Страница 12 от 99 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 1473

Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    88
    #166

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7
    Викни си техниците от Евроком да ти вържат гелевизора и ..срещу 10 лв такса ще имаш професионапен монтаж с гарантиран по качество и параметри TAP
    http://ekk.bg/mod_newinfo_1_1_50.html (Инсталационна такса включване на втори абонатен контакт *
    10,00 )
    Какво качество при Евроком?!? Много са зле. Някой правил ли сравнение между Евроком и DCC? Имам предвид на един и същ телевизор при еднакви условия? Аз съм на ЕКК и съм много недоволен от качеството на картината. При почти всяка динамика в картината се получава пикселизация, разпад или кой както иска да го нарича. Мислих си, че може да е от телевизора, цифровия му тунер, Conax модула на ЕКК ама не. От известно време забелязах, че и на стария 29' ТВ, на който гледам аналогова също се получават такива сривове. Цялото окабеляване е направено от техниците на ЕКК. А да не говорим за поддръжката им на EPG - отврат.


  2.  
     
  3. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #167

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Няма да коментирам техниците на ЕК .Вероятно е крайния резултат да е по-добър от самостоятелно направени връзки и това не зависи само от техниците.Когато се спазва технологията трябва до всеки абонатен контакт да идва еднакъв по сила сигнал.Това може да се измери само с уред на кабелната.Ако се налага ще усилят или регулират сигнала чрез подмяна на ТАР извън жилището.Бъди по-взискателен и няма да имаш проблеми с качеството на кабелната.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #168

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Ако ползваш Set Top Box на кабелния оператор, той има инидикация за качеството на сигнала (доколко е истинска - надявам се , че горе - долу е така) - поне това показва практиката. Смених си стария сплитер по начин описан в предния ми скромен пост, именно, защото единия цифров приемник, имащ проблем, показваше 75 % качество ли беше , сила на сигнала ли (да не проверявам, че не е толкова важно), и проблемът беше самия сплитер.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #169

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    М-сат пуснаха пак HBO и HBO Comedy - има звук и субтитри ,но няма картина - изскача надпис ,че "Не е поставена карта",а такава не ми е нужна за да ги гледам всичко е оправено софтуерно.. Oсвен това са ги преименували в менюто катo Unкnown-1 и Unкnown-2. Нещо ми намирисва на нарушение на правата....Днес ще им звънна да ги попитам какво по дяволите става.


    http://dnevnik.bg/pazari/2010/02/18/...dolara_na_sme/
    http://www.newscorp.com/news/news_443.html
    http://www.reuters.com/article/idUSTRE60P55S20100126
    http://www.cetv-net.com/en/press-center/news/136.shtml
    Warner Bross държи 31% от СМЕ
    Taка фоксовете стават самостоятелни, и ще започнат да се развиват и ще избират сами съдържанието на каналите си - какво да купят, какво да пуснат, докато сега бТВ ги държи из късо и им дава сериали, които са минали през ефира им, а да видиш ексклузивна премиера по Фокс Лайф - най-много 2-3 пъти годишно.
    Сега остава БТВ Синема да го преименуват в Про Синема както при румънците
    http://www.procinema.ro/

    ето и сделката със сръбският Fox
    http://www.broadbandtvnews.com/2009/...o-exit-serbia/

    БТВ без предупреждение е съкратила 40 от своите служители това са към 11% от заетите. Спадът на приходите 2009 към 2008 е само 15.2%.

    От сега виждам как RING BG ще стане bTV Sport и така на национален мултиплекс иначе трябва да кандидатства .. така СМЕ ще имат 7 канала а MTG 5 това е за 2те национални фази

    Не знам бТВ до каде са с автоматизацията на новините, има ли изобщо такова животно в бг, но от това което съм виждал май все още имат оператори зад камерите. Знаейки какво става тук в момента с Американските телевизии, с изключение на джиб камерите, съвсем скоро тези момчета и момичета ще останат без работа и те, както и много други зад кадър. Американците от 2-3 години правят новини с роботизирани камери и с по 2-3 човека в контрол руума и 1 floor director.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #170

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    М-сат спрели HBO ,защото от HBO вдигнали таксата.Предлагат да ме компенсират в плащаненето за следващият месец .

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    5
    #171

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,имам следното запитване.Може ли някой да ми каже настройките за цифрова кабелна телевизия "Видеосат" в гр.В.Търново.Благодаря Ви предварително!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #172

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от anton4o
    Здравейте,имам следното запитване.Може ли някой да ми каже настройките за цифрова кабелна телевизия "Видеосат" в гр.В.Търново.Благодаря Ви предварително!
    А защо не им звънеш в офиса да ги попиташ? Виж и при някой от съседите си които са абонати.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    13
    #173

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Някой има ли впечатления от HD AZBOX Premium , не е ли удачен като комбинация от мултимедиен център и кабелен приемник ? Дали е съвместим с МСАТ кейбъл . В описанието му пише че има универсален четец на карти , но дали е така ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    91
    #174

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте!
    Стана нещо много странно. Абонат съм на "цифровата" телевизия на Евроком. Преди около седмица пускам приемника им (делталайн) и...картината е доста по-зле от предния ден. Като се "рзачовърках" видях, че въпреки че сим на RGB сигнал телевизорът си приема (и изписва че е) CVBS. Пробвах да сменя настройките и други неща, които сега няма нужда да описвам, но не става. Същият кабел, но закачен за ДВД-то си дава РГБ сигнал - тоест не е кабелът или телевизорът. Хората от кабелната не разбраха точно какъв е проблема, но ми смениха приемника с чисто нов - този път Топфилд или нещо такова. Същата работа - няма РГБ сигнал, макар да е настроен да подава такъв. Някой да си има идея каво, по дяволите, става...? Едва ли и новият им приемник не работи като хората...

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #175

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Виж настройките на самият Тв.Промени ги така,че да приема RGB сигнал.Трябва да имаш такава опция.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #176

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ciel
    Здравейте!
    Стана нещо много странно. Абонат съм на "цифровата" телевизия на Евроком. Преди около седмица пускам приемника им (делталайн) и...картината е доста по-зле от предния ден. Като се "рзачовърках" видях, че въпреки че сим на RGB сигнал телевизорът си приема (и изписва че е) CVBS. Пробвах да сменя настройките и други неща, които сега няма нужда да описвам, но не става. Същият кабел, но закачен за ДВД-то си дава РГБ сигнал - тоест не е кабелът или телевизорът. Хората от кабелната не разбраха точно какъв е проблема, но ми смениха приемника с чисто нов - този път Топфилд или нещо такова. Същата работа - няма РГБ сигнал, макар да е настроен да подава такъв. Някой да си има идея каво, по дяволите, става...? Едва ли и новият им приемник не работи като хората...
    Проблема е в последният фърмуер за приемника ти ,който са пуснали по мрежата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    88
    #177

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    някой знае ли Евроком Пловдив освен National Geografic HD, дали предават и друг некодиран НD канал?

  16. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #178

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    tottenham,жив да си!!!До скоро NG HD беше кодиран и скоро не съм проверявал дали има промени в платените канали,извадил съм го и от Фаворити-те и сега като прочетох поста ти веднага го добавих и...картината наистина е уникална,особенно при бързите сцени.

    Иначе по темата сега проверих и в София останалите два Лукс и Евроспорт са все още платени.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    29
    #179

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте
    И аз да се включа с един въпрос:
    Взех си 42PQ3000 заради качеството на картината. Изчетох почти цялата тема (както и доста други теми във форума), но така и не ми стана ясно как може да се гледат HD каналите.
    Аз съм към Цифрова Кабелна Компания (DCC) и имам цифров приемник TF6100.
    От друга страна не ми стана много ясно какво може да се включи в слота за PCMCIA и той PCMCIA ли е или слот за CI модул.
    Преди да купя телевизора прочетох някъде, че той има и цифров тунер DVB-C, но така и не успях да го подкарам.

    Ще помоля за малко по-подробни разяснения по въпросите.
    Благодаря предварително на всички за бъдещите отговори.


  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #180

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Моделите PQ /плазми/ нямат цифров кабелен тунер DVB-C, въпреки че в спецификациите не е упоменато.Няма го хардуерно.
    За да гледаш HD програмите трябва да си смениш приемника/твоя TF-6100/ със приемник TF-7700-попитай DCC на каква цена го продават.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 99 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  2. Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 409
    Последно: 22-03-21, 20:28
  3. Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 73
    Последно: 30-05-20, 18:03
  4. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  5. ББС кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От GearBoX във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 95
    Последно: 27-06-15, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе