Вижте резултатите от анкетата: По какъв способ приемате телевизионен сигнал ?

Гласували
565. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Цифрова кабелна с вграденият кабелен цифров тунер (DVB-C) + Cam modul

    209 36.99%
  • Цифрова кабелна с вграденият кабелен цифров тунер (DVB-C) без Cam modul

    128 22.65%
  • Цифрова кабелна с приемника на кабелният оператор (set-top-box)

    152 26.90%
  • Аналогова кабелна телевизия с тунера на телевизора

    76 13.45%
Страница 21 от 28 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 410
Like Tree27Одобрявам

Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    2
    #301

    Отговор: Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте! Имах проблем с трептене на монитора при връзка на PC с ТВ с HDMI кабел който се оправи след поставяне на галваничен разделител на кабелната (модел ЗЕВС7/Sono) , но след поставянето му се появи друг проблем - телевизията замръзва за секунди, картината изчезва напълно или става на квадрати и така през произволни интервали (може 1-2-3 часа всичко да е ок. - след това 10-15 мин. е трагедия с един от посочените симптоми). Като се махне разделителя всичко е ок (с изключение на трептенето на монитора).Въпроса ми е дали проблема е в нивото на сигнала от кабелната или в разделителя - нормално ли е затихването което внася да поражда такива проблеми и то не постоянни а когато му скимне ? Доставчика е Blizoo с HD приемник от тях.
    Този пост е редактиран от didkin78; 07-03-13 в 22:20.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #302

    Отговор: Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Възможно е , викни техниците да измерят нивото след разделителя , предполагам си видял че има стрелка с посоката на разделителя .

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    8
    #303

    Отговор: Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    здравейте. искам да ви попитам за един проблем, който имам с lg42ld450. ползвам цифрова с кам. на честотите над 750мгх с увеличаване силата на сигнала ми пада качеството. на честотите 400-480 мгх няма проблем.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #304

    Отговор: Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от fisto Виж публикацията
    здравейте. искам да ви попитам за един проблем, който имам с lg42ld450. ползвам цифрова с кам. на честотите над 750мгх с увеличаване силата на сигнала ми пада качеството. на честотите 400-480 мгх няма проблем.
    Извикай техниците от кабелна да ти проверят мрежата у дома и да си замерят сигнала.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    2
    #305

    Отговор: Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Ето как беше оправен моят проблем с разделителя. Преди да викна техниците на Blizoo (по съвет на "jonov" за което му благодаря) реших да изпробвам разделителя при познати за да съм сигурен че не е дефектен. Работеше без проблеми на две различни места с други кабелни оператори (различни от Blizoo). Това което забелязах макар и да не е съвсем точен показател е че затихването което внася (тоест показателите на телевизора или SetTopBoxa - сила и качество) е различно при честоти около 400-500MHz и 700-800MHz (Blizoo използват втората група) ,като при първите честоти то е почти никакво докато при по високите е поне 10 % че и отгоре. Това се отнася евентуално и за проблема на "fisto" ако ползва галваничен разделител от модела който съм взел аз. Техникът който дойде днес беше доста озадъчен от проблема тъй като след замерването на сигнала с тяхната апаратура всичко беше ок дори с разделителя - имаше някакво затихване, но силата след него беше съвсем нормална (а намерихме група канали които си показваха проблема по всяко време а не през определени интервали). Беше доста отзивчив и смени буксите,сплитера и още някакви неща във входа но проблема си остана. В крайна сметка реши да пробва с техните модели разделители и всичко заспа. Утре мога да снимам моя модел и техния ако случайно някои се сблъска с подобен проблем (не искам да правя анти реклама или реклама на даден модел - както споменах на други места с моя разделител всичко е ок!)

    - - - - - - - - - -


    Това е моделът с който имах проблем

    protector.jpg

    a този е от Blizoo
    isolator.jpg

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    5
    #306

    Re: Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,
    не съм сигурен, че тук е мястото, но не мога да прочета целия форум = ))
    Можете ли да ми препоръчате цифров приемник за ТВ от НЕТ 1? Определящо е да има HD и възможно по-ниска цена. Като марка - всичко без NEO.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #307

    Отговор: Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Огледай се по форумите - продават брандирани приемници на близу за около 40 кинта , но все пак изчакай и други мнения .
    пример
    Този пост е редактиран от jonov; 20-04-13 в 10:30.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    5
    #308

    Re: Отговор: Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Мерси = )))

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    47
    #309

    Отговор: Re: Отговор: Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте търся мнения за телевизия от АРЕНА НЕТ в София .Моля някой ако използва да пише доволен ли е .

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #310

    Отговор: Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Огледай се по форумите - продават брандирани приемници на близу за около 40 кинта , но все пак изчакай и други мнения .
    пример
    Да но вече двама се оплакаха, че приемниците на Близу са заключени само за прием на тяхната телевизия и не става да се ъпдейтнат за друг кабелен оператор.
    jonov одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #311

    Отговор: Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    А в тяхната телевизия се заключват към определена карта и не можеш да ги използваш с друга, независимо, че си платил абонамент за нея. Шансът е да се намери приемник със стария фирмуер, но тогава не могат да се ползват екстрите. В Практикер има промоция на 2 модела - 44 и 54 лв

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #312

    Отговор: Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Ами давайте на човека информация по навреме аз не съм ползвал приемник , ползвал съм КА модул , но съм виждал че продават , не съм знаел че вече ги заключват . Явно вече тия приемници на близу стават за ползване толкова , колкото модемите на БТК :D
    enkov одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    1
    #313

    Отговор: Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, тв TOSHIBA REGZA 42RL833, доскоро имахме около 70 тв канала но изведнъж останаха около 30, постояно показва слаб сигнал.На другия телевизор LG си вървят всички цифрови канали. Да поясня, става въпрос за кабелна цифрова телевизия. Ако някой се е сблъсал с този проблем или има инфо по въпроса моля за помощ.
    Този пост е редактиран от nikolet85; 04-07-13 в 07:09.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #314

    Отговор: Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nikolet85 Виж публикацията
    Здравейте, тв TOSHIBA REGZA 42RL833, доскоро имахме около 70 тв канала но изведнъж останаха около 30, постояно показва слаб сигнал.На другия телевизор LG си вървят всички цифрови канали. Да поясня, става въпрос за кабелна цифрова телевизия. Ако някой се е сблъсал с този проблем или има инфо по въпроса моля за помощ.
    Прегледай си кабелната мрежа у дома. Вероятно някъде има слаба връзка и реже част от обхвата.

  18. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #315

    Отговор: Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ppbgbg Виж публикацията
    А в тяхната телевизия се заключват към определена карта и не можеш да ги използваш с друга, независимо, че си платил абонамент за нея. Шансът е да се намери приемник със стария фирмуер, но тогава не могат да се ползват екстрите. В Практикер има промоция на 2 модела - 44 и 54 лв
    Само , че това в практикер не са кабелни приемници !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 28 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  2. ББС кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От GearBoX във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 95
    Последно: 27-06-15, 22:46
  3. NetWorx - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 27-01-13, 22:45
  4. Мегалан - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От jabkata във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 43
    Последно: 09-06-12, 15:09
  5. Спектрум нет - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 13-04-12, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе