Страница 21 от 99 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 1473

Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #301

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Ей най-после ти свършиха мъките . Оказва се подобен проблем със слота за който ти казах преди няколко поста, тоест липса на добър контакт .

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #302

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    @Стоян
    Честито! ;-)
    1. Няма да имаш никакъв проблем с разкодиране на HD програми.
    2. HD не значи MPEG4. Няма проблем да е на MPEG2.

    Криптирането и енкодирането са отделни неща.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #303

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Имам един въпрос, но не се смейте ако е глупаво.
    Откакто сложих САМ-а виждам, че много телевизии са с отвратително за цифрова телевизия качество.
    Този път не е от телевизора, защото и на 23 " Самсунг в другата стая с модула пак е така. По-добре е от топфилд приемника, но мисля, че там лошото качество идваше от СКАРТ кабела. Наистина сравнявам качеството с това, което беше с приемника на стария 21 инчов тръбен Самсунг, но наистина очаквах повече.
    Сега и наивния въпрос. Тъй като имам 3 телевизора и сигнала е разделен с един троен сплитер дали повишаването на нивото на сигнала преди сплитера с някакъв усилвател ще се отрази на качеството на цифровия сигнал? Цифров гледам само на Филипс-а а на другите 2 аналогови програми. За тях ми е ясно горе-долу, но за цифровия сигнал не знам. На всички цифрови програми силата на сигнала се отразява с 3 от възможни 5 чертички от опциите на Philips-a.
    Сигнала ми до сплитера е ОК, скоро го мериха.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    113
    #304

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Дано да не съм сгрешил мястото

    Имам следната ситуация. Ползва се булсатком. По разни причини чинията трябва да е на разстояние около 150-180метра от ТВто. Иска ми се чинията да е там и съответно приемника да е до ТВто за да може да се сменият каналите.
    Това с линеен усилвател ли да се реализира+ RJ11 кабел с медно жило
    оптика
    или друг способ ?


  6. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #305

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Стоян , при слаб сигнал цифровата не се влошава ,а започва да се разпада,пикселизира или изчезва . Доста от програмите/предаванията дори и на цифрова са кофти: Канал 3 ,Евроком, мачове от вътрешното първенство по Про-БГ или Ринг итн. Като добри може да се каже са ,програми от студиото на БНТ, БТВ ,ТВ7 например ,както и повечето чужди канали.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    7
    #306

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, сдобих се с LG32LH5000 и дойде не лесния въпрос каква телевизия да си пусна. Въпроса се усложнява допълнително от факта че съм със северно изложение и Bulsat и TotalTV отпадат автоматично. Струва ми се много удобно вместо STP да се използва CAM модул но се оказва че единствения оператор който предлага такъв за района на Дружба е КайбълТел/ЕКК пък за тях четох много отрицателни мнения. Въпроса ми е наистина ли КайбълТел/ЕКК са толкова зле и има ли други освен тях които да предлагат CAM модул.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #307

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    В който и форум да влезнеш ще прочетеш лоши отзиви за всеки оператор.
    Щом това ти е възможността ги слагай. Аз също съм на тях от 10 години и нещата са прилични.
    Виж дали нямаш интернет доставчик, който да предлага някаква IP телевизия.

  10. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #308

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз съм на Кейбълтел-София и мисля ,че имат задоволително качество на цифровата, по-добро от Булсатком, САМодула струва вече 80лв. Има все още разлика в програмните схеми с Евроком при който липсва Канал 3 и свободни HD канали(при Кейбълтел са налични ,а уж са едно). Центрум-груп даваха модула безплатно , но навремето едвам се отървах от тях.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #309

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Xiu40
    Дано да не съм сгрешил мястото
    Имам следната ситуация. Ползва се булсатком. По разни причини чинията трябва да е на разстояние около 150-180метра от ТВто. Иска ми се чинията да е там и съответно приемника да е до ТВто за да може да се сменият каналите.
    Това с линеен усилвател ли да се реализира+ RJ11 кабел с медно жило
    оптика
    или друг способ ?
    Ти ме уби... Как така антената ще е на 150-180 метра ? Нормално е да е до 20-30 метра. Най-добре е да се консултираш с местният техник на Булсатком. Решението е някакъв усилвател ,но какъв точно не знам.

  12. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #310

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    Аз съм на Кейбълтел-София и мисля ,че имат задоволително качество на цифровата, по-добро от Булсатком, САМодула струва вече 80лв. Има все още разлика в програмните схеми с Евроком при който липсва Канал 3 и свободни HD канали(при Кейбълтел са налични ,а уж са едно). Центрум-груп даваха модула безплатно , но навремето едвам се отървах от тях.
    Не знам в София , но във Лом ЕК са налични около 40 канала свободни + всички HD като скапания ми панасоник не хваща всички канали а на КТ са кодирани всички .

  13. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    7
    #311

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    В който и форум да влезнеш ще прочетеш лоши отзиви за всеки оператор.
    Щом това ти е възможността ги слагай. Аз също съм на тях от 10 години и нещата са прилични.
    Виж дали нямаш интернет доставчик, който да предлага някаква IP телевизия.
    Мегалан и НетИсСат предлагат цифрова телевизия в района, но и двете казаха че STP е задължителен заради технологията която използват. Изглежда това е общ проблем на всички IPTV доставчици. (btw. може да ги добавите на първата страница)

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #312

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Така е. С тунера на телевизора ти остава само цифрова кабелна като трябва да си купиш CI модул за 80-100 лв.
    Като качество на картината Мегалан е малко по-добро от на Кейбълтел и приемника им е с HDMI.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    23
    #313

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте!От скоро съм абонат на N3-Пловдив-цифрова с интернет и искам да споделя впечатления.Поръчах си CAM модул(60лв) имам DVB-C ,сложиха модула,но все още съм без карта-в момента нямат налични. Като цяло качеството на картината е добро,но понякога има доста смущения(както прочетох в форума,случва се на доста хора???) някакъв съвет?????.Иначе съм доволен,че HD каналите са 8.




  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    2
    #314

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    КоресНЕТ в югоизточните квартали на София пуска 10 DVB-T (еферни) безплатни през кабелната за да може да се гледат на всички ТВ в домакинството с вграден цифров ефирен тунер!

  18. fit
    fit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    63
    #315

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Най-накрая кейбълтел пуснаха още HD канали към 10на има и PPVHD,сега гледам че са активни само 4 другата седмица ще са активни останалите,така съм чул!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 99 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  2. Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 409
    Последно: 22-03-21, 20:28
  3. Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 73
    Последно: 30-05-20, 18:03
  4. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  5. ББС кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От GearBoX във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 95
    Последно: 27-06-15, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе