Страница 62 от 99 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 1473

Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #916

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от jonov
    Онзи ден го пусках пак техния приемник и никакво качество не е подобрено БТВ Комеди - ужас , не ми се коментира . На САМ не знам как е ? не ми се хвърляха 80 лева само за проба и после да си го бия от главата - в Лом друга кабелна няма - това е .... монопол .
    bTV Comedy при Blizoo е трагично! И не само то, това, което си забелязал с бързите движения им е основен проблем. Не им е добре статистическото мултиплексиране и това е открай време.

    Цитат Първоначално публикувано от vandall
    За мен лично булсата са най-приемливи от към цена /качество/разнообразие на канали.
    Колега, какво разнообразие при Булсат? Толкова канали им липсват. Ако гледаш и други сателити или си на шеринг - ОК, ама ако гледаш само Булсат с техен приемник за мен това е кошмар.
    Виваком са ОК, но приемникът им, макар и MPEG-4, има само SCART?!? Безумие. Друг не предлагат. С CAM не могат да се гледат.
    Тотал скоро ще могат да се гледат с CAM направо на телевизор със сателитен тунер, ама тези телевизори са безбожно скъпи засега.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    24
    #917

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Благодаря за информацията.И още едно въпросче със СТП ли ти е цифровата с Кам модул или направо през тунера?Благодаря.
    Моля
    Цифровата засега не е кодирана - ползвам тунера на телевизора (Samsung UE32B7000).
    За клиенти с по-стари телевизори без цифров тунер предлагат боксове, но за качеството им нямам никакви наблюдения.

    П.П. На неколкократните питания за бъдещо кодиране на цифровата така и не получих отговор - явно все още нямат стратегия за разделяне на каналите на отделни пакети.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    42
    #918

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    bTV Comedy при Blizoo е трагично! И не само то, това, което си забелязал с бързите движения им е основен проблем. Не им е добре статистическото мултиплексиране и това е открай време.
    Колега, какво разнообразие при Булсат? Толкова канали им липсват. Ако гледаш и други сателити или си на шеринг - ОК, ама ако гледаш само Булсат с техен приемник за мен това е кошмар.
    Виваком са ОК, но приемникът им, макар и MPEG-4, има само SCART?!? Безумие. Друг не предлагат. С CAM не могат да се гледат.
    Тотал скоро ще могат да се гледат с CAM направо на телевизор със сателитен тунер, ама тези телевизори са безбожно скъпи засега.
    Колега, ще извиняваш, но нещо не си наясно. Булсат и Тотал и в момента могат да се гледат с Кам модул в
    Телевизор с DVB-S/S2 тунер. Трябва ти само Ирдето или Крипто карта.
    А за Виваком няма да коментирам. Нямат дори Евроспорт.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #919

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Знам, че могат, ама колко трудно се намира Ирдето карта? А Криптото ще бъде премахнато, така че не виждам някой желаещ сега да си купи модул за крипто, който после да си блъска в главата.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    22
    #920

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    То е ясно че пълно щастие няма, затова се допитваме при кой от вариантите най-много се доближаваме

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    42
    #921

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от sergo
    То е ясно че пълно щастие няма, затова се допитваме при кой от вариантите най-много се доближаваме
    Ако гледаш повече спорт, то Булсат нямат алтернатива за момента.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #922

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    По принцип е доста удобен варианта да се ползва вградения тунер на телевизора и в това отношение кабелните телевизии са с предимство. За съжаление Близу -то успяват да "постигнат" отвратително качество - пикселизация и мажене на много програми. Що се отнася за BTV-Comedy просто не ми се коментира. Не знам как успяват да постигнат толкова лошо качество на цифрова програма!
    Не мога и да си обясня факта защо повечето вносители не внасят моделите със сателитен тунер? Така ще има удобство на работа и едно дистанционно по-малко!Аз лично бих си купил такъв телевизор но в БГ предлагането клони към нула... А иначе произвидителите предлагат такива модели. Примерно самсунг от B и C серията имат такива модели, но така и не се предлагат у нас!

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,600
    #923

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    По принцип е доста удобен варианта да се ползва вградения тунер на телевизора и в това отношение кабелните телевизии са с предимство.
    Не мога и да си обясня факта защо повечето вносители не внасят моделите със сателитен тунер? Така ще има удобство на работа и едно дистанционно по-малко!Аз лично бих си купил такъв телевизор но в БГ предлагането клони към нула... А иначе произвидителите предлагат такива модели. Примерно самсунг от B и C серията имат такива модели, но така и не се предлагат у нас!
    Скоро говорих с представител на Samsung и доколкото той ми "отговори" - няма да внасят такива модели. Според тях нямало да има търсене. Да им пикая на маркетинга.....Нека пуснат следващата година пробно 200 бройки D65X,D67X със сателитен тунер/без запаметени спътници/ и да наблюдават продажбите-да видим тогава...кон боб яде ли.
    А ти elcos ,защо си се запънал като магаре на баир с този Samsung ?? Има и други марки и модели със сателитни тунери/Sony,Panasonic,Toshiba/. Ако ли не-поръчай си един такъв Samsung от Германия или Австрия и да мирясаш

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #924

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    А ти elcos ,защо си се запънал като магаре на баир с този Samsung ?? Има и други марки и модели със сателитни тунери/Sony,Panasonic,Toshiba/. Ако ли не-поръчай си един такъв Samsung от Германия или Австрия и да мирясаш
    Самсунга го дадох за пример ама то и от другите марки какъвто "богат" избор има.. За поръчка от Германия или Австрия съм го мислил, но въпросите с транспорта и гаранцията доста ме притесняват. Иначе за момента съм си решил проблема с едно Harmony, но въпроса е по скоро принципен. Доста хора, които не знаят за тези опции или не им се занимава ще предпочетат кабелните оператори и ще се "натресат" на някой като Близу и после ще има рев из форумите колко е гадна картината на плазмите и лцд- тата.
    Минал съм по този път - даже все още съм абонат на Близу, но се абонирах и на Булсатком именно заради мазането и пикселизацията. Мога да направя сравнение и в момента качеството на булсата въпреки че е с външен тунер е много по-добро. Така че ми се искаше да сравня качеството със вграден тунер ама явно няма да имам възможност.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    22
    #925

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз ли имам високи изисквания, ТВто ли не е в ред или просто обръщам много внимание на картината. Нямам база за сравнение затова и се надявам на отговор , Булсаткома на мен ми маже , лицата на хората като се вгледаш са на квадратчета което се размазва, футболното игрище е като зелена каша . Сега се връшам от офис на Буслатком за да видя как предава HD priemnik им да видя дали има смисъл да заменям сегашния им с такъв . Ами..............това което успях да видя на едно Сони което нямаше никаквъ контраст и картина - това мазане и игрище като каша / Нова Спорт / го има също , може би малко по добре откъм шум отдавам го на HDMI връзката. Явно проблема е в компресията, резолюцията не знам кое но тъкмо бях решил да сменям приемника с ХД ми се струва че няма мнго смисъл . За Близоо виждам че коментарите също не са много ласкави , да не стане от трън та на глог


  13. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #926

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Може би имаш по големи изисквания отколкото пазара предлага .
    Според мен ако си абонат на Булсат си карай на него , Близу няма да ти предложи кой знае какви програми повече ( като изключиш чуждите боклуци - но с по голямо качество -които свободно можеш да хванеш от АСТРА ) а качеството въпреки че не съм пробал но съм убеден че е по добро на Булсат .
    Ползвал съм го преди година и повече но на КРТ и мазане и къдрене не съм забелязъл докато при Близу и на КРТ се виждат .

    Минал съм по този път - даже все още съм абонат на Близу, но се абонирах и на Булсатком именно заради мазането и пикселизацията. Мога да направя сравнение и в момента качеството на булсата въпреки че е с външен тунер е много по-добро. Така че ми се искаше да сравня качеството със вграден тунер ама явно няма да имам възможност.
    Поткрепям това мнение - аз направих същото само че Виваком ТВ - е защото го ползвам като служител на малко по тънка цена , иначе щях да си подновя Булсата и без това ме забраждаха с много изгодни оферти .

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #927

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Я сподели как е Виваком? Битрейт не можеш да видиш предполагам с тяхното дръвце.
    sergo, освен да пробваш cooolbox, те дефакто ти доставят Tivia, а за тях не мога да кажа дали и колко мачкат.
    Честно казано не знам какво е това безхаберие в Близу. На тях единствени честотният ресурс не им е скъп като на останалите. Дали ще набутат по 10 канала в пакет или ще пуснат повече пакети с по-малко канали - честоти в DVB-C дал Бог.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    22
    #928

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Ами освен да прежаля тези 60 лв и да пробвам с ХД приемника им макар че той даже ми изглежда по дървен от сегашния

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    22
    #929

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Coolboxa също си го мислих но за момента ТВто го дават в пакет с Интернета и идва малко по скъпичко .

  18. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #930

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Тоя приемник е софтуерно орязан като за бабички и нищо не можеш да видиш/правиш дори и каналите не можеш да разместиш а някой от какъв зор реши да ги подреди седемдесет и няколко канала до 120 - незнам , да заблуждават хората ли?
    Иначе качеството спрямо Близу е осезаемо - пробвал съм една и съща програма да двата скарта .

    ПП . А и защо нямам спомени при предишния ми доставчик да съм имал такива проблеми незнам , но нали тия ги обединиха и наложиха техната цифрова .
    При предишния гледах доста свободни направо с ТВ че даже и няколко ХД от които на някой си пишеше транспордер Булсат . Вярно е че и там на една и съща програма имаше разлика от тунера но на Близу и проба не можеш да направиш - нямат свободни освен рекламната която си е добре и на приемника .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 62 от 99 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  2. Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 409
    Последно: 22-03-21, 20:28
  3. Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 73
    Последно: 30-05-20, 18:03
  4. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  5. ББС кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От GearBoX във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 95
    Последно: 27-06-15, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе