Вижте резултатите от анкетата: По какъв способ приемате телевизионен сигнал ?

Гласували
565. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Цифрова кабелна с вграденият кабелен цифров тунер (DVB-C) + Cam modul

    209 36.99%
  • Цифрова кабелна с вграденият кабелен цифров тунер (DVB-C) без Cam modul

    128 22.65%
  • Цифрова кабелна с приемника на кабелният оператор (set-top-box)

    152 26.90%
  • Аналогова кабелна телевизия с тунера на телевизора

    76 13.45%
Страница 19 от 28 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 410
Like Tree27Одобрявам

Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #271

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    каква е връзката м/у тв и приемника. Аз мисля че е от сат приемника и донякъде в настройките на телевизора.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #272

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    zlatko
    Пусни си Булсат на тв 47" и нагоре пък ако ще и 1000 хц да е няма да ти помогне особено - при всяко "мръдване" на камера или обект (на повечето ХД канали ,защото и аз основно само тях им гледам ) и става "мазало" . Сравнително добре са им NG и NG Wild ,Дискавъри и Хоби (може би и Планета , но това нещо не вирее на мой ТВ ) . В последно време тотално омазаха и Филм+ХД особено на последните няколко старта от Ф1 .

    п.п. Аз също имам извести подозрения ,че част от проблемите са дължат на "дръвчетатат" им (ZHD100/200)

  4. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #273

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждk

    @svetlio1
    При положение, че при друг телевизор и същия сигнал jazzybg не е забелязвал проблеми, значи не сигналът е причината. Разликата в диагоналите не толкова голяма.
    Недостатъчния битрейт при движение се изразява в появата на макроблокове, много е различно от замазване. Изглеждат като квадрати с различна глемина.
    С един и същ сигнал картината при движение на 32" Samsung нисък клас е ужасна в сравнение с 52" Philips висок клас, а имаме разлика 20" в диагоналите. Говоря само за HD, аз на практика друго не гледам.
    Не бих обвинил така лесно приемника - обикновено се ползват стандартни чипсети, гледал съм десетки приемници, от скъпи ST базирани до ALi за без пари - няма драматични разлики в картината. Повечето хора няма и да забележат такива.
    Bulsatcom едва ли ползват нещо различно и толкова по-лошо от стандартите на пазара.
    Така или иначе SD канали на телевизор с диагонал по-голям от 40" е компромис, така че за jazzybg бих предложил Blizoo - имат много повече HD канали и от СКК и от Bulsatcom.

    PS. Е ти си изброил почти всички HD канали в пакета на Bulsatcom да са с добро качество. Няма от какво да се оплакваш тогава

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #274

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    10" и по-добро оборудване за по-малкия е съществена разлика ,не че не е имал проблеми , просто не ги е забелязвал , а забележи ли го веднъж погледа постоянно го "търси" . Стария ми ZHD100 фрийзваше доста гадно за стотни ,но дразнеше адски , смених го със ZHD200 и сега уж го няма ,но се забелязва нещо като описаното от jazzybg - струва ми се ,че е по-скоро от приемника - не обработва коректно (по-скоро от калпавия софт) ниския битрейт - "замазването" от 50хц LCD TV е съвсем друг тип.
    Този пост е редактиран от svetlio1; 17-09-12 в 17:04.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #275

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Дори донякъде да е от ТВ, понеже съм имал възможност да гледам на един и същ ТВ с едно и също устройство HD канал от БСК и същия HD канал от първоизточника му на друг спътник, съм 99% сигурен, че ще забележи видимо подобрение ако пробва с друг оператор, който ги предава 1:1 от сорса като Близу или СКК, а не реже допълнително резолюция и битрейт.

  7. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #276

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    @deian
    Не мисля че Blizoo и СКК предават оригиналните източници без промяна. А че подобрение ще има е ясно, но дали ще решава описания проблем е друг въпрос.
    Понижената резолюция при Bulsatcom не се отразява на движенията, а на детайлността на картината.
    Но във всеки сличай Blizoo е по-добрия избор заради несравнимия с Bulsatcom набор от HD програми. Стига да не му липсва спорта...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    5
    #277

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Значи като начало сменям оператора със близу ако пак го има сменям и телевизора. Макар че преди малко бях във техномаркет и едно момче на tv ми каза че дори и 8-серия да си взема на samsung над 40инча ще се забелязва но в пъти по малко а аз найстина постояно се вглеждам в детайлите и веднъж щом съм го видял ще го търся оправията е да изчезне.Като начало както казах най безболезнено е смяна на оператора сега въпроса е със или без приемник близу?

    благодаря за професионалните отговори на всички отзовали се респект

  10. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #278

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Ти телевизора лесно можеш да смениш , но оператора Близу ще ти е трудно
    Вземи си модул по добре от колкото да им ползваш приемника .
    А нали си от София - срамно е да ползваш близу - няма ли нет1 ?

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #279

    Отговор: Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Net 1 имат много малко SD и HD канали, не знам какво толкова ги хвалите.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    53
    #280

    Отговор: Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравйте,
    Искам да ви попитам нещо:
    ТВ-то ми е Самсунг 40Д6510 и съм на Близу. Гледам с техен приемник (обикновен, не ХД) обаче искам да си я пусна през КАМ модул, казват че качеството на картината ще стане с пъти по-добра а и няколко HD канала ще мога да гледам. Гледам им сайта че предлагат за 19.90лв да ти сложат такъв модул. Единственото от което се опасявам е дали може да ми изгърми ТВ-то ако случайно по кабела им дойде по-високо напрежение? Сега все пак кабела влиза в тунера им и евентулано би понесъл той такъв удар. Според вас има ли основание за такова притеснение?

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #281

    Отговор: Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от tatoo Виж публикацията
    Здравйте,
    Искам да ви попитам нещо:
    ТВ-то ми е Самсунг 40Д6510 и съм на Близу. Гледам с техен приемник (обикновен, не ХД) обаче искам да си я пусна през КАМ модул, казват че качеството на картината ще стане с пъти по-добра а и няколко HD канала ще мога да гледам. Гледам им сайта че предлагат за 19.90лв да ти сложат такъв модул. Единственото от което се опасявам е дали може да ми изгърми ТВ-то ако случайно по кабела им дойде по-високо напрежение? Сега все пак кабела влиза в тунера им и евентулано би понесъл той такъв удар. Според вас има ли основание за такова притеснение?
    Има си решение за такава опасност и се нарича галваничен разделител - не са скъпи!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    53
    #282

    Отговор: Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения


  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    97
    #283

    Отговор: Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз ползвам този от линка. Преди това бях с някакъв измислен дето ми режеше половината децибели.
    Гръмозащитник Axing SZU00602

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #284

    Отговор: Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Нямам представа кой от двата е по-читав но аз ползвам на SONO (има си и зануляване). Също така нямам представа дали са ме спасявали до сега- и дано не разбирам
    Но без галваничен разделител си е опасно с тези общи коаксиални окабелявания от кабеларките...

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    14
    #285

    Отговор: Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте!Изправен съм пред сериозна дилема!Досега бях абонат на Булсатком, но тъй като искам доставчика ми на интернет и тв да е един и същ мисля за промяна!В района , в който живея избора се свежда до ТВ НЕТ или НЕТ1.Тъй като искам да включа два телевизора се интересувам и от цената за включване на допълнителен приемник!Основния телевизор , на който ще гледам телевизия притежава вграден кабелен DVB-C тунер, като не се интересувам от платени канали тип ХБО и Синемакс и не мисля да използвам допълнителен КАМ модул.Та в тази връзка имам нужда от съвет?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 28 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  2. ББС кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От GearBoX във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 95
    Последно: 27-06-15, 22:46
  3. NetWorx - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 27-01-13, 22:45
  4. Мегалан - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От jabkata във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 43
    Последно: 09-06-12, 15:09
  5. Спектрум нет - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 13-04-12, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе