Страница 63 от 99 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 1473

Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #931

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    sergo, Както знаем Близу-уууу са сбирщайн от куп мрежи основно Евроком и Кейбълтел , които от своя страна на времето пък изкупуваха други кабеларки . Освен промени в програмите по мрежите нищо не е пипано. Казвам това за да е ясно , че няма начин като се каже Близу качеството да е еднакво в цялата страна. Въпреки големите уверения в София мрежите още не са уеднаквени като честоти и програми ,поне около мен е така. Въпреки това качеството е по-добро от Булсатком особено с обикновенния СТБ, гледал съм обаче със STB HD Ferguson, който е донесен от вън и качеството беше добро. На Близу основния проблем е съпорта като цяло , но чувам ,че има и доволни , което значи ,че си зависи и от района. Та виж все пак Близу как се вижда около теб ,защото имаше една пловдивска кабеларка дето побърква DVB-C тунерите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    80
    #932

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Да не говорим, че ако на Булсат им скимне да променят нещо, и си пренастроят техните приемници, и тв тунера ти остава само като екстра в спецификациите.

  4. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #933

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Ами и това е възможно като се има пред вид как отсвириха Ирдето и набутват това криптиране ,за което няма САМ , а все повече модели и от средния клас имат DVB-S2 тунери.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #934

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от sergo
    Аз ли имам високи изисквания, ТВто ли не е в ред или просто обръщам много внимание на картината. Нямам база за сравнение затова и се надявам на отговор , Булсаткома на мен ми маже , лицата на хората като се вгледаш са на квадратчета което се размазва, футболното игрище е като зелена каша . Сега се връшам от офис на Буслатком за да видя как предава HD priemnik им да видя дали има смисъл да заменям сегашния им с такъв . Ами..............това което успях да видя на едно Сони което нямаше никаквъ контраст и картина - това мазане и игрище като каша / Нова Спорт / го има също , може би малко по добре откъм шум отдавам го на HDMI връзката. Явно проблема е в компресията, резолюцията не знам кое но тъкмо бях решил да сменям приемника с ХД ми се струва че няма мнго смисъл . За Близоо виждам че коментарите също не са много ласкави , да не стане от трън та на глог

    Серго, най-отговорно ти казвам че проблема е при тебе. Булсата не маже, не пикселизира и е по-добро решение от кабелната било то и цифрова. Ще се подкрепя и със снимки но сега нямам.
    Приемника ми е делта S202 ползвам компонентен изход.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    22
    #935

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    МОля заповядай на гости , след като видях в офис на Булсатком с ХД приемник това което виждам и при мен / разбира се малко по добре предполагам дължащо се на по добрата връзка/ то значи че проблема е в сигнала им.
    Нямам база да го сравнявам с предаването на кабелна ТВ само споделям . Интересно ако напрая снимки дали ще се забележи - може да опитаме от едно и съшо разстояние една и съща ТВ и предаване !

    ПС. Ако имаш предвид че имам високи очаквания .......... може и това да е , не знам

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #936

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Незнам какви са ти изискванията, но за България е това. Всички кабелари ползват за първоизточник на сигнала Булсатком, след това ти доомазват нещата в апаратната - повече няма да коментирам. Ако си свързал приемника както се полага карината е задоволителна - разбира се зависи от програмата, сега ако очакваш "Касандра" да не ти е размазана няма как след като си позволяват да я пускат от VHS. Гледай еталонни програми като: Канал 1, БТВ, Нова, TV7, Voice, Duscovery, NG и др

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #937

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    @ sergo аз съм от първите абонати от създаването на Bulsat и имах възможност през това време да сменя няколко сателитни приемници и телевизори и никога не съм имал видими проблеми по картината изобщо. В момента качеството на излъчваните им програми при мен са почти на 90% отлични. Пиксализацията е в изключително редки случаи. Всъщност проблема май ти идва от обработката на телевизора ти. На какво гледаш?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #938

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    koleto, малко по-назад съм писал кои точно канали се свалят по договор от Булсатком. Те са точно 10 и всичко в повече са пиратски волни изпълнения. Не обобщавай така.
    Май ще се наложи да отделя време и да спретна една табличка кой канал къде се вижда най-добре.
    При Булсат:
    - доста добре: БНТ1, bTV, Нова, Планета, Диемите, ТВ7, The Voice, БНТ Сат, Планета Фолк, Ринг.БГ, Супер 7, Нова Спорт, bTV Comedy & Cinema.
    - средно качество: HBO пакета, Discovery Channel, Viasat Explorer, History и TV1000, NG Wild, MTV, VH1, Boomerang, Balkanika, Fan, Folklor, FLN, Fox Life, Fox Crime, AXN-ите, Eurosport 1&2,
    - ужасни: National Geographic, Disney, Discovery Science, Discovery World, Discovery T&L, Kanal 3, CNN, Fashion.
    Равносметката е, че при Булсат основните български канали са ОК, чуждите са нещо средно - те при цифрова кабелна са определено по-добре, а има и канали, които са тормоз за очите.
    Булсат не "пикселизира". В друго се изразява лошото качество.
    С "отлично" не случайно не съм оценил никой... Отлични SD канали за мен са немските на Astra, HBO от Amos, Viasat-ите от пакета на Viasat обаче, Discovery пакета от Astra 4A, NG Wild от 15W и т.н. и т.н. от известните в БГ канали.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    22
    #939

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Само да поясня , пикселизацията и размазването на образа го има и в Нова и в БТВ / ...не гледам Касандра/, да не говорим за футболен мач по Канал 1 където тревата е като зелен килим както и вчера по Нова Супер Спорт , да има предавания които ако ги гледам от 3.5-4м картината е като на HD. Тази пикселизация на лицата при движение е нещото което ме дразни най-много и което го видях и в офис на Булсата с ХД приемник. А колко са високи моите изисквания не знам, но тука също се споделиха мнения за високата компресия на сигнала на Булсаткома
    ТВто е Samsung 40C650 , матрица SQ1 - ТВ за което в повечето коментари се четат добри мнения.
    Да може би разстоянието не е много голямо гледа се от 2.5-3м , аз също имах притеснения за работата на ТВто , но на ХД филмчета картината е отлична, както и в крайна сметка ползвайки външен приемник дали ТВто има голям % участие в обработката на сигнала ?

    ПС Може да не давам правилно определение на "пикселизиране" както пак казвам има предавания където картината е доста добра. -това което наблюдавам е: размазване, като се вгледаш в лицето има трептения , ту се фокусира образа в дадени области а след това веднага се разфокусира На моменти се виждат като решетъчна структура
    - на други места има една лека мъгла около образа
    - тревата е като зелена каша и т.н
    Това е малко като филм с лошо качество и резолюция когато си го пуснете на компа - нещо подобно се наблюдава.


  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #940

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    @ sergo имам и този модел тв и споменатите проблеми от теб при мен липсват. Основно гледаме на Филипса и в сравнение със Самито го бие по всички показатели в обработката на картината. Резултата е нещо като 3:0. Някъде нещо не е наред, може би е във външния приемник. Пробвай с друг.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,600
    #941

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    За пикселизирането вина има ниският битрейт при Булшитком. На някои от програмите пък е орязана резолюцията....
    Всичко това ,е в името на икономии ,от наемане на допълнителни транспондери по спътниците.
    Шефовете на Булшитком трябва да спрат да спонсорират концертите на разни чалга певици ,както и да си оптимизират разходите /по офисите и да си спрат премиите накрая на годината/ за да имат пари за наемане на допълнителни транспондери. Другият вариант е да вдигнат таксите - 35-40лева на месец....


    http://www.cross-bg.net/lyubopitni-n...luposti-v-efir

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    71
    #942

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от sergo
    Ами освен да прежаля тези 60 лв и да пробвам с ХД приемника им макар че той даже ми изглежда по дървен от сегашния
    Да ти кажа факти. Аз го направих това още септември миналата година и ме вкараха в страшни мъки. Ъпдейтите на фърмуера на HD приемника бяха истинска епопея. В началото беше абсолютно осакатен и в пъти по-нефункционален от делтата. Зависване, лоадинг, бавна реакция, две трети от функциите неактивни, никакво инфо за какво тече и т.н. Сега, макар и една година по-късно пак е по-малко функционален от СД делтата, все още няма подредба на канали по избор, номерирани са от 100 до 900, като на всяка стотица има по 10-на канала и са в някаква степен тематично класифицирани. Любимият ми SWAP бутон все още го няма и липсва индивидуална настройка за сила на звук и цветове на всеки канал.
    EPG-то което скоро го пуснаха е добро, но пак е по-кофти/неудобно от на делтата (това може и да е личен вкус). Каналите се превключват поне два пъти по-бавно от делта приемника.
    Хубавото е че има настройка на скалирането на формата на програмите и аз ползвам един комбиниран, като с дистанционното лесно се минава в лупа, което пълни целия екран без промяна на пропорциите на формата (на TV-то съм на just scan). Включил съм го с HDMI с качествен кабел - не неговия, ТВ-то ми е 37 инча LH5000 и го гледам от 1.80-1.90м. Картината е доста добра, на ringBG, novasport, probg при режим спорт на 200 херца е направо перфектна, на нова, tvplus, btv i kanal1 също е супер, а на останалите просто бива. БТВкомеди е доста зле, но така е най-вече при стари сериали, т.е. не толкова от самата програма колкото от конкретния материал, аналогично и за сериалните канали fox, axn като излъчват нещо снимано преди 20 години няма как да изглежда супер.
    В общи линии съм доволен от сигнала, тествал съм този приемник с компонентен и HDMI, разликата е минимална, но спрямо делтата е доста по-добра.
    Ако си на 37" и нагоре може би е добра идея да го вземеш, под тези инчове едва ли си струва. Не очаквай чудеса обаче. Ако се върна една година назад в никакъв случай не бих си сменил делтата и да ги преживея всички тези тестове и чакане със сакатия приемник, но към днешна дата е фукционален почти колкото делтата.
    Ако си от Варна идвай да тестваш.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #943

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от sergo
    Само да поясня , пикселизацията и размазването на образа го има и в Нова и в БТВ / ...не гледам Касандра/, да не говорим за футболен мач по Канал 1 където тревата е като зелен килим както и вчера по Нова Супер Спорт , да има предавания които ако ги гледам от 3.5-4м картината е като на HD. Тази пикселизация на лицата при движение е нещото което ме дразни най-много и което го видях и в офис на Булсата с ХД приемник. А колко са високи моите изисквания не знам, но тука също се споделиха мнения за високата компресия на сигнала на Булсаткома
    ТВто е Samsung 40C650 , матрица SQ1 - ТВ за което в повечето коментари се четат добри мнения.
    Да може би разстоянието не е много голямо гледа се от 2.5-3м , аз също имах притеснения за работата на ТВто , но на ХД филмчета картината е отлична, както и в крайна сметка ползвайки външен приемник дали ТВто има голям % участие в обработката на сигнала ?

    ПС Може да не давам правилно определение на "пикселизиране" както пак казвам има предавания където картината е доста добра. -това което наблюдавам е: размазване, като се вгледаш в лицето има трептения , ту се фокусира образа в дадени области а след това веднага се разфокусира На моменти се виждат като решетъчна структура
    - на други места има една лека мъгла около образа
    - тревата е като зелена каша и т.н
    Това е малко като филм с лошо качество и резолюция когато си го пуснете на компа - нещо подобно се наблюдава.

    Това не е нормално!! Вариянтите са:
    1 - сигнала ти е слаб - натисни синия бутон на дистанционното на приемника и си виж нивото на сигнала и грешките. Отношението сигнал/шум трябва да е 12 и нагоре dBm;
    2 - ползваш CVBS изход с ниска резолюция - виж как ти е настроен видео изхода на приемника, трябва да е на RGB за скарт или на компонент ако има такъв.
    3. Самсунга не се спрявя с обработката което не ми се вярва много.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    22
    #944

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    от Пловдив съм , с 40" ТВ ако има все пак има осезаема разлика в качесвтото на предаването в сравнение с Делтата го сменям , но да е наистина осезаема че като чета за допълнителните мъки с този приемник чак се разколебвам

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    71
    #945

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от sergo
    от Пловдив съм , с 40" ТВ ако има все пак има осезаема разлика в качесвтото на предаването в сравнение с Делтата го сменям , но да е наистина осезаема че като чета за допълнителните мъки с този приемник чак се разколебвам
    Тия мъки вече са минало, така че към момента компромиса с функциите на делтата е поносим.
    Разлика определено има, но със сигурност няма да те шашне като HD картина (ако това очакваш). В крайна сметка, ако си пробвал всичко което е написал по-горе koleto, т.е. антената, сигнал, децибели, компонентен изход с хубав кабел - не булсатския, и пак не ти харесва, не ти остава друго освен да вземеш ХД-то. И да почакаш малко с останалите юзъри да ни ъпдейтнат фърма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 63 от 99 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  2. Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 409
    Последно: 22-03-21, 20:28
  3. Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 73
    Последно: 30-05-20, 18:03
  4. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  5. ББС кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От GearBoX във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 95
    Последно: 27-06-15, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе