грамотен би ли ми казал какво е цифровото на тази телевизия като изходите от приемника са скарт и антенен за тел. Разликата между булсатком и кабеларките е само в дължината на кабела до телевизора.Това е като да вярваш на рекламите, че кремвирпите са от месо.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #70

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Случайно и двете ми карти почват с 11, цифрово е предаването на информацията до сеттоп устойството като по този начин се избяга загубата на сигнал което е често срещан проблем при кабеларките. Степента на компресия при телевизонният сигнал при ITV и Булсатком е доста по малка отколкото при цифровите кабелни телевизии от което и качеството на образа е по-добро. Ама вярвай в каквото си искаш. И все пак не подплати думите си с нищо смисленно.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #71

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Степента на компресия при телевизонният сигнал при ITV и Булсатком е доста по малка отколкото при цифровите кабелни телевизии от което и качеството на образа е по-добро.
    Степента на компресия при телевизонният сигнал при ITV и Булсатком е доста по голяма за да могат да ги поберат голям брой програми на малък брой транспондери - от което страда картината
    за битрейта да не говорим..... като го направят 4Мbit/s може и да се вържа

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #72

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Довечера като се прибера ще видя битрейта, но на някои програми по спомени минаваше 4Mbit/s. Наблюденията ми са спрямо М-сат Варна (със сеттоп декодер), на два еднакви телевизора, при булсатком-а картината е по-добра. Минуса при Булсатком е липсата на EPG.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #73

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Булсат и ITV -и 2 та провайдера блъскат по 12 -14 канала на 1 честота което прави 1,5 МБит горе долу айде 2 да е -което е боза отвсякъде.И най умрелите западни канали вървят с по 3-4 МБит Premiere и до 5-6 качва, скандинавските също и т.н

    Ще махат ирдето -демек Булсата щес е гледа само ако си купиш приемник от Булсат
    Кодировката Irdeto 2 от скоро има големи проблеми с пиратството. В последно време, жертва на хакерите станаха различни сателитни платформи криптиращи в тази система. Нов пакет, който вече се пиратства в Irdeto 2 е българската Bulsatcom, платена-TV предаваща на пет транспондера на спътника HallasSAT2 (39 ° E). Неупълномощения прием е възможен от карти- GammaCard.

    stenly пиши какъв е битрейта на всяка програма

  17. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    4
    #74

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    //mod edit
    Искаш ли за по-нататък да караш с малко по-възпитан тон?

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #75

    Re:Булсатком!?!?! Да или не?

    Канал 1.


    Нова


    Експлорър


    ТВ+




    Идея си нямам защо превюто на първите две е малко , ама тоя imageshark ми скъса нервите с бързината си


    Hrtistoslav2, това общо взето са с най-големият битрейт + още 2,3, другите варират между 1,5 и 3,5 като повечето са над 2,5.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD монитор към Булсатком?
    От Svetoslav Vasilev във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-15, 23:44
  2. Булсатком
    От hristobotev във форум Черен списък
    Отговори: 12
    Последно: 24-09-14, 05:57
  3. Булсатком
    От kocetoeh във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 8
    Последно: 08-05-14, 23:39
  4. Булсатком на лаптоп
    От valiouzana във форум Мобилни устройства
    Отговори: 7
    Последно: 29-12-13, 12:34
  5. относно ZHD 200 от Булсатком
    От disco68 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 4
    Последно: 08-11-12, 19:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе